kigo - en to mai translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, backendGroupBox)
en: Backend
mai: बैकेंड

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Executable:
mai: निष्पादनीय:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, appearanceGroupBox)
en: Appearance
mai: प्रकटन

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
mai: खेल (&G)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
mai: घसकाबू (&M)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
mai: जमावट (&S)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
mai: मुख्य अओजार पट्टी

en: General
mai: सामान्य

en: Themes
mai: प्रसंग

[ctx: @title:window]
en: Information
mai: सूचना

[ctx: @title:window]
en: Error
mai: त्रुटि

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eventStaticLabel)
en: Event:
mai: घटना:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationStaticLabel)
en: Location:
mai: स्थानः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateStaticLabel)
en: Date:
mai: दिनांक:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreStaticLabel)
en: Score:
mai: अंक:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_3)
en: Weak
mai: कमजोर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2_3)
en: Strong
mai: मजबूत

note: i18n: ectx: label, entry (Komi), group (Game)
en: Komi
mai: कोमी

en: Original author
mai: मूल लेखक
