kigo - en to ka translation catalogue (123 entries)

[ctx: @item undo/redo, %1 stone coordinate]
en: White %1
ka: თეთრი %1

[ctx: @item undo/redo]
en: White passed
ka: თეთრმა გამოტოვა

[ctx: @item undo/redo, %1 stone coordinate]
en: Black %1
ka: შავი %1

[ctx: @item undo/redo]
en: Black passed
ka: შავმა გამოტოვა

[ctx: @item undo/redo]
en: White resigned
ka: თეთრები აგებენ

[ctx: @item undo/redo]
en: Black resigned
ka: შავები აგებენ

[ctx: @item undo/redo, %1 response from Go engine]
en: White %1
ka: თეთრი %1

[ctx: @item undo/redo, %1 response from Go engine]
en: Black %1
ka: შავი %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, backendGroupBox)
en: Backend
ka: უკანბოლო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Executable:
ka: გამშვები ფაილი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, engineExecutable)
en: Select the executable file to start the Go engine
ka: აირჩიეთ გამშვები ფაილი Go ძრავის გასაშვებად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Parameters:
ka: პარამეტრები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, engineParameters)
en: Add here the necessary parameters to start the Engine in GTP mode
ka: დაამატეთ საჭირო პარამეტრები ძრავის GTP რეჟიმში გასაშვებად

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_EngineCommand)
en: This is the resulting engine command which will be used by Kigo
ka: ეს საბოლოო ძრავაა, რომელსაც Kigo გამოიყენებს

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed, engineLed)
en: Indicates whether the Go engine works correctly
ka: აჩვენებს, მუშაობს Go ძრავა სწორად, თუ არა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select a Go engine that supports the <span style=" font-style:italic;">GnuGo Text Protocol (GTP)</span>. The indicator light turns green when the selected backend is working.</p></body></html>
ka: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">აირჩიეთ Go ძრავა, რომელსაც <span style=" font-style:italic;">GnuGo Text Protocol-ის (GTP)</span> მხარდაჭერა გააჩნია. ინდიკატორი გამწვანდება, როცა არჩეული უკანაბოლო მუშაობს.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, appearanceGroupBox)
en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBoardLabels)
en: Display Board Labels
ka: დაფის ჭდეების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hint Visibility Time:
ka: მინიშნების ხილვადობის დრო:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_HintVisibleTime)
en:  Seconds
ka:  წამი

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ka: &თამაში

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
ka: &გადატანა

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &პარამეტრები

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Dockers
ka: &პანელები

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (moveToolBar)
en: Move Toolbar
ka: ინსტრუმენტების პანელის გადატანა

[ctx: @info]
en: Set up a new game…
ka: ახალი თამაშის მორგება…

en: Kigo Game Files (*.sgf)
ka: Kigo-ის თამაშის ფაილები (*.sgf)

[ctx: @info]
en: Set up a loaded game…
ka: ჩატვირთული თამაშის მორგება…

[ctx: @info]
en: Unable to load game…
ka: თამაშის ჩატვირთვა შეუძლებელია…

[ctx: @info]
en: Game saved…
ka: თამაში შენახულია…

[ctx: @info]
en: Unable to save game.
ka: თამაშის შენახვა შეუძლებელია.

[ctx: @info]
en: Game started…
ka: თამაში დაიწყო…

[ctx: @item:intext]
en: %1 (White)
ka: %1 (თეთრი)

[ctx: @item:intext]
en: %1 (Black)
ka: %1 (შავი)

en: %1 won with a score of %2.
ka: %1-მა მოიგო ქულებით %2.

en: %1 won with a score of %2 (bounds: %3 and %4).
ka: %1-მა მოიგო ქულებით %2 (საზღვარი: %3 და %4)

[ctx: @info]
en: Undone move.
ka: სვლა დაბრუნებულია.

[ctx: @info]
en: Redone move.
ka: სვლის გამეორება.

[ctx: @title:tab]
en: General
ka: ზოგადი

[ctx: @title:tab]
en: Themes
ka: თემები

[ctx: @info]
en: Backend was changed, restart necessary…
ka: უკანაბოლო შეიცვალა. გადატვრთვა აუცილებელია…

[ctx: @info]
en: White passed.
ka: თეთრმა გამოტოვა.

[ctx: @info]
en: Black passed.
ka: შავმა გამოტოვა.

[ctx: @action]
en: Get More Games…
ka: მეტი თამაშის მიღება…

[ctx: @action]
en: Start Game
ka: თამაშის დაწყება

[ctx: @action]
en: Finish Game
ka: თამაშის დასრულება

[ctx: @action:inmenu Move]
en: Pass Move
ka: სვლის გამოტოვება

[ctx: @option:check]
en: Show Move &Numbers
ka: სვლის &ნომრების ჩვენება

[ctx: @title:window]
en: Game Setup
ka: თამაშის მორგება

[ctx: @title:window]
en: Information
ka: ინფორმაცია

[ctx: @title:window]
en: Moves
ka: სვლები

[ctx: @info]
en: No move
ka: სვლების გარეშე

[ctx: @title:window]
en: Error
ka: შეცდომა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;">Kigo was unable to find a  Go engine backend.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt;">If you are sure that you already installed a suitable Go engine, you might want to configure Kigo to use that engine. Otherwise you should install a Go engine (like GnuGo).</span></p></body></html>
ka: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;">Kigo-მა Go ძრავის უკანაბოლო ვერ აღმოაჩინა.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt;">თუ დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ ის უკვედააყენეთ, შეგიძლიათ ის ხელით მიუთითეთ. წინააღმდეგ შემთხვევაშიa Go ძრავა, (მაგ: GnuGo) აუცილებლად უნდა დააყენოთ.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureButton)
en: Configure Kigo…
ka: Kigo-ის მორგება…

en: Computer (level %1)
ka: კომპიუტერი (დონე %1)

en: %1 Stone | %1 Stones
ka[0]: %1 ქვა
ka[1]: %1 ქვა

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (white)
ka: %1 (თეთრი)

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (black)
ka: %1 (შავი)

en: White's turn
ka: თეთრის ჯერი

en: Black's turn
ka: შავის ჯერი

en: %1 capture | %1 captures
ka[0]: %1 დაპყრობილია
ka[1]: %1 დაპყრობილია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Handicap:
ka: ფორა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, komiStaticLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Komi:
ka: კომი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, komiLabel)
en: 0.5 Points
ka: 0.5 ქულა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last move:
ka: ბოლო სვლა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Move:
ka: გადაადგილება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteNameLabel)
en: White Player
ka: თეთრი მოთამაშე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteCapturesLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackCapturesLabel)
en: Captures:
ka: დაპყრობები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackNameLabel)
en: Black Player
ka: შავი მოთამაშე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, finishButton)
en: Finish Game
ka: თამაშის დასრულება

[ctx: @item:valuesuffix]
en:  Stone |  Stones
ka[0]:  ქვა
ka[1]:  ქვა

[ctx: Time limit of a game in minutes]
en: %1 minute | %1 minutes
ka[0]: %1 წუთი
ka[1]: %1 წუთი

[ctx: Time limit of a game, hours, minutes]
en: %1 hour, %2 | %1 hours, %2
ka[0]: %1 საათი, %2
ka[1]: %1 საათი, %2

[ctx: @item:valuesuffix]
en:  of %1
ka:  %1-დან

en: White to play
ka: თეთრის სვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playerLabel)
en: Black to play
ka: შავის სვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Board size:
ka: სათამაშო დაფის ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeSmall)
en: &Tiny (9x9)
ka: &პაწაწინა (9x9)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeMedium)
en: Small (&13x13)
ka: პატარა (&13x13)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeBig)
en: No&rmal (19x19)
ka: &ნორმალური (19x19)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeOther)
en: &Custom:
ka: &ხელით:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: Handicap stones are an advantage for the black player.
    Black gets a number of stones on the board before the game starts.
ka: ფორის ქვები შავი მოთამაშის უპრატესობაა.
    შავი მოთამაშე ქვებს დაფაზე თამაშის დაწყებამდე იღებს.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: No handicap
ka: ფორის გარეშე

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en: Komi are points given to the white player at the end of the game.
    It balances out the advantage black has by making the first move.
ka: Komi ქულებია, რომელიც თამაშის ბოლოს თეთრ მოთამაშეს ეძლევა.
    ის შავ მოთამაშეს აბალანსებს, პირველი სვლის საშუალებით.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en:  Points
ka:  ქულა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eventStaticLabel)
en: Event:
ka: მოვლენა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationStaticLabel)
en: Location:
ka: მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateStaticLabel)
en: Date:
ka: თარიღი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, roundStaticLabel)
en: Round:
ka: რაუნდი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreStaticLabel)
en: Score:
ka: ქულები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, continueStaticLabel)
en: Continue:
ka: გაგრძელება:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en:  of 999
ka:  999-დან

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en: Move
ka: გადაადგილება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeStaticLabel)
en: Time limit:
ka: დროის ლიმიტი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, whiteIsComputerCheckBox)
en: &Computer
ka: &კომპიუტერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Name:
ka: &სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_3)
en: Weak
ka: სუსტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2_3)
en: Strong
ka: ძლიერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blackIsComputerCheckBox)
en: C&omputer
ka: &კომპიუტერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Na&me:
ka: &სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Game
ka: თამაშის დაწყება

note: i18n: ectx: label, entry (EngineCommand), group (Backend)
en: The current game engine command with (optional) parameters
ka: მიმდინარე თამაშის ძრავის ბრძანება (არასავალდებულო) პარამეტრებით

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (UserInterface)
en: The graphical theme to be used
ka: გრაფიკული თემა

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBoardLabels), group (UserInterface)
en: Determines whether board labels are shown
ka: ნაჩვენებია დაფის ჭდეები, თუ არა

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoveNumbers), group (UserInterface)
en: Move numbers are drawn onto stones if enabled
ka: თუ ჩართულია, სვლის ნომერი ქვებზე დაიხატება

note: i18n: ectx: label, entry (HintVisibleTime), group (UserInterface)
en: Number of seconds for which a hint is visible
ka: ხანგრძლივობა, წამებში, რა დროის განმავლობაში იქნება მინიშნება ხილული

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerHuman), group (Game)
en: Is black a human player?
ka: შავი მოთამაშე ადამიანია?

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerName), group (Game)
en: The name of the black player
ka: შავი მოთამაშის სახელი

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the black player
ka: შავი მოთამაშის სიძლიერე

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerHuman), group (Game)
en: Is white a human player?
ka: თეთრი მოთამაშე ადამიანია?

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerName), group (Game)
en: The name of the white player
ka: თეთრი მოთამაშის სახელი

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the white player
ka: თეთრი მოთამაშის სიძლიერე

note: i18n: ectx: label, entry (BoardSize), group (Game)
en: Go board size
ka: Go სათამაშო დაფის ზომა

note: i18n: ectx: label, entry (Komi), group (Game)
en: Komi
ka: კომი

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Komi), group (Game)
en: With komi you can give the black player some extra points
ka: Komi-სთან ერთად შავ მოთამაშეს, შეგიძლიათ, დამატებითი ქულები მისცეთ

note: i18n: ectx: label, entry (FixedHandicapValue), group (Game)
en: Extra stones for the black player
ka: დამატებითი ქვები შავი მოთამაშისთვის

en: KDE Go Board Game
ka: სამაგიდო თამაში Go, KDE-სგან

en: Original author
ka: საწყისი ავტორი

en: Documentation editor
ka: დოკუმენტაციის რედაქტორი

en: Default theme designer
ka: ნაგულისხმევი თემის დიზაინერი

[ctx: @info:shell]
en: Game to load (SGF file)
ka: თამაშის ჩატვირთვა (SGF ფაილი)
