kigo - en to km translation catalogue (88 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, backendGroupBox)
en: Backend
km: កម្ម​វិធី​ខាង​ក្រោយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Executable:
km: អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, engineExecutable)
en: Select the executable file to start the Go engine
km: ជ្រើស​ឯក​សារ​ដែល​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន​ ដើម្បី​ចាប់​ផ្ដើម​ម៉ាស៊ីន  Go

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Parameters:
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, engineParameters)
en: Add here the necessary parameters to start the Engine in GTP mode
km: បន្ថែម​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ដែល​ចាំបាច់​នៅ​ទីនេះ ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ម៉ាស៊ីន​នៅ​ក្នុង​របៀប GTP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_EngineCommand)
en: This is the resulting engine command which will be used by Kigo
km: នេះ​ជា​ពាក្យ​បញ្ជា​ម៉ាស៊ីន​លទ្ធផល​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ Kigo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed, engineLed)
en: Indicates whether the Go engine works correctly
km: បង្ហាញ​ថា​តើ​ម៉ាស៊ីន Go ដំណើរការ​យ៉ាង​ត្រឹមត្រូវ​ដែរ​ឬទេ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select a Go engine that supports the <span style=" font-style:italic;">GnuGo Text Protocol (GTP)</span>. The indicator light turns green when the selected backend is working.</p></body></html>
km: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">សូម​ជ្រើស​ម៉ាស៊ីន​ Go ដែល​គាំទ្រ​ <span style=" font-style:italic;">ពិធីការ​អត្ថបទ GnuGo  (GTP)</span> ។ ពន្លឺ​ទ្រនិច​បង្ហាញ​ប្រែ​ជា​ពណ៌​បៃតង​ នៅ​ពេល​កម្មវិធី​ខាង​ក្រោយ​ដែល​បាន​ជ្រើស​កំពុង​ដំណើរការ ។</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, appearanceGroupBox)
en: Appearance
km: រូបរាង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBoardLabels)
en: Display Board Labels
km: បង្ហាញ​ស្លាក​ក្ដារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hint Visibility Time:
km: ពេល​វេលា​មើល​ឃើញ​ជំនួយ​​ ៖

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_HintVisibleTime)
en:  Seconds
km:  វិនាទី

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
km: ល្បែង

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
km: ផ្លាស់ទី

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Dockers
km: ឧបករណ៍​ចូល​ផែ

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (moveToolBar)
en: Move Toolbar
km: ផ្លាស់ទី​របារ​ឧបករណ៍

en: %1 won with a score of %2.
km: %1 ឈ្នះ​ដោយ​ពិន្ទុ %2 ។

en: %1 won with a score of %2 (bounds: %3 and %4).
km: %1 បាន​ឈ្នះ​ល្បែង​នេះ​ដោយ​មាន​ពិន្ទុ​ %2 (លោត​បាន​ត្រឹម​ %3 និង​ %4) ។

[ctx: @action]
en: Start Game
km: ចាប់ផ្ដើម​ល្បែង

[ctx: @action]
en: Finish Game
km: បញ្ចប់​ល្បែង

[ctx: @action:inmenu Move]
en: Pass Move
km: ឆ្លង​ផុត​ការ​ផ្លាស់​ទី

[ctx: @title:window]
en: Game Setup
km: រៀប​ចំ​​ល្បែង

[ctx: @title:window]
en: Information
km: ព័ត៌មាន

[ctx: @title:window]
en: Moves
km: ផ្លាស់ទី

[ctx: @title:window]
en: Error
km: កំហុស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;">Kigo was unable to find a  Go engine backend.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt;">If you are sure that you already installed a suitable Go engine, you might want to configure Kigo to use that engine. Otherwise you should install a Go engine (like GnuGo).</span></p></body></html>
km: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;">Kigo មិន​អាច​រក​ឃើញ កម្មវិធី​ខាង​ក្រោយ​របស់​ម៉ាស៊ីន​  Go  ទេ​ ។</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt;">បើ​អ្នក​ប្រាកដ​ថា​អ្នក​បាន​ដំឡើង​ ម៉ាស៊ីន​របស់​ Go ដែល​​​​សម​ស្រប​រួច​ហើយ​ អ្នក​ប្រហែល​ជា​ចង់​កំណត់​​រចនាសម្ព័ន្ធ Kigo ដើម្បី​ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​នោះ​ ។ បើ​មិន​អញ្ចឹង​ទេ​ អ្នក​គួរ​តែ​ដំឡើង​ម៉ាស៊ីន​របស់​ Go  (ដូច​ជា​ GnuGo) ។</span></p></body></html>

en: Computer (level %1)
km: កុំព្យូទ័រ (កម្រិត %1)

en: %1 Stone | %1 Stones
km[0]: ថ្ម %1

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (white)
km: %1 (ស)

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (black)
km: %1 (ខ្មៅ)

en: White's turn
km: ការ​ផ្លាស់ទី​របស់​ពណ៌​ស

en: Black's turn
km: កា​​រ​ផ្លាស់​ទី​របស់​ពណ៌​ខ្មៅ

en: %1 capture | %1 captures
km[0]: %1 ចាប់យក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Handicap:
km: ឧបសគ្គ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, handicapLabel)
en: 2
km: ២

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, komiStaticLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Komi:
km: Komi ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, komiLabel)
en: 0.5 Points
km: ០.៥ ពិន្ទុ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last move:
km: ការ​ផ្លាស់ទី​ចុងក្រោយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Move:
km: ការ​ផ្លាស់ទី ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteNameLabel)
en: White Player
km: អ្នកលេង​ពណ៌​ស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteCapturesLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackCapturesLabel)
en: Captures:
km: ចាប់​យក ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackNameLabel)
en: Black Player
km: អ្នកលេង​ពណ៌​ខ្មៅ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, finishButton)
en: Finish Game
km: បញ្ចប់​ល្បែង

[ctx: Time limit of a game in minutes]
en: %1 minute | %1 minutes
km[0]: %1 នាទី

[ctx: Time limit of a game, hours, minutes]
en: %1 hour, %2 | %1 hours, %2
km[0]: %1 ម៉ោង %2

en: White to play
km: អ្នកលេង​ពណ៌​ស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playerLabel)
en: Black to play
km: អ្នកលេង​ពណ៌​ខ្មៅ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Board size:
km: ទំហំ​ក្ដារ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: Handicap stones are an advantage for the black player.
    Black gets a number of stones on the board before the game starts.
km: ថ្ម Handicap គឺជា​ឱកាស​សម្រាប់​អ្នក​លេង​ពណ៌​ខ្មៅ ។
    អ្នក​លេង​ពណ៌​ខ្មៅ​ស៊ី​ថ្ម​មួយ​ចំនួន​នៅ​លើ​ក្ដារ មុន​នឹង​ល្បែង​ចាប់ផ្ដើម ។

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: No handicap
km: គ្មាន handicap

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en: Komi are points given to the white player at the end of the game.
    It balances out the advantage black has by making the first move.
km: Komi គឺជា​ពិន្ទុ​ដែល​ផ្ដល់​ឲ្យ​អ្នក​លេង​ពណ៌​ស​នៅ​ពេល​បញ្ចប់​ល្បែង ។
    វា​ថ្លឹងថ្លែង​អំពី​ផលប្រយោជន៍​ដែល​អ្នក​លេង​ពណ៌​ខ្មៅ​ទទួល​បាន​ដោយ​ការ​ផ្លាស់ទី​ដំបូង ។

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en:  Points
km: ពិន្ទុ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eventStaticLabel)
en: Event:
km: ព្រឹត្តិការណ៍ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationStaticLabel)
en: Location:
km: ទីតាំង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateStaticLabel)
en: Date:
km: កាលបរិច្ឆេទ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, roundStaticLabel)
en: Round:
km: ជុំ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreStaticLabel)
en: Score:
km: ពិន្ទុ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, continueStaticLabel)
en: Continue:
km: បន្ដ ៖

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en:  of 999
km:  នៃ ៩​​​៩​៩

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en: Move
km: ផ្លាស់ទី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeStaticLabel)
en: Time limit:
km: ម៉ោង​កំណត់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, whiteIsComputerCheckBox)
en: &Computer
km: កុំព្យូទ័រ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_3)
en: Weak
km: ខ្សោយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2_3)
en: Strong
km: ខ្លាំង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blackIsComputerCheckBox)
en: C&omputer
km: កុំព្យូទ័រ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Game
km: ចាប់ផ្ដើម​ល្បែង

note: i18n: ectx: label, entry (EngineCommand), group (Backend)
en: The current game engine command with (optional) parameters
km: ពាក្យ​បញ្ជា​ម៉ាស៊ីន​របស់​ល្បែង​បច្ចុប្បន្ន​មាន​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ (ជា​ជម្រើស​)

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (UserInterface)
en: The graphical theme to be used
km: ស្បែក​ក្រាហ្វិក​ដែល​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBoardLabels), group (UserInterface)
en: Determines whether board labels are shown
km: កំណត់​ថា​តើ​ស្លាក​ក្ដារ​នឹង​ត្រូវ​បង្ហាញ​ឬ​អត់​

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoveNumbers), group (UserInterface)
en: Move numbers are drawn onto stones if enabled
km: លេខ​ផ្លាស់ទី​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​លើ​​ថ្ម​ ប្រសិនបើ​បាន​បើក

note: i18n: ectx: label, entry (HintVisibleTime), group (UserInterface)
en: Number of seconds for which a hint is visible
km: ចំនួន​វិនាទី​​​ដែល​មើល​ឃើញ​ជំនួយ​

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerHuman), group (Game)
en: Is black a human player?
km: តើ​ពណ៌​ខ្មៅ​ជា​អ្នកលេង​ជា​មនុស្ស​ឬ ?

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerName), group (Game)
en: The name of the black player
km: ឈ្មោះ​អ្នក​លេង​ពណ៌​ខ្មៅ

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the black player
km: កម្លាំង​របស់​​អ្នក​លេង​ពណ៌​ខ្មៅ

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerHuman), group (Game)
en: Is white a human player?
km: តើ​ពណ៌​ស​ជា​អ្នក​លេង​ជា​មនុស្ស​ឬ ?

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerName), group (Game)
en: The name of the white player
km: ឈ្មោះ​របស់​អ្នកលេង​ពណ៌​ស

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the white player
km: កម្លាំង​របស់​អ្នក​លេង​ពណ៌​ស

note: i18n: ectx: label, entry (BoardSize), group (Game)
en: Go board size
km: ទៅកាន់​ទំហំ​ក្ដារ

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Komi), group (Game)
en: With komi you can give the black player some extra points
km: ជា​មួយ​ komi អ្នក​អាច​ផ្ដល់​ពិន្ទុ​បន្ថែម​ដល់​អ្នក​លេង​ពណ៌​ខ្មៅបាន​

note: i18n: ectx: label, entry (FixedHandicapValue), group (Game)
en: Extra stones for the black player
km: ថ្ម​បន្ថែម​សម្រាប់​អ្នក​លេង​ពណ៌​ខ្មៅ

en: KDE Go Board Game
km: ល្បែង​ក្ដារ Go របស់​ KDE

en: Copyright (c) 2008-2010 Sascha Peilicke
km: រក្សា​សិទ្ធិ​ឆ្នាំ​ ២​០​​​០​៨​ និង​ ២​០​១​០ ដោយ​ Sascha Peilicke

en: Original author
km: អ្នកនិពន្ធ​ដើម

en: Documentation editor
km: កម្ម​វិធី​កែ​សម្រួល​ឯកសារ​

en: Default theme designer
km: កម្ម​វិធី​រចនា​ស្បែក​លំនាំ​ដើម

[ctx: @info:shell]
en: Game to load (SGF file)
km: ល្បែង​ត្រូវ​ផ្ទុក​ (ឯកសារ​ SGF)
