KDE 4 - en to nb translation catalogue (112 entries)

[ctx: %1 stone coordinate]
en: White %1
nb: Hvit %1

en: White passed
nb: Hvit meldte pass

[ctx: %1 stone coordinate]
en: Black %1
nb: Svart %1

en: Black passed
nb: Svart meldte pass

en: White resigned
nb: Hvit ga opp

en: Black resigned
nb: Svart ga opp

[ctx: %1 response from Go engine]
en: White %1
nb: Hvit %1

[ctx: %1 response from Go engine]
en: Black %1
nb: Svart %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, backendGroupBox)
en: Backend
nb: Motor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Executable:
nb: Kjørbar fil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, engineExecutable)
en: Select the executable file to start the Go engine
nb: Velg kjørbar fil for å starte Go-motoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Parameters:
nb: Parametre:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, engineParameters)
en: Add here the necessary parameters to start the Engine in GTP mode
nb: Legg til eventuelle parametre for å starte motoren i GTP-modus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_EngineCommand)
en: This is the resulting engine command which will be used by Kigo
nb: Dette er motorkommandoen som Kigo vil bruke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed, engineLed)
en: Indicates whether the Go engine works correctly
nb: Viser om Go-motoren fungerer skikkelig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select a Go engine that supports the <span style=" font-style:italic;">GnuGo Text Protocol (GTP)</span>. The indicator light turns green when the selected backend is working.</p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Velg en Go-motor som støtter <span style=" font-style:italic;">GnuGo-tekstprotokollen (GTP)</span>. Varsellampa lyser grønt når motoren fungerer.</p></body></html>>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, appearanceGroupBox)
en: Appearance
nb: Utseende

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBoardLabels)
en: Display Board Labels
nb: Vis brettnavn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hint Visibility Time:
nb: Vis hint så lenge:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_HintVisibleTime)
en:  Seconds
nb:  sekunder

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
nb: &Spill

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
nb: &Flytt

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: &Innstillinger

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Dockers
nb: &Dokk

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (moveToolBar)
en: Move Toolbar
nb: Flytteverktøylinje

en: Set up a new game...
nb: Sett opp et nytt spill … …

en: Set up a loaded game...
nb: Sett opp et lastet spill … …

en: Unable to load game...
nb: Klarte ikke laste spillet … …

en: Game saved...
nb: Spillet lagret …

en: Unable to save game.
nb: Klarte ikke lagre spillet.

en: Game started...
nb: Spillet er begynt …

en: %1 won with a score of %2.
nb: %1 vant med %2 poeng.

en: %1 won with a score of %2 (bounds: %3 and %4).
nb: %1 vant med %2 poeng (grenser: %3 og %4).

en: Undone move
nb: Angret trekk

en: Redone move
nb: Gjør trekk om igjen

en: General
nb: Generelt

en: Themes
nb: Temaer

en: Backend was changed, restart necessary...
nb: Motoren er endret, spillet må startes på nytt …

[ctx: @action]
en: Get More Games...
nb: Hent flere spill …

[ctx: @action]
en: Start Game
nb: Start spill

[ctx: @action]
en: Finish Game
nb: Fullfør spill

[ctx: @action:inmenu Move]
en: Pass Move
nb: Pass

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Move &Numbers
nb: Vis trekk&numre

[ctx: @title:window]
en: Game Setup
nb: Spilloppsett

[ctx: @title:window]
en: Information
nb: Informasjon

[ctx: @title:window]
en: Moves
nb: Trekk

en: No move
nb: Ikke noe trekk

[ctx: @title:window]
en: Error
nb: Feil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;">Kigo was unable to find a  Go engine backend.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt;">If you are sure that you already installed a suitable Go engine, you might want to configure Kigo to use that engine. Otherwise you should install a Go engine (like GnuGo).</span></p></body></html>
nb: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;">Fant ikke Go-spillmotoren.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt;">Hvis du er sikker på at du har installert en passende Go-motor, kan du prøve å sette opp Kigo til å bruke denne. Hvis ikke, må du installere en slik Go-motor (som for eksempel GnuGo).</span></p></body></html>>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureButton)
en: Configure Kigo...
nb: Sett opp Kigo …

en: Computer (level %1)
nb: Datamaskin (nivå %1)

en: %1 Stone | %1 Stones
nb[0]: %1 Stein
nb[1]: %1 Steiner

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (white)
nb: %1 (hvit)

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (black)
nb: %1 (svart)

en: White's turn
nb: Hvit trekker

en: Black's turn
nb: Svart trekker

en: %1 capture | %1 captures
nb[0]: %1 fanget
nb[1]: %1 fanget

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Handicap:
nb: Handikapp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, komiLabel)
en: 0.5 Points
nb: 0,5 poeng

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last move:
nb: Siste trekk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Move:
nb: Trekk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteNameLabel)
en: White Player
nb: Hvit spiller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteCapturesLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackCapturesLabel)
en: Captures:
nb: Fanger:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackNameLabel)
en: Black Player
nb: Svart spiller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, finishButton)
en: Finish Game
nb: Sluttspill

en:  Stone |  Stones
nb[0]:  Stein
nb[1]:  Steiner

[ctx: Time limit of a game in minutes]
en: %1 minute | %1 minutes
nb[0]: %1 minutt
nb[1]: %1 minutter

[ctx: Time limit of a game, hours, minutes]
en: %1 hour, %2 | %1 hours, %2
nb[0]: %1 time, %2
nb[1]: %1 timer, %2

en:  of %1
nb:  av %1

en: White to play
nb: Hvitt trekker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playerLabel)
en: Black to play
nb: Svart trekker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Board size:
nb: Brettstørrelse:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: Handicap stones are an advantage for the black player.
    Black gets a number of stones on the board before the game starts.
nb: Handikapp-steiner er en fordel for svart spiller.
    Svart får et antall steiner på brettet før spillet starter.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: No handicap
nb: Ikke noe handikapp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en: Komi are points given to the white player at the end of the game.
    It balances out the advantage black has by making the first move.
nb: Komi er poeng den hvite spilleren får ved slutten av spillet.
    Det balanserer ut fordelen svart spiller har ved å gjøre det første trekket.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en:  Points
nb:  Poeng

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eventStaticLabel)
en: Event:
nb: Hendelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationStaticLabel)
en: Location:
nb: Sted:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateStaticLabel)
en: Date:
nb: Dato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, roundStaticLabel)
en: Round:
nb: Runde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreStaticLabel)
en: Score:
nb: Poeng:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, continueStaticLabel)
en: Continue:
nb: Fortsett:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en:  of 999
nb:  av 999

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en: Move
nb: Trekk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeStaticLabel)
en: Time limit:
nb: Tidsgrense:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, whiteIsComputerCheckBox)
en: &Computer
nb: &Datamaskin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Name:
nb: &Navn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_3)
en: Weak
nb: Svak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2_3)
en: Strong
nb: Sterk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blackIsComputerCheckBox)
en: C&omputer
nb: D&atamaskin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Game
nb: Start spill

note: i18n: ectx: label, entry (EngineCommand), group (Backend)
en: The current game engine command with (optional) parameters
nb: Den gjeldende spillmotorkommandoen med (valgfrie) parametre

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (UserInterface)
en: The graphical theme to be used
nb: Det grafiske temaet som skal brukes.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBoardLabels), group (UserInterface)
en: Determines whether board labels are shown
nb: Bestem om brettmerkelapper skal vises

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoveNumbers), group (UserInterface)
en: Move numbers are drawn onto stones if enabled
nb: Hvis dette er  krysser av blir trekknumrene tegnet på steinene

note: i18n: ectx: label, entry (HintVisibleTime), group (UserInterface)
en: Number of seconds for which a hint is visible
nb: Antall sekunder et hint skal vises

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerHuman), group (Game)
en: Is black a human player?
nb: Er svart et menneske?

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerName), group (Game)
en: The name of the black player
nb: Navnet på svart-spilleren

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the black player
nb: Styrken til svart-spilleren

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerHuman), group (Game)
en: Is white a human player?
nb: Er hvit et menneske?

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerName), group (Game)
en: The name of the white player
nb: Navnet på hvit-spilleren

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the white player
nb: Styrken til hvit-spilleren

note: i18n: ectx: label, entry (BoardSize), group (Game)
en: Go board size
nb: Brettstørrelse

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Komi), group (Game)
en: With komi you can give the black player some extra points
nb: Med komi kan du gi svart noen ekstra poeng

note: i18n: ectx: label, entry (FixedHandicapValue), group (Game)
en: Extra stones for the black player
nb: Ekstra steiner til svart-spilleren

en: KDE Go Board Game
nb: Go brettspill for KDE

en: Copyright (c) 2008-2010 Sascha Peilicke
nb: Copyright © 2008-2010 Sascha Peilicke

en: Original author
nb: Opprinnelig forfatter

en: Documentation editor
nb: Redaktør for dokumentasjon

en: Default theme designer
nb: Laget standardtemaet

[ctx: @info:shell]
en: Game to load (SGF file)
nb: Spill som skal lastes (SGF-fil)
