kigo - en to sr translation catalogue (126 entries)

[ctx: %1 stone coordinate]
en: White %1
sr: бели %1

en: White passed
sr: бели пропушта

[ctx: %1 stone coordinate]
en: Black %1
sr: црни %1

en: Black passed
sr: црни пропушта

en: White resigned
sr: бели одустаје

en: Black resigned
sr: црни одустаје

[ctx: %1 response from Go engine]
en: White %1
sr: бели %1

[ctx: %1 response from Go engine]
en: Black %1
sr: црни %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, backendGroupBox)
en: Backend
sr: Позадина

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Executable:
sr: Извршни фајл:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, engineExecutable)
en: Select the executable file to start the Go engine
sr: Изаберите извршни фајл за покретање мотора гоа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Parameters:
sr: Параметри:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, engineParameters)
en: Add here the necessary parameters to start the Engine in GTP mode
sr: Задајте потребне параметре за покретање мотора у ГТП режиму.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_EngineCommand)
en: This is the resulting engine command which will be used by Kigo
sr: Коначна наредба мотора коју ће Киго извршити.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed, engineLed)
en: Indicates whether the Go engine works correctly
sr: Указује да ли мотор гоа ради исправно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select a Go engine that supports the <span style=" font-style:italic;">GnuGo Text Protocol (GTP)</span>. The indicator light turns green when the selected backend is working.</p></body></html>
sr: <html><p>Морате изабрати мотор гоа који подржава <i>текстуални протокол Гну‑гоа (ГТП)</i>. Лампица показатељ ће постати зелена ако изабрана позадина функционише.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, appearanceGroupBox)
en: Appearance
sr: Изглед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBoardLabels)
en: Display Board Labels
sr: Етикете на табли

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hint Visibility Time:
sr: Време видљивости савета:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_HintVisibleTime)
en:  Seconds
sr:  секунди

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
sr: &Игра

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
sr: &Потез

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr: &Подешавање

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Dockers
sr: &Сидришта

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr: Главна трака

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (moveToolBar)
en: Move Toolbar
sr: Трака потеза

en: Set up a new game...
sr: Поставља се нова партија.

en: Kigo Game Files (*.sgf)
sr: Кигоове фајлови позиција (*.sgf)

en: Set up a loaded game...
sr: Поставља се учитана позиција.

en: Unable to load game...
sr: Не могу да учитам позицију.

en: Game saved...
sr: Позиција сачувана.

en: Unable to save game.
sr: Не могу да сачувам позицију.

en: Game started...
sr: Партија почиње...

en: %1 won with a score of %2.
sr: %1 победи резултатом %2.

en: %1 won with a score of %2 (bounds: %3 and %4).
sr: %1 победи резултатом %2 (у границама: %3 и %4).

en: Undone move
sr: Потез опозван

en: Redone move
sr: Потез поновљен

en: General
sr: Опште

en: Themes
sr: Теме

en: Backend was changed, restart necessary...
sr: Промењена позадина, неопходно поновно покретање...

[ctx: @action]
en: Get More Games...
sr: Добави још партија...

[ctx: @action]
en: Start Game
sr: Почни партију

[ctx: @action]
en: Finish Game
sr: Заврши партију

[ctx: @action:inmenu Move]
en: Pass Move
sr: Пропусти потез

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Move &Numbers
sr: &Бројеви потеза

[ctx: @title:window]
en: Game Setup
sr: Постављање партије

[ctx: @title:window]
en: Information
sr: Подаци

[ctx: @title:window]
en: Moves
sr: Потези

en: No move
sr: нема потеза

[ctx: @title:window]
en: Error
sr: Грешка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;">Kigo was unable to find a  Go engine backend.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt;">If you are sure that you already installed a suitable Go engine, you might want to configure Kigo to use that engine. Otherwise you should install a Go engine (like GnuGo).</span></p></body></html>
sr: <html><p>Киго не може да нађе позадину мотора гоа.</p><p>Ако сте сигурни да је подесан мотор гоа већ инсталиран, можете покушати да подесите Киго да га користи. У супротном, инсталирајте неки мотор гоа, попут Гну‑гоа.</p></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureButton)
en: Configure Kigo...
sr: Подеси Киго...

en: Computer (level %1)
sr: рачунар (ниво %1)

en: %1 Stone | %1 Stones
sr[0]: %1 камен
sr[1]: %1 камена
sr[2]: %1 каменова
sr[3]: %1 камен

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (white)
sr: %1 (бели)

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (black)
sr: %1 (црни)

en: White's turn
sr: Бели на потезу

en: Black's turn
sr: Црни на потезу

en: %1 capture | %1 captures
sr[0]: %1 заробљавање
sr[1]: %1 заробљавања
sr[2]: %1 заробљавања
sr[3]: %1 заробљавање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Handicap:
sr: Отежање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, komiStaticLabel)
en: Komi:
sr: Коми:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, komiLabel)
en: 0.5 Points
sr: 0,5 поена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last move:
sr: Последњи потез:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Move:
sr: Потез:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteNameLabel)
en: White Player
sr: Бели играч

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteCapturesLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackCapturesLabel)
en: Captures:
sr: Заробљено:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackNameLabel)
en: Black Player
sr: Црни играч

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, finishButton)
en: Finish Game
sr: Заврши партију

en:  Stone |  Stones
sr[0]:  камен
sr[1]:  камена
sr[2]:  каменова
sr[3]:  камен

[ctx: Time limit of a game in minutes]
en: %1 minute | %1 minutes
sr[0]: %1 минут
sr[1]: %1 минута
sr[2]: %1 минута
sr[3]: %1 минут

[ctx: Time limit of a game, hours, minutes]
en: %1 hour, %2 | %1 hours, %2
sr[0]: %1 сат, %2
sr[1]: %1 сата, %2
sr[2]: %1 сати, %2
sr[3]: %1 сат, %2

en:  of %1
sr:  од %1

en: White to play
sr: Белог игра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playerLabel)
en: Black to play
sr: Црног игра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Board size:
sr: Величина табле:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeSmall)
en: &Tiny (9x9)
sr: &сићушна (9×9)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeMedium)
en: Small (&13x13)
sr: &мала (13×13)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeBig)
en: No&rmal (19x19)
sr: &нормална (19×19)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeOther)
en: &Custom:
sr: &посебна:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: Handicap stones are an advantage for the black player.
    Black gets a number of stones on the board before the game starts.
sr: Каменови отежања дају предност црном играчу.
    Црни добија извесан број каменова на табли пре почетка партије.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: No handicap
sr: без отежања

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en: Komi are points given to the white player at the end of the game.
    It balances out the advantage black has by making the first move.
sr: Коми су поени који се дају белом играчу на крају партије.
    Ово уравнотежава предност црног у томе што вуче први потез.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en:  Points
sr:  поена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eventStaticLabel)
en: Event:
sr: Догађај:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationStaticLabel)
en: Location:
sr: Локација:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateStaticLabel)
en: Date:
sr: Датум:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, roundStaticLabel)
en: Round:
sr: Рунда:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreStaticLabel)
en: Score:
sr: Резултат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, continueStaticLabel)
en: Continue:
sr: Настави:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en:  of 999
sr:  од 999

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en: Move
sr: Потез

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeStaticLabel)
en: Time limit:
sr: Временско ограничење:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, whiteIsComputerCheckBox)
en: &Computer
sr: &Рачунар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Name:
sr: &Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_3)
en: Weak
sr: слаб

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2_3)
en: Strong
sr: јак

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blackIsComputerCheckBox)
en: C&omputer
sr: Р&ачунар

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Na&me:
sr: И&ме:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Game
sr: Почни партију

note: i18n: ectx: label, entry (EngineCommand), group (Backend)
en: The current game engine command with (optional) parameters
sr: Тренутна наредба играчког мотора са (опционим) параметрима

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (UserInterface)
en: The graphical theme to be used
sr: Жељена графичка тема

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBoardLabels), group (UserInterface)
en: Determines whether board labels are shown
sr: Да ли приказивати етикете на табли

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoveNumbers), group (UserInterface)
en: Move numbers are drawn onto stones if enabled
sr: Ако је укључено, бројеви потеза се цртају на каменовима

note: i18n: ectx: label, entry (HintVisibleTime), group (UserInterface)
en: Number of seconds for which a hint is visible
sr: Време у секундама током којег је савет видљив

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerHuman), group (Game)
en: Is black a human player?
sr: Да ли је црни играч човек?

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerName), group (Game)
en: The name of the black player
sr: Име црног играча

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the black player
sr: Јачина црног играча

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerHuman), group (Game)
en: Is white a human player?
sr: Да ли је бели играч човек?

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerName), group (Game)
en: The name of the white player
sr: Име белог играча

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the white player
sr: Јачина белог играча

note: i18n: ectx: label, entry (BoardSize), group (Game)
en: Go board size
sr: Величина табле за го

note: i18n: ectx: label, entry (Komi), group (Game)
en: Komi
sr: Коми

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Komi), group (Game)
en: With komi you can give the black player some extra points
sr: Комијем можете дати црном играчу додатне поене

note: i18n: ectx: label, entry (FixedHandicapValue), group (Game)
en: Extra stones for the black player
sr: Додатни каменови за црног играча

en: Kigo
sr: Киго

en: KDE Go Board Game
sr: Игра на табли го за КДЕ

en: Copyright (c) 2008-2010 Sascha Peilicke
sr: Ауторска права © 2008–2010 Саша Пајлике

en: Sascha Peilicke (saschpe)
sr: Саша Пајлике

en: Original author
sr: Првобитни аутор

en: Yuri Chornoivan
sr: Јуриј Чорноиван

en: Documentation editor
sr: Уредник документације

en: Arturo Silva
sr: Артуро Силва

en: Default theme designer
sr: Дизајнер подразумеване теме

[ctx: @info:shell]
en: Game to load (SGF file)
sr: Игра за учитавање (СГФ фајл)

[ctx: @info:shell]
en: gamefile
sr: фајл‑позиције

[ctx: @info:shell]
en: [gamefile]
sr: [фајл‑позиције]
