KDE 4 - en to nn translation catalogue (122 entries)

[ctx: %1 stone coordinate]
en: White %1
nn: Kvit %1

en: White passed
nn: Kvit melde pass

[ctx: %1 stone coordinate]
en: Black %1
nn: Svart %1

en: Black passed
nn: Svart melde pass

en: White resigned
nn: Kvit gav seg

en: Black resigned
nn: Svart gav seg

[ctx: %1 response from Go engine]
en: White %1
nn: Kvit %1

[ctx: %1 response from Go engine]
en: Black %1
nn: Svart %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, backendGroupBox)
en: Backend
nn: Motor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Executable:
nn: Køyrbar fil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, engineExecutable)
en: Select the executable file to start the Go engine
nn: Vel køyrbar fil for å starta Go-motoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Parameters:
nn: Parametrar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, engineParameters)
en: Add here the necessary parameters to start the Engine in GTP mode
nn: Legg til eventuelle parametrar for å starta motoren i GTP-modus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_EngineCommand)
en: This is the resulting engine command which will be used by Kigo
nn: Dette er motorkommandoen som vert brukt av Kigo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed, engineLed)
en: Indicates whether the Go engine works correctly
nn: Viser om Go-motoren fungerer skikkeleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select a Go engine that supports the <span style=" font-style:italic;">GnuGo Text Protocol (GTP)</span>. The indicator light turns green when the selected backend is working.</p></body></html>
nn: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vel ein Go-motor som støttar <span style=" font-style:italic;">GnuGo-tekstprotokollen (GTP)</span>. Varsellampa lyser grønnt når motoren fungerer.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, appearanceGroupBox)
en: Appearance
nn: Utsjånad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBoardLabels)
en: Display Board Labels
nn: Vis brettnamn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hint Visibility Time:
nn: Vis hint så lenge:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_HintVisibleTime)
en:  Seconds
nn:  sekund

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
nn: &Spel

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
nn: &Flytt

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Dockers
nn: &Dokk

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (moveToolBar)
en: Move Toolbar
nn: Flytteverktøylinje

en: Set up a new game...
nn: Set opp eit nytt spel …

en: Kigo Game Files (*.sgf)
nn: Kigo-spelfiler (*.sgf)

en: Set up a loaded game...
nn: Set opp eit lasta spel …

en: Unable to load game...
nn: Klarte ikkje lasta spelet …

en: Game saved...
nn: Spel lagra …

en: Unable to save game.
nn: Klarte ikkje lagra spelet.

en: Game started...
nn: Spelet er starta …

en: %1 (White)
nn: %1 (kvit)

en: %1 (Black)
nn: %1 (svart)

en: %1 won with a score of %2.
nn: %1 vann med poengsummen %2.

en: %1 won with a score of %2 (bounds: %3 and %4).
nn: %1 vann med poengsummen %2 (avgrensa av %3 og %4).

en: Undone move
nn: Angra trekk

en: Redone move
nn: Gjer om trekk

en: General
nn: Generelt

en: Themes
nn: Tema

en: Backend was changed, restart necessary...
nn: Motoren er endra. Nødvendig å starta spelet på nytt.

[ctx: @action]
en: Get More Games...
nn: Hent fleire spel …

[ctx: @action]
en: Start Game
nn: Start spel

[ctx: @action]
en: Finish Game
nn: Fullfør spel

[ctx: @action:inmenu Move]
en: Pass Move
nn: Pass

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Move &Numbers
nn: Vis &talet på trekk

[ctx: @title:window]
en: Game Setup
nn: Speloppsett

[ctx: @title:window]
en: Information
nn: Informasjon

[ctx: @title:window]
en: Moves
nn: Trekk

en: No move
nn: Inkje trekk

[ctx: @title:window]
en: Error
nn: Feil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;">Kigo was unable to find a  Go engine backend.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt;">If you are sure that you already installed a suitable Go engine, you might want to configure Kigo to use that engine. Otherwise you should install a Go engine (like GnuGo).</span></p></body></html>
nn: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;">Fann ikkje Go-spelmotoren.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt;">Viss du er sikker på at du har installert ein høveleg Go-motor, kan du prøva å setja opp Kigo til å bruka denne. Viss ikkje, må du installera ein slik Go-motor (som for eksempel GnuGo).</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureButton)
en: Configure Kigo...
nn: Set opp Kigo …

en: Computer (level %1)
nn: Datamaskin (nivå %1)

en: %1 Stone | %1 Stones
nn[0]: %1 stein
nn[1]: %1 steinar

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (white)
nn: %1 (kvit)

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (black)
nn: %1 (svart)

en: White's turn
nn: Kvit sin tur

en: Black's turn
nn: Svart sin tur

en: %1 capture | %1 captures
nn[0]: %1 fanga
nn[1]: %1 fanga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Handicap:
nn: Handikapp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, komiLabel)
en: 0.5 Points
nn: 0,5 poeng

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last move:
nn: Siste trekk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Move:
nn: Trekk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteNameLabel)
en: White Player
nn: Kvit spelar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteCapturesLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackCapturesLabel)
en: Captures:
nn: Slag:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackNameLabel)
en: Black Player
nn: Svart spelar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, finishButton)
en: Finish Game
nn: Sluttspel

en:  Stone |  Stones
nn[0]:  stein
nn[1]:  steinar

[ctx: Time limit of a game in minutes]
en: %1 minute | %1 minutes
nn[0]: %1 minutt
nn[1]: %1 minutt

[ctx: Time limit of a game, hours, minutes]
en: %1 hour, %2 | %1 hours, %2
nn[0]: %1 time, %2
nn[1]: %1 timar, %2

en:  of %1
nn:  av %1

en: White to play
nn: Kvit sin tur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playerLabel)
en: Black to play
nn: Svart sin tur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Board size:
nn: Brettstorleik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeSmall)
en: &Tiny (9x9)
nn: &Mini (9 × 9)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeMedium)
en: Small (&13x13)
nn: &Lite (13 × 13)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeBig)
en: No&rmal (19x19)
nn: &Vanleg (19 × 19)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeOther)
en: &Custom:
nn: &Tilpassa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: Handicap stones are an advantage for the black player.
    Black gets a number of stones on the board before the game starts.
nn: Handikappsteinar er ein fordel for svart spelar.
    Svaret får ei viss mengd steinar på brettet før spelet startar.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: No handicap
nn: Inkje handikapp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en: Komi are points given to the white player at the end of the game.
    It balances out the advantage black has by making the first move.
nn: Komi er poeng gjevne til kvit spelar ved slutten av spelet.
    Dei balanserer ut fordelen svart har med å gjera det første trekket.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en:  Points
nn:  poeng

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eventStaticLabel)
en: Event:
nn: Hending:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationStaticLabel)
en: Location:
nn: Plassering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateStaticLabel)
en: Date:
nn: Dato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, roundStaticLabel)
en: Round:
nn: Runde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreStaticLabel)
en: Score:
nn: Poeng:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, continueStaticLabel)
en: Continue:
nn: Hald fram:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en:  of 999
nn:  av 999

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en: Move
nn: Trekk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeStaticLabel)
en: Time limit:
nn: Tidsgrense:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, whiteIsComputerCheckBox)
en: &Computer
nn: &Datamaskin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Name:
nn: &Namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_3)
en: Weak
nn: Svak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2_3)
en: Strong
nn: Sterk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blackIsComputerCheckBox)
en: C&omputer
nn: &Datamaskin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Na&me:
nn: &Namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Game
nn: Start spel

note: i18n: ectx: label, entry (EngineCommand), group (Backend)
en: The current game engine command with (optional) parameters
nn: Den gjeldande spelmotorkommandoen med (valfrie) parametrar

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (UserInterface)
en: The graphical theme to be used
nn: Det grafiske temaet du vil bruka

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBoardLabels), group (UserInterface)
en: Determines whether board labels are shown
nn: Fastset om brettmerkelappar skal visast

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoveNumbers), group (UserInterface)
en: Move numbers are drawn onto stones if enabled
nn: Viss det er kryssa av her, vert trekktala teikna på steinar

note: i18n: ectx: label, entry (HintVisibleTime), group (UserInterface)
en: Number of seconds for which a hint is visible
nn: Talet på sekund som hint skal visast

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerHuman), group (Game)
en: Is black a human player?
nn: Er svart eit menneske?

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerName), group (Game)
en: The name of the black player
nn: Namnet på svart-spelaren

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the black player
nn: Styrken til svart-spelaren

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerHuman), group (Game)
en: Is white a human player?
nn: Er kvit eit menneske?

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerName), group (Game)
en: The name of the white player
nn: Namnet på kvit-spelaren

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the white player
nn: Styrken til kvit-spelaren

note: i18n: ectx: label, entry (BoardSize), group (Game)
en: Go board size
nn: Brettstorleik

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Komi), group (Game)
en: With komi you can give the black player some extra points
nn: Med komi kan du gje svart nokre ekstra poeng

note: i18n: ectx: label, entry (FixedHandicapValue), group (Game)
en: Extra stones for the black player
nn: Ekstra steinar til svart-spelaren

en: KDE Go Board Game
nn: Brettspelet Go

en: Copyright (c) 2008-2010 Sascha Peilicke
nn: © 2008–2010 Sascha Peilicke

en: Original author
nn: Opphavsperson

en: Documentation editor
nn: Redigerte hjelpeteksten

en: Default theme designer
nn: Laga standardtemaet

[ctx: @info:shell]
en: Game to load (SGF file)
nn: Spel å lasta (SGF-fil)

[ctx: @info:shell]
en: gamefile
nn: spelfil

[ctx: @info:shell]
en: [gamefile]
nn: [spelfil]
