kigo - en to sk translation catalogue (120 entries)

[ctx: %1 stone coordinate]
en: White %1
sk: Biely %1

en: White passed
sk: Biely ťahal

[ctx: %1 stone coordinate]
en: Black %1
sk: Čierny %1

en: Black passed
sk: Čierny ťahal

en: White resigned
sk: Biely sa vzdal

en: Black resigned
sk: Čierny sa vzdal

[ctx: %1 response from Go engine]
en: White %1
sk: Biely %1

[ctx: %1 response from Go engine]
en: Black %1
sk: Čierny %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Executable:
sk: Spustiteľný súbor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, engineExecutable)
en: Select the executable file to start the Go engine
sk: Vyberte spustiteľný program na spustenie enginu Go

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Parameters:
sk: Parametre:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, engineParameters)
en: Add here the necessary parameters to start the Engine in GTP mode
sk: Sem pridajte potrebné parametre na spustenie enginu v režime GTP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_EngineCommand)
en: This is the resulting engine command which will be used by Kigo
sk: Toto je výsledný príkaz enginu, ktorý použije Kigo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed, engineLed)
en: Indicates whether the Go engine works correctly
sk: Indikuje, či Go engine pracuje správne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select a Go engine that supports the <span style=" font-style:italic;">GnuGo Text Protocol (GTP)</span>. The indicator light turns green when the selected backend is working.</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Prosím vyberte Go engine, ktorý podporuje <span style=" font-style:italic;">GnuGo Text Protocol (GTP)</span>. Indikátor zasvieti na zeleno, keď je vybraný backend funkčný.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, appearanceGroupBox)
en: Appearance
sk: Vzhľad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBoardLabels)
en: Display Board Labels
sk: Zobraziť popisy dosky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hint Visibility Time:
sk: Čas viditeľnosti rady:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_HintVisibleTime)
en:  Seconds
sk:  Sekundy

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sk: &Hra

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
sk: Presunúť

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Dockers
sk: Dockery

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (moveToolBar)
en: Move Toolbar
sk: Presunúť panel nástrojov

en: Set up a new game...
sk: Nastaviť novú hru...

en: Kigo Game Files (*.sgf)
sk: Súbory hry Kigo (*.sgf)

en: Set up a loaded game...
sk: Nastaviť načítanú hru...

en: Unable to load game...
sk: Nemôžem načítať hru...

en: Game saved...
sk: Hra uložená...

en: Unable to save game.
sk: Nie je možné uložiť hru.

en: Game started...
sk: Hra spustená...

en: %1 (White)
sk: %1 (biely)

en: %1 (Black)
sk: %1 (čierny)

en: %1 won with a score of %2.
sk: %1 vyhral so skóre %2.

en: %1 won with a score of %2 (bounds: %3 and %4).
sk: %1 vyhral so skóre %2 (hranice: %3 a %4).

en: Undone move
sk: Vrátiť ťah

en: Redone move
sk: Znovu použiť ťah

en: General
sk: Hlavné

en: Themes
sk: Témy

en: Backend was changed, restart necessary...
sk: Backend sa zmenil, je potrebný reštart...

[ctx: @action]
en: Get More Games...
sk: Získať viac hier...

[ctx: @action]
en: Start Game
sk: Spustiť hru

[ctx: @action]
en: Finish Game
sk: Koniec hry

[ctx: @action:inmenu Move]
en: Pass Move
sk: Predať ťah

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Move &Numbers
sk: Zobraziť čí&sla pohybov

[ctx: @title:window]
en: Game Setup
sk: Nastavenie hry

[ctx: @title:window]
en: Information
sk: Informácie

[ctx: @title:window]
en: Moves
sk: Pohyby

en: No move
sk: Žiadny pohyb

[ctx: @title:window]
en: Error
sk: Chyba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;">Kigo was unable to find a  Go engine backend.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt;">If you are sure that you already installed a suitable Go engine, you might want to configure Kigo to use that engine. Otherwise you should install a Go engine (like GnuGo).</span></p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;">Kigo nemôže nájsť Go engine backend.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt;">Ak ste si istý, že ste už nainštalovali  vhodný Go engine, mohli by ste nastaviť Kigo, aby používal tento engine. Inak by ste mali nainštalovať Go engine (ako GnuGo).</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureButton)
en: Configure Kigo...
sk: Nastaviť Kigo...

en: Computer (level %1)
sk: Počítač (úroveň %1)

en: %1 Stone | %1 Stones
sk[0]: %1 kameň
sk[1]: %1 kamene
sk[2]: %1 kameňov

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (white)
sk: %1 (biely)

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (black)
sk: %1 (čierny)

en: White's turn
sk: Bieleho ťah

en: Black's turn
sk: Čierneho ťah

en: %1 capture | %1 captures
sk[0]: %1 vyhodené
sk[1]: %1 vyhodené
sk[2]: %1 vyhodených

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Handicap:
sk: Hendikep:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, komiLabel)
en: 0.5 Points
sk: 0.5 bodov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last move:
sk: Posledný ťah:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Move:
sk: Pohyb:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteNameLabel)
en: White Player
sk: Biely hráč

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteCapturesLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackCapturesLabel)
en: Captures:
sk: Vyhodené:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackNameLabel)
en: Black Player
sk: Čierny hráč

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, finishButton)
en: Finish Game
sk: Koniec hry

en:  Stone |  Stones
sk[0]: Kameň
sk[1]: Kamene
sk[2]: Kamene

[ctx: Time limit of a game in minutes]
en: %1 minute | %1 minutes
sk[0]: %1 minúta
sk[1]: %1 minúty
sk[2]: %1 minút

[ctx: Time limit of a game, hours, minutes]
en: %1 hour, %2 | %1 hours, %2
sk[0]: %1 hodina, %2
sk[1]: %1 hodiny, %2
sk[2]: %1 hodín, %2

en:  of %1
sk:  z %1

en: White to play
sk: Biely hrá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playerLabel)
en: Black to play
sk: Čierny hrá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Board size:
sk: Hracia plocha:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeSmall)
en: &Tiny (9x9)
sk: Drobná (9x9)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeMedium)
en: Small (&13x13)
sk: Malá (13x13)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeBig)
en: No&rmal (19x19)
sk: Normálne (19x19)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeOther)
en: &Custom:
sk: &Vlastný:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: Handicap stones are an advantage for the black player.
    Black gets a number of stones on the board before the game starts.
sk: Kamene hendikepu sú výhoda pre čierneho hráča.
    Čierny získa počet kameňov na doske pred spustením hry.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: No handicap
sk: Bez hendikepu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en: Komi are points given to the white player at the end of the game.
    It balances out the advantage black has by making the first move.
sk: Komi sú body dané bielemu hráčovi na konci hry.
    To vyvažuje výhodu čierneho tým, že má prvý ťah.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en:  Points
sk:  Body

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eventStaticLabel)
en: Event:
sk: Udalosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationStaticLabel)
en: Location:
sk: Umiestnenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateStaticLabel)
en: Date:
sk: Dátum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, roundStaticLabel)
en: Round:
sk: Kolo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreStaticLabel)
en: Score:
sk: Skóre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, continueStaticLabel)
en: Continue:
sk: Pokračovať:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en:  of 999
sk:  z 999

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en: Move
sk: Pohyb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeStaticLabel)
en: Time limit:
sk: Časový limit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, whiteIsComputerCheckBox)
en: &Computer
sk: Počít&ač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Name:
sk: &Názov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_3)
en: Weak
sk: Slabá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2_3)
en: Strong
sk: Silná

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blackIsComputerCheckBox)
en: C&omputer
sk: Počít&ač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Na&me:
sk: Názov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Game
sk: Spustiť hru

note: i18n: ectx: label, entry (EngineCommand), group (Backend)
en: The current game engine command with (optional) parameters
sk: Príkaz aktuálneho herného enginu s (voliteľnými) parametrami

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (UserInterface)
en: The graphical theme to be used
sk: Grafická téma, ktorá bude použitá

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBoardLabels), group (UserInterface)
en: Determines whether board labels are shown
sk: Určuje, či sa zobrazujú popisy dosky

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoveNumbers), group (UserInterface)
en: Move numbers are drawn onto stones if enabled
sk: Ak je povolené, na kamene sa budú kresliť čísla ťahov

note: i18n: ectx: label, entry (HintVisibleTime), group (UserInterface)
en: Number of seconds for which a hint is visible
sk: Počet sekúnd, koľko je viditeľná rada

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerHuman), group (Game)
en: Is black a human player?
sk: Je čierny hráč človek?

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerName), group (Game)
en: The name of the black player
sk: Meno čierneho hráča

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the black player
sk: Sila čierneho hráča

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerHuman), group (Game)
en: Is white a human player?
sk: Je biely človek?

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerName), group (Game)
en: The name of the white player
sk: Meno bieleho hráča

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the white player
sk: Sila bieleho hráča

note: i18n: ectx: label, entry (BoardSize), group (Game)
en: Go board size
sk: Veľkosť dosky go

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Komi), group (Game)
en: With komi you can give the black player some extra points
sk: S komi môžete dať čiernemu hráčovi nejaké body navyše

note: i18n: ectx: label, entry (FixedHandicapValue), group (Game)
en: Extra stones for the black player
sk: Kamene navyše pre čierneho hráča

en: KDE Go Board Game
sk: KDE dosková hra Go

en: Original author
sk: Pôvodný autor

en: Documentation editor
sk: Editor dokumentácie

en: Default theme designer
sk: Predvolený návrhár tém

[ctx: @info:shell]
en: Game to load (SGF file)
sk: Hra na načítanie (SGF súbor)

[ctx: @info:shell]
en: gamefile
sk: súbor hry

[ctx: @info:shell]
en: [gamefile]
sk: [súbor hry]
