kigo - en to eu translation catalogue (122 entries)

[ctx: @item undo/redo, %1 stone coordinate]
en: White %1
eu: Zuria %1

[ctx: @item undo/redo]
en: White passed
eu: Zuriak paso

[ctx: @item undo/redo, %1 stone coordinate]
en: Black %1
eu: Beltza %1

[ctx: @item undo/redo]
en: Black passed
eu: Beltzak paso

[ctx: @item undo/redo]
en: White resigned
eu: Zuriak uko egin dio

[ctx: @item undo/redo]
en: Black resigned
eu: Beltzak uko egin dio

[ctx: @item undo/redo, %1 response from Go engine]
en: White %1
eu: Zuria %1

[ctx: @item undo/redo, %1 response from Go engine]
en: Black %1
eu: Beltza %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, backendGroupBox)
en: Backend
eu: Bizkarraldekoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Executable:
eu: Exekutagarria:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, engineExecutable)
en: Select the executable file to start the Go engine
eu: Go motorra abiaratzeko exekutagarria hautatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Parameters:
eu: Parametroak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, engineParameters)
en: Add here the necessary parameters to start the Engine in GTP mode
eu: Gehitu bertan GTP moduan motorra abiaratzeko parametroak.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_EngineCommand)
en: This is the resulting engine command which will be used by Kigo
eu: Kigok erabiliko duen motorraren komandoa da honakoa.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed, engineLed)
en: Indicates whether the Go engine works correctly
eu: Go motorrak behar bezala funtzionatzen duen adierazten du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select a Go engine that supports the <span style=" font-style:italic;">GnuGo Text Protocol (GTP)</span>. The indicator light turns green when the selected backend is working.</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> Mesedez hautatu Go motor bat non <span style=" font-style:italic;">GnuGo Text Protocol (GTP) onartzen den </span>. Argi adierazlea berdera aldatuko da hautatutako backend-ak ondo funtzionatzen duenean</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, appearanceGroupBox)
en: Appearance
eu: Itxura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBoardLabels)
en: Display Board Labels
eu: etiketak azaldu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hint Visibility Time:
eu: Iradokizunen Ikusgaitasun Denbora

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_HintVisibleTime)
en:  Seconds
eu: Segunduak

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
eu: &Jokoa

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
eu: &Mugimendua

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: &Ezarpenak

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Dockers
eu: &Dockerrak

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Erreminta kutxa nagusia

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (moveToolBar)
en: Move Toolbar
eu: Mugitu erreminta kutxa

[ctx: @info]
en: Set up a new game…
eu: Joko berri bat ezarri...

en: Kigo Game Files (*.sgf)
eu: Kigo Joko Fitxategiak (*.sqf)

[ctx: @info]
en: Set up a loaded game…
eu: Zamatutako joko bat ezarri...

[ctx: @info]
en: Unable to load game…
eu: Ezin du jokoa zamatu...

[ctx: @info]
en: Game saved…
eu: Jokoa gorde da...

[ctx: @info]
en: Unable to save game.
eu: Ezin du jokoa gorde.

[ctx: @info]
en: Game started…
eu: Jokoa hasi da...

[ctx: @item:intext]
en: %1 (White)
eu: %1 (Zuria)

[ctx: @item:intext]
en: %1 (Black)
eu: %1 (Beltza)

en: %1 won with a score of %2.
eu: %1ek irabazi du %2ko puntuazioa lortuta.

en: %1 won with a score of %2 (bounds: %3 and %4).
eu: %1ek irabazi du %2ko puntuazioa lortuta (mugak: %3 eta %4).

[ctx: @info]
en: Undone move.
eu: Desegin mugimendua.

[ctx: @info]
en: Redone move.
eu: Berregin mugimendua.

[ctx: @title:tab]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @title:tab]
en: Themes
eu: Gaiak

[ctx: @info]
en: Backend was changed, restart necessary…
eu: Bizkarraldekoa aldatu da, berrabiarazi beharra dago...

[ctx: @info]
en: White passed.
eu: Zuriak paso.

[ctx: @info]
en: Black passed.
eu: Beltzak paso.

[ctx: @action]
en: Get More Games…
eu: Joko gehiago eskuratu...

[ctx: @action]
en: Start Game
eu: Jokoa Hasi

[ctx: @action]
en: Finish Game
eu: Jokoa Amaitu

[ctx: @action:inmenu Move]
en: Pass Move
eu: Pasa mugimendua

[ctx: @option:check]
en: Show Move &Numbers
eu: Erakutsi Mugimenduen &zenbakiak

[ctx: @title:window]
en: Game Setup
eu: Jokoaren konfigurazioa

[ctx: @title:window]
en: Information
eu: Informazioa

[ctx: @title:window]
en: Moves
eu: Mugimenduak

[ctx: @info]
en: No move
eu: Mugimendurik ez

[ctx: @title:window]
en: Error
eu: Errorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;">Kigo was unable to find a  Go engine backend.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt;">If you are sure that you already installed a suitable Go engine, you might want to configure Kigo to use that engine. Otherwise you should install a Go engine (like GnuGo).</span></p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;">Kigo-k ezin izan du Go backend motorra aurkitu.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt;"> Go motor egokia instalatu duzula ziur bazaude, baliteke Kigo konfiguratu nahi izatea hau erabiltzeko.Bestela Go motor bat instalatu beharko duzu (GnuGo gisakoa).</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureButton)
en: Configure Kigo…
eu: Kigo konfiguratu...

en: Computer (level %1)
eu: Ordenagailua (maila %1)

en: %1 Stone | %1 Stones
eu[0]: %1 Harria
eu[1]: %1 Harriak

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (white)
eu: %1 (zuria)

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (black)
eu: %1 (beltza)

en: White's turn
eu: Zuriaren txanda

en: Black's turn
eu: Beltzaren txanda

en: %1 capture | %1 captures
eu[0]: %1 harrapatuta
eu[1]: %1 harrapatuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Handicap:
eu: Handicap-a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, komiLabel)
en: 0.5 Points
eu: 0.5 Puntu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last move:
eu: Azken mugimendua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Move:
eu: Mugitu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteNameLabel)
en: White Player
eu: Jokalari Zuria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteCapturesLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackCapturesLabel)
en: Captures:
eu: Harrapatuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackNameLabel)
en: Black Player
eu: Jokalari Beltza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, finishButton)
en: Finish Game
eu: Jokoa Amaitu

[ctx: @item:valuesuffix]
en:  Stone |  Stones
eu[0]:  harri
eu[1]:  harri

[ctx: Time limit of a game in minutes]
en: %1 minute | %1 minutes
eu[0]: minutu %1
eu[1]: %1 minutu

[ctx: Time limit of a game, hours, minutes]
en: %1 hour, %2 | %1 hours, %2
eu[0]: ordu %1 , %2
eu[1]: %1 ordu, %2

[ctx: @item:valuesuffix]
en:  of %1
eu: %1(e)tik

en: White to play
eu: Zuria jokatzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playerLabel)
en: Black to play
eu: Beltza jokatzeko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Board size:
eu: Taularen tamaina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeSmall)
en: &Tiny (9x9)
eu: &Oso txikia(9x9)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeMedium)
en: Small (&13x13)
eu: Txikia(&13x13)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeBig)
en: No&rmal (19x19)
eu: No&rmala(19x19)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeOther)
en: &Custom:
eu: &Pertsonalizatua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: Handicap stones are an advantage for the black player.
    Black gets a number of stones on the board before the game starts.
eu: Handicap harriak abantaila dira jokalari beltzarentzat. 
    Beltzak harri-kopuru bat lortzen du taulan jokoa hasi aurretik.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: No handicap
eu: Handicap-ik ez

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en: Komi are points given to the white player at the end of the game.
    It balances out the advantage black has by making the first move.
eu: Jokoaren amaieran jokalari zuriari emandako puntuak dira Komi.
    Beltzak lehen mugimendua egitean duen abantaila orekatzen du.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en:  Points
eu: Puntuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eventStaticLabel)
en: Event:
eu: Gertaera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationStaticLabel)
en: Location:
eu: Kokapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateStaticLabel)
en: Date:
eu: Data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, roundStaticLabel)
en: Round:
eu: Erronda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreStaticLabel)
en: Score:
eu: Puntuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, continueStaticLabel)
en: Continue:
eu: Jarraitu:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en:  of 999
eu: 999-tik

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en: Move
eu: Mugitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeStaticLabel)
en: Time limit:
eu: Denbora muga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, whiteIsComputerCheckBox)
en: &Computer
eu: &Ordenagailua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Name:
eu: &Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_3)
en: Weak
eu: Ahula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2_3)
en: Strong
eu: Gogorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blackIsComputerCheckBox)
en: C&omputer
eu: O&rdenagailua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Na&me:
eu: Iz&ena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Game
eu: Jokoa Hasi

note: i18n: ectx: label, entry (EngineCommand), group (Backend)
en: The current game engine command with (optional) parameters
eu: Uneko joko-motorraren komandoa (aukerako) parametroekin

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (UserInterface)
en: The graphical theme to be used
eu: Erabili beharreko gai grafikoa

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBoardLabels), group (UserInterface)
en: Determines whether board labels are shown
eu: Taularen etiketak bistaratzen diren zehazten du

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoveNumbers), group (UserInterface)
en: Move numbers are drawn onto stones if enabled
eu: Zenbakiak mugitzea gaituta badago harrietan margotuko dira

note: i18n: ectx: label, entry (HintVisibleTime), group (UserInterface)
en: Number of seconds for which a hint is visible
eu: Argibide edo pista bat ikusgarri egongo den segundu kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerHuman), group (Game)
en: Is black a human player?
eu: Jokalari beltza gizakia da?

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerName), group (Game)
en: The name of the black player
eu: Jokalari beltzaren izena

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the black player
eu: Jokalari beltzaren indarra

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerHuman), group (Game)
en: Is white a human player?
eu: Jokalari zuria gizakia da?

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerName), group (Game)
en: The name of the white player
eu: Jokalari zuriaren izena

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the white player
eu: Jokalari zuriaren sendotasuna

note: i18n: ectx: label, entry (BoardSize), group (Game)
en: Go board size
eu: Go taularen tamaina

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Komi), group (Game)
en: With komi you can give the black player some extra points
eu: Komirekin jokalari beltzari puntu gehigarri batzuk eman diezazkiokezu

note: i18n: ectx: label, entry (FixedHandicapValue), group (Game)
en: Extra stones for the black player
eu: Harri gehigarriak jokalari beltzarentzat

en: KDE Go Board Game
eu: KDE Go Mahai Jokoa

en: Original author
eu: Jatorrizko egilea

en: Documentation editor
eu: Dokumentazioaren editorea

en: Default theme designer
eu: Gai lehenetsiaren diseinatzailea

[ctx: @info:shell]
en: Game to load (SGF file)
eu: Zamatzeko jokoa (SGF fitxategia)

[ctx: @info:shell]
en: gamefile
eu: joko fitxategia
