kigo - en to gl translation catalogue (120 entries)

[ctx: %1 stone coordinate]
en: White %1
gl: Brancas %1

en: White passed
gl: Pasaron as brancas

[ctx: %1 stone coordinate]
en: Black %1
gl: Negras %1

en: Black passed
gl: Pasaron as negras

en: White resigned
gl: Rendéronse as brancas

en: Black resigned
gl: Rendéronse as negras

[ctx: %1 response from Go engine]
en: White %1
gl: Brancas %1

[ctx: %1 response from Go engine]
en: Black %1
gl: Negras %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, backendGroupBox)
en: Backend
gl: Infraestrutura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Executable:
gl: Executábel:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, engineExecutable)
en: Select the executable file to start the Go engine
gl: Escolla o ficheiro executábel que inicia o motor do Go

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Parameters:
gl: Parámetros:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, engineParameters)
en: Add here the necessary parameters to start the Engine in GTP mode
gl: Engada aquí os parámetro precisos para iniciar o motor no modo GTP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_EngineCommand)
en: This is the resulting engine command which will be used by Kigo
gl: Esta é a orde resultante para o motor que empregará Kigo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed, engineLed)
en: Indicates whether the Go engine works correctly
gl: Indica se o motor do Go funciona axeitadamente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select a Go engine that supports the <span style=" font-style:italic;">GnuGo Text Protocol (GTP)</span>. The indicator light turns green when the selected backend is working.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Seleccione un motor de Go que admita o <span style=" font-style:italic;">Protocolo de texto GnuGo(GTP)</span>. A luz do indicador tórnase verde cando a infraestrutura seleccionada está a funcionar.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, appearanceGroupBox)
en: Appearance
gl: Aparencia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBoardLabels)
en: Display Board Labels
gl: Mostrar as lendas do taboleiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hint Visibility Time:
gl: Tempo de visibilidade da axuda:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_HintVisibleTime)
en:  Seconds
gl:  segundos

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
gl: &Partida

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
gl: &Movemento

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Dockers
gl: &Acoples

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas Principal

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (moveToolBar)
en: Move Toolbar
gl: Barra de ferramentas de Movemento

en: Set up a new game...
gl: Configurar unha partida nova…

en: Kigo Game Files (*.sgf)
gl: Ficheiros de partida de Kigo (*.sgf)

en: Set up a loaded game...
gl: Configurar unha partida gardada…

en: Unable to load game...
gl: Non se pode cargar a partida…

en: Game saved...
gl: Gardouse a partida…

en: Unable to save game.
gl: Non se pode gardar a partida.

en: Game started...
gl: Partida iniciada…

en: %1 won with a score of %2.
gl: %1 gañou esta partida cunha puntuación de %2.

en: %1 won with a score of %2 (bounds: %3 and %4).
gl: %1 gañou esta partida cunha puntuación de %2 (arrodeado por: %3 e %4).

en: Undone move
gl: Desfíxose o movemento

en: Redone move
gl: Refíxose o movemento

en: General
gl: Xeral

en: Themes
gl: Temas

en: Backend was changed, restart necessary...
gl: Cambiou a infraestrutura; hai que reiniciar…

[ctx: @action]
en: Get More Games...
gl: Obter máis xogos…

[ctx: @action]
en: Start Game
gl: Comezar unha partida

[ctx: @action]
en: Finish Game
gl: Rematar a partida

[ctx: @action:inmenu Move]
en: Pass Move
gl: Pasar o movemento

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Move &Numbers
gl: Mostrar os &números dos movementos

[ctx: @title:window]
en: Game Setup
gl: Configuración da partida

[ctx: @title:window]
en: Information
gl: Información

[ctx: @title:window]
en: Moves
gl: Movementos

en: No move
gl: Non hai movemento

[ctx: @title:window]
en: Error
gl: Erro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;">Kigo was unable to find a  Go engine backend.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt;">If you are sure that you already installed a suitable Go engine, you might want to configure Kigo to use that engine. Otherwise you should install a Go engine (like GnuGo).</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;">Kigo non puido atopar ningunha infraestrutura de motor de Go.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt;">Se ten a certeza de que xa instalou un motor de Go axeitado, intente configurar Kigo para que empregue ese motor. En caso contrario, debería instalar un motor de Go (como GnuGo).</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureButton)
en: Configure Kigo...
gl: Configurar Kigo…

en: Computer (level %1)
gl: Computador (nivel %1)

en: %1 Stone | %1 Stones
gl[0]: %1 Pedra
gl[1]: %1 Pedras

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (white)
gl: %1 (brancas)

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (black)
gl: %1 (negras)

en: White's turn
gl: Quenda das brancas

en: Black's turn
gl: Quenda das negras

en: %1 capture | %1 captures
gl[0]: %1 captura
gl[1]: %1 capturas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Handicap:
gl: Hándicap:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, komiLabel)
en: 0.5 Points
gl: 0,5 Puntos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last move:
gl: Último movemento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Move:
gl: Movemento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteNameLabel)
en: White Player
gl: Xogador branco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteCapturesLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackCapturesLabel)
en: Captures:
gl: Capturas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackNameLabel)
en: Black Player
gl: Xogador negro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, finishButton)
en: Finish Game
gl: Rematar a partida

en:  Stone |  Stones
gl[0]: Pedra
gl[1]:  Pedras

[ctx: Time limit of a game in minutes]
en: %1 minute | %1 minutes
gl[0]: %1 minuto
gl[1]: %1 minutos

[ctx: Time limit of a game, hours, minutes]
en: %1 hour, %2 | %1 hours, %2
gl[0]: %1 hora, %2
gl[1]: %1 horas, %2

en:  of %1
gl:  de %1

en: White to play
gl: Xogan as brancas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playerLabel)
en: Black to play
gl: Xogan as negras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Board size:
gl: Dimensións do taboleiro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeSmall)
en: &Tiny (9x9)
gl: &Anano (9×9)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeMedium)
en: Small (&13x13)
gl: Pequeno (&13×13)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeBig)
en: No&rmal (19x19)
gl: No&rmal (19×19)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeOther)
en: &Custom:
gl: &Personalizado:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: Handicap stones are an advantage for the black player.
    Black gets a number of stones on the board before the game starts.
gl: As pedras de vantaxe son unha vantaxe para o xogador das negras.
    As negras teñen un número de pedras no taboleiro antes de comezar o xogo.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: No handicap
gl: Sen vantaxe

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en: Komi are points given to the white player at the end of the game.
    It balances out the advantage black has by making the first move.
gl: Os komi son puntos que se lle dan ao xogador das brancas cando remata a partida.
    Balance a vantaxe que teñen as brancas ao faceren o primeiro movemento.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en:  Points
gl:  puntos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eventStaticLabel)
en: Event:
gl: Evento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationStaticLabel)
en: Location:
gl: Lugar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateStaticLabel)
en: Date:
gl: Data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, roundStaticLabel)
en: Round:
gl: Ronda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreStaticLabel)
en: Score:
gl: Puntuación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, continueStaticLabel)
en: Continue:
gl: Continuar:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en:  of 999
gl:  de 999

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en: Move
gl: Mover

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeStaticLabel)
en: Time limit:
gl: Límite de tempo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, whiteIsComputerCheckBox)
en: &Computer
gl: &Computador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Name:
gl: &Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_3)
en: Weak
gl: Pouca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2_3)
en: Strong
gl: Moita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blackIsComputerCheckBox)
en: C&omputer
gl: C&omputador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Na&me:
gl: No&me:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Game
gl: Comezar unha partida

note: i18n: ectx: label, entry (EngineCommand), group (Backend)
en: The current game engine command with (optional) parameters
gl: A orde do motor actual do xogo con parámetros (opcionais)

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (UserInterface)
en: The graphical theme to be used
gl: O tema gráfico a empregar

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBoardLabels), group (UserInterface)
en: Determines whether board labels are shown
gl: Indica se deben mostrarse lendas no taboleiro

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoveNumbers), group (UserInterface)
en: Move numbers are drawn onto stones if enabled
gl: Se activa esta opción os números de movementos mostraranse nas pedras

note: i18n: ectx: label, entry (HintVisibleTime), group (UserInterface)
en: Number of seconds for which a hint is visible
gl: A cantidade de segundos durante a que é visíbel a pista

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerHuman), group (Game)
en: Is black a human player?
gl: Son as negras movidas por un xogador humano?

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerName), group (Game)
en: The name of the black player
gl: O nome do xogador das negras

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the black player
gl: A habilidade do xogador das negras

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerHuman), group (Game)
en: Is white a human player?
gl: Son as brancas movidas por un xogador humano?

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerName), group (Game)
en: The name of the white player
gl: O nome do xogador das brancas

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the white player
gl: A habilidade do xogador das brancas

note: i18n: ectx: label, entry (BoardSize), group (Game)
en: Go board size
gl: Tamaño do taboleiro do go

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Komi), group (Game)
en: With komi you can give the black player some extra points
gl: Con komi pode darlle ás negras algúns puntos adicionais

note: i18n: ectx: label, entry (FixedHandicapValue), group (Game)
en: Extra stones for the black player
gl: Pedras extra para as negras

en: KDE Go Board Game
gl: Xogo do Go para KDE

en: Copyright (c) 2008-2010 Sascha Peilicke
gl: © 2008-2010 Sascha Peilicke

en: Original author
gl: Autor orixinal

en: Documentation editor
gl: Editor da documentación

en: Default theme designer
gl: Deseñador do tema predeterminado

[ctx: @info:shell]
en: Game to load (SGF file)
gl: Partida que cargar (ficheiro SGF)

[ctx: @info:shell]
en: gamefile
gl: ficheirodepartida

[ctx: @info:shell]
en: [gamefile]
gl: [ficheirodepartida]
