kigo - en to eo translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, backendGroupBox)
en: Backend
eo: Interno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Executable:
eo: Programo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, appearanceGroupBox)
en: Appearance
eo: Aspekto

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_HintVisibleTime)
en:  Seconds
eo:  Sekundoj

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
eo: &Ludo

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
eo: &Movi

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: &Agordo

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: General
eo: Ĝeneralo

en: Themes
eo: Temoj

[ctx: @title:window]
en: Information
eo: Informoj

[ctx: @title:window]
en: Error
eo: Eraro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationStaticLabel)
en: Location:
eo: Loko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateStaticLabel)
en: Date:
eo: Dato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreStaticLabel)
en: Score:
eo: Poentoj:

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en: Move
eo: Movi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeStaticLabel)
en: Time limit:
eo: Tempolimo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, whiteIsComputerCheckBox)
en: &Computer
eo: &Komputilo

en: Original author
eo: Origina aŭtoro
