kile - en to cs translation catalogue (2033 entries)

en: Could not save the local abbreviation list.
    Error code %1.
cs: Nelze uložit místního seznam zkratek.
    Chybový kód %1.

en: Saving Problem
cs: Problém při ukládání

en: Running in Kile
cs: Běží v Kile

en: Tool not found.
    Kile is not configured correctly. Go to Settings->Configure Kile->Tools and either fix the problem or change to the default settings.
cs: Nástroj nenalezen.
    Kile není správně nastaven. Jděte na Nastavení->Nastavit Kile->Nástroje a buďto opravte problém anebo se vraťte na výchozí nastavení.

en: Passed
cs: V pořádku

en: Failed
cs: Selhal

en: Version
cs: Verze

en: Embedding of Okular is supported
cs: Zapouzdření Okularu je podporováno

en: Binary
cs: Spustitelný

[ctx: additional failure message given as argument]
en: Could not find the binary for this essential tool. %1
cs: Nelze najít spustitelný soubor tohoto důležitého nástroje. %1

[ctx: additional failure message given as argument]
en: No executable '%1' found. %2
cs: Spustitelný soubor '%1' nebyl nalezen. %2

en: Could not find the binary for this essential tool
cs: Nelze najít spustitelný soubor tohoto důležitého nástroje

en: No executable '%1' found
cs: Spustitelný soubor '%1' nebyl nalezen

[ctx: executable => path]
en: Found (%1 => %2)
cs: Nalezeno (%1 => %2)

en: Simple Test
cs: Jednoduchý test

en: This essential tool does not work; please check your installation.
cs: Tento zásadní nástroj nefunguje; zkontrolujte, prosím, svoji instalaci.

en: Source Specials Switch
cs: Přepínač pro zdrojové 'specials'

en: Supported, use the 'Modern' configuration for (La)TeX to auto-enable inverse and forward search capabilities.
cs: Podporováno, použijte 'moderní' nastavení pro (La)TeX přejete-li si mít možnost využít obrácené i dopředné vyhledávání.

en: Not supported, use the srcltx package to enable the inverse and forward search capabilities.
cs: Nepodporováno, použijte balíček 'srcltx' přejete-li si mít možnost využít obrácené i dopředné vyhledávání.

en: SyncTeX Support
cs: Podpora SyncTeXu

en: Supported, use the 'Modern' configuration for PDFLaTeX and XeLaTeX to auto-enable inverse and forward search capabilities.
cs: Podporováno, použijte 'moderní' nastavení pro PDFLaTeX a XeLaTeX přejete-li si mít možnost využít obrácené i dopředné vyhledávání.

en: Not supported
cs: Nepodporováno

en: PNG previews cannot be used for mathgroups in the bottom preview pane
cs: Nelze použít náhledy PNG pro matematické skupiny ve spodním panelu náhledu

en: PNG previews cannot be used with conversions 'dvi->ps->png' and 'pdf->png' in the bottom preview pane
cs: Nemůžete použít náhledy PNG s převody 'dvi->ps->png' a 'pdf->png' ve spodním panelu náhledu

en: Add Abbreviation
cs: Přidat zkratku

en: Edit Abbreviation
cs: Upravit zkratku

en: &Abbreviation:
cs: Zkr&atka:

en: &Expanded Text:
cs: Plný t&ext:

en: Delete Files
cs: Smazat soubory

en: Do you really want to delete these files?
cs: Přejete si skutečně smazat vybrané soubory?

en: Files
cs: Soubory

en: Critical failure, Kile will not function properly
cs: Kritické selhání, Kile nepojede správně

en: Failed, but not critical
cs: Selhání, ale ne kritické

en: System Check
cs: Kontrola systému

en: <p>This configuration assistant will check whether your system is set up correctly to process LaTeX documents. It will also allow to fine-tune the configuration of Kile while taking the results of the tests into account.</p><p>It is recommended to run this assistant before using Kile for the first time.</p><p>Please press 'Next' now to start the test procedure.</p>
cs: <p>Tento pomocník nastavení systému prověří zda je váš systém správně nastaven ke zpracování dokumentů v LaTeXu. Také vám umožní podle výsledků testů doladit nastavení u Kile.</p><p> Doporučuje se spustit tohoto pomocníka ještě před prvním použitím programu Kile.</p><p>Stiskněte 'Následující' k zahájení testů.</p>

en: System Check & Configuration Assistant
cs: Pomocník prověření a nastavení systému

en: Checking whether the system is set up correctly...
cs: Zjišťuje se zda je systém správně nastaven...

en: Configure the viewer tools to use the document viewer
cs: Nastavit prohlížecí nástroje k použití prohlížeče dokumentů

en: Use the 'modern' configuration for the TeX, PDFTeX, and LaTeX tools
cs: Použít 'moderní' nastavení nástrojů pro TeX, PDFTeX a LaTeX

en: Use the 'modern' configuration for the PDFLaTeX, LuaLaTeX and XeLaTeX tools
cs: Použít 'moderní' nastavení nástrojů pro PDFLaTeX, LuaLaTeX a XeLaTeX

en: <br/>Please press 'Finish' now to accept the recommended configuration changes.
cs: <br/>Stisknutím 'Zakončit' přijmete doporučené změny v nastavení.

en: Test Results
cs: Výsledky testů

en: The following <b>critical</b> tests did not succeed:<br/><br/>%1<br/><br/>Kile cannot function correctly on your system. Please consult the test results<br/>to determine which programs have to be fixed.
cs: Následující <b>kritické</b> testy selhaly:<br/><br/>%1<br/><br/>Kile nemůže ve vašem systému běžet správně. Prosím projděte výsledky testů<br/>ať víte, co je třeba opravit.

en: The following tests did not succeed:<br/><br/>%1<br/><br/>You will still be able to use Kile; however, not all features are guaranteed to work.
cs: Následující testy selhaly:<br/><br/>%1<br/><br/>Budete moci nadále používat Kile, nicméně některé vlastnosti nemusí fungovat.

en: <b>No problems were detected. Kile will work correctly on your system.</b>
cs: <b>Nenalezeny žádné problémy. Kile bude ve vašem systému běžet správně.</b>

en: The embedded document viewer is available and live preview is supported.
cs: Vestavěný prohlížeč dokumentů je k dispozici a živý náhled je podporován.

en: The embedded document viewer is available, but the installed version of PDFLaTeX is<br/><b>not compatible</b> with live preview.
cs: Vestavěný prohlížeč dokumentů je k dispozici, ale nainstalovaná verze PDFLaTeXu<br/><b>není kompatibilní</b> s živým náhledem.

en: The embedded document viewer is <b>not available</b> (as Okular is either not available or the installed<br/>version is too old). Live preview is hence not supported.
cs: Vestavěný prohlížeč dokumentů <b>není k dispozici</b> (jelikož Okular buďto není nainstalován anebo<br/>je nainstalovaná verze příliš stará). Živý náhled tudíž není podporován.

en: <br/><font color="#FF0000"><b>The tests could not be finished correctly. Please check the available disk space.</b></font>
cs: <br/><font color="#FF0000"><b>Testy nelze dokončit. Zkontrolujte zda je dostatek místa na disku.</b></font>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UserMenuDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ToolConfigWidget)
en: Configure
cs: Nastavit

note: i18n: ectx: ToolBar (toolsToolBar)
en: Tools
cs: Nástroje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KileWidgetGeneralConfig) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General
cs: Obecné

en: General Settings
cs: Obecná nastavení

en: Build
cs: Sestavení

en: Scripting
cs: Skripty

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KileWidgetScriptingConfig)
en: Scripting Support
cs: Podpora pro skripty

note: i18n: ectx: Menu (menu_usermenu)
en: User Menu
cs: Nabídka uživatele

en: Complete
cs: Doplňování

en: Code Completion
cs: Doplňování kódu

en: Preview
cs: Náhled

note: i18n: ectx: Menu (quickpreview)
en: Quick Preview
cs: Rychlý náhled

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KileWidgetHelpConfig)
en: Help
cs: Nápověda

note: i18n: ectx: Menu (menu_livepreview)
en: Live Preview
cs: Živý náhled

en: Appearance
cs: Vzhled

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, pageEnvironments)
en: Environments
cs: Prostředí

en: installed
cs: nainstalováno

en: not installed
cs: není nainstalováno

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KileWidgetGraphicsConfig)
en: Graphics
cs: Obrázky

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KileWidgetStructureViewConfig)
en: Structure View
cs: Pohled na strukturu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KileWidgetSymbolViewConfig)
en: Symbol View
cs: Pohled na symboly

en: Project
cs: Projekt

en: Name:
cs: Název:

en: Directory:
cs: Adresář:

en: Search
cs: Hledat

en: Pattern:
cs: Vzor:

en: Template:
cs: Šablona:

en: Normal
cs: Normální

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, commands)
en: Command
cs: Příkaz

en: Command[]
cs: Příkaz[]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, environments) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Environment
cs: Prostředí

en: Image
cs: Obrázek

en: Label
cs: Štítek

en: Reference
cs: Odkaz

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File
cs: Soubor

en: Directory Options
cs: Možnosti adresáře

en: Filter:
cs: Filtr:

en: Scan directories recursively
cs: Prohledávat adresáře rekurzivně

en: &Search
cs: &Hledat

en: &Clear
cs: Vyči&stit

en: Enter the regular expression you want to search for here.<br>Possible meta characters are:<br><ul><li>&nbsp;<b>.</b> - Matches any character</li><li>&nbsp;<b>^</b> - Matches the beginning of a line</li><li>&nbsp;<b>$</b> - Matches the end of a line</li><li>&nbsp;<b>\\\&lt;</b> - Matches the beginning of a word</li><li>&nbsp;<b>\\\&gt;</b> - Matches the end of a word</li></ul>The following repetition operators exist:<ul><li>&nbsp;<b>?</b> - The preceding item is matched at most once</li><li>&nbsp;<b>*</b> - The preceding item is matched zero or more times</li><li>&nbsp;<b>+</b> - The preceding item is matched one or more times</li><li>&nbsp;<b>{<i>n</i>}</b> - The preceding item is matched exactly <i>n</i> times</li><li>&nbsp;<b>{<i>n</i>,}</b> - The preceding item is matched <i>n</i> or more times</li><li>&nbsp;<b>{,<i>n</i>}</b> - The preceding item is matched at most <i>n</i> times</li><li>&nbsp;<b>{<i>n</i>,<i>m</i>}</b> - The preceding item is matched at least <i>n</i>, but at most <i>m</i> times.</li></ul>Furthermore, backreferences to bracketed subexpressions are available via the notation \\<i>n</i>.
cs: Zde vložte vzor hledání pro název souboru.<br>Možné zástupné znaky:<br><ul><li>&nbsp;<b>.</b> - odpovídá libovolnému znaku</li><li>&nbsp;<b>^</b> - odpovídá začátku řádku</li><li>&nbsp;<b>$</b> - odpovídá konci řádku</li><li>&nbsp;<b>\\\&lt;</b> - odpovídá začátku slova</li><li>&nbsp;<b>\\\&gt;</b> - odpovídá konci slova</li></ul>Následující operátory určují počet opakování pro předešlý prvek vzoru:<ul><li>&nbsp;<b>?</b> - nanejvýš jednou</li><li>&nbsp;<b>*</b> - libovolný počet (nula i vícekrát)</li><li>&nbsp;<b>+</b> - alespoň jednou</li><li>&nbsp;<b>{<i>n</i>}</b> - přesně <i>n</i>-krát</li><li>&nbsp;<b>{<i>n</i>,}</b> - alespoň <i>n</i>-krát</li><li>&nbsp;<b>{,<i>n</i>}</b> - maximálně <i>n</i>-krát</li><li>&nbsp;<b>{<i>n</i>,<i>m</i>}</b> - alespoň <i>n</i>-krát, ale nanejvýš <i>m</i>-krát.</li></ul>Lze také užít zpětných odkazů na podvýrazy v závorkách pomocí \\<i>n</i>.

en: Enter the file name pattern of the files to search here. You may give several patterns separated by commas.
cs: Zde vložte vzor hledání pro název souboru. Je možné zadat i několik vzorů oddělených čárkami.

en: Choose one search mode. For the first modes, the search pattern is built from the editable template, where '%s' is replaced by the given pattern.<br><br>There are additional fixed predefined modes for environments, graphics, labels, references and input files. If the pattern is empty, Kile will search for all commands of this mode. If a pattern is given, it will be inserted as a parameter. For example, in environment mode with pattern 'center', Kile will search for '\begin{center}', and in graphics mode with pattern '.*\.png', Kile will search for all png files.
cs: Vyberte jeden z vyhledávacích režimů. U první skupiny režimů, vzor hledání je sestaven z upravitelných šablon, užívajících '%s' jako zástupku pro vzor.<br><br>Jsou i další předem připravené režimy pro prostředí, obrázky, štítky, odkazy a vstupní soubory. Je-li vzor prázdný, Kile vyhledává ve všech příkazech daného režimu. Je-li vzor zadán, bude vložen jako parametr. Například v režimu prostředí se vzorem 'center', Kile vyhledává '\begin{center}', zatímco v režimu obrázků se vzorem '.*\.png' vyhledává všechny soubory .png.

en: For the first three modes you can choose a template for the pattern from the combo box and edit it here. The string %s in the template is replaced by the pattern input field, resulting in the regular expression to search for. In all other modes this template is ignored.
cs: Můžete vybrat šablonu pro vzor z rozbalovacího seznamu a pak ji zde upravit. Řetězec %s v šabloně je nahrazen vzorem ze zadávacího pole. Výsledný výraz je regulární výraz, který bude vyhledáván. V ostatních režimech je tato šablona ignorována.

en: Enter the directory which contains the files you want to search in.
cs: Zadejte adresář, který obsahuje hledané soubory.

en: Check this box to search in all subdirectories.
cs: Zaškrtněte, přejete-li si prohledávat všechny podadresáře.

en: The results of the grep run are listed here. Select a filename/line number combination with a mouse click on the item or with the cursor to show the respective line in the editor.
cs: Zde jsou zobrazeny výsledky běhu příkazu 'grep'. Vyberte kombinaci název souboru/číslo řádku a stiskněte klávesu Enter, anebo dvakrát klikněte na položku k zobrazení odpovídajícího řádku v editoru.

en: Find in Files
cs: Najít v souborech

en: Find in Project
cs: Najít v projektu

en: no project opened
cs: žádný projekt není otevřen

en: <strong>Error:</strong><p>
cs: <strong>Chyba:</strong><p>

en: Grep Tool Error
cs: Chyba při vyhledávání nástrojem Grep

en: Invalid regular expression: %1
cs: Neplatný regulární výraz: %1

en: &Cancel
cs: Z&rušit

en: Figure Environment
cs: Plovoucí obrázek

en: Table Environment
cs: Plovoucí tabulka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbFigure)
en: Figure
cs: Obrázek plovoucí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbTable)
en: Table
cs: Tabulka plovoucí

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Position
cs: Poloha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbHere)
en: Here exact
cs: Právě zde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbBottom)
en: Bottom of page
cs: Dole na stránce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbTop)
en: Top of page
cs: Nahoře na stránce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbPage)
en: Extra page
cs: Na zvláštní stránce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbCenter)
en: Center
cs: Na střed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Caption:
cs: Titulek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Label:
cs: Štítek:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_bgGraphics)
en: Include Graphics
cs: Vložit grafiku

en: *.png *.jpg *.pdf *.ps *.eps|Graphics
cs: *.png *.jpg *.pdf *.ps *.eps|Grafika

en: *.png *.jpg *.eps.gz *.eps|Graphics
cs: *.png *.jpg *.eps.gz *.eps|Grafika

en: You must include the wrapfig package to use the text wrapping options
cs: Pro obtékání textu je nutné použít balíček 'wrapfig'

en: Missing Package
cs: Chybějící balíček

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Picture:
cs: Obrázek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Info:
cs: Informace:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Output:
cs: Výstup:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_center)
en: Center picture
cs: Obrázek doprostřed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Path:
cs: Cesta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_graphicspath)
en: Use \graphicspath command of LaTeX
cs: Použít příkaz \graphicspath pro LaTeX

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Image options
cs: Volby pro obrázek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Width:
cs: Šířka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Height:
cs: Výška:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Angle:
cs: Úhel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Bounding box:
cs: Ohraničení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_bb)
en: Use bounding box
cs: Použít ohraničení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Scale:
cs: Měřítko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_keepAspect)
en: Keep aspect ratio
cs: Zachovat poměr stran

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_6)
en: Trim image
cs: Oříznout obrázek

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, cb_clip)
en: Trim image by the specified lengths
cs: Oříznout obrázek o stanovené rozměry

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cb_clip)
en: Trim Image
cs: Oříznout obrázek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Left:
cs: Vlevo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Top:
cs: Nahoře:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Right:
cs: Vpravo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Bottom:
cs: Dole:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: figure
cs: plovoucí obrázek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cb_figure)
en: Use figure environment
cs: Použít prostředí 'figure'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Position:
cs: Umístění:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_Bottom)
en: Bottom of page (b)
cs: Dole na stránce (b)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_Page)
en: Extra page (p)
cs: Na vlastní stránce (p)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_Here)
en: Here (h)
cs: Zde (h)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_Top)
en: Top of page (t)
cs: Nahoře na stránce (b)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_Force)
en: Force Positioning (!)
cs: Vynutit umístění (!)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_custom)
en: Custom:
cs: Vlastní:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: wrapfigure
cs: obtékání

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cb_wrapfigure)
en: Use wrapfigure environment
cs: Použít prostředí 'wrapfigure'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Lines to break:
cs: Řádky k zalomení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_wrapleft)
en: Left (L/l)
cs: Vlevo (L/l)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_wrapoutside)
en: Outside (O/o)
cs: Vně (O/o)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_wrapright)
en: Right  (R/r)
cs: Vpravo (R/r)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_wrapinside)
en: Inside (I/i)
cs: Uvnitř (I/i)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_wrapfloat)
en: Float figure
cs: Plovoucí obrázek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Overhang:
cs: Převis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Placement:
cs: Umístění:

en: Attributes
cs: Atributy

en: Group:
cs: Skupina:

en: &Name:
cs: &Název:

en: Include *-&version:
cs: Vložit &verzi s *:

en: Name of the group, to which this environment or command belongs.
cs: Název skupiny, které prostředí nebo příkaz náleží.

en: Name of the new environment or command.
cs: Název nového prostředí nebo příkazu.

en: Name of the environment or command to edit.
cs: Název nového prostředí nebo příkazu, jež bude upravováno.

en: Does this environment or command also exist in a starred version?
cs: Má toto prostředí nebo příkaz také hvězdičkovou verzi?

en: \\ is end of &line:
cs: \\ je &konec řádku:

en: Needs &math mode:
cs: Vyžaduje &matematický režim:

en: &Tabulator:
cs: &Tabulátor:

en: Shall 'Smart New Line' insert \\?
cs: Má 'Chytrý nový řádek' vkládat \\?

en: Does this environment need math mode?
cs: Vyžaduje toto prostředí matematický režim?

en: Define the standard tabulator of this environment.
cs: Určete standardní oddělovač tohoto prostředí.

en: Opt&ion:
cs: Vo&lba:

en: Define an optional alignment parameter.
cs: Definovat volitelný parametr zarovnání.

en: Does this command need an optional parameter?
cs: Vyžaduje tento příkaz volitelný parametr?

en: &Parameter:
cs: &Parametr:

en: Does this environment need an additional parameter like {n} for an integer number, {w} for a width or { } for any other parameter?
cs: Vyžaduje toto prostředí další parametry, jako celé číslo {n}, šířku {w} nebo { } pro jiný parametr?

en: Does this command need an argument?
cs: Vyžaduje tento příkaz argument?

en: Define a new LaTeX environment:
cs: Definovat nové prostředí LaTeXu:

en: Define a new LaTeX command:
cs: Definovat nový příkaz LaTeXu:

en: Edit a LaTeX Environment
cs: Upravit prostředí LaTeXu

en: Edit a LaTeX Command
cs: Upravit příkaz LaTeXu

en: An empty string is not allowed.
cs: Prázdný řetězec není povolen.

en: This environment already exists.
cs: Toto prostředí již existuje.

en: This command already exists.
cs: Tento příkaz již existuje.

en: LaTeX Configuration
cs: Nastavení LaTeXu

en: AMS-Math
cs: Matem. AMS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, environments) i18n: ectx: ToolBar (mathToolBar)
en: Math
cs: Matematika

en: Lists
cs: Seznamy

en: Tabular
cs: Tabulky

en: Verbatim
cs: Doslovné

en: Labels
cs: Štítky

en: References
cs: Odkazy

en: Bibliographies
cs: Seznam použité literatury

en: Citations
cs: Citace

en: Includes
cs: Vložené soubory

en: LaTeX Environments
cs: Prostředí LaTeXu

en: LaTeX Commands
cs: Příkazy LaTeXu

en: Do you want to delete this environment?
cs: Přejete si skutečně smazat toto prostředí?

en: Do you want to delete this command?
cs: Přejete si skutečně smazat tento příkaz?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbDelete)
en: Delete
cs: Smazat

en: LaTeX Environment
cs: Prostředí LaTeXu

en: All your 'environment' settings will be overwritten with the default settings, are you sure you want to continue?
cs: Všechna nastavení 'prostředí' budou přepsána na výchozí. Opravdu si přejete pokračovat?

en: All your 'command' settings will be overwritten with the default settings, are you sure you want to continue?
cs: Všechna nastavení 'příkazů' budou přepsána na výchozí. Opravdu si přejete pokračovat?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Define LaTeX Environments and Commands for Kile
cs: Zadejte prostředí a příkazy LaTeXu pro Kile

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, environments)
en: List of known environments with a lot of additional information that Kile can potentially use. You can add your own environments, which will then be recognized by autocompletion of environments; 'Smart Newline' and 'Smart Tabulator', for example. Note that you can only edit and delete user-defined environments.
cs: Seznam prostředí spolu se spoustou dodatečných údajů, které se Kile mohou hodit. Můžete přidat svoje vlastní prostředí, a tyto pak budou automaticky doplňovány. Lze upravit nebo odstranit pouze vlastní prostředí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, environments) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, commands)
en: Starred
cs: S hvězdičkou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, environments)
en: Tab
cs: Tabulátor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, environments) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, commands)
en: Option
cs: Volba

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_gbParameter) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, environments) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, commands)
en: Parameter
cs: Parametr

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, pageCommands) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_bgCommands)
en: Commands
cs: Příkazy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addButton)
en: Add a new environment.
cs: Přidat nové prostředí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add...
cs: Přid&at...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete a user-defined environment.
cs: Smazat prostředí definované uživatelem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: De&lete
cs: S&mazat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, editButton)
en: Edit a user-defined environment.
cs: Upravit prostředí definované uživatelem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: &Edit...
cs: U&pravit...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showOnlyUserDefined)
en: Show only user-defined environments and commands
cs: Upravit pouze prostředí a příkazy definované uživatelem

en: 1 item found. | %1 items found.
cs[0]: Nalezena 1 položka.
cs[1]: Nalezeny %1 položky.
cs[2]: Nalezeno %1 položek.

en: File Name
cs: Název souboru

en: Local File
cs: Místní soubor

en: Add File?
cs: Přidat soubor?

en: Add selected files
cs: Přidat vybrané soubory

en: Add all the selected files
cs: Přidat všechny vybrané soubory

en: Install custom files
cs: Nainstalovat vlastní soubory

en: Install your own completion files
cs: Nainstalujte vlastní doplňovací soubory

en: Manage custom files
cs: Správa vlastních souborů

en: Manage the local completion files in the file manager
cs: Správa místních doplňovacích souborů pomocí správce souborů

en: yes
cs: ano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbEncryption)
en: no
cs: ne

en: Select Completion Files to Install Locally
cs: Vybrat doplňovací soubory pro místní instalaci

en: Completion files (*.cwl)
cs: Doplňovací soubory (*.cwl)

en: A local completion file with the name "%1" already exists.
    Do you want to replace this file?
cs: Soubor s názvem "%1" již existuje.
    Opravdu si jej přejete přepsat?

en: Replace Local File?
cs: Přepsat místní soubor?

en: An error occurred while removing the file "%1".
    Please check the file permissions.
cs: Nastala chyba při odstraňování souboru "%1".
    Prosím, zkontrolujte oprávnění souboru.

en: Remove Error
cs: Chyba při odstraňování

en: Cannot copy the file to the local directory!
    Please check the access permissions of the directory "%1".
cs: Nelze zkopírovat soubor do místního adresáře.
    Prosím, zkontrolujte přístupová oprávnění do adresáře "%1".

en: Copy Error
cs: Chyba při kopírování

en: The custom files have been installed and preselected for adding.
cs: Vlastní soubory byly instalovány a předem vybrány pro přidání.

en: Installation Successful
cs: Instalace se zdařila

en: Type: %1
cs: Druh: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbIcon)
en: Icon:
cs: Ikona:

en: Select...
cs: Vybrat...

en: Existing Templates
cs: Existující šablony

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Document Type
cs: Typ dokumentu

en: Show all the templates
cs: Ukázat všechny šablony

en: Clear Selection
cs: Smazat výběr

en: Select an existing template if you want to overwrite it with your new template.
    Note that you cannot overwrite templates marked with an asterisk:
    if you do select such a template, a new template with the same name
    will be created in a location you have write access to.
cs: Vyberte nějakou stávající šablonu pokud si ji přejete přepsat vaší šablonou.
    Nelze však přepsat šablony označené hvězdičkou:
    vyberete-li přesto jednu z takových šablon, nová šablona stejného jména
    bude vytvořena v umístění, pro které máte oprávnění k zápisu.

en: Please select the template that you want to remove.
    Note that you cannot delete templates marked with an asterisk (for which you lack the necessary deletion permissions).
cs: Vyberte šablonu, kterou si přejete odstranit.
    Nelze však odstranit šablony označené hvězdičkou (pro tyto šablony nemáte patřičné oprávnění).

en: The template name that you have entered is invalid.
    Please enter a new name.
cs: Vámi vložený název šablony je neplatný.
    Prosím vložte nový název.

en: Please choose an icon first.
cs: Prosím, nejdříve vyberte ikonu.

en: The icon file: %1
    does not seem to exist. Please choose a new icon.
cs: Soubor s ikonou: %1
    zřejmě neexistuje. Prosím, zvolte novou ikonu.

en: The file: %1
    does not seem to exist. Maybe you forgot to save the file?
cs: Soubor: %1
    zřejmě neexistuje. Možná jste jej zapomněli uložit?

en: A template named "%1" already exists.
    Please remove it first.
cs: Šablona s názvem "%1" již existuje.
    Prosím, nejprve ji odstraňte.

en: You are about to replace the template "%1"; are you sure?
cs: Přejete si skutečně přepsat vybranou šablonu "%1"?

en: Failed to create the template.
cs: Šablonu nelze vytvořit.

en: Please select a template that should be removed.
cs: Prosím, zvolte šablonu, která by měla být odstraněna.

en: Sorry, but you do not have the necessary permissions to remove the selected template.
cs: Pro odstranění vybrané šablony nemáte patřičné oprávnění.

en: You are about to remove the template "%1"; are you sure?
cs: Přejete si skutečně smazat vybranou šablonu "%1"?

en: The template could not be removed.
cs: Bohužel, šablonu nelze odstranit.

en: Math Environments
cs: Matematická prostředí

en: Without n&umbering:
cs: Bez čí&slování:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of &rows:
cs: Poče&t řádků:

en: Number of c&ols:
cs: Počet sl&oupců:

en: Space command
    to &separate groups:
cs: Příkaz pro mezeru
    oddělující &skupiny:

en: Standard &tabulator:
cs: &Oddělovač:

en: Display&math mode:
cs: Vystavený reži&m:

en: Use &bullets:
cs: &Použít pomocné odrážky:

en: Choose an environment.
cs: Zvolte prostředí.

en: Use the starred version of this environment.
cs: Použít hvězdičkovou variantu tohoto prostředí.

en: Choose the number of table rows.
cs: Vyberte počet řádků tabulky.

en: Choose the number of table columns or alignment groups.
cs: Zvolte počet sloupců tabulky nebo zarovnaných skupin.

en: Define an extra LaTeX command to separate alignment groups.
cs: Určete dodatečný příkaz LaTeXu pro oddělení skupin.

en: Choose one of some predefined tabulators.
cs: Zvolte jeden z předem nastavených oddělovačů.

en: Some environments are only valid in math mode. You can surround them with one of these display math modes.
cs: Některá prostředí jsou platná jen v matematickém režimu. Je možné je vložit do jednoho z nabízených prostředí vystavené matematiky.

en: Insert bullets in each cell. Alt+Ctrl+Right and Alt+Ctrl+Left will move very quick from one cell to another.
cs: Vloží jednu pomocnou odrážku do každé buňky. Stiskem Alt+Ctrl+Right anebo Alt+Ctrl+Left lze velmi rychle přecházet mezi jednotlivými buňkami.

en: Number of cols:
cs: Počet sloupců:

en: Number of groups:
cs: Počet skupin:

en: New File
cs: Nový soubor

en: LaTeX Document
cs: Dokument v LaTeXu

en: BibTeX Document
cs: Dokument BibTeXu

en: Kile Script
cs: Skript pro Kile

en: Tool Name
cs: Název nástroje

en: Class
cs: Třída

en: <Custom>
cs: <Vlastní>

en: Error: A tool by this name exists already.
cs: Chyba: Nástroj s tímto názvem již existuje.

en: Error: The name may not contain a slash '/'.
cs: Chyba: název nesmí obsahovat lomítko '/'.

en: Error: The name may not contain a (, ), [, or ].
cs: Chyba: název nesmí obsahovat znaky (, ), [, nebo ].

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbBehavior)
en: Select the default &behavior (class)
    of this tool. It will inherit all properties
    of the tool it is based upon.
    
    For example, selecting "LaTeX" will
    cause your tool to behave just like
    the standard "LaTeX" tool.
cs: Vyberte výchozí &chování (druh) tohoto
    nástroje. Zdědí všechny vlastnosti
    nástroje na němž je založen.
    
    Například při volbě "LaTeX" se váš
    nástroj bude chovat jako standardní
    nástroj "LaTeX".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbName)
en: Type a short descriptive name for the &tool:
cs: Zde vložte krátký popisný název pro nás&troj:

en: PDF Wizard
cs: Průvodce PDF

en: *.pdf|PDF Files
cs: *.pdf|Soubory PDF

en: Re&arrange
cs: Přerovn&at

en: 1 Page + Empty Page --> 2up
cs: 1 stránka + prázdná --> 2up

en: 1 Page + Duplicate --> 2up
cs: 1 stránka + duplikát --> 2up

en: 2 Pages --> 2up
cs: 2 stránky --> 2up

en: 2 Pages (landscape) --> 2up
cs: 2 stránky (na šířku) --> 2up

en: 4 Pages --> 4up
cs: 4 stránky --> 4up

en: 4 Pages (landscape) --> 4up
cs: 4 stránky (na šířku) --> 4up

en: Select Even Pages
cs: Vybrat sudé strany

en: Select Odd Pages
cs: Vybrat liché strany

en: Select Even Pages (reverse order)
cs: Vybrat sudé strany (obrácené pořadí)

en: Select Odd Pages (reverse order)
cs: Vybrat liché strany (obrácené pořadí)

en: Reverse All Pages
cs: Stránky pozpátku

en: Decrypt
cs: Dešifrovat

en: Select Pages
cs: Vybrat strany

en: Delete Pages
cs: Smazat strany

en: Apply a background watermark
cs: Použít vodotisk na pozadí

en: Apply a background color
cs: Použít barvu pozadí

en: Apply a foreground stamp
cs: Použít razítko v popředí

en: pdftk: Choose Parameter
cs: pdftk: Vyberte parametr

en: pdfpages: Choose Parameter
cs: pdfpages: Vyberte parametr

[ctx: %1 is the number of pages]
en: %1 (encrypted)
cs: %1 (zašifrováno)

en: Error: unknown number of pages
cs: Chyba: neznámý počet stránek

en: PDFTK-Password
cs: PDFTK-Heslo

en: This PDF file is encrypted and 'pdftk' cannot open it.
    Please enter the password for this PDF file
     or leave it blank to try another method:
cs: Tento soubor PDF je zašifrován a 'pdftk' jej nemůže otevřít.
    Prosím, zadejte heslo pro tento soubor
     anebo jej ponechte prázdné a zkuste jiný postup:

en: A password is necessary to set or change the current settings.
cs: Heslo je nezbytné pro všechny změny v nastavení.

en: The permissions of this document can be changed with <i>pdftk</i>.
cs: Oprávnění pro tento dokument lze pozměnit s <i>pdftk</i>.

en: <i>pdftk</i> is not available, so no permission can be changed.
cs: <i>pdftk</i> není dostupný, proto nelze měnit oprávnění.

en: <i>pdftk</i> is not available, so no property can be changed.
cs: <i>pdftk</i> není dostupný, proto nelze měnit vlastnosti.

en: The properties of this document can be changed with <i>pdftk</i>.
cs: Vlastnosti pro tento dokument lze pozměnit s <i>pdftk</i>.

en: This input file is encrypted, so only <i>pdftk</i> works.
cs: Tento vstupní soubor je zašifrován, proto pouze <i>pdftk</i> bude funkční.

en: A password is necessary to rearrange pages.
cs: Heslo je pro přerovnání stránek nezbytné.

en: This input file is encrypted, but <i>pdftk</i> is not installed.
cs: Tento vstupní soubor je zašifrován, ale <i>pdftk</i> není nainstalován.

en: This wizard will use <i>pdftk</i> and the LaTeX package <i>pdfpages</i>.
cs: Tento průvodce použije <i>pdftk</i> a balíček LaTeXu <i>pdfpages</i>.

en: This wizard will only use <i>pdftk</i> (<i>pdfpages.sty</i> is not installed).
cs: Tento průvodce použije pouze <i>pdftk</i> (balíček LaTeXu <i>pdfpages</i> není nainstalován).

en: This wizard will only use the LaTeX package <i>pdfpages</i> (<i>pdftk</i> was not found).
cs: Tento průvodce použije pouze balíček LaTeXu <i>pdfpages</i> (<i>pdftk</i> nebyl nalezen).

en: This wizard can't work, because no tool was found (see help section).
cs: Tento průvodce nemůže pomoci, jelikož nebyl nalezen žádný vhodný nástroj (viz nápověda).

en: <i>(Compiled without libpoppler pdf library. Not all tasks are available.)</i>
cs: <i>(Přeloženo bez knihovny libpoppler pro pdf. Nejsou tedy dostupné všechny úkony.)</i>

en: &Update
cs: &Aktualizovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pages:
cs: Strany:

en: Comma separated page list: 1,4-7,9
cs: Čárkou oddělený seznam stránek a rozsahů:  1,4-7,9

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbParameter)
en: Parameter:
cs: Parametr:

en: All options for 'pdftk'
cs: Všechny volby pro 'pdftk'

en: All options for 'pdfpages'
cs: Všechny volby pro 'pdfpages'

en: Applies a PDF watermark to the background of a single input PDF. Pdftk uses only the first page from the background PDF and applies it to every page of the input PDF. This page is scaled and rotated as needed to fit the input page.
cs: Nanese vodotisk z PDF na pozadí vstupního souboru PDF. Pdftk vezme pouze první stránku ze souboru s vodotiskem, a nanese tuto na každou stránku vstupu. Tato nanesená stránka je dle potřeby zvětšena a otočena, aby se vešla na vstupní stranu.

en: Applies a foreground stamp on top of the input PDF document's pages. Pdftk uses only the first page from the stamp PDF and applies it to every page of the input PDF. This page is scaled and rotated as needed to fit the input page. This works best if the stamp PDF page has a transparent background.
cs: Nanese razítko z PDF do popředí vstupního souboru PDF. Pdftk vezme pouze první stránku ze souboru s razítkem, a nanese tuto na každou stránku vstupu. Tato nanesená stránka je dle potřeby zvětšena a otočena, aby se vešla na vstupní stranu. Výsledek je nejlepší má-li razítko průhledné pozadí.

en: &Apply
cs: &Použít

en: Failed to create a temporary directory.
    
    This wizard cannot be used.
cs: Nelze vytvořit dočasný adresář.
    
    Tento průvodce nelze použít.

en: <center>PDF-Wizard</center><br>This wizard uses 'pdftk' and the LaTeX package 'pdfpages' to<ul><li>rearrange pages of an existing PDF document</li><li>read and update documentinfo of a PDF document (only pdftk)</li><li>read, set or change some permissions of a PDF document (only pdftk). A password is necessary to set or change this document settings. Additionally PDF encryption is done to lock the file's content behind this password.</li></ul><p>The package 'pdfpages' will only work with non-encrypted documents. 'pdftk' can handle both kind of documents, but a password is needed for encrypted files. If one of 'pdftk' or 'pdfpages' is not available, the possible rearrangements are reduced.</p><p><i>Warning:</i> Encryption and a password does not provide any real PDF security. The content is encrypted, but the key is known. You should see it more as a polite but firm request to respect the author's wishes.</p>
cs: <center>Průvodce PDF</center><br>Tento průvodce s využitím 'pdftk' a balíčku LaTeXu 'pdfpages' umožňuje<ul><li>přerovnat stránky dokumentu PDF</li><li>číst a aktualizovat údaje z dokumentu PDF (pouze pdftk)</li><li>číst, nastavit či pozměnit některá oprávnění dokumentu PDF (pouze pdftk). Heslo je nutné pro nastavení či změny, a PDF je zašifrováno za účelem ochrany obsahu.</li></ul><p>Balíček 'pdfpages' pracuje jen s nešifrovanými dokumenty. Jinak 'pdftk' toto omezení nemá, ale samozřejmě je nutné znát heslo pro práci se zašifrovaným souborem. Pokud nejsou dostupné oba 'pdftk' or 'pdfpages', jsou možnosti přerovnání poněkud omezené.</p><p><i>Varování:</i> Zašifrování s pomocí hesla neposkytuje skutečně účinnou ochranu souboru PDF. Obsah je sice zašifrován, ale klíč je znám. Jde tedy spíše jen o zdvořilou žádost o respektování přání autora dokumentu.</p>

en: <p><i>Information: </i>This version of Kile was compiled without libpoppler library. Setting, changing and removing of properties and permissions is not possible.</p>
cs: <p><i>Informace: </i>Tato verze Kile byla přeložena bez knihovny 'libpoppler'. Nastavení, změny ani vymazání vlastností a oprávnění není možné.</p>

en: PDF Tools
cs: Nástroje PDF

en: LaTeX with 'pdfpages' package
cs: LaTeX s balíčkem 'pdfpages'

en: Rearranging PDF file: %1
cs: Přerovnání souboru PDF: %1

en: ***** tool:
cs: ***** nástroj:

en: ***** input file:
cs: ***** vstupní soubor:

en: ***** output file:
cs: ***** výstupní soubor:

en: ***** param:
cs: ***** parametr:

en: ***** command:
cs: ***** příkaz:

en: ***** viewer:
cs: ***** prohlížeč:

en: An error occurred while executing the task.
cs: Nastala chyba při provádění úkolu.

en: Finished with an error (wrong password)
cs: Ukončeno s chybou (špatné heslo)

en: Finished with an error
cs: Ukončeno s chybou

en: Could not create the ViewPDF tool
cs: Nelze spustit nástroj ViewPDF

en: The utility needs some parameters in this mode.
cs: Nástroj v tomto režimu vyžaduje nějaké parametry.

en: Illegal page list 'from-to': %1 is bigger than %2.
cs: Neplatný rozsah 'od-do': %1 je větší než %2.

en: Illegal pagenumber: %1.
cs: Neplatné číslo stránky: %1.

en: You need to define a PDF file as foreground stamp.
cs: Musíte určit soubor PDF jako soubor s razítkem.

en: You need to define a PDF file as background watermark.
cs: Musíte určit soubor PDF jako soubor s vodotiskem.

en: Unknown file format: only '.pdf' is accepted as image file in this mode.
cs: Neznámý formát souboru: v tomto režimu je povoleno pouze '.pdf' pro soubor s obrázkem.

en: The given file doesn't exist.
cs: Vstupní soubor neexistuje.

en: You need to define an output file.
cs: Musíte určit výstupní soubor.

en: Unknown file format: only '.pdf' is accepted as output file.
cs: Neznámý formát souboru: pro výstupní soubor je povoleno pouze '.pdf'.

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
cs: Soubor s názvem "%1" již existuje. Opravdu si jej přejete přepsat?

en: No input file is given.
cs: Nezadán žádný vstupní soubor.

en: Unknown file format: only '.pdf' are accepted for input files.
cs: Neznámý formát souboru: pro vstupní soubory je povoleno pouze '.pdf'.

en: This input file does not exist.
cs: Tento vstupní soubor neexistuje.

en: No password is given.
cs: Nebylo zadáno heslo.

en: The password should be at least 6 characters long.
cs: Heslo musí mít alespoň šest znaků.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Input file:
cs: Vstupní soubor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbPages)
en: pages
cs: stránky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbPassword)
en: Password:
cs: Heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbParameterIcon) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbIconChosen)
en: Icon
cs: Ikona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbParameterInfo)
en: This wizard will use 'pdftk' and LaTeX package 'pdfpages'.
cs: Tento průvodce použije 'pdftk' a balíček LaTeXu 'pdfpages'.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tbRearrangements)
en: Rearrangements
cs: Přerovnání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbOutfile)
en: Output file:
cs: Výstupní soubor:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_edOutfile)
en: The name of the output file. This entry may also be empty, if you want to overwrite the original file.
cs: Název výstupního souboru. Položka může být prázdná, přejete-li si přepsat původní soubor.

note: i18n: ectx: property (filter), widget (KUrlRequester, m_edInfile) i18n: ectx: property (filter), widget (KUrlRequester, m_edOutfile)
en: *.ps|PS Files\n*.ps.gz|Zipped PS Files
cs: *.ps|soubory PS\n*.ps.gz|Zabalené soubory PS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbTask)
en: Task:
cs: Úloha:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbView)
en: Viewer:
cs: Prohlížeč:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_cbView)
en: View the result of the conversion process. okular is always taken as an external viewer.
cs: Zobrazit výsledek převodu. Program okular je vždy brán jako externí prohlížeč.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbView)
en: Show the resulting PDF file
cs: Zobrazit výsledný soubor PDF

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbOverwrite)
en: Overwrite the original file
cs: Přepsat původní soubor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_edParameter) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_edParameter)
en: 'Select pages' and 'Free Parameter' need some specific parameter, which you can enter here
cs: 'Select pages' a 'Free Parameter' vyžadují určité parametry, jež můžete zadat zde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbStamp)
en: PDF file:
cs: Soubor PDF:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbBackgroundColor)
en: Background:
cs: Pozadí:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tbProperties)
en: Properties
cs: Vlastnosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_gbProperties)
en: Properties of this PDF document
cs: Vlastnosti tohoto dokumentu PDF

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Title:
cs: Název:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Creator:
cs: Vytvořil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Subject:
cs: Předmět:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Keywords:
cs: Klíčová slova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Author:
cs: Autor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Producer:
cs: Převedl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Format:
cs: Formát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Encryption:
cs: Šifrování:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Creation date:
cs: Datum vytvoření:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbCreationDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbModDate)
en: date
cs: datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Modification date:
cs: Změněno:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tbPermissions)
en: Permissions
cs: Oprávnění

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_gbPermissions)
en: Permissions (under 128-bit-security)
cs: Oprávnění (s 128-bitovým zabezpečením)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Printing:
cs: Tisk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Copy text or graphics:
cs: Kopírovat text nebo grafiku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Modify contents:
cs: Upravovat obsah:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Fill form fields with data:
cs: Vyplňovat formuláře s daty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbPrinting) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbModify) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbCopy) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbFormFeeds) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbAnnot
en: allowed
cs: povoleno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Change or add annotations or fill form fields:
cs: Měnit či přidávat anotace nebo vyplňovat formuláře:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbPrinting)
en: Allow only Printing
cs: Povolit pouze tisk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbAll)
en: Allow all features
cs: Povolit všechny vlastnosti

en: Rearrange Postscript File
cs: Přerovnat soubor PostScriptu

en: Neither 'pstops' nor 'psselect' found.
cs: Nebyl nalezen 'pstops' ani ani 'psselect'.

en: 'pstops' not found.
cs: 'pstops' nenalezen.

en: 'psselect' not found.
cs: 'psselect' nenalezen.

en: 1 DIN A5 Page + Empty Page --> DIN A4
cs: 1 strana A5 + prázdná --> A4

en: 1 DIN A5 Page + Duplicate --> DIN A4
cs: 1 strana A5 + duplikát --> A4

en: 2 DIN A5 Pages --> DIN A4
cs: 2 strany A5 --> A4

en: 2 DIN A5L Pages --> DIN A4
cs: 2 strany A5L --> A4

en: 4 DIN A5 Pages --> DIN A4
cs: 4 strany A5 --> A4

en: 1 DIN A4 Page + Empty Page --> DIN A4
cs: 1 strana A4 + prázdná --> A4

en: 1 DIN A4 Page + Duplicate --> DIN A4
cs: 1 strana A4 + duplikát --> A4

en: 2 DIN A4 Pages --> DIN A4
cs: 2 strany A4 --> A4

en: 2 DIN A4L Pages --> DIN A4
cs: 2 strany A4L --> A4

en: Copy All Pages (sorted)
cs: Zkopírovat všechny stránky (seřazené)

en: Copy All Pages (unsorted)
cs: Zkopírovat všechny stránky (neřazené)

en: pstops: Choose Parameter
cs: pstops: Vyberte parametr

en: psselect: Choose Parameter
cs: psselect: Vyberte parametr

en: Done
cs: Hotovo

en: Execute
cs: Vykonat

en: Could not create a temporary file.
cs: Nelze vytvořit dočasný soubor.

en: rearrange ps file: %1
cs: přerovnat soubor ps: %1

en: An error occurred while rearranging the file.
cs: Nastala chyba při přerovnávání souboru.

en: Unknown file format: only '.ps' and '.ps.gz' are accepted for input files.
cs: Neznámý formát souboru: pouze '.ps' a '.ps.gz' jsou přijatelné jako vstup.

en: psselect needs some parameters in this mode.
cs: V tomto režimu potřebuje psselect nějaké parametry.

en: pstops needs some parameters in this mode.
cs: V tomto režimu potřebuje pstops nějaké parametry.

en: You need to define an output file or select the viewer.
cs: Musíte určit výstupní soubor anebo vybrat prohlížeč.

en: Unknown file format: only '.ps' is accepted as output file.
cs: Neznámý formát souboru: je povoleno pouze '.ps' pro výstupní soubor.

en: Copies:
cs: Kopie:

en: Postscript Tools
cs: Nástroje PostScriptu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_cbTask)
en: Choose one of the 18 operations to convert a postscript file. The last four operations need specific parameters.
cs: Zvolte jednu z 18 operací pro převod souboru PostScriptu. Poslední čtyři operace vyžadují určité parametry.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbInfo)
en: Conversion of ps files is made by 'pstops' and 'psselect'.
    Be sure to call 'dvips' with option '-t a4' and
    hyperref package (if needed) with option 'a4paper'.
cs: Převod souborů PS je proveden programy 'pstops' a 'psselect'.
    Zajistěte aby byl 'dvips' volán s volbou '-t a4' a
    (je-li třeba) balíček 'hyperref' s volbou 'a4paper'.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_edInfile)
en: Input file, which should be converted.
cs: Vstupní soubor, který má být převeden.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbView)
en: Show ps file with 'okular'
cs: Zobrazit soubor ps programem 'okular'

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_spCopies)
en: When you want to copy pages, you must enter the number of copies
cs: Přejete-li si kopírovat stránky, musíte zadat počet kopií

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_edOutfile)
en: The name of the output file. This entry may also be empty, if you only want to view the result without saving it. In this case the viewer checkbox must be checked.
cs: Název výstupního souboru. Položka může být prázdná, přejete-li si pouze zobrazit výsledek aniž by byl uložen. V tomto případě zaškrtněte volbu prohlížeče.

en: Extensions
cs: Přípony

en: Insert a short descriptive name of your project here.
cs: Zde vložte krátký popisný název projektu.

en: Insert a list (separated by spaces) of file extensions which should be treated also as files of the corresponding type in this project.
cs: Vložte mezerami oddělený seznam přípon souborů, které se též budou považovat za soubory takového typu v tomto projektu.

en: Project &title:
cs: Název &projektu:

en: Project &folder:
cs: S&ložka projektu:

en: Insert the path to your project here.
cs: Zde vložte cestu k vašemu projektu.

en: (use global settings)
cs: (použít globální nastavení)

en: Default graphic extension to open when none specified by file name.
cs: Výchozí přípona grafiky není-li žádná určena názvem souboru.

en: Source Files
cs: Zdrojové soubory

en: Package Files
cs: Soubory balíčků

en: Image Files
cs: Soubory obrázků

en: Bibliography Files
cs: Soubory použité literatury

en: Default Graphics Extension:
cs: Výchozí přípona grafiky:

en: Predefined:
cs: Předem definováno:

en: Error in extension '%1':
    All user-defined extensions should look like '.xyz'
cs: Chyba v příkazu '%1':
    Všechny přípony definované uživatelem by měly vypadat jako '.xyz'

en: Invalid extension
cs: Neplatná přípona

en: Create New Project
cs: Vytvořit nový projekt

en: Create a new file and add it to this project
cs: Vytvořit nový soubor a přidat jej do tohoto projektu

en: File&name (relative to where the project file is):
cs: &Název souboru (relativní k umístění souboru projektu):

en: If you want Kile to create a new file and add it to the project, then check this option and select a template from the list that will appear below.
cs: Přejete-li si aby Kile vytvořil nový soubor a přidal jej do projektu, zaškrtněte tuto volbu a vyberte nějakou šablonu ze seznamu, který se ukáže níže.

en: You have not entered a project name. If you decide to proceed, the project name will be set to "Untitled".
    Do you want to create the project nevertheless?
cs: Nevložili jste název projektu. Pokud se rozhodnete pokračovat, název projektu bude nastaven na "Bez názvu".
    Přejete si přesto vytvořit projekt?

en: No Project Name Given
cs: Nebyl zadán název projektu

en: Untitled
cs: Nepojmenovaný

en: Please enter the folder where the project file should be saved to.
cs: Prosím, zadejte složku, kde má být projekt uložen.

en: Empty Location
cs: Prázdné umístění

en: Please enter an absolute path to the project folder.
cs: Prosím, zadejte absolutní cestu ke složce projektu.

en: Invalid Location
cs: Neplatné umístění

en: Please enter a filename for the file that should be added to this project.
cs: Prosím, zadejte název souboru který má být přidán do tohoto projektu.

en: No File Name Given
cs: Nebyl zadán název souboru

en: Project File Already Exists
cs: Soubor projektu již existuje

en: The file "%1" already exists, overwrite it?
cs: Soubor "%1" již existuje. Přepsat jej?

en: File Already Exists
cs: Soubor již existuje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Project Options
cs: Volby projektu

en: (use global setting)
cs: (použít globální nastavení)

en: Select the default master document. Leave empty for auto detection.
cs: Vyberte výchozí hlavní dokument. Ponechte prázdné pro automatické zjištění.

en: &Master document:
cs: &Hlavní dokument:

en: (auto-detect)
cs: (automaticky zjistit)

en: &QuickBuild configuration:
cs: Nastavení rychlého sestavení &QuickBuild:

en: &MakeIndex options
cs: Volby pro &MakeIndex

en: <p>The project folder "(%1)" is not writable.</p><p>Please check the permissions of the project folder.</p>
cs: <p>Do složky projektu "(%1)" nelze zapisovat.</p><p>Prosím, zkontrolujte svá práva u složky projektu.</p>

en: Cla&ss Options
cs: Volby &třídy

en: &Packages
cs: &Balíčky

en: &Document Properties
cs: Vlastnosti &dokumentu

en: Doc&ument class:
cs: Třída dok&umentu:

en: Add an entry to this combo box
cs: Přidat položku do tohoto rozbalovacího seznamu

en: Remove current entry from this combo box
cs: Odstranit položku z tohoto rozbalovacího seznamu

en: &Typeface size:
cs: Velikos&t písma:

en: Paper si&ze:
cs: Veliko&st papíru:

en: E&ncoding:
cs: Kódová&ní:

en: Description
cs: Popis

en: Cl&ass options:
cs: Volby &třídy:

en: Add a new class option
cs: Přidat novou volbu třídy

en: Ed&it...
cs: Uprav&it...

en: Edit the current class option
cs: Upravit volbu aktuální třídy

en: Remove the current class option
cs: Odebrat volbu aktuální třídy

en: LaTe&X packages:
cs: Balíčky LaTe&Xu:

en: Package
cs: Balíček

en: Value
cs: Hodnota

en: &Add Package...
cs: Přid&at balíček...

en: Add a new package
cs: Přidat nový balíček

en: Add Op&tion...
cs: Přida&t volbu...

en: Add a new package option
cs: Přidat novou volbu balíčku

en: Edit the current package option
cs: Upravit volbu aktuálního balíčku

en: Remove the current package option
cs: Odebrat volbu aktuálního balíčku

en: &Reset to Defaults
cs: Obnovit výchozí &hodnoty

en: Reset to the default list of packages
cs: Obnovit výchozí seznam balíčků

en: &Author:
cs: &Autor:

en: &Title:
cs: &Název:

en: Dat&e:
cs: Dat&um:

en: &Theme:
cs: &Motiv:

en: Sets the document's orientation to landscape
cs: Nastaví orientaci dokumentu na šířku

en: Margins are set for single side output
cs: Okraje jsou nastaveny pro výstup na jednu stranu

en: Left and right pages differ in page margins
cs: Levá a pravá strana mají odlišné okraje

en: Marks "overfull hboxes" on the output with black boxes
cs: Označí každý "overfull hbox" na výstupu černým obdélníkem

en: No special marks for "overfull hboxes" on the output
cs: Nijak zvlášť neznačit "overfull hbox" na výstupu

en: Puts formula numbers on the left side
cs: Rovnice budou číslovány nalevo

en: Aligns formulas on the left side
cs: Rovnice budou zarovnány nalevo

en: Puts title and abstract on an extra page
cs: Titul a abstrakt budou na samostatné stránce

en: Puts title and abstract on the same page as the text
cs: Titul a abstrakt budou na stejné stránce jako text

en: Puts the text in one column
cs: Vysází text do jednoho sloupce

en: Puts the text in two columns
cs: Vysází text do dvou sloupců

en: Formats the bibliography in open style
cs: Formátuje seznam literatury v otevřeném stylu

en: Chapters may start on top of every page
cs: Kapitoly mohou začínat na začátku každé strany

en: Chapters may only start on top of right pages
cs: Kapitoly mohou začínat pouze na začátku pravé strany

en: Cause the header to be counted as text
cs: Způsobí, že záhlaví bude započteno jako text

en: Cause the header to be counted as border
cs: Způsobí, že záhlaví bude započteno jako okraj

en: Cause the footer to be counted as text
cs: Způsobí, že zápatí bude započteno jako text

en: Cause the footer to be counted as border
cs: Způsobí, že zápatí bude započteno jako okraj

en: Cause the margin-note to be counted to the text body
cs: Způsobí, že poznámka na okraj bude započtena jako tělo textu

en: The normal margin is used for the margin-note area
cs: Normální okraj se použije pro poznámky na okraj

en: Writes the paper size as a special into the DVI-file
cs: Zapíše velikost papíru do DVI souboru pomocí 'special'

en: Writes the paper size into the pdftex page register
cs: Zapíše velikost papíru do stránkového registru pdftexu

en: Uses the correct mechanism with PDF- or DVI-file
cs: Užije správný postup pro PDF nebo DVI soubor

en: Enables the default for an empty left page
cs: Zapíná 'default' jako styl pro prázdnou levou stránku

en: An empty left page will set with the plain-pagestyle
cs: Prázdná levá stránka bude nastavena se stylem stránky 'plain'

en: An empty left page will set with the empty-pagestyle
cs: Prázdná levá stránka bude nastavena se stylem stránky 'empty'

en: Use a line to separate the header from the text body
cs: Použije čáru pro oddělení záhlaví od těla textu

en: Use no line to separate the header from the text body
cs: Nepoužije žádnou čáru pro oddělení záhlaví od těla textu

en: Use a line to separate the footer from the text body
cs: Použije čáru pro oddělení zápatí od těla textu

en: Use no line to separate the footer from the text body
cs: Nepoužije žádnou čáru pro oddělení zápatí od těla textu

en: Normal paragraph spacing of one line
cs: Běžný meziodstavcový rozestup na jeden řádek

en: Normal spacing, at least 1/3 of the last line is free
cs: Běžné rozestupy, alespoň 1/3 posledního řádku je volná

en: Normal spacing, at least 1/4 of the last line is free
cs: Běžné rozestupy, alespoň 1/4 posledního řádku je volná

en: Normal spacing, no special provision for the last line
cs: Běžné rozestupy, žádné zvláštnosti ohledně posledního řádku

en: Paragraph spacing of half a line
cs: Meziodstavcový rozestup na půl řádku

en: Spacing 1/2 line, at least 1/3 of the last line is free
cs: Rozestup na půl řádku, alespoň 1/3 posledního řádku je volná

en: Spacing 1/2 line, at least 1/4 of the last line is free
cs: Rozestup na půl řádku, alespoň 1/4 posledního řádku je volná

en: Spacing 1/2 line, no special provision for the last line
cs: Rozestup na půl řádku, žádné zvláštnosti ohledně posledního řádku

en: No spacing between paragraphs, indent the first line by 1 em
cs: Žádný meziodstavcový rozestup, odsadit první řádek o 1 em

en: One-line captions are centered, multi-line left-justified
cs: Popisky na jeden řádek jsou zarovnané na střed, delší zarovnané doleva

en: No special handling of one-line captions
cs: Žádné zvláštní zpracování jednořádkových popisků

en: Normal great title font sizes
cs: Normální velikost písma pro titul

en: Small font sizes for titles
cs: Malá velikost písma pro titul

en: Even smaller font sizes for titles
cs: Ještě menší velikost písma pro titul

en: Include lists of figures and tables in the TOC
cs: Zahrnout Seznam obrázků a Seznam tabulek do Obsahu

en: Include the bibliography in the TOC
cs: Zahrnout Literaturu do Obsahu

en: Include the index in the TOC
cs: Zahrnout Rejstřík do Obsahu

en: Number the lists of figures and tables in the TOC
cs: Očíslovat Seznam obrázků a Seznam tabulek v Obsahu

en: Number the bibliography in the TOC
cs: Očíslovat Literaturu v Obsahu

en: All numbers and titles are set in a left-justified column
cs: Číslování i názvy ve sloupci zarovnaném doleva

en: Different sectional units have different indentations
cs: Rozdílné úrovně členění mají různé odsazení

en: All numbers and captions are set in a left-justified column
cs: Číslování i popisky ve sloupci zarovnaném doleva

en: All Numbers uses a fixed space
cs: Číslování na pevnou šířku

en: Numbering of sectional units have a point at the end
cs: Číslování jednotek členění končí tečkou

en: Numbering of sectional units have no point at the end
cs: Číslování jednotek členění nepřidává tečku na konci

en: Caption command acts like \captionabove
cs: Příkaz 'caption' pro popisky se chová jako \captionabove

en: Caption command acts like \captionbelow
cs: Příkaz 'caption' pro popisky se chová jako \captionbelow

en: Captions of the longtable package should not be redefined
cs: Popisky pro balíček 'longtable' nepřizpůsobovat

en: Use a separate line for the chapter number
cs: Použít zvláštní řádek pro číslo kapitoly

en: Use the same line for the chapter number and title
cs: Použít stejný řádek pro číslo i název kapitoly

en: Use a separate line for the appendix name
cs: Použít zvláštní řádek pro název přílohy

en: No separate line for the appendix name
cs: Nepoužít zvláštní řádek pro název přílohy

en: Include the abstract's title
cs: Zahrnout název abstraktu

en: Exclude the abstract's title
cs: Nezahrnout název abstraktu

en: The file is compiled in draft mode
cs: Soubor přeložen v režimu návrhu (draft)

en: The file is compiled in final mode
cs: Soubor přeložen v režimu konečném

en: Slides will use many colors
cs: Snímky použijí mnoho barev

en: Slides will use a restricted set of colors
cs: Snímky použijí omezený počet barev

en: Display the number of the current slide and the total number
cs: Zobrazit číslo nynějšího snímku i celkový počet

en: Display only the number of the current slide
cs: Zobrazit pouze číslo nynějšího snímku

en: The background of the slide is always white
cs: Pozadí snímku je vždy bílé

en: The color of the background depends on the current style
cs: Barva pozadí snímku záleží na nynějším stylu

en: The LaTeX file is compiled to produce a PostScript file
cs: Soubor LaTeXu je přeložen za účelem vytvoření PostScriptu

en: The LaTeX file is compiled to produce a PDF file
cs: Soubor LaTeXu je přeložen za účelem vytvoření PDF

en: Some macros interpret their argument in ps mode
cs: Některá makra zpracují svůj parametr v režimu ps

en: Some macros do not interpret their argument in ps mode
cs: Některá makra nezpracují svůj parametr v režimu ps

en: The PS file is to be translated into a PDF file using Adobe Distiller
cs: Soubor PS má být převeden na PDF pomocí Adobe Distiller

en: The LaTeX file is to be processed with YandY LaTeX
cs: Soubor LaTeXu má být zpracován pomocí YandY LaTeX

en: The PS file is to be translated into a PDF file using ps2pdf
cs: Soubor PS má být převeden an PDF pomocí ps2pdf

en: The LaTeX file is to be processed with MicroPress VTeX
cs: Soubor LaTeXu má být zpracován pomocí MicroPress VTeX

en: Do not add any caption at the bottom of the slides
cs: Nepřidávat popisky na spodek snímků

en: Place text of slides at the (vertical) top of the slides
cs: Umístit text snímků nahoře

en: Place text of slides at the (vertical) center of the slides
cs: Umístit text snímků v polovině

en: Headlines, footlines, and sidebars are replaced by gray rectangles
cs: Záhlaví, zápatí a postranní panely nahradit šedými obdélníky

en: Make all navigation bars as small as possible
cs: Co nejvíce zmenšit všechny navigační pruhy

en: Suppresses generation of some entries in the pdf information
cs: Potlačí vytváření některých údajů v informacích u pdf

en: Switches off the definition of default blocks like theorem
cs: Vypíná definice výchozích bloků jako prostředí 'theorem'

en: Does not load amsthm and amsmath
cs: Nepoužít amsthm a amsmath

en: Needed when using the CJK package for Asian fonts
cs: Vyžadováno při použití balíčku 'CJK' pro asijská písma

en: Use a sans-serif font during the presentation
cs: Použít bezserifové (bezpatkové) písmo pro prezentace

en: Use a serif font during the presentation
cs: Použít serifové písmo pro prezentace

en: Override the math font to be a sans-serif font
cs: Přepsat matematické písmo bezserifovým

en: Override the math font to be a serif font
cs: Přepsat matematické písmo serifovým

en: Deactivate internal font replacements for math text
cs: Vypnout vnitřní nahrazování písma pro matematický text

en: Create a PDF handout
cs: Vytvořit PDF pro teze (handout)

en: For PDF transparency
cs: Vytvořit PDF pro fólie (transparency)

en: All structure elements are typeset in blue
cs: Všechny strukturní prvky vysázet modře

en: All structure elements are typeset in red
cs: Všechny strukturní prvky vysázet červeně

en: All structure elements are typeset in black and white
cs: Všechny strukturní prvky vysázet černobíle

en: All structure elements are typeset in brown
cs: Všechny strukturní prvky vysázet hnědě

en:  Notes are not shown
cs:  Poznámky nejsou zobrazeny

en:  Include notes in the output file
cs:  Zahrnout poznámky ve výstupním souboru

en:  Include only notes and suppress frames
cs:  Zahrnout pouze poznámky a potlačit rámce

en: %1 '%2' already exists.
cs: %1 '%2' již existuje.

en: Special math environments and commands (AMS)
cs: Další matematická prostředí a příkazy (AMS)

en: Collection of fonts and symbols for math mode (AMS)
cs: Sbírka písem a symbolů pro režim matematiky (AMS)

en: Defines symbol names for all math symbols in MSAM and MSBM (AMS)
cs: Příkazy pro matematické symboly z písem MSAM a MSBM (AMS)

en: Improved theorem setup (AMS)
cs: Vylepšená nastavení pro prostředí 'theorem' (AMS)

en: Extends caption capabilities for figures and tables
cs: Rozšiřuje možnosti popisků obrázků a tabulek

en: Hypertext marks in LaTeX
cs: Odkazy hypertextu v LaTeXu

en: Use dvips as hyperref driver
cs: Použít dvips jako ovladač pro hyperref

en: Use pdftex as hyperref driver
cs: Použít pdftex jako ovladač pro hyperref

en: Make bookmarks
cs: Vytvořit záložky

en: Put section numbers in bookmarks
cs: Vložit čísla oddílů do záložek

en: Open up bookmark tree
cs: Otevřít strom záložek

en: Text for PDF Author field
cs: Text pro údaj PDF Autor

en: Text for PDF Creator field
cs: Text pro údaj PDF Vytvořil

en: LaTeX with hyperref package
cs: LaTeX s balíčkem 'hyperref'

en: Resize document window to fit document size
cs: Změnit velikost okna dokumentu podle velikosti dokumentu

en: Text for PDF Keywords field
cs: Text pro údaj PDF Klíčová slova

en: Text for PDF Producer field
cs: Text pro údaj PDF Převedl

en: Starting view of PDF document
cs: Počáteční náhled u dokumentu PDF

en: Text for PDF Subject field
cs: Text pro údaj PDF Předmět

en: Text for PDF Title field
cs: Text pro údaj PDF Název

en: Use Palatino font as roman font (both text and math mode)
cs: Použít písmo Palatino jako antikvu (pro text i matematiku)

en: Use Times font as roman font (both text and math mode)
cs: Použít písmo Times jako antikvu (pro text i matematiku)

en: Enable index generation
cs: Povolit vytváření rejstříku

en: Enables multicolumn environments
cs: Povoluje prostředí s více sloupci

en: Load all pstricks packages
cs: Načíst všechny balíčky pro 'pstricks'

en: Rotates text
cs: Otáčí text

en: Enables subfigures inside figures
cs: Povoluje v obrázcích dílčí obrázky

en: Typesetting capital Greek letters
cs: Sazba velkých řeckých písmen

en: Extending LaTeX's color facilities
cs: Rozšíření správy barev v LaTeXu

en: Adds language specific support
cs: Přidá podporu specifickou pro daný jazyk

en: Use a font encoding scheme
cs: Použít schéma pro kódování písma

en: Support for including graphics
cs: Podpora pro grafiku

en: Specialize on graphic inclusion for dvips
cs: Zaměřit se na grafiku určenou pro dvips

en: Specialize on graphic inclusion for pdftex
cs: Zaměřit se na grafiku určenou pro pdftex

en: Show only frames of graphics
cs: Ukázat pro grafiku pouze obrys

en: <default>
cs: <výchozí>

en: <empty>
cs: <prázdné>

en: Document Class
cs: Třída dokumentu

en: Please enter the new document &class:
cs: Zadejte &třídu pro nový dokument:

en: &Set all options from this standard class (optional):
cs: &Nastavit všechny volby pro tuto standardní třídu (volitelné):

en: Use standard &fontsizes
cs: Použít standardní velikosti pís&ma

en: Use standard &papersizes
cs: Použít standardní velikosti &papíru

en: Do you want to remove "%1" from the document class list?
cs: Přejete si odebrat "%1" ze seznamu tříd dokumentů?

en: Remove Document Class
cs: Odebrat třídu dokumentů

en: Add Fontsize
cs: Přidat velikost písma

en: Please enter the &fontsizes (comma-separated list):
cs: Zadejte velikosti pís&ma (oddělené čárkou):

en: Do you want to remove "%1" from the fontsize list?
cs: Přejete si odebrat "%1" ze seznamu velikostí písma?

en: Remove Fontsize
cs: Odstranit velikost písma

en: Add Papersize
cs: Přidat velikost papíru

en: Please enter the &papersizes (comma-separated list):
cs: Zadejte velikosti &papíru (oddělené čárkou):

en: Do you want to remove "%1" from the papersize list?
cs: Přejete si odebrat "%1" ze seznamu velikostí papíru?

en: Remove Papersize
cs: Odebrat velikost papíru

en: Add Option
cs: Přidat volbu

en: Name of &option:
cs: Název v&olby:

en: &Description:
cs: &Popis:

en: &Select this option
cs: Vybrat &tuto volbu

en: Edit Option
cs: Upravit volbu

en: Do you want to delete this class option?
cs: Přejete si skutečně smazat tuto volbu třídy?

en: Add Package
cs: Přidat balíček

en: &Package:
cs: &Balíček:

en: &Select this package
cs: Vybra&t tento balíček

en: &Option:
cs: V&olba:

en: package:
cs: balíček:

en: &Editable
cs: &Upravitelné

en: De&fault value:
cs: Výc&hozí hodnota:

en: &Value:
cs: &Hodnota:

en: Op&tion:
cs: Vo&lba:

en: Edit Package
cs: Upravit balíček

en: Do you want to delete this package option?
cs: Přejete si skutečně smazat tuto volbu balíčku?

en: Do you want to delete this package?
cs: Přejete si skutečně smazat tento balíček?

en: Do you want to reset this package list?
cs: Přejete si resetovat tento seznam balíčků?

en: Reset Package List
cs: Vrátit seznam balíčků na původní

en: %1 '%2' is not allowed.
cs: %1 '%2' není povoleno.

en: This document class already exists.
cs: Tato třída dokumentu již existuje.

en: This name is not allowed for a document class.
cs: Tento název není přípustný pro třídu dokumentu.

en: This document class option already exists.
cs: Tato volba u třídy dokumentu již existuje.

en: This package already exists.
cs: Tento balíček již existuje.

en: Could not identify the package name.
cs: Nelze identifikovat název balíčku.

en: This package option already exists.
cs: Tato volba balíčku již existuje.

en: New Key Sequence
cs: Nová klávesová posloupnost

en: Use a key sequence written in the editor to execute a script.
cs: Použít klávesovou posloupnost zadanou v editoru k vykonání skriptu.

en: Use a shortcut to execute a script.
cs: Použít klávesovou zkratku k vykonání skriptu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Choose the type of the key sequence:
cs: Vyberte typ klávesové posloupnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbKeySequence)
en: Editor key sequence
cs: Klávesová posloupnost v editoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbShortcut)
en: Shortcut
cs: Zkratka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbKeySequence)
en: Please enter a key sequence for this script:
cs: Zadejte klávesovou posloupnost pro tento skript:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbShortcut)
en: Please enter a shortcut for this script:
cs: Zadejte klávesovou zkratku pro tento skript:

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy as LaTeX
cs: Kopírovat jako LaTeX

en: Summary
cs: Shrnutí

en: For information about the accuracy see the Help.
cs: Pro informace ohledně přesnosti: viz Nápověda.

en: Statistics for %1
cs: Statistika pro %1

en: Statistics for the Project %1
cs: Statistika pro projekt %1

en: To get statistics for all project files, you have to open them all.
cs: K získání statistik pro všechny soubory projektu je nutno všechny otevřít.

en: WARNING: These are the statistics for the selected text only.
cs: VAROVÁNÍ: Toto je statistika pouze vybraného textu.

en: Statistics for project %1, file %2
cs: Statistika pro projekt %1, soubor %2

en: Statistics for project %1
cs: Statistika pro projekt %1

en: Statistics for Untitled
cs: Statistika pro Nepojmenovaný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of &columns:
cs: Počet sloup&ců:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Spacing:
cs: Roze&stupy:

en: Tabular Environments
cs: Prostředí tabulek

en: Align Left
cs: Zarovnat doleva

en: Align Center
cs: Zarovnat doprostřed

en: Align Right
cs: Zarovnat doprava

en: Bold
cs: Tučné

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Underline
cs: Podtrhnout

en: Join Cells
cs: Spojit buňky

en: Split Cells
cs: Rozdělit buňky

en: Edit Frame
cs: Upravit rámeček

en: Background Color
cs: Barva pozadí

en: Text Color
cs: Barva textu

en: Clear Text
cs: Vymazat text

en: Clear Attributes
cs: Vymazat atributy

en: Clear All
cs: Vymazat vše

en: Paste content from clipboard
cs: Vložit obsah schránky

en: Number of rows:
cs: Počet řádků:

en: Use starred version
cs: Použít hvězdičkovou variantu

en: Table width:
cs: Šířka tabulky:

en: Use booktabs package
cs: Použít balíček 'booktabs'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_setbullets)
en: Insert bullets
cs: Vložit pomocné odrážky

en: Input data. Enter text when a cell is selected. When return is pressed, the adjacent cell will become selected.
cs: Vstupní údaje. Vložte text je-li vybrána některá buňka. Po stisku klávesy Enter přejde výběr na sousední buňku.

en: Optional parameter for the chosen environment.
cs: Volitelný parametr pro zvolené prostředí.

en: Choose the number of table columns.
cs: Vyberte počet sloupců tabulky.

en: The tabular will be centered.
cs: Tabulka bude vycentrována.

en: Use line commands of the booktabs package.
cs: Použít oddělující čáry z balíčku 'booktabs'.

en: Set the width of the table.
cs: Zadat šířku tabulky.

en: Insert bullets in each cell. Alt+Ctrl+Right and Alt+Ctrl+Left will move very quickly from one cell to another.
cs: Vloží jednu pomocnou odrážku do každé buňky. Stiskem Alt+Ctrl+Right anebo Alt+Ctrl+Left lze velmi rychle přecházet mezi jednotlivými buňkami.

en: Set bold font series.
cs: Nastavit tučné fonty.

en: Set italic font shape.
cs: Nastavit tvar fontu na kurzívu.

en: Set underlined font shape.
cs: Nastavit tvar fontu na podtržený.

en: The text will be aligned at the left border of the cell.
cs: Text bude zarovnán na levou stranu buňky.

en: The text will be centered.
cs: Text bude vycentrován.

en: The text will be aligned at the right border of the cell.
cs: Text bude zarovnán na pravou stranu buňky.

en: Joins adjacent cells when they are in the same row.
cs: Spojí sousední buňky pokud jsou ve stejné řadě.

en: Splits joined cells.
cs: Rozpojí spojené buňky.

en: Choose the border for the selected cells. When clicking on the button, the current border will be applied to the selected cells.
cs: Zvolte rámeček pro vybrané buňky. Kliknutím na příslušné tlačítko se onen rámeček použije na vybrané buňky.

en: Choose a background color (needs color package).
cs: Zvolte barvu pozadí (vyžaduje balíček 'color').

en: Choose a text color (needs color package).
cs: Zvolte barvu textu (vyžaduje balíček 'color').

en: Clears the text of the selected cells but keeps attributes such as alignment and font shape.
cs: Vymaže obsah vybraných buněk, ale ponechá formátovací atributy jako zarovnání nebo tvar písma.

en: Resets the attributes of the selected cells to the default values but keeps the text.
cs: Obnoví formátovací atributy vybraných buněk na výchozí hodnoty, ale ponechá obsah buňky.

en: Clears the text of the selected cells and resets the attributes.
cs: Vymaže obsah vybraných buněk, a obnoví původní formátovací atributy.

en: Pastes a table stored in the clipboard into this wizard.
cs: Vloží tabulku uloženou ve schránce do tohoto průvodce.

en: Setting the new size for the table will delete content. Are you sure to set the new size?
cs: Zadání nové velikosti tabulky způsobí smazání obsahu. Opravdu si přejete zadat novou velikost?

en: Resizing table
cs: Měním velikost tabulky

en: Apply
cs: Použít

en: p{w} Alignment
cs: Zarovnání p{w}

en: b{w} Alignment
cs: Zarovnání b{w}

en: m{w} Alignment
cs: Zarovnání m{w}

en: X Alignment
cs: Zarovnání X

en: Insert Before Declaration
cs: Vložit před deklaraci

en: Insert After Declaration
cs: Vložit za deklaraci

en: Suppress Space
cs: Potlačit mezery

en: Do not Suppress Space
cs: Nepotlačovat mezery

en: There is no content to insert into the table as the clipboard is empty.
cs: Není nic k vložení do tabulky, jelikož schránka je prázdná.

en: Empty Clipboard
cs: Prázdná schránka

en: Documentation Browser
cs: Prohlížeč dokumentace

en: Table of Contents
cs: Obsah

en: A list of available documents, which are listed in 'texdoctk.dat', that come with TexLive/teTeX. Double clicking with the mouse or pressing the space key will open a viewer to show this file.
cs: Seznam dostupných dokumentů z 'texdoctk.dat', které byly dodány spolu s TexLive/teTeX. Dvojklikem myši nebo stiskem mezerníku se otevře prohlížeč a ukáže obsah souboru.

en: You can choose a keyword to show only document files that are related to this keyword.
cs: Můžete zvolit klíčové slovo a pouze vztahující se soubory budou ukázány.

en: Start the search for the chosen keyword.
cs: Začít hledání pro zvolené klíčové slovo.

en: Reset list to all available documentation files.
cs: Obnovit výpis na všechny dostupné soubory dokumentace.

en: Cancel &Search
cs: Zrušit &hledání

en: Could not read 'texdoctk.dat'.
cs: Nelze přečíst 'texdoctk.dat'.

en: Could not read the style file.
cs: Nelze přečíst soubor se styly.

en: No KDE service found for this file.
cs: Pro tento soubor nebyla nalezena žádné služba KDE.

en: Could not find '%1'
cs: Nelze najít '%1'

en: No keyword given.
cs: Nebylo zadáno klíčové slovo.

en: Search results for keyword '%1'
cs: Výsledky hledání pro klíčové slovo '%1'

en: No documents found for keyword '%1'.
cs: Nebyly nalezeny žádné dokumenty pro klíčové slovo '%1'.

en: Could not determine the search paths of TexLive/teTeX or file 'texdoctk.dat'.<br> Hence, this dialog is unable to provide any useful information.
cs: Nelze určit cesty prohledávání pro TexLive či teTeX nebo soubor 'texdoctk.dat'.<br> Proto není toto okno schopno podat žádné užitečné informace.

en: TexDoc Dialog
cs: Dialog TexDoc

en: Could not determine the search paths of TexLive or file 'texdoctk.dat'.<br> Hence, this dialog is unable to provide any useful information.
cs: Nelze určit cesty prohledávání pro TexLive nebo soubor 'texdoctk.dat'.<br> Proto není toto okno schopno podat žádné užitečné informace.

en: Configure User Help
cs: Nastavení uživatelské nápovědy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_gbUserHelp)
en: User Help
cs: Uživatelská nápověda

en: &Menu item:
cs: &Položka nabídky:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbRemove)
en: &Remove
cs: Odst&ranit

en: &Separator
cs: &Oddělovač

en: Move &Up
cs: Přes&unout nahoru

en: Move &Down
cs: Přesunout &dolů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbXmlFile) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbFile)
en: File:
cs: Soubor:

en: Add User Helpfile
cs: Přidat uživatelský soubor nápovědy

en: &Menu entry:
cs: &Položka nabídky:

en: &Help file:
cs: Soubor &nápovědy:

en: Open file dialog
cs: Otevřít souborový dialog

en: The menu entry for this help file.
cs: Název v nabídce pro tento soubor s nápovědou.

en: The name of the local help file or a valid WEB url.
cs: Název místního souboru s nápovědou anebo platná webová adresa (URL).

en: Start a file dialog to choose a local help file.
cs: Otevřít okno pro výběr místního souboru s nápovědou.

en: Websites (HTML) (*.html *.htm);;Documents (PDF, PS, DVI, EPUB) (*.ps *.pdf *.dvi *.epub);;All Files (*)
cs: Webové stránky (HTML) (*html *.htm);;Dokumenty (PDF, PS, DVI, EPUB) (*.ps *.pdf *.dvi *.epub);;Všechny soubory (*)

en: Select File
cs: Vybrat soubor

en: File '%1' does not exist.
cs: Soubor '%1' neexistuje.

en: Edit User Menu
cs: Upravit uživatelskou nabídku

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_gbMenuEntry)
en: Menu Entry
cs: Položka nabídky

en: Insert file contents
cs: Vložit obsah souboru

en: Execute program
cs: Spustit program

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbInsertSeparator)
en: Separator
cs: Oddělovač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbInsertSubmenu)
en: Submenu
cs: Podnabídka

en: Text, which will be inserted, if the action is executed. Some placeholders are available: <ul><li>%M - selected (marked) text</li><li>%C - cursor position</li><li>%B - bullet</li><li>%E - indentation in environments</li><li>%R - select label from list</li><li>%T - select citation key from list</li></ul>
cs: Text, jenž bude vložen při vykonání úkonu. Lze užít těchto zástupných znaků: <ul><li>%M - vybraný (označený) text</li><li>%C - poloha kurzoru</li><li>%B - pomocná odrážka</li><li>%E - odsazení v prostředích</li><li>%R - vybrat štítek ze seznamu</li><li>%T - vybrat heslo citace ze seznamu</li></ul>

en: Available placeholders:
    %M: Selected (marked) text
    %C: Cursor position
    %B: Bullet
    %E: Indentation in environments
    %R: Select label from list
    %T: Select citation key from list
    %S: Source file name without extension
cs: Lze užít těchto zástupných znaků:
    %M: Vybraný (označený) text
    %C: Poloha kurzoru
    %B: Pomocná odrážka
    %E: Odsazení v prostředích
    %R: Vybrat štítek ze seznamu
    %T: Vybrat heslo citace ze seznamu
    %S: Název zdrojového souboru (bez přípony)

en: <p>You can create, change and install a user-defined menu, which will appear as a part of Kile's menu. To create or change this menu, use the six buttons on the left side. Even more possible actions are available in the context menu of already existing menu items.</p><p>Like a standard menu, three different kinds of menu items are available:</p><ul><li><i>standard entries</i>, which are assigned to an action</li><li><i>submenus</i>, which contain more menu items</li><li><i>separators</i>, to get a visible structure of all entries</li></ul><p>Each standard menu item is assigned to one of three action types:</p><ul><li><i>insert text</i>: this action will insert your text at the current cursor position. Some metachars are available: <tt>%M</tt>, <tt>%C</tt>, <tt>%B</tt>, <tt>%E</tt>, <tt>%R</tt>, <tt>%T</tt>, <tt>%S</tt>: see the <i>What's This</i> or <i>Tool Tip</i> feature of this widget to get more information.</li><li><i>file content</i>: inserts the complete contents of a given file (metachars are also available)</li><li><i>run an external program</i>: The output of this program can be inserted into the opened document. Metachar <tt>%M</tt> is also possible in the commandline of this program, as the selected text will be saved in a temporary file. Use <tt>%M</tt> for the filename of this temporary file.</li></ul><p>If some  important information for an action is missing, menu items are colored red. More information is available using the <i>What's this</i> feature of most widgets.</p>
cs: <p>Můžete vytvořit, upravit a nainstalovat uživatelem stanovenou nabídku, jež bude součástí nabídky v Kile. K vytvoření nebo upravení použijte některé z šesti tlačítek na levé straně. Další možné úkony jsou pak dostupné v kontextové nabídce již existujících položek nabídky.</p><p>Zrovna jako u standardní nabídky, jsou zde tři druhy položek:</p><ul><li><i>standardní položka</i> je určena pro nějaký úkon</li><li><i>podnabídka</i> obsahuje další položky</li><li><i>oddělovač</i> umožňuje rozčlenění položek na stejné úrovni</li> </ul><p>Každá standardní položka nabídky je vázána na jeden ze tří druhů úkonů:</p><ul><li><i>vložit text</i>: tento úkon vloží text na místě kurzoru.Použitelné jsou zástupné znaky:  <tt>%M</tt>, <tt>%C</tt>, <tt>%B</tt>, <tt>%E</tt>, <tt>%R</tt>, <tt>%T</tt>, <tt>%S</tt>: viz <i>Co je toto?</i> anebo vyvolejte <i>Nástrojovou radu</i> pro další informace.</li><li><i>obsah souboru</i>: vloží celý obsah daného souboru (zástupné znaky jsou též k dispozici)</li><li><i>spustit vnější program</i>: výstup tohoto programu bude vložen do otevřeného dokumentu. Zástupný znak <tt>%M</tt> je možno užít v příkazové řádce pro tento program, protože vybraný text bude uložen v dočasném souboru. Použijte <tt>%M</tt> namísto názvu tohoto dočasného souboru.</li></ul><p> V případě že nějaká podstatná informace pro spuštění úkonu chybí, příslušná položka nabídky je vyznačena červeně. Většina prvků grafického rozhraní také nabízí funkci <i>Co je toto?</i>, jenž poskytuje další informace.</p>

en: UserMenu Dialog
cs: Okno uživatelské nabídky

en: Current menu tree was modified, but not saved.
    Discard this tree?
cs: Nynější strom nabídky byl pozměněn, ale neuložen.
    Opravdu si přejete tento strom zahodit?

en: Select Menu File
cs: Vybrat soubor s nabídkou

en: Save Menu File
cs: Uložit soubor s nabídkou

en: File '%1' does already exist.
    Overwrite this file?
cs: Soubor "%1" již existuje.
    Přepsat tento soubor?

en: The menu tree contains some errors and installing this file may lead to unpredictable results.
    Do you really want to save this file?
cs: Strom nabídky obsahuje chyby a jeho instalace by mohla vést k nepředvídatelným následkům.
    Opravdu si přejete tento strom uložit?

en: Menutype
cs: Druh nabídky

en: Please choose a menutype
cs: Prosím, vyberte druh nabídky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbIcon)
en: Choose
cs: Vybrat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_gbUserMenu)
en: LaTeX Usermenu
cs: Uživatelská nabídka LaTeXu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KileMenu::UserMenuTree, m_twUserMenu)
en: The user-defined menu tree, which can be modified with the six buttons below the tree (and their shortcuts). More actions are available in the context menu of selected items. You can also rearrange items with drag and drop.
cs: Uživatelem stanovená nabídka, k jejíž úpravě lze použít některé z šesti tlačítek níže (či klávesových zkratek). Další možné úkony jsou pak dostupné v kontextové nabídce u vybraných položek. Také je možné přetahovat položky myší.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbInsertSeparator)
en: Insert a new separator below the selected item.
cs: Vložit nový oddělovač pod vybranou položku.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbDelete)
en: Delete the selected item.
cs: Smazat vybranou položku.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbDown)
en: Move the selected item down.
cs: Posunout vybranou položku dolů.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbDown)
en: Down
cs: Dolů

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbInsertBelow)
en: Insert a new menu item below the selected item.
cs: Vložit novou položku nabídky pod vybranou položku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbInsertBelow)
en: Insert
cs: Vložit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbInsertSubmenu)
en: Insert a new submenu item below the selected item.
cs: Vložit novou položku podnabídky pod vybranou položku.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbUp)
en: Move the selected item up.
cs: Posunout vybranou položku nahoru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbUp)
en: Up
cs: Nahoru

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Menu File
cs: Soubor nabídky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbInstall)
en: Install an unmodified and saved menu tree as user-defined menu.
cs: Instalovat nezměněný a uložený strom nabídky jako uživatelskou nabídku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbInstall)
en: Install
cs: Instalovat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbLoad)
en: Load an xml file, which describes the user-defined menu.
cs: Načíst soubor XML s popisem uživatelské nabídky.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbLoad)
en: Load
cs: Načíst

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbSave)
en: Save a modified menu tree, which describes the user-defined menu, to an xml file into the local directory of Kile.
cs: Uložit pozměněný strom nabídky popisující uživatelskou nabídku. Bude uložen jako .xml soubor v místním adresáři Kile.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbSave)
en: Save
cs: Uložit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbSaveAs)
en: Save a modified menu tree, which describes the user-defined menu, to an xml file into the local directory of Kile and choose a new name for this file.
cs: Uložit pozměněný strom nabídky popisující uživatelskou nabídku. Bude uložen jako .xml soubor v místním adresáři Kile s vámi zvoleným názvem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbSaveAs)
en: Save as
cs: Uložit jako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbXmlInstalled)
en: (installed)
cs: (nainstalováno)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbNew)
en: Delete current menu tree and start a new one.
cs: Smazat nynější strom nabídky a vytvořit nový.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbNew)
en: New
cs: Nový

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbShortcut)
en: Shortcut:
cs: Zkratka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbType)
en: Type:
cs: Typ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_urlRequester)
en: Filename of the corresponding file.
cs: Název souboru pro odpovídající soubor.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbIcon)
en: Choose an icon for this action.
cs: Vyberte ikonu pro tento úkon.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbIconDelete)
en: Remove the icon for this action.
cs: Odebrat ikonu pro tento úkon.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbMenuentryType)
en: Change the type of a menu item.
cs: Změnit typ položky nabídky.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbMenuentryType)
en: Change
cs: Změnit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_leMenuEntry)
en: The label of the selected menu item.
cs: Značka pro vybranou položku nabídky.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbMenuEntry)
en: Entry:
cs: Položka:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_leParameter)
en: Commandline parameter for an executable program.
cs: Parametr příkazové řádky pro spustitelný program.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, m_keyChooser)
en: Choose or clear a shortcut for this action.
cs: Zvolte nebo odstraňte zkratku pro tento úkon.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_cbSelectInsertion)
en: Select, if inserted text should be selected.
cs: Zvolit, má-li být vložený text vybrán.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbSelectInsertion)
en: Select inserted text
cs: Vybrat vložený text

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_cbReplaceSelection)
en: Select, if the action should replace selected text.
cs: Zvolit, má-li úkon nahradit vybraný text.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbReplaceSelection)
en: Replace selected text
cs: Nahradit vybraný text

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_cbNeedsSelection)
en: Select, if the action needs selected text.
cs: Zvolit, pokud úkon potřebuje vybraný text.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbNeedsSelection)
en: Needs selected text
cs: Potřebuje vybraný text

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_cbInsertOutput)
en: Select, if the output of an executable program should be inserted.
cs: Zvolit má-li být vložen výstup vybraného spustitelného programu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbInsertOutput)
en: Insert the output of the chosen program
cs: Vložit výstup vybraného programu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_cbContextMenu)
en: Select, if the action should be added to the context menu of a selection.
cs: Zvolit má-li být úkon přidán do kontextové nabídky pro výběr textu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbContextMenu)
en: Add to the context menu of selected text
cs: Přidat do kontextové nabídky pro výběr textu

en: Insert above
cs: Vložit výše

en: Insert below
cs: Vložit níže

en: Insert a separator above
cs: Vložit oddělovač výše

en: Insert a separator below
cs: Vložit oddělovač níže

en: Insert a submenu above
cs: Vložit podnabídku výše

en: Insert a submenu below
cs: Vložit podnabídku níže

en: Insert into this submenu
cs: Vložit do této podnabídky

en: Insert a separator into this submenu
cs: Vložit oddělovač do této podnabídky

en: Insert a submenu into this submenu
cs: Vložit podnabídku do této podnabídky

en: Delete this item
cs: Smazat tuto položku

en: Delete the complete tree
cs: Smazat celý strom

en: Collapse submenu
cs: Sbalit podnabídku

en: Expand submenu
cs: Rozbalit podnabídku

en: Collapse complete tree
cs: Sbalit celý strom

en: Expand complete tree
cs: Rozbalit celý strom

en: Info
cs: Informace

en: File '%1' could not be opened to save the usermenu file.
cs: Soubor '%1' nelze otevřít pro uložení uživatelské nabídky.

en: Please enter a label for this menu item:
cs: Prosím, zadejte název pro tuto položku nabídky:

en: Please enter a label for this submenu:
cs: Prosím, zadejte název pro tuto podnabídku:

en: Please enter a label for this entry:
cs: Prosím, zadejte název pro tuto položku:

en: Do you really want to clear the complete menutree?
cs: Přejete si skutečně vyčistit celý strom nabídky?

en: This menuitem has no title.
cs: Tato položka nabídky není pojmenována.

en: This submenu item is useless without children.
cs: Tato podnabídka bez položek nemá smysl.

en: This item offers no text to insert.
cs: Tato položka nenabízí žádný vstup textu.

en: No file is given for this task.
cs: Pro tento úkol nebyl zadán žádný soubor.

en: The file for this item does not exist.
cs: Soubor pro tuto položku neexistuje.

en: The file for this item is not executable.
cs: Soubor pro tuto položku není spustitelný.

en: <p><strong>Error:</strong>
cs: <p><strong>Chyba:</strong>

en: Menutree Error
cs: Chyba stromu nabídky

en: Name
cs: Název

en: No KDE service found for the MIME type "%1".
cs: Nebyla nalezena žádná služba KDE pro typ MIME "%1".

en: Invalid Characters
cs: Neplatné znaky

en: The filename contains invalid characters ($~ #).<br>Please provide another one, or click "Cancel" to save anyway.
cs: Název souboru obsahuje neplatné znaky ($~ #).<br>Zadejte prosím jiný název, anebo klikněte na "Zrušit" a soubor bude poté přesto uložen.

en: A file with filename '%1' already exists.<br>Please provide another one, or click "Cancel" to overwrite it.
cs: Soubor s názvem "%1" již existuje.<br>Prosím, zadejte jiný název, anebo klikněte na "Zrušit" přejete-li si existující projekt přepsat.

en: The given filename has no extension; do you want one to be automatically added?
cs: Vybraný název souboru nemá příponu. Přejete si aby byla automaticky přidělena?

en: Missing Extension
cs: Chybějící přípona

en: All documents saved to disk.
cs: Všechny dokumenty byly uloženy na disk.

en: Saving of all documents failed.
cs: Uložení všech dokumentů selhalo.

en: Document saved to disk.
cs: Dokument uložen na disk.

en: Saving document failed.
cs: Uložení dokumentu selhalo.

en: Saving failed and quitting canceled.
cs: Uložení selhalo a ukončení bylo zrušeno.

en: English quotes:   ``   &apos;&apos;
cs: Anglické uvozovky:   ``   &apos;&apos;

en: French quotes:   &quot;&lt;   &quot;&gt;
cs: Francouzské uvozovky:   &quot;&lt;   &quot;&gt;

en: German quotes:   &quot;`   &quot;&apos;
cs: Německé uvozovky:   &quot;`   &quot;&apos;

en: French quotes (long):   \flqq   \frqq
cs: Francouzské uvozovky (dlouhé):   \flqq   \frqq

en: German quotes (long):   \glqq   \grqq
cs: Německé uvozovky (dlouhé):   \glqq   \grqq

en: Icelandic quotes (v1):   \ilqq   \irqq
cs: Islandské uvozovky (v1):   \ilqq   \irqq

en: Icelandic quotes (v2):   \iflqq   \ifrqq
cs: Islandské uvozovky (v2):   \iflqq   \ifrqq

en: Czech quotes:   \uv{}
cs: České uvozovky:   \uv{}

en: csquotes package:   \enquote{}
cs: Balíček csquotes:   \enquote{}

en: You have to include the package %1 to use %2.
cs: Je nutné použít balíček %1 přejete-li si použít %2.

en: The document was modified and the structure view should be updated, before starting such an operation.
cs: Dokument byl pozměněn, je třeba nejprve obnovit strukturu (poslední položka v nabídce Úpravy) a teprve pak provést tento úkon.

en: Structure View Error
cs: Chyba při pohledu na strukturu

en: Script execution of %1
cs: Spuštění skriptu %1

en: Messages
cs: Zprávy

en: Errors
cs: Chyby

en: Warnings
cs: Varování

en: BadBoxes
cs: Přesahy

en: View Log File
cs: Zobrazit záznamy (.log soubor)

en: Previous LaTeX Error
cs: Předešlá chyba LaTeXu

en: Next LaTeX Error
cs: Následující chyba LaTeXu

en: Previous LaTeX Warning
cs: Předešlé varování LaTeXu

en: Next LaTeX Warnings
cs: Následující varování LaTeXu

en: Previous LaTeX BadBox
cs: Předešlý přesah LaTeXu

en: Next LaTeX BadBox
cs: Následující přesah LaTeXu

en: Errors: %1
cs: Chyby: %1

en: Warnings: %1
cs: Varování: %1

en: BadBoxes: %1
cs: Přesahy: %1

en: No information about warnings or errors is available.
cs: Není dostupná žádná informace o chybách či varováních.

en: Cannot open log file; did you run LaTeX?
cs: Nelze otevřít soubor se záznamy. Spustili jste LaTeX?

en: No LaTeX warnings/errors detected.
cs: V LaTeXu nebyly nalezeny žádné chyby ani varování.

en: You have defined some tools in the User menu. From now on these tools will be available from the Build->Other menu and can be configured in the configuration dialog (go to the Settings menu and choose Configure Kile). This has some advantages; your own tools can now be used in a QuickBuild command if you wish.
cs: Máte v uživatelské nabídce některé nástroje. Od teď budou tyto nástroje poskytovány v nabídce Sestavení->Jiné a lze je nastavit v příslušném okně (jděte na Nastavení a vyberte Nastavit Kile). Má to jisté výhody; vaše vlastní nástroje třeba mohou být využity v příkazu QuickBuild pro rychlé sestavení.

en: User Tools Detected
cs: Zjištěny uživatelské nástroje

en: Tools need to be reset
cs: Nástroje potřebují být resetovány

en: Open File
cs: Otevřít soubor

en: Files and Projects
cs: Soubory a projekty

en: Structure
cs: Struktura

en: Scripts
cs: Skripty

en: Symbols
cs: Symboly

en: Most Frequently Used
cs: Nejčastěji použité

en: Relation
cs: Relace

en: Operators
cs: Operátory

en: Arrows
cs: Šipky

en: Miscellaneous Math
cs: Různé symboly

en: Miscellaneous Text
cs: Různý text

en: Delimiters
cs: Závorky a oddělovače

en: Greek
cs: Řecké písmo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Special Characters
cs: Zvláštní znaky

en: Cyrillic Characters
cs: Cyrilice

en: User Defined
cs: Nastaveno uživatelem

en: <p>Move the mouse over the icons to see the corresponding LaTeX commands.<br/>Click on an image to insert the corresponding command, additionally pressing "Shift" inserts it in math mode, pressing "Ctrl" in curly brackets.</p>
cs: <p>Najeďte myší nad ikony a ukáží se odpovídající příkazy LaTeXu.<br/>Kliknutím na obrázek se onen příkaz vloží. Pokud navíc stisknete "Shift", vloží se příkaz v matematickém režimu, při stisku "Ctrl" pak ve složených závorkách.</p>

en: Abbreviation
cs: Zkratka

en: Log and Messages
cs: Záznamy a zprávy

en: Output
cs: Výstup

en: Save All
cs: Uložit vše

en: Create Template From Document...
cs: Vytvořit šablonu z dokumentu...

en: &Remove Template...
cs: Odst&ranit šablonu...

en: Close All
cs: Zavřít vše

en: Close All Ot&hers
cs: Zavřít všec&hny ostatní

en: S&tatistics
cs: S&tatistika

en: &Central European (cp-1250)
cs: Střední Evropa (&cp-1250)

en: &Western European (cp-1252)
cs: Zá&padní Evropa (cp-1252)

en: Move Tab Left
cs: Přesunout kartu doleva

en: Move Tab Right
cs: Přesunout kartu doprava

en: Next section
cs: Následující oddíl

en: Prev section
cs: Předchozí oddíl

en: Next paragraph
cs: Následující odstavec

en: Prev paragraph
cs: Předchozí odstavec

en: Find &in Files...
cs: Na&jít v souborech...

en: Refresh Str&ucture
cs: Obnovit str&ukturu

en: &New Project...
cs: &Nový projekt...

en: &Open Project...
cs: &Otevřít projekt...

en: Open &Recent Project
cs: Otevřít nedávný p&rojekt

en: A&dd Files to Project...
cs: Při&dat soubory do projektu...

en: Refresh Project &Tree
cs: Obnovi&t strom projektu

en: &Archive
cs: &Archivovat

en: Project &Options
cs: Volby pr&ojektu

en: &Close Project
cs: Z&avřít projekt

en: &Show Projects...
cs: &Ukázat projekty...

en: Re&move Files From Project...
cs: Odst&ranit soubory z projektu...

en: Show Project &Files...
cs: Ukázat &soubory projektu...

en: Open All &Project Files
cs: Otevřít všechny soubory &projektu

en: Find in &Project...
cs: Na&jít v projektu...

en: Clean
cs: Vyčistit

en: Next Document
cs: Následující dokument

en: Previous Document
cs: Předchozí dokument

en: Focus Log/Messages View
cs: Přepnout pohled na Záznamy/Zprávy

en: Focus Output View
cs: Přepnout pohled na Výstup

en: Focus Konsole View
cs: Přepnout pohled na Konsole

en: Focus Editor View
cs: Přepnout pohled na Editor

[ctx: @action: Starts the completion of the current LaTeX command]
en: Complete (La)TeX Command
cs: Doplnit příkaz (La)TeXu

[ctx: @action: Starts the input (and completion) of a LaTeX environment]
en: Complete LaTeX Environment
cs: Doplnit prostředí LaTeXu

[ctx: @action: Starts the completion of the current abbreviation]
en: Complete Abbreviation
cs: Doplnit zkratku

en: Next Bullet
cs: Následující pomocná odrážka

en: Prev Bullet
cs: Předchozí pomocná odrážka

en: Environment (inside)
cs: Prostředí (vnitřní)

en: Environment (outside)
cs: Prostředí (vnější)

en: TeX Group (inside)
cs: Skupina TeXu (vnitřní)

en: TeX Group (outside)
cs: Skupina TeXu (vnější)

en: Math Group
cs: Skupina matematiky

en: Paragraph
cs: Odstavec

en: Line
cs: Řádek

en: TeX Word
cs: Slovo TeXu

en: To End of Line
cs: Do konce řádku

en: Go to Begin
cs: Na začátek

en: Go to End
cs: Na konec

en: Match
cs: Na opačný konec

en: Close
cs: Zavřít

en: Selection
cs: Výběr

en: Subdocument
cs: Dílčí dokument

en: Mathgroup
cs: Matematická skupina

en: &Bibliography
cs: &Literatura

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
cs: Na&stavení

en: Settings for BibTeX
cs: Nastavení pro BibTeX

en: Settings for Biblatex
cs: Nastavení pro Biblatex

en: Quick Start
cs: Rychlý start

en: Array
cs: Pole

en: Tabbing
cs: Tabulátorem zarovnané

en: Floats
cs: Plovoucí prostředí

en: Define Current Document as '&Master Document'
cs: Učinit tento '&Hlavním dokumentem'

en: Show Document Viewer
cs: Zobrazovat prohlížeč dokumentů

en: Show S&ide Bar
cs: Zobrazovat postranní p&anel

en: Show Mess&ages Bar
cs: Zobr&azovat panel zpráv

en: Watch File Mode
cs: Režim sledování souboru

en: TeX Guide
cs: Průvodce TeXem

en: LaTeX Command
cs: Příkaz LaTeXu

en: LaTeX Subject
cs: Téma LaTeXu

en: LaTeX Env
cs: Prostředí LaTeXu

en: Context Help
cs: Kontextová nápověda

en: LaTeX Reference
cs: Referenční příručka LaTeXu

en: &About Editor Component
cs: O ko&mponentě editoru

en: &System Check...
cs: Kontrola &systému...

en: Compile
cs: Přeložit

en: View
cs: Pohled

en: Convert
cs: Převést

en: Quick
cs: Rychlý přístup

en: It was impossible to create the "Archive" tool.
    
    Please check and repair your installation of Kile.
cs: Nelze vytvořit nástroj "Archive".
    
    Zkontrolujte a opravte vaši instalaci Kile.

en: Unable to Create Archive Tool
cs: Nelze vytvořit nástroj Archive

en: Project: %1
cs: Projekt: %1

en: Project: %1 (Master document: %2)
cs: Projekt: %1 (Hlavní dokument: %2)

en: Normal mode
cs: Normální režim

en: Master document: %1
cs: Hlavní dokument: %1

en: Define Current Document as 'Master Document'
cs: Učinit tento 'Hlavním dokumentem'

en: Normal mode (current master document: %1)
cs: Normální režim (současný hlavní dokument: %1)

[ctx: Window caption in read-only mode: <file name> [Read-Only]]
en: %1 [Read-Only]
cs: %1 [Pouze ke čtení]

en: There is no active document or it is not saved.
cs: Buďto není žádný aktivní dokument anebo není uložen.

en: You have to include the package %1.
cs: Musíte použít balíček %1.

en: Insert text
cs: Vložit text

en: You have to include the packages %1.
cs: Musíte použít balíčky %1.

en: Could not create the "ViewHTML" tool. Please reset the tools.
cs: Nelze vytvořit nástroj "ViewHTML". Znovu nastavte nástroje.

en: No Name
cs: Bez názvu

en: no name
cs: bez názvu

en: In order to define the current document as a master document, it has to be saved first.
cs: Přejete-li si nastavit nynější dokument jako hlavní, musíte jej nejdříve uložit.

[ctx: @info:status status bar label for block selection mode]
en: BLOCK
cs: BLOK

[ctx: @info:status status bar label for line selection mode]
en: LINE
cs: ŘÁDEK

en: Refreshing structure...
cs: Obnovuje se struktura...

note: i18n: ectx: label, entry (RCVersion), group (VersionInfo)
en: The resource file version.
cs: Verze souboru s prostředky.

note: i18n: ectx: label, entry (MainwindowWidth), group (Geometries)
en: The main window's width.
cs: Šířka hlavního okna.

note: i18n: ectx: label, entry (MainwindowHeight), group (Geometries)
en: The main window's height.
cs: Výška hlavního okna.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLevel), group (Structure)
en: The expansion level for the structure view.
cs: Úroveň rozbalení pro náhled na strukturu.

note: i18n: ectx: label, entry (SvShowLabels), group (Structure)
en: Show label commands in the structure view
cs: Ukazovat štítky (label) v náhledu na strukturu

note: i18n: ectx: label, entry (SvShowReferences), group (Structure)
en: Show undefined references in the structure view
cs: Ukazovat nedefinované odkazy v náhledu na strukturu

note: i18n: ectx: label, entry (SvShowBibitems), group (Structure)
en: Show bibitems commands in the structure view
cs: Ukazovat příkazy 'bibitems' v náhledu na strukturu

note: i18n: ectx: label, entry (SvShowGraphics), group (Structure)
en: Show includegraphics commands in the structure view
cs: Ukazovat příkazy 'includegraphics' v náhledu na strukturu

note: i18n: ectx: label, entry (SvShowFloats), group (Structure)
en: Show float environments in the structure view
cs: Ukazovat plovoucí obrázky a tabulky v náhledu na strukturu

note: i18n: ectx: label, entry (SvShowInputFiles), group (Structure)
en: Show file input commands in the structure view
cs: Ukazovat příkazy pro vložení souboru v náhledu na strukturu

note: i18n: ectx: label, entry (SvShowSectioningLabels), group (Structure)
en: Show labels as child of sectioning items in the structure view
cs: Ukazovat štítky v náhledu na strukturu podle místa v dokumentu

note: i18n: ectx: label, entry (SvShowTodo), group (Structure)
en: Show TODO and FIXME comments
cs: Ukazovat komentáře TODO a FIXME

note: i18n: ectx: label, entry (SvOpenLabels), group (Structure)
en: Open the parent item for all labels in the structure view as default
cs: Otevírat štítkům nadřazené položky v náhledu na strukturu

note: i18n: ectx: label, entry (SvOpenReferences), group (Structure)
en: Open the parent item for all undefined references in the structure view
cs: Otevírat nedefinovaným odkazům nadřazené položky v náhledu na strukturu

note: i18n: ectx: label, entry (SvOpenBibitems), group (Structure)
en: Open the parent item for all bibitems in the structure view as default
cs: Otevírat všem 'bibitem' jejich nadřazené položky v náhledu na strukturu

note: i18n: ectx: label, entry (SvOpenTodo), group (Structure)
en: Open the parent item for all TODO and FIXME comments as default
cs: Otevírat všem komentářům TODO a FIXME jejich nadřazené položky

note: i18n: ectx: label, entry (SvDefaultGraphicExt), group (Structure)
en: Default extension to use when opening graphic files with no extension
cs: Výchozí přípona, jež se použije, nemá-li otevíraný soubor grafiky žádnou příponu

note: i18n: ectx: label, entry (BibliographyType), group (BibliographyMenu)
en: What type of bibliography (bibtex or biblatex) kile should show.
cs: Druh seznamů literatury (bibtex nebo biblatex), který má Kile ukázat.

note: i18n: ectx: label, entry (RunLyxServer), group (Tools)
en: Whether to run the Lyx server.
cs: Má-li být spuštěn server LyX.

note: i18n: ectx: label, entry (TeXPaths), group (Tools)
en: Holds the TEXINPUTS environment variable.
cs: Obsahuje proměnnou prostředí TEXINPUTS.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TeXPaths), group (Tools)
en: Set the TEXINPUTS environment variable here. TEXINPUTS should be a colon-separated list of all paths TeX should look for additional packages and/or files. You do not have to add :$TEXINPUTS at the end.
cs: Zde se nastavuje proměnná prostředí TEXINPUTS. TEXINPUTS je dvojtečkou oddělený seznam cest, které TeX používá při hledání balíčků a souborů. Není třeba přidávat na konec :$TEXINPUTS.

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewTeXPaths), group (Tools)
en: Holds the TEXINPUTS environment variable for QuickPreview tools.
cs: Obsahuje proměnnou prostředí TEXINPUTS pro nástroje rychlého náhledu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviewTeXPaths), group (Tools)
en: Set the TEXINPUTS environment variable for QuickPreview tools here. TEXINPUTS should be a colon-separated list of all paths TeX should look for additional packages and/or files. You do not have to add :$TEXINPUTS at the end.
cs: Zde se nastavuje proměnná prostředí TEXINPUTS pro nástroje rychlého náhledu.TEXINPUTS je dvojtečkou oddělený seznam cest, které TeX používá při hledání balíčků a souborů. Není třeba přidávat na konec :$TEXINPUTS.

note: i18n: ectx: label, entry (BibInputPaths), group (Tools)
en: Holds the BIBINPUTS environment variable.
cs: Obsahuje proměnnou prostředí BIBINPUTS.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BibInputPaths), group (Tools)
en: Set the BIBINPUTS environment variable here. BIBINPUTS should be a colon-separated list of all paths bibtex should look for additional .bib files. You do not have to add :$BIBINPUTS at the end.
cs: Zde se nastavuje proměnná prostředí BIBINPUTS. BIBINPUTS je dvojtečkou oddělený seznam cest, které bibtex používá při hledání souborů .bib. Není třeba přidávat na konec :$BIBINPUTS.

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewBibInputPaths), group (Tools)
en: Holds the BIBINPUTS environment variable for QuickPreview tools.
cs: Obsahuje proměnnou prostředí BIBINPUTS pro nástroje rychlého náhledu.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreviewBibInputPaths), group (Tools)
en: Set the BIBINPUTS environment variable for QuickPreview tools here. BIBINPUTS should be a colon-separated list of all the paths where the bibliography tool (e.g. BibTeX or Biber) should look for additional packages and/or files. You do not have to add :$BIBINPUTS at the end.
cs: Zde se nastavuje proměnná prostředí BIBINPUTS pro nástroje rychlého náhledu.BIBINPUTS je dvojtečkou oddělený seznam cest, které nástroj pro seznam použité literatury (např. BibTeX nebo Biber) používá při hledání souborů .bib. Není třeba přidávat na konec :$BIBINPUTS.

note: i18n: ectx: label, entry (BstInputPaths), group (Tools)
en: Holds the BSTINPUTS environment variable.
cs: Obsahuje proměnnou prostředí BSTINPUTS.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BstInputPaths), group (Tools)
en: Set the BSTINPUTS environment variable here. BSTINPUTS should be a colon-separated list of all paths bibtex should look for additional .bst files. You do not have to add :$BSTINPUTS at the end.
cs: Zde se nastavuje proměnná prostředí BSTINPUTS. BSTINPUTS je dvojtečkou oddělený seznam cest, které bibtex používá při hledání souborů .bst. Není třeba přidávat na konec :$BSTINPUTS.

note: i18n: ectx: label, entry (BottomBar), group (Show)
en: Whether to show the bottom bar.
cs: Zdali ukazovat spodní pruh.

note: i18n: ectx: label, entry (BottomBarSize), group (Show)
en: Height of the bottom bar.
cs: Výška spodního pruhu.

note: i18n: ectx: label, entry (BottomBarIndex), group (Show)
en: Which tab of the bottom bar to show.
cs: Kterou kartu spodního pruhu ukazovat.

note: i18n: ectx: label, entry (SideBarSize), group (Show)
en: Width of the sidebar.
cs: Šířka postranního panelu.

note: i18n: ectx: label, entry (SideBar), group (Show)
en: Whether to show the side bar.
cs: Zda ukazovat postranní panel.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDocumentViewer), group (Show)
en: Whether to show the document viewer.
cs: Zda ukazovat prohlížeč dokumentů.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowDocumentViewerInExternalWindow), group (Show)
en: Whether to show the document viewer in a separate external window.
cs: Zda ukazovat prohlížeč dokumentů v samostatném vnějším okně.

note: i18n: ectx: label, entry (HideProblemBadBox), group (Show)
en: Whether to show Bad Box warnings in the LogMsg view.
cs: Zda ukazovat varování o přesahu v náhledu LogMsg.

note: i18n: ectx: label, entry (HideProblemWarning), group (Show)
en: Whether to show (La)TeX warnings in the LogMsg view.
cs: Zda ukazovat varování (La)TeXu v náhledu LogMsg.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedLeftView), group (Show)
en: The identifier of the selected view in the left pane.
cs: Jmenovka pro vybraný náhled v levém panelu.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSplashScreen), group (Show)
en: Whether to show the splash screen on startup.
cs: Zda zobrazit úvodní obrazovku při spuštění.

note: i18n: ectx: label, entry (SystemCheckLastVersionRunForAtStartUp), group (Show)
en: Last version of Kile for which the system check was run at start up
cs: Poslední verze Kile, pro kterou byla při startu spuštěna kontrola systému

note: i18n: ectx: label, entry (CompleteEnvironment), group (Editor Ext)
en: Automatic completion \begin{env} with \end{env}.
cs: Automatické doplňování \begin{env} s \end{env}.

note: i18n: ectx: label, entry (envIndentation), group (Editor Ext)
en: Enable auto indentation of environments
cs: Povolit automatické odsazování pro prostředí

note: i18n: ectx: label, entry (envIndentSpaces), group (Editor Ext)
en: Use spaces instead of a tabulator to autoindent environments
cs: Použít mezery namísto tabulátorů pro automatické odsazování

note: i18n: ectx: label, entry (envIndentNumSpaces), group (Editor Ext)
en: Use this number of spaces to autoindent environments
cs: Použít tento počet mezer pro automatické odsazování prostředí

note: i18n: ectx: label, entry (InsertDoubleQuotes), group (Editor Ext)
en: Automatic insertion of double quotes.
cs: Automatické vkládání dvojitých uvozovek.

note: i18n: ectx: label, entry (DoubleQuotes), group (Editor Ext)
en: Language dependent type of double quotes.
cs: Na jazyce závislý druh dvojitých uvozovek.

note: i18n: ectx: label, entry (InsertSpecialCharacters), group (Editor Ext)
en: Automatic insertion of special characters.
cs: Automatické vkládání zvláštních znaků.

note: i18n: ectx: label, entry (igCenter), group (IncludeGraphics)
en: Center the graphics.
cs: Obrázek umístit doprostřed.

note: i18n: ectx: label, entry (igBoundingBox), group (IncludeGraphics)
en: Insert the bounding box as an option for the includegraphics command.
cs: Vložit ohraničení jako volbu pro příkaz includegraphics.

note: i18n: ectx: label, entry (igGraphicspath), group (IncludeGraphics)
en: Filename is relative to a path given in graphicspath command.
cs: Název souboru je relativně k cestě zadané v příkazu graphicspath.

note: i18n: ectx: label, entry (igFigure), group (IncludeGraphics)
en: Embed the graphics in a figure environment.
cs: Vložit obrázek do prostředí 'figure'.

note: i18n: ectx: label, entry (igTop), group (IncludeGraphics)
en: Set preferred figure position to top of page.
cs: Nastavit 'nahoře na stránce' jako vyžádané umístění obrázku.

note: i18n: ectx: label, entry (igBottom), group (IncludeGraphics)
en: Set preferred figure position to bottom of page.
cs: Nastavit 'dole na stránce' jako vyžádané umístění obrázku.

note: i18n: ectx: label, entry (igHere), group (IncludeGraphics)
en: Set preferred figure position to "exactly here" on page.
cs: Nastavit 'právě zde' jako vyžádané umístění obrázku.

note: i18n: ectx: label, entry (igPage), group (IncludeGraphics)
en: Set preferred figure position to be on separate page.
cs: Nastavit 'na zvláštní stránce' jako vyžádané umístění obrázku.

note: i18n: ectx: label, entry (igForce), group (IncludeGraphics)
en: Force figure position.
cs: Vynutit polohu obrázku.

note: i18n: ectx: label, entry (igWrapFigure), group (IncludeGraphics)
en: Enable the wrapfigure environment.
cs: Povolit prostředí 'wrapfigure' pro obtékání.

note: i18n: ectx: label, entry (igWrapRight), group (IncludeGraphics)
en: Set preferred wrapfigure position to the right of text.
cs: Nastavit 'napravo od textu' jako vyžádané umístění obtékaného obrázku.

note: i18n: ectx: label, entry (igWrapLeft), group (IncludeGraphics)
en: Set preferred wrapfigure position to the left of text.
cs: Nastavit 'nalevo od textu' jako vyžádané umístění obtékaného obrázku.

note: i18n: ectx: label, entry (igWrapInside), group (IncludeGraphics)
en: Set preferred wrapfigure position to the inside of the page.
cs: Nastavit 'uvnitř stránky' jako vyžádané umístění obtékaného obrázku.

note: i18n: ectx: label, entry (igWrapOutside), group (IncludeGraphics)
en: Set preferred wrapfigure position to the outside of the page.
cs: Nastavit 'vně stránky' jako vyžádané umístění obtékaného obrázku.

note: i18n: ectx: label, entry (igWrapFloat), group (IncludeGraphics)
en: Allow wrapped figures to float.
cs: Povolit plovoucí umístění pro obtékané obrázky.

note: i18n: ectx: label, entry (imagemagick), group (IncludeGraphics)
en: Whether ImageMagick is installed.
cs: Zda je ImageMagick nainstalován.

note: i18n: ectx: label, entry (boundingbox), group (IncludeGraphics)
en: Try to determine the bounding box from the picture.
cs: Pokusit se určit ohraničení ze samotného obrázku.

note: i18n: ectx: label, entry (resolution), group (IncludeGraphics)
en: The default image resolution.
cs: Výchozí rozlišení obrázku.

note: i18n: ectx: label, entry (location), group (Help)
en: Location of the TeX documentation.
cs: Umístění dokumentace TeXu.

note: i18n: ectx: label, entry (kilerefs), group (Help)
en: Use the Kile LaTeX reference for the contextual help.
cs: Použít referenční příručku LaTeXu z Kile pro kontextovou nápovědu.

note: i18n: ectx: label, entry (latex2erefs), group (Help)
en: Use the system's TexLive LaTeX2e reference for the contextual help.
cs: Použít referenční příručku LaTeXu z TexLive pro kontextovou nápovědu.

note: i18n: ectx: label, entry (texrefs), group (Help)
en: Use the system's TeX reference for the contextual help (older version).
cs: Použít referenční příručku TeXu ze systému (starší verze) pro kontextovou nápovědu.

note: i18n: ectx: label, entry (external), group (Help)
en: Use an external viewer for user help.
cs: Používat vnější prohlížeč pro uživatelskou nápovědu.

note: i18n: ectx: label, entry (Restore), group (Files)
en: Reopen files and projects on startup.
cs: Znovu otevřít soubory a projekty při startu.

note: i18n: ectx: label, entry (CleanUpAfterClose), group (Files)
en: Automatically clean-up files after close.
cs: Automaticky promazat soubory po zavření.

note: i18n: ectx: label, entry (CleanUpFileExtensions), group (Files)
en: The file extensions to clean on exit.
cs: Přípony souborů, jež budou promazány po ukončení.

note: i18n: ectx: label, entry (showLaTeXFilesOnly), group (Files)
en: Only show LaTeX files in the file browser widget
cs: Zobrazit LaTeX pouze ve widgetu prohlížeče souboru

note: i18n: ectx: label, entry (Author), group (User)
en: The Author template variable.
cs: Proměnná šablony autora.

note: i18n: ectx: label, entry (DocumentClassOptions), group (User)
en: The Documentclass template variable.
cs: Proměnná šablony třídy dokumentu.

note: i18n: ectx: label, entry (TemplateEncoding), group (User)
en: The Input encoding template variable.
cs: Proměnná vstupního kódování dokumentu.

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultProjectLocation), group (User)
en: The default location where the projects must be created.
cs: Výchozí umístění, ve kterém mají být projekty vytvořeny.

note: i18n: ectx: label, entry (SyncConsoleDirWithTabs), group (User)
en: Whether the current directory shown in the console is kept synchronized with the open tabs
cs: Má-li být adresář v konzoli vždy synchronizován s otevřenými kartami

note: i18n: ectx: label, entry (WatchFileForDocumentViewer), group (User)
en: Whether the watch-file mode is enabled for the document viewer
cs: Má-li být pro prohlížeč dokumentů povolen režim sledování souboru

note: i18n: ectx: label, entry (dvipng), group (QuickPreview)
en: Whether Dvipng is installed.
cs: Zda je nainstalován program Dvipng.

note: i18n: ectx: label, entry (convert), group (QuickPreview)
en: Whether Convert is installed.
cs: Zda je nainstalován program Convert.

note: i18n: ectx: label, entry (envPreviewInWidget), group (QuickPreview)
en: Show preview of environments in bottom bar.
cs: Zobrazit náhled na prostředí ve spodním pruhu.

note: i18n: ectx: label, entry (selPreviewInWidget), group (QuickPreview)
en: Show preview of selected text in bottom bar.
cs: Zobrazit náhled pro označený výběr textu ve spodním pruhu.

note: i18n: ectx: label, entry (mathgroupPreviewInWidget), group (QuickPreview)
en: Show preview of mathgroups in bottom bar.
cs: Zobrazit náhled na matematické skupiny ve spodním pruhu.

note: i18n: ectx: label, entry (envPreviewTool), group (QuickPreview)
en: Conversion tool for preview of environments in bottom bar.
cs: Nástroj převodu pro náhled na prostředí ve spodním pruhu.

note: i18n: ectx: label, entry (selPreviewTool), group (QuickPreview)
en: Conversion tool for preview of selected text in bottom bar.
cs: Nástroj převodu pro náhled na označený výběr textu ve spodním pruhu.

note: i18n: ectx: label, entry (mathgroupPreviewTool), group (QuickPreview)
en: Conversion tool for preview of mathgroups in bottom bar.
cs: Nástroj převodu pro náhled na matematické skupiny ve spodním pruhu.

note: i18n: ectx: label, entry (previewPaneBackgroundColor), group (QuickPreview)
en: The background color of the quick preview pane.
cs: Barva pozadí pro panel rychlého náhledu.

note: i18n: ectx: label, entry (ScriptingEnabled), group (Scripting)
en: Enable the scripting support.
cs: Povolit podporu pro skripty.

note: i18n: ectx: label, entry (TimeLimitEnabled), group (Scripting)
en: Set a time limit for the execution of scripts.
cs: Nastavit omezení doby běhu pro skripty.

note: i18n: ectx: label, entry (TimeLimit), group (Scripting)
en: Time limit for the execution of scripts.
cs: Omezení doby běhu pro skripty.

note: i18n: ectx: label, entry (pdfWizardLastTask), group (PdfWizard)
en: Last task used by the PdfWizard.
cs: Poslední úkon, jenž PdfWizard užil.

note: i18n: ectx: label, entry (numSymbolsMFUS), group (MostUsedSymbols)
en: Number of symbols to store in the Most Frequently Used Symbols view.
cs: Počet znaků uložených v pohledu na nejčastěji použité symboly.

note: i18n: ectx: label, entry (displayMFUS), group (MostUsedSymbols)
en: Display the Most Frequently Used Symbols view.
cs: Zobrazit pohled na nejčastěji použité symboly.

note: i18n: ectx: label, entry (clearMFUS), group (MostUsedSymbols)
en: Clear the list of the most frequently used symbols whilst closing Kile.
cs: Vyprázdnit seznam nejčastěji použitých symbolů při zavření Kile.

note: i18n: ectx: label, entry (symbolViewUTF8), group (MostUsedSymbols)
en: Should UTF-8 characters instead of commands be inserted
cs: Mají-li být vkládány znaky UTF-8 namísto příkazů

note: i18n: ectx: label, entry (userMenuFile), group (UserMenu)
en: XML file for the user menu
cs: Soubor XML pro uživatelskou nabídku

note: i18n: ectx: label, entry (userMenuLocation), group (UserMenu)
en: Use the main menubar (value 0) or the LaTeX menu (value 1) for the location of the user menu
cs: Použít hlavní pruh nabídky (při hodnotě 0) anebo nabídku LaTeX (při hodnotě 1) pro umístění uživatelské nabídky

note: i18n: ectx: label, entry (livePreviewEnabled), group (LivePreview)
en: Activate live preview functionality.
cs: Zapnout živý náhled.

note: i18n: ectx: label, entry (synchronizeCursorWithView), group (LivePreview)
en: Synchronize the cursor position with the view.
cs: Seřídit polohu kurzoru s náhledem.

note: i18n: ectx: label, entry (previewEnabledForFreshlyOpenedDocuments), group (LivePreview)
en: Enable preview for freshly opened documents.
cs: Povolit náhled pro čerstvě otevřené dokumenty.

note: i18n: ectx: label, entry (livePreviewCompilationDelay), group (LivePreview)
en: Number of milliseconds after which the compilation is started when a change has occurred.
cs: Počet milisekund po jejichž uplynutí se zahájí překlad poté, co byla provedena nějaká změna.

note: i18n: ectx: label, entry (livePreviewCompileOnlyAfterSaving), group (LivePreview)
en: Only compile documents after saving.
cs: Překládat dokumenty teprve až po uložení.

en: &Label:
cs: Ná&zev:

en: No editor component found. Please check your KDE installation.
cs: Žádná komponenta editoru nebyla nalezena. Zkontrolujte svoji instalaci KDE.

en: No editor component found.
cs: Žádná komponenta editoru nebyla nalezena.

en: The internal structure of Kile is corrupted (probably due to a bug in Kile). Please select Save All from the File menu and close Kile.
    The Kile team apologizes for any inconvenience and would appreciate a bug report.
cs: Vnitřní uspořádání v Kile je vážně poškozeno (nejspíše kvůli chybě v Kile). Vyberte prosím 'Uložit vše' v nabídce 'Soubor' a ukončete Kile.
    Tým Kile se vám tímto omlouvá a prosí o nahlášení chyby.

en: The URL "%1" couldn't be opened.
    
    %2
cs: URL "%1" nelze otevřít.
    
    %2

en: Cannot open URL
cs: URL nelze otevřít

en: The URL "%1" couldn't be opened.
cs: URL "%1" nelze otevřít.

en: Could not find template: %1
cs: Nelze najít šablonu: %1

en: File Not Found
cs: Soubor nenalezen

en: Please save the file first.
cs: Prosím, nejdříve uložte soubor.

en: Open/create a document first.
cs: Nejprve otevřete či vytvořte nějaký dokument.

en: A template for this type of document cannot be created.
cs: Nelze vytvořit šablonu pro tento druh dokumentu.

en: Create Template From Document
cs: Vytvořit šablonu z dokumentu

en: Remove Template
cs: Odstranit šablonu

en: Open Files
cs: Otevřené soubory

en: Kile encountered problems while saving the file %1. Do you have enough free disk space left?
cs: Kile narazil na potíže při pokusu o uložení souboru %1. Máte na disku dostatek volného místa?

en: Saving
cs: Ukládá se

en: Any files (*)
cs: Jakékoliv soubory (*)

en: Save Compiled Document As...
cs: Uložit přeložený dokument jako...

en: The URL "%1" cannot be opened
    as it is a directory.
cs: URL "%1" nelze otevřít
    protože to je adresář.

en: Cannot open directory
cs: Adresář nelze otevřít

en: Save File
cs: Uložit soubor

en: A file with the name "%1" exists already. Do you want to overwrite it?
cs: Soubor s názvem "%1" již existuje. Opravdu si jej přejete přepsat?

en: Overwrite File?
cs: Přepsat soubor?

en: Refresh Project Tree
cs: Obnovit strom projektu

en: The current document is not associated to a project. Please activate a document that is associated to the project you want to build the tree for, then choose Refresh Project Tree again.
cs: Nynější dokument není součástí žádného projektu. Měli byste nejprve přepnout na dokument, jenž je částí projektu pro nějž si přejete vytvořit strom, a poté znovu zvolit Obnovit strom projektu.

en: Could Not Refresh Project Tree
cs: Nelze obnovit strom projektu

en: Select Project
cs: Vybrat projekt

en: Add to Project
cs: Přidat do projektu

en: The file %1 is already member of the project %2
cs: Soubor %1 již náleží projektu %2

en: The file %1 can not be added because it does not exist or is not readable
cs: Soubor %1 nelze přidat neboť neexistuje anebo není čitelný

en: This file is the project file, which holds all the information about your project.  As such, it cannot be removed from the project.
cs: Tento soubor je projektovým souborem, obsahujícím všechny údaje o vašem projektu. Takový soubor nelze z projektu odstranit.

en: Cannot Remove File From Project
cs: Nelze odebrat soubor z projektu

en: Project Already Open
cs: Projekt je už otevřen

en: Could Not Open Project
cs: Projekt nelze otevřít

en: Open Project
cs: Otevřít projekt

en: Save Project
cs: Uložit projekt

en: The current document is not associated to a project. Please activate a document that is associated to the project you want to save, then choose Save Project again.
cs: Nynější dokument není součástí žádného projektu. Měli byste nejprve přepnout na dokument, jenž je částí projektu který si přejete uložit, a poté znovu zvolit Uložit projekt.

en: Could Determine Active Project
cs: Nelze zjistit aktivní projekt

en: Add Files to Project
cs: Přidat soubory do projektu

en: Add Files
cs: Přidat soubory

en: Add
cs: Přidat

en: There are no projects opened. Please open the project you want to add files to, then choose Add Files again.
cs: Není otevřen žádný projekt. Otevřete prosím nejprve nějaký projekt, a poté znovu zvolte Přidat soubory.

en: Could Not Determine Active Project
cs: Nelze zjistit aktivní projekt

en: Project Options For
cs: Volby projektu pro

en: The current document is not associated to a project. Please activate a document that is associated to the project you want to modify, then choose Project Options again.
cs: Nynější dokument není součástí žádného projektu. Měli byste nejprve přepnout na dokument, jenž je částí projektu který si přejete upravit, a poté znovu zvolit Volby projektu.

en: Close Project
cs: Zavřít projekt

en: The current document is not associated to a project. Please activate a document that is associated to the project you want to close, then choose Close Project again.
cs: Nynější dokument není součástí žádného projektu. Měli byste nejprve přepnout na dokument, jenž je částí projektu který si přejete zavřít, a poté znovu zvolit Zavřít projekt.

en: Could Not Close Project
cs: Projekt nelze zavřít

en: Nothing to clean for %1
cs: Není nic k čištění pro %1

en: Cleaning %1: %2
cs: Čistění %1: %2

en: Switch Project
cs: Přepnout projekt

en: Select Files to Remove
cs: Vyberte soubory k odstranění

en: Show Project Files
cs: Zobrazit soubory projektu

en: project configuration file
cs: soubor s nastavením projektu

en: graphics file
cs: soubor obrázku

en: Open All Project Files
cs: Otevřít všechny soubory projektu

en: not opened: %1 (%2)
cs: neotevřeno: %1 (%2)

en: Project Files
cs: Soubory projektu

en: Could not determine the selected file.
cs: Nelze určit zvolený soubor.

en: Project Error
cs: Chyba projektu

en: Opening Project...
cs: Otevřít projekt...

en: Scanning project files...
cs: Prohledávám soubory projektu...

en: (La)TeX Source Files
cs: Zdrojové soubory (La)TeXu

en: (La)TeX Packages
cs: Balíčky (La)TeXu

en: BibTeX Files
cs: Soubory BibTeXu

en: Metapost Files
cs: Soubory MetaPostu

en: Kile Script Files
cs: Skriptové soubory Kile

en: Kile Project Files
cs: Projektové soubory Kile

en: * |All Files
cs: * |Všechny soubory

en: All Files (*)
cs: Všechny soubory (*)

en: Could not find the LaTeX documentation at %1; please set the correct path in Settings->Configure Kile->Help.
cs: Nelze nalézt dokumentaci LaTeXu v %1; zadejte prosím správnou cestu v Nastavení->Nastavit Kile->Nápověda.

en: No help available for %1.
cs: Pro %1 není dostupná žádná nápověda.

en: Undefined
cs: Nedefinovaný

en: Script
cs: Skript

en:  output:
cs:  výstup:

en: terminated
cs: ukončeno

en: Launching failed, diagnostics:
cs: Spuštění selhalo, zpráva:

en: An error occurred while parsing the options given to the tool.
cs: Nastala chyba při zpracování voleb nástroje.

en: Shell meta characters that cannot be handled are present in the options given to the tool.
cs: Mezi volbami zadanými nástroji se vyskytují meta znaky příkazového procesoru, které nelze zpracovat

en: There is no executable named "%1" in your path.
cs: Ve vaší cestě nebyl nalezen žádný spustitelný soubor "%1".

en: You do not have permission to run %1.
cs: Nemáte oprávnění ke spuštění %1.

en: Diagnostics could not find any obvious problems.
cs: Diagnostika nenalezla žádný zjevný problém.

en: finished with exit code %1
cs: ukončeno s výstupní hodnotou %1

en: finished abruptly
cs: předčasně ukončeno

en: failed to start
cs: nelze spustit

en: crashed
cs: spadnul

en: failed (error code %1)
cs: selhal (chybový kód %1)

en: The document viewer is not available
cs: Prohlížeč dokumentů není dostupný

en: Please disable the live preview before launching this tool
cs: Vypněte prosím živý náhled před tím, než spustíte tento nástroj

en: Cite
cs: Citovat

en: Add BibTeX database
cs: Přidat databázi BibTeXu

en: Paste
cs: Vložit

en: Document Class Selection - \documentclass{}
cs: Třída dokumentu - \documentclass{}

en: \documentclass[options]{class}
    class : article,report,book,letter
    size options : 10pt, 11pt, 12pt
    paper size options: a4paper, a5paper, b5paper, letterpaper, legalpaper, executivepaper
    other options: 
    landscape -- selects landscape format; default is portrait. 
    titlepage, notitlepage -- selects if there should be a separate title page.
    leqno -- display equation number on left side of equations; default is right side.
    fleqn -- display formulae flush left; default is centered.
    onecolumn, twocolumn -- one or two columns; defaults to one column
    oneside, twoside -- selects one- or two-sided layout.
cs: \documentclass[volby]{třída}
    třída: article, report, book, letter
    volby velikosti písma: 10pt, 11pt, 12pt
    volby velikosti papíru: a4paper, a5paper, b5paper, letterpaper, legalpaper, executivepaper
    další volby: 
    landscape -- vybere orientaci na šířku; výchozí je 'portrait' (na výšku). 
    titlepage, notitlepage -- určuje, zda bude titul na samostatné stránce.
    leqno -- rovnice budou očíslovány nalevo; ve výchozím nastavení je číslo napravo.
    fleqn -- rovnice budou zarovnány vlevo; výchozí nastavení je na střed.
    onecolumn, twocolumn -- vysázet do jednoho či dvou sloupců; výchozí je jeden sloupec.
    oneside, twoside -- výstup je určen pro jednostranný či dvojstranný tisk.

en: Package Import - \usepackage{}
cs: Použít balíček - \usepackage{}

en: Package Import
cs: Použít balíček

en: Any options given in the \documentclass command that are unknown by the selected document class
    are passed on to the packages loaded with \usepackage.
cs: Všechny volby u příkazu \documentclass, které nejsou známy zvolené třídě dokumentů,
    jsou předány balíčkům načteným pomocí \usepackage.

en: AMS Packages
cs: Použít balíčky AMS

en: The principal American Mathematical Society packages
cs: Hlavní balíčky od American Mathematical Society

en: Start Document Body - \begin{document}
cs: Tělo dokumentu - \begin{document}

en: Start Document Body
cs: Začátek těla dokumentu

en: Text is allowed only between \begin{document} and \end{document}.
    The 'preamble' (before \begin{document} ) may contain declarations only.
cs: Text je dovolen pouze mezi \begin{document} a \end{document}.
    'Předmluva' (vše před \begin{document} ) smí obsahovat jen deklarace.

en: Generate Title - \maketitle
cs: Vytvořit titul - \maketitle

en: Generate Title
cs: Vytvořit titul

en: This command generates a title on a separate title page
    - except in the article class, where the title normally goes at the top of the first page.
cs: Tento příkaz vytvoří titul na samostatné straně,
    kromě tříd jako 'article', kde je titul normálně nahoře na první stránce.

en: Table of Contents - \tableofcontents
cs: Obsah - \tableofcontents

en: Put this command where you want the table of contents to go
cs: Tento příkaz se vkládá na místo, kde si přejete mít Obsah.

en: Title Definition - \title{}
cs: Titul - \title{}

en: Title Definition
cs: Titul

en: \title{text}
    The \title command declares text to be the title.
    Use \\ to tell LaTeX where to start a new line in a long title.
cs: \title{text}
    Příkaz \title určuje text pro titul.
    Užitím \\ sdělíte LaTeXu kde zalomit delší titul.

en: Author Definition - \author{}
cs: Autor - \author{}

en: Author Definition
cs: Autor

en: \author{names}
    The \author command declares the author(s), where names is a list of authors separated by \and commands.
cs: \author{jména}
    Příkaz \author určuje autora či autory, jména několika autorů lze v parametru oddělit příkazy \and.

en: Center - \begin{center}
cs: Zarovnat doprostřed - \begin{center}

en: Each line must be terminated with the string \\.
cs: Každý řádek musí být zakončen řetězcem \\.

en: Align Left - \begin{flushleft}
cs: Zarovnat doleva - \begin{flushleft}

en: Align Right - \begin{flushright}
cs: Zarovnat doprava - \begin{flushright}

en: Quote - \begin{quote}
cs: Citát kratší - \begin{quote}

en: Quote
cs: Citát kratší

en: The text is justified at both margins.
    Leaving a blank line between text produces a new paragraph.
cs: Text je zarovnán při obou okrajích.
    Nový odstavec se vytvoří pomocí alespoň jednoho prázdného řádku.

en: Quotation - \begin{quotation}
cs: Citát delší - \begin{quotation}

en: Quotation
cs: Citát delší

en: The text is justified at both margins and there is paragraph indentation.
    Leaving a blank line between text produces a new paragraph.
cs: Text je zarovnán při obou okrajích, a navíc je použito odstavcové odsazení.
    Nový odstavec se vytvoří pomocí alespoň jednoho prázdného řádku.

en: Verse - \begin{verse}
cs: Verše - \begin{verse}

en: Verse
cs: Verše

en: The verse environment is designed for poetry.
    Separate the lines of each stanza with \\, and use one or more blank lines to separate the stanzas.
cs: Prostředí 'verse' je určeno pro poezii.
    Řádky každé sloky oddělujte pomocí \\, a užijte alespoň jeden prázdný řádek k oddělení slok.

en: Verbatim - \begin{verbatim}
cs: Doslovně - \begin{verbatim}

en: Environment that gets LaTeX to print exactly what you type in.
cs: Prostředí, které umožňuje doslovný přepis vstupu na výstup.

en: Bulleted List - \begin{itemize}
cs: Odrážky - \begin{itemize}

en: Bulleted List
cs: Odrážky

en: The itemize environment produces a 'bulleted' list.
    Each item of an itemized list begins with an \item command.
cs: Prostředí 'itemize' vytváří seznam s odrážkami.
    Každá položka seznamu začíná příkazem \item.

en: Enumeration - \begin{enumerate}
cs: Výčet - \begin{enumerate}

en: Enumeration
cs: Výčet

en: The enumerate environment produces a numbered list.
    Each item of an enumerated list begins with an \item command.
cs: Prostředí 'enumerate' vytváří číslovaný seznam.
    Každá položka seznamu začíná příkazem \item.

en: Description - \begin{description}
cs: Popis - \begin{description}

en: The description environment is used to make labeled lists.
    Each item of the list begins with an \item[label] command.
    The 'label' is bold face and flushed right.
cs: Prostředí 'description' vytváří popisný seznam.
    Každá položka seznamu začíná příkazem \item[heslo].
    Každé 'heslo' je sázeno tučně a zarovnáno vlevo.

en: Table - \begin{table}
cs: Tabulka plovoucí - \begin{table}

en: \begin{table}[placement]
    body of the table
    \caption{table title}
    \end{table}
    Tables are objects that are not part of the normal text, and are usually floated to a convenient place.
    The optional argument [placement] determines where LaTeX will try to place your table
    h : Here - at the position in the text where the table environment appears
    t : Top - at the top of a text page
    b : Bottom - at the bottom of a text page
    p : Page of floats - on a separate float page, which is a page containing no text, only floats.
    The body of the table is made up of whatever text or LaTeX commands, etc., you wish.
    The \caption command allows you to title your table.
cs: \begin{table}[placement]
    body of the table
    \caption{table title}
    \end{table}
    Prostředí 'table' slouží pro tabulky a jiné objekty, které jsou obvykle plovoucí, tj. jejich umístění ve zpracovaném výstupu je poměrně nezávislé na okolním materiálu.
    Volitelný parametr [pos] určuje kam se LaTeX pokusí umístit tabulku
    h : právě zde - na místě v textu kde je prostředí zadáno
    t : nahoře - nahoře na stránce
    b : dole - dole na stránce
    p : zvlášť - na zvláštní straně obsahující pouze plovoucí objekty.
    Tělo tabulky je tvořeno libovolným textem či příkazy LaTeXu.
    Příkaz \caption umožňuje zadat titulek.

en: Figure - \begin{figure}
cs: Obrázek plovoucí - \begin{figure}

en: \begin{figure}[placement]
    body of the figure
    \caption{figure title}
    \end{figure}
    Figures are objects that are not part of the normal text, and are usually floated to a convenient place.
    The optional argument [placement] determines where LaTeX will try to place your figure
    h : Here - at the position in the text where the figure environment appears
    t : Top - at the top of a text page
    b : Bottom - at the bottom of a text page
    p : Page of floats - on a separate float page, which is a page containing no text, only floats.
    The body of the figure is made up of whatever text or LaTeX commands, etc., you wish.
    The \caption command allows you to title your figure.
cs: \begin{figure}[pos]
    tělo obrázku
    \caption{titulek}
    \end{figure}
    Prostředí 'figure' slouží pro obrázky a jiné objekty, které jsou obvykle plovoucí, tj. jejich umístění ve zpracovaném výstupu je poměrně nezávislé na okolním materiálu.
    Volitelný parametr [pos] určuje kam se LaTeX pokusí umístit obrázek
    h : právě zde - na místě v textu kde je prostředí zadáno
    t : nahoře - nahoře na stránce
    b : dole - dole na stránce
    p : zvlášť - na zvláštní straně obsahující pouze plovoucí objekty.
    Tělo obrázku je tvořeno libovolným textem či příkazy LaTeXu.
    Příkaz \caption umožňuje zadat titulek.

en: Title Page - \begin{titlepage}
cs: Titulní strana - \begin{titlepage}

en: Title Page
cs: Titulní strana

en: \begin{titlepage}
    text
    \end{titlepage}
    The titlepage environment creates a title page, i.e. a page with no printed page number or heading.
cs: \begin{titlepage}
    text
    \end{titlepage}
    Prostředí 'titlepage' vytvoří titulní stránku, tj. stránku bez čísla stránky nebo záhlaví.

en: Italics - \textit{}
cs: Kurzíva - \textit{}

en: Italics
cs: Kurzíva

en: \textit{italic text}
cs: \textit{psáno kurzívou}

en: Slanted - \textsl{}
cs: Nakloněné písmo - \textsl{}

en: Slanted
cs: Nakloněné

en: \textsl{slanted text}
cs: \textsl{psáno nakloněným písmem}

en: Boldface - \textbf{}
cs: Tučné písmo - \textbf{}

en: Boldface
cs: Tučné

en: \textbf{boldface text}
cs: \textbf{psáno tučně}

en: Typewriter - \texttt{}
cs: Strojopisné písmo - \texttt{}

en: Typewriter
cs: Strojopisné

en: \texttt{typewriter text}
cs: \texttt{psáno strojopisem}

en: Small Caps - \textsc{}
cs: Kapitálky - \textsc{}

en: Small Caps
cs: Kapitálky

en: \textsc{small caps text}
cs: \textsc{psáno v kapitálkách}

en: \item[label] Hello!
cs: \item[značka] Ahoj.

en: Tabbing - \begin{tabbing}
cs: Zarážkami zarovnané - \begin{tabbing}

en: The tabbing environment provides a way to align text in columns.
    \begin{tabbing}
    text \= more text \= still more text \= last text \\
    second row \&gt;  \&gt; more \\
    \end{tabbing}
    Commands :
    \=  Sets a tab stop at the current position.
    \>  Advances to the next tab stop.
    \&lt;  Allows you to put something to the left of the local margin without changing the margin. Can only be used at the start of the line.
    \+  Moves the left margin of the next and all the following commands one tab stop to the right
    \-  Moves the left margin of the next and all the following commands one tab stop to the left
    \' Moves everything that you have typed so far in the current column to the right of the previous column, flush against the current column's tab stop. 
    \`  Allows you to put text flush right against any tab stop, including tab stop 0
    \kill  Sets tab stops without producing text.
    \a  In a tabbing environment, the commands \=, \' and \` do not produce accents as normal. Instead, the commands \a=, \a' and \a` are used.
cs: Prostředí 'tabbing' umožňuje zarovnání textu do sloupců.
    \begin{tabbing}
    text \= další text \= ještě další text \= poslední text \\
    druhý řádek \&gt;  \&gt; více \\
    \end{tabbing}
    Příkazy :
    \=  Nastaví zarážku v současné pozici.
    \>  Posunuje na následující zarážku.
    \&lt;  Umožňuje umístit něco nalevo od místního okraje aniž by tento okraj byl změněn. Lze užít jen na začátku řádku.
    \+  Posunuje levý okraj všech následujících příkazů o jednu zarážku doprava.
    \-  Posunuje levý okraj všech následujících příkazů o jednu zarážku doleva.
    \'  Posunuje všechen dosavadní text z aktuálního sloupce napravo od předchozího sloupce, hned vedle zarážky.
    \`  Umožní posunout text nalevo od zarážky, včetně zarážky 0.
    \kill  Nastaví zarážku aniž by se na výstup vysázel text.
    \a  V prostředí 'tabbing' příkazy \=, \' a \` nevytvoří diakritiku. Je k tomu účelu nutno použít \a=, \a' a \a`.

en: Tabular - \begin{tabular}
cs: Tabulka - \begin{tabular}

en: \begin{tabular}[pos]{cols}
    column 1 entry & column 2 entry ... & column n entry \\
    ...
    \end{tabular}
    pos : Specifies the vertical position; default is alignment on the center of the environment.
         t - align on top row
         b - align on bottom row
    cols : Specifies the column formatting.
         l - A column of left-aligned items.
         r - A column of right-aligned items.
         c - A column of centered items.
         | - A vertical line the full height and depth of the environment.
         @{text} - this inserts text in every row.
    The \hline command draws a horizontal line the width of the table.
    The \cline{i-j} command draws horizontal lines across the columns specified, beginning in column i and ending in column j.
    The \vline command draws a vertical line extending the full height and depth of its row.
cs: \begin{tabular}[pos]{cols}
    políčko sloupce 1 & políčko sloupce 2 ... & políčko sloupce n \\
    ...
    \end{tabular*}
    pos : Udává svislé umístění; výchozí je zarovnání na střed celého prostředí.
         t - zarovnat na horní řádek
         b - zarovnat na spodní řádek
    cols : udává vodorovné zarovnání a další formát pro sloupce.
         l - doleva
         r - doprava
         c - na střed
         | - svislá čára přes celou výšku a hloubku prostředí.
         @{text} - vloží text na příslušném místě každého řádku.
    Příkaz \hline vykreslí vodorovnou čáru přes celou šířku tabulky.Příkaz \cline{i-j} vykreslí vodorovnou čáru napříč zadanými sloupci, počínaje sloupcem i a konče sloupcem j.Příkaz \vline vykreslí svislou čáru přes celou výšku i hloubku příslušného řádku.

en: Multicolumn Cells - \multicolumn
cs: Vícesloupcové buňky - \multicolumn

en: Multicolumn Cells
cs: Vícesloupcové buňky

en: \multicolumn{cols}{pos}{text}
    col, specifies the number of columns to span.
    pos specifies the formatting of the entry: c for centered, l for flushleft, r for flushright.
    text specifies what text is to make up the entry.
cs: \multicolumn{cols}{pos}{text}
    'cols' udává počet sloupců, jenž budou buňkou spojeny.
    'pos' udává zarovnání: c na střed, l doleva, r doprava.
    'text' je pak samotný obsah buňky.

en: Horizontal Line - \hline
cs: Vodorovný oddělovač - \hline

en: Horizontal Line
cs: Vodorovný oddělovač

en: The \hline command draws a horizontal line the width of the table.
cs: Příkaz \hline vykreslí vodorovnou čáru přes celou šířku tabulky.

en: Vertical Line - \vline
cs: Svislý oddělovač - \vline

en: Vertical Line
cs: Svislý oddělovač

en: The \vline command draws a vertical line extending the full height and depth of its row.
cs: Příkaz \vline vykreslí svislou čáru přes celou výšku i hloubku příslušného řádku.

en: Horizontal Line Across Columns - \cline{m-n}
cs: Vodorovný oddělovač napříč sloupci - \cline{m-n}

en: Horizontal Line Across Columns
cs: Vodorovný oddělovač napříč sloupci

en: The \cline{i-j} command draws horizontal lines across the columns specified, beginning in column i and ending in column j,
cs: Příkaz \cline{i-j} vykreslí vodorovnou čáru napříč zadanými sloupci, počínaje sloupcem i a konče sloupcem j.

en: New Page - \newpage
cs: Nová strana - \newpage

en: New Page
cs: Nová strana

en: The \newpage command ends the current page
cs: Příkaz \newpage ukončí současnou a načne novou stranu

en: Line Break - \linebreak
cs: Zalomení řádku - \linebreak

en: Line Break
cs: Zalomení řádku

en: The \linebreak command tells LaTeX to break the current line at the point of the command.
cs: Příkaz \linebreak způsobí, že LaTeX na tomto místě zalomí současný řádek.

en: Page Break - \pagebreak
cs: Zalomení strany - \pagebreak

en: Page Break
cs: Zalomení strany

en: The \pagebreak command tells LaTeX to break the current page at the point of the command.
cs: Příkaz \pagebreak způsobí, že LaTeX na tomto místě zalomí současnou stránku.

en: "Big" Vertical Space - \bigskip
cs: Svislá mezera velká - \bigskip

en: "Big" Vertical Space
cs: Svislá mezera velká

en: The \bigskip command adds a 'big' vertical space.
cs: Příkaz \bigskip přidá 'velkou' svislou mezeru.

en: "Medium" Vertical Space - \medskip
cs: Svislá mezera střední - \medskip

en: "Medium" Vertical Space
cs: Svislá mezera střední

en: The \medskip command adds a 'medium' vertical space.
cs: Příkaz \medskip přidá 'střední' svislou mezeru.

en: Image Insertion - \includegraphics{file}
cs: Vložení obrázku - \include&graphics{file}

en: Image Insertion
cs: Vložení obrázku

en: Customizable File Inclusion - \include{file}
cs: Vložení souboru výběrové - \include{file}

en: Customizable File Inclusion
cs: Vložení souboru výběrové

en: \include{file}
    The \include command is used in conjunction with the \includeonly command for selective inclusion of files.
cs: \include{file}
    Příkaz \include lze užít spolu příkazem \includeonly pro výběrové začlenění souborů.

en: Type or select a filename:
cs: Zvolte název souboru:

en: File Inclusion - \input{file}
cs: Vložení souboru - \input{file}

en: File Inclusion
cs: Vložení souboru

en: \input{file}
    The \input command causes the indicated file to be read and processed, exactly as if its contents had been inserted in the current file at that point.
cs: \input{file}
    Příkaz \input způsobí že je zmíněný soubor přečten a zpracován přesně jako kdyby byl jeho obsah přímo vložen do vstupního souboru v místě příkazu.

en: Sectioning
cs: Členění

en: \part{title}
    \part*{title} : do not include a number and do not make an entry in the table of contents
cs: \part{title}
    \part*{title} : nečísluje a nepřidá položku do Obsahu

en: &Part
cs: &Část

en: No &numbering
cs: Žád&né číslování

en: \chapter{title}
    \chapter*{title} : do not include a number and do not make an entry in the table of contents
    Only for 'report' and 'book' class document.
cs: \chapter{title}
    \chapter*{title} : nečísluje a nepřidá položku do Obsahu
    Pouze pro třídy dokumentů jako 'report' a 'book'.

en: C&hapter
cs: Kap&itola

en: \section{title}
    \section*{title} : do not include a number and do not make an entry in the table of contents
cs: \section{title}
    \section*{title} : nečísluje a nepřidá položku do Obsahu

en: &Section
cs: &Oddíl

en: \subsection{title}
    \subsection*{title} : do not include a number and do not make an entry in the table of contents
cs: \subsection{title}
    \subsection*{title} : nečísluje a nepřidá položku do Obsahu

en: &Subsection
cs: Pod&oddíl

en: \subsubsection{title}
    \subsubsection*{title} : do not include a number and do not make an entry in the table of contents
cs: \subsubsection{title}
    \subsubsection*{title} : nečísluje a nepřidá položku do Obsahu

en: &Subsubsection
cs: Podpod&oddíl

en: \paragraph{title}
    \paragraph*{title} : do not include a number and do not make an entry in the table of contents
cs: \paragraph{title}
    \paragraph*{title} : nečísluje a nepřidá položku do Obsahu

en: &Paragraph
cs: O&dstavec

en: \subparagraph{title}
    \subparagraph*{title} : do not include a number and do not make an entry in the table of contents
cs: \subparagraph{title}
    \subparagraph*{title} : nečísluje a nepřidá položku do Obsahu

en: &Subparagraph
cs: Podo&dstavec

en: Size
cs: Velikost

en: tiny
cs: drobné

en: scriptsize
cs: malinké

en: footnotesize
cs: petitem

en: small
cs: malé

en: normalsize
cs: normální

en: large
cs: velké

en: Large
cs: Velké

en: LARGE
cs: VELKÉ

en: huge
cs: obrovské

en: Huge
cs: Obrovské

en: Other
cs: Jiné

en: \label{key}
cs: \label{název}

en: \index{word}
cs: \index{heslo}

en: This command generates an in-text citation to the reference associated with the ref entry in the bib file
    You can open the bib file with Kile to see all the available references
cs: Tento příkaz vytvoří textovou citaci odkazující na položku v seznamu literatury odpovídající příslušné publikaci z bib souboru
    Onen bib soubor lze otevřít v Kile a podívat se na všechny dostupné odkazy

note: i18n("cite from ViewBib")); actionother_list->addAction(action);
en: Underline - \underline{}
cs: Podtržení - \underline{}

en: Smart New Line
cs: Chytrý nový řádek

en: Smart Tabulator
cs: Chytrý tabulátor

en: Abstract - \begin{abstract}
cs: Abstrakt - \begin{abstract}

en: Abstract
cs: Abstrakt

en: \begin{abstract}
    text
    \end{abstract}
    The abstract environment creates a title page, i.e. a page with no printed page number or heading.
cs: \begin{abstract}
    text
    \end{abstract}
    Prostředí abstract vytvoří abstrakt, tj. krátký přehled obsahu článku.

en: Tabular* - \begin{tabular*}
cs: Tabulka* - \begin{tabular*}

en: Tabular*
cs: Tabulka*

en: \begin{tabular*}{width}[pos]{cols}
    column 1 entry & column 2 entry ... & column n entry \\
    ...
    \end{tabular*}
    This is an extended version of the tabular environment with an extra parameter for the width. There must be rubber space between columns that can stretch to fill out the specified width.
cs: \begin{tabular*}{width}[pos]{cols}
    políčko sloupce 1 & políčko sloupce 2 ... & políčko sloupce n \\
    ...
    \end{tabular*}
    Toto je rozšířená varianta prostředí 'tabular' s dodatečným parametrem šířky. Mezi sloupci musí být rozpínavá mezera, která umožní vyplnění na nezbytnou šířku.

en: Minipage - \begin{minipage}
cs: Ministránka - \begin{minipage}

en: Minipage
cs: Ministránka

en: The minipage environment is similar to a \parbox command. It takes the same optional position argument and mandatory width argument. You may use other paragraph-making environments inside a minipage.
cs: Prostředí minipage se podobá příkazu \parbox. Má stejný volitelný parametr pro umístění a povinný parametr šířky. Další prostředí vytvářející odstavce je možné použít uvnitř ministránky.

en: Table of Figures - \listoffigures
cs: Seznam obrázků - \listoffigures

en: Table of Figures
cs: Seznam obrázků

en: Put this command where you want the list of figures to go.
cs: Tento příkaz se vkládá na místo, kde si přejete mít Seznam obrázků.

en: Table of Tables - \listoftables
cs: Seznam tabulek - \listoftables

en: Table of Tables
cs: Seznam tabulek

en: Put this command where you want the list of tables to go.
cs: Tento příkaz se vkládá na místo, kde si přejete mít Seznam tabulek.

en: Generate Index - \makeindex
cs: Vytvořit rejstřík - \makeindex

en: Generate Index
cs: Vytvořit rejstřík

en: Put this command when you want to generate the raw index.
cs: Tento příkaz se vkládá, když si přejete vytvořit podklady pro rejstřík.

en: Print Index - \printindex
cs: Vložit rejstřík - \printindex

en: Print Index
cs: Vložit rejstřík

en: Put this command when you want to print the formatted index.
cs: Tento příkaz se vkládá na místo, kde si přejete mít Rejstřík.

en: Glossary - \makeglossary
cs: Glosář - \makeglossary

en: Glossary
cs: Glosář

en: Put this command when you want to print a glossary.
cs: Tento příkaz se vkládá na místo, kde si přejete mít Glosář.

en: Bibliography
cs: Seznam použité literatury

en: Bibliography - \begin{thebibliography}
cs: Literatura - \begin{thebibliography}

en: \begin{thebibliography}{widest-label}
    \bibitem[label]{cite_key}
    ...
    \end{thebibliography}
    
    widest-label : Text that, when printed, is approximately as wide as the widest item label produces by the \bibitem commands
    \bibitem : Specify a bibliography item
cs: \begin{thebibliography}{nejširší-značka}
    \bibitem[značka]{klíč}
    ...
    \end{thebibliography}
    
    nejširší-značka : Text, jehož šířka je zhruba taková jako nejširší značka, která bude vytvořena příkazy \bibitem
    \bibitem : Zadejte položku literatury

en: Verbatim (show spaces) - \begin{verbatim*}
cs: Doslovně (i mezery) - \begin{verbatim*}

en: Verbatim (show spaces)
cs: Doslovně (i mezery)

en: Environment that gets LaTeX to print exactly what you type in. In this variant, spaces are printed in a special manner.
cs: Prostředí, které umožňuje doslovné okopírování textu na výstup. V této variantě jsou i mezery vysázeny tak aby byly jasně rozpoznatelné.

en: Embedded Code - \verb||
cs: Doslovný řetězec - \verb|...|

en: Embedded Code
cs: Doslovný řetězec

en: Macro form of the verbatim environment.
cs: Příkazová varianta doslovného prostředí.

en: Embedded Code (show spaces) - \verb*||
cs: Doslovný řetězec (i mezery) - \verb*|...|

en: Embedded Code (show spaces)
cs: Doslovný řetězec (i mezery)

en: Macro form of the verbatim* environment.
cs: Příkazová varianta hvězdičkového doslovného prostředí.

en: "Small" Vertical Space - \smallskip
cs: Svislá mezera malá - \smallskip

en: "Small" Vertical Space
cs: Svislá mezera malá

en: The \smallskip command adds a 'small' vertical space.
cs: Příkaz \smallskip přidá 'malou' svislou mezeru.

en: Horizontal Variable Space - \hfill
cs: Vodorovná mezera rozpínavá - \hfill

en: Horizontal Variable Space
cs: Vodorovná mezera rozpínavá

en: The \hfill fill command produces a "rubber length" which can stretch or shrink horizontally. It will be filled with spaces.
cs: Příkaz \hfill vytvoří "gumovou mezeru" vodorovnou, která se rozpíná či stahuje.

en: Horizontal Dots - \dotfill
cs: Vodorovné tečky rozpínavé - \dotfill

en: Horizontal Dots
cs: Vodorovné tečky rozpínavé

en: The \dotfill command produces a "rubber length" that produces dots instead of just spaces.
cs: Příkaz \dotfill vytvoří "gumový prostor" vodorovný, jenž bude vyplněn tečkami.

en: Horizontal Rule - \hrulefill
cs: Vodorovná čára rozpínavá - \hrulefill

en: Horizontal Rule
cs: Vodorovná čára rozpínavá

en: The \hrulefill fill command produces a "rubber length" which can stretch or shrink horizontally. It will be filled with a horizontal rule.
cs: Příkaz \hrulefill vytvoří "gumový prostor" vodorovný, jenž bude vyplněn čarou.

en: Vertical Variable Space - \vfill
cs: Svislá mezera rozpínavá - \vfill

en: Vertical Variable Space
cs: Svislá mezera rozpínavá

en: The \vfill fill command produces a "rubber length" which can stretch or shrink vertically.
cs: Příkaz \vfill vytvoří "gumovou mezeru" svislou, která se rozpíná či stahuje.

en: Horizontal Space - \hspace{}
cs: Vodorovná mezera - \hspace{}

en: Horizontal Space
cs: Vodorovná mezera

en: The \hspace command adds horizontal space. The length of the space can be expressed in any terms that LaTeX understands, i.e., points, inches, etc. You can add negative as well as positive space with an \hspace command. Adding negative space is like backspacing.
cs: Příkaz \hspace přidá vodorovnou mezeru. Délku mezery lze uvést libovolným výrazem srozumitelným LaTeXu, např. pt, cm, atd. Lze také použít záporné délky.

en: Horizontal Space (forced) - \hspace*{}
cs: Vodorovná mezera (vynucená) - \hspace*{}

en: Horizontal Space (forced)
cs: Vodorovná mezera (vynucená)

en: The \hspace* command adds horizontal space like the \hspace command. LaTeX removes horizontal space that comes at the end of a line. If you do not want LaTeX to remove this space, include the optional * argument. Then the space is never removed.
cs: Příkaz \hspace* přidá vodorovnou mezeru stejně jako \hspace. Na rozdíl od \hspace ale LaTeX neodstraní tuto mezeru pokud připadne na konec stránky.

en: Vertical Space - \vspace{}
cs: Svislá mezera - \vspace{}

en: Vertical Space
cs: Svislá mezera

en: The \vspace command adds vertical space. The length of the space can be expressed in any terms that LaTeX understands, i.e., points, inches, etc. You can add negative as well as positive space with an \vspace command.
cs: Příkaz \vspace přidá svislou mezeru. Délku mezery lze uvést libovolným výrazem srozumitelným LaTeXu, např. pt, cm, atd. Lze také použít záporné délky.

en: Vertical Space (forced) - \vspace*{}
cs: Svislá mezera (vynucená) - \vspace*{}

en: Vertical Space (forced)
cs: Svislá mezera (vynucená)

en: The \vspace* command adds vertical space like the \vspace command. LaTeX removes vertical space that comes at the end of a page. If you do not want LaTeX to remove this space, include the optional * argument. Then the space is never removed.
cs: Příkaz \vspace* přidá svislou mezeru stejně jako \vspace. Na rozdíl od \vspace ale LaTeX neodstraní tuto mezeru pokud připadne na konec stránky.

en: Emphasized - \emph{}
cs: Zvýrazněné - \emph{}

en: Emphasized
cs: Zvýrazněné

en: \emph{emphasized text}
cs: \emph{zvýrazněný text}

en: Strong - \strong{}
cs: Silně zvýrazněné - \strong{}

en: Strong
cs: Silné

en: \strong{text}
cs: \strong{silně zvýrazněné}

en: Roman - \rmfamily
cs: Antikva - \rmfamily

en: Roman
cs: Antikva

en: Sans Serif - \sffamily
cs: Bezserifové - \sffamily

en: Sans Serif
cs: Bezserifové

en: Monospace - \ttfamily
cs: Strojopis - \ttfamily

en: Monospace
cs: Strojopis

en: Medium - \mdseries
cs: Střední - \mdseries

en: Medium
cs: Střední

en: Bold - \bfseries
cs: Tučné - \bfseries

en: Upright - \upshape
cs: Vzpřímené - \upshape

en: Upright
cs: Vzpřímené

en: Italic - \itshape
cs: Kurzíva - \itshape

en: Slanted - \slshape
cs: Nakloněné - \slshape

en: Smallcaps - \scshape
cs: K&apitálky - \scshape

en: Smallcaps
cs: Kapitálky

en: Bibliography Style Selection - \bibliographystyle{}
cs: Styl formátování literatury - \bibliographystyle{}

en: Bibliography Style Selection
cs: Volba stylu formátování literatury

en: The argument to \bibliographystyle refers to a file style.bst, which defines how your citations will look
    The standard styles distributed with BibTeX are:
    alpha : sorted alphabetically. Labels are formed from name of author and year of publication.
    plain  : sorted alphabetically. Labels are numeric.
    unsrt : like plain, but entries are in order of citation.
    abbrv  : like plain, but more compact labels.
cs: Parametrem příkazu \bibliographystyle je název souboru bst (bez přípony),
    který stanoví jakým způsobem se seznam literatury formátuje.
    Standardní styly zahrnuté v BibTeXu jsou:
    alpha : řazeno abecedně. Značky jsou vytvořeny ze jména autora a roku publikace.
    plain : řazeno abecedně. Jako značky jsou použita čísla.
    unsrt : jako 'plain', ale řazení je podle pořadí citace.
    abbrv : jako 'plain', ale publikační údaje jsou více zkrácené.

en: Bibliography Generation - \bibliography{}
cs: Vytvoření seznamu literatury - \bibliography{}

en: Bibliography Generation
cs: Vytvoření seznamu literatury

en: The argument to \bibliography refers to the bib file (without extension)
    which should contain your database in BibTeX format.
    Kile inserts automatically the base name of the TeX file
cs: Parametrem příkazu \bibliography je název bib souboru (bez přípony),
    který obsahuje vaši databázi literatury ve formátu BibTeX.
    Kile vloží automaticky základní název souboru TeXu.

en: Load Biblatex Package - \usepackage{biblatex}
cs: Použít balíček biblatex - \usepackage{biblatex}

en: Load Biblatex Package
cs: Použít balíček biblatex

en: This includes the package biblatex
cs: Tímto se začleňuje balíček 'biblatex'

en: Print Bibliography
cs: Vytisknout seznam literatury

en: Prints the complete bibliography
cs: Vytisknout celý seznam literatury

en: Print Bibliography by Section
cs: Vytisknout literaturu po oddílech

en: Print the bibliography for each section
cs: Vytisknout literaturu pro každý oddíl

en: Print List of Shorthands
cs: Vytisknout seznam zkratek

en: ALT.... : you have the choice between these two fields
cs: ALT.... : máte možnost si vybrat mezi dvěma alternativami

en: OPT.... : optional fields (use the 'Clean' command to remove them)
cs: OPT.... : volitelná políčka (užitím 'Vyčistit' je odstraníte)

en: Bib fields - %1
cs: Bib políčka - %1

en: Small Space
cs: Mezera malá

en: Medium Space
cs: Mezera střední

en: Large Space
cs: Mezera velká

en: Math Mode - $...$
cs: &Matematika - $...$

en: Math Mode
cs: Matematika

en: Displaymath Mode - \[...\]
cs: Mat&ematika vystavená - \[...\]

en: Displaymath Mode
cs: Matematika vystavená

en: Equation - \begin{equation}
cs: Rovnice - \begin{equation}

en: Equation
cs: Rovnice

en: Subscript - _{}
cs: Dolní index - _{}

en: Subscript
cs: Dolní index

en: Superscript - ^{}
cs: Horní index - ^{}

en: Superscript
cs: Horní index

en: Normal Fraction - \frac{}{}
cs: Zlomek - \frac{}{}

en: Normal Fraction
cs: Zlomek

en: Displaystyle Fraction - \dfrac{}{}
cs: Zlomek vystavený - \dfrac{}{}

en: Displaystyle Fraction
cs: Zlomek vystavený

en: Textstyle Fraction - \tfrac{}{}
cs: Zlomek textový - \tfrac{}{}

en: Textstyle Fraction
cs: Zlomek textový

en: Square Root - \sqrt{}
cs: Odmocnina - \sqrt{}

en: Square Root
cs: Odmocnina

en: Array - \begin{array}
cs: Pole - \begin{array}

en: \begin{array}{col1col2...coln}
    column 1 entry & column 2 entry ... & column n entry \\ 
    ...
    \end{array}
    Each column, coln, is specified by a single letter that tells how items in that column should be formatted.
         c -- for centered 
         l -- for flush left 
         r -- for flush right
cs: \begin{array}{sl1sl2...sln}
    políčko sloupce 1 & políčko sloupce 2 ... & políčko sloupce n \\
    ...
    \end{array}
    Pro každý sloupec x je zadán jednoznakový příznak slx určující zarovnání.
         c -- na střed
         l -- doleva
         r -- doprava

en: Left Delimiter
cs: Levý oddělovač

en: left (
cs: levá (

en: left [
cs: levá [

en: left {
cs: levá {

en: left &lt;
cs: levá &lt;

en: left )
cs: levá )

en: left ]
cs: levá ]

en: left }
cs: levá }

en: left &gt;
cs: levá &gt;

en: left .
cs: levá .

en: Right Delimiter
cs: Pravý oddělovač

en: right )
cs: pravá )

en: right ]
cs: pravá ]

en: right }
cs: pravá }

en: right &gt;
cs: pravá &gt;

en: right (
cs: pravá (

en: right [
cs: pravá [

en: right {
cs: pravá {

en: right &lt;
cs: pravá &lt;

en: right .
cs: pravá .

en: Normal Binomial - \binom{}{}
cs: Kombinační číslo - \binom{}{}

en: Normal Binomial
cs: Kombinační číslo běžné

en: Displaystyle Binomial - \dbinom{}{}
cs: Kombinační číslo vystavené - \dbinom{}{}

en: Displaystyle Binomial
cs: Kombinační číslo vystavené

en: Textstyle Binomial - \tbinom{}{}
cs: Kombinační číslo textové - \tbinom{}{}

en: Textstyle Binomial
cs: Kombinační číslo textové

en: N-th Root - \sqrt[]{}
cs: N-tá odmocnina - \sqrt[]{}

en: N-th Root
cs: N-tá odmocnina

en: Left-Right () - \left(..\right)
cs: Pár () - \left(..\right)

en: Left-Right ()
cs: Levá i pravá ()

en: Extendable Left Arrow - \xleftarrow{}
cs: Levá šipka natahovací - \xleftarrow{}

en: Extendable Left Arrow
cs: Levá šipka natahovací

en: Extendable Right Arrow - \xrightarrow{}
cs: Pravá šipka natahovací - \xrightarrow{}

en: Extendable Right Arrow
cs: Pravá šipka natahovací

en: Boxed Formula - \boxed{}
cs: Zarámovaný vzorec - \boxed{}

en: Boxed Formula
cs: Zarámovaný vzorec

en: Text in Mathmode - \text{}
cs: Text v matematice - \text{}

en: Text in Mathmode
cs: Text v matematice

en: Intertext - \intertext{}
cs: Text mezi rovnicemi - \intertext{}

en: Intertext
cs: Text mezi rovnicemi

en: Displaymath - \begin{displaymath}
cs: Matematika vystavená - \begin{displaymath}

en: Displaymath
cs: Matematika vystavená

en: Equation (not numbered) - \begin{equation*}
cs: Rovnice nečíslovaná - \begin{equation*}

en: Equation (not numbered)
cs: Rovnice nečíslovaná

en: Multline - \begin{multline}
cs: Víceřádková - \begin{multline}

en: Multline
cs: Víceřádková

en: Multline* - \begin{multline*}
cs: Víceřádková* - \begin{multline*}

en: Multline*
cs: Víceřádková*

en: Split - \begin{split}
cs: Rozdělená - \begin{split}

en: Split
cs: Rozdělená

en: Gather - \begin{gather}
cs: Seskupená - \begin{gather}

en: Gather
cs: Seskupená

en: Gather* - \begin{gather*}
cs: Seskupená* - \begin{gather*}

en: Gather*
cs: Seskupená*

en: Align - \begin{align}
cs: Zarovnaná - \begin{align}

en: Align
cs: Zarovnaná

en: Align* - \begin{align*}
cs: Zarovnaná* - \begin{align*}

en: Align*
cs: Zarovnaná*

en: Flalign - \begin{flalign}
cs: Zarovnaná po okraj - \begin{flalign}

en: Flalign
cs: Zarovnaná po okraj

en: Flalign* - \begin{flalign*}
cs: Zarovnaná po okraj* - \begin{flalign*}

en: Flalign*
cs: Zarovnaná po okraj*

en: Alignat - \begin{alignat}
cs: Zarovnaná do - \begin{alignat}

en: Alignat
cs: Zarovnaná do

en: Alignat* - \begin{alignat*}
cs: Zarovnaná do* - \begin{alignat*}

en: Alignat*
cs: Zarovnaná do*

en: Aligned - \begin{aligned}
cs: Zarovnaná část - \begin{aligned}

en: Aligned
cs: Zarovnaná část

en: Gathered - \begin{gathered}
cs: Seskupená část - \begin{gathered}

en: Gathered
cs: Seskupená část

en: Alignedat - \begin{alignedat}
cs: Zarovnaná část do - \begin{alignedat}

en: Alignedat
cs: Zarovnaná část do

en: Cases - \begin{cases}
cs: Případy - \begin{cases}

en: Cases
cs: Případy

en: matrix
cs: matice

note: i18np call can cause some confusion when 0 is passed to it (#275700)
en: 0 errors
cs: 0 chyb

en: 1 error | %1 errors
cs[0]: 1 chyba
cs[1]: %1 chyby
cs[2]: %1 chyb

en: 0 warnings
cs: 0 varování

en: 1 warning | %1 warnings
cs[0]: 1 varování
cs[1]: %1 varování
cs[2]: %1 varování

en: 0 badboxes
cs: 0 přesahů

en: 1 badbox | %1 badboxes
cs[0]: 1 přesah
cs[1]: %1 přesahy
cs[2]: %1 přesahů

en: The version %1.%2.%3 of okular is too old for ForwardDVI. Please update okular to version 0.8.6 or higher
cs: Verze %1.%2.%3 programu okular je příliš stará pro ForwardDVI. Aktualizujte prosím okular na verzi 0.8.6 nebo vyšší

en: Select Bibliography
cs: Vyberte seznam použité literatury

en: Select a bibliography
cs: Vyberte seznam použité literatury

en: No bibliography selected.
cs: Nebyla zvolena žádná bibliografie.

en: No bibliographies found.
cs: Bibliografie nenalezeny.

en: Unable to find %1 or %2; if you are trying to view some other HTML file, go to Settings->Configure Kile->Tools->ViewHTML->Advanced.
cs: Nepovedlo se najít %1 nebo %2; pokud se pokoušíte prohlížet nějaký jiný HTML soubor, jděte do Nastavení->Nastavit Kile->Nástroje->Sestavení->ViewHTML->Pokročilé.

en: Could not change to the folder %1.
cs: Nelze se přepnout do složky %1.

en: The folder %1 is not writable, therefore %2 will not be able to save its results.
cs: Do složky %1 nelze zapisovat, a proto %2 nebude moci uložit výsledky.

en: The file %1/%2 does not exist. If this is unexpected, check the file permissions.
cs: Soubor %1/%2 neexistuje. Je-li toto nečekané, zkontrolujte oprávnění souboru.

en: The file %1/%2 is not readable. If this is unexpected, check the file permissions.
cs: Soubor %1/%2 není čitelný. Je-li toto nečekané, zkontrolujte oprávnění souboru.

en: Could not determine on which file to run %1, because there is no active document.
cs: Nelze určit soubor na kterém má být spuštěno %1, protože žádný dokument není činný.

en: Could not determine the master file for this document.
cs: Nelze rozpoznat hlavní soubor pro tento dokument.

en: Please save the untitled document first.
cs: Nejprve prosím uložte nepojmenovaný dokument.

en: The file %1 does not exist.
cs: Soubor %1 neexistuje.

en: The file %1 is not readable.
cs: Soubor %1 nelze číst.

en: The document %1 is not a LaTeX root document; continue anyway?
cs: Dokument %1 není kořenový dokument LaTeXu; přesto pokračovat?

en: Continue?
cs: Pokračovat?

en: The file %1/%2 does not exist; did you compile the source file?
cs: Soubor %1/%2 neexistuje. Provedli jste překlad zdrojového souboru?

en: The current document is not associated to a project. Please activate a document that is associated to the project you want to archive, then choose Archive again.
cs: Nynější dokument není součástí žádného projektu. Měli byste nejprve přepnout na dokument, jenž je částí projektu který si přejete archivovat, a poté znovu zvolit Archive.

en: No files have been chosen for archiving.
cs: Nebyl vybrán žádný soubor pro archivaci.

en: Archive Project
cs: Archivovat projekt

en: Unknown tool %1.
cs: Neznámý nástroj %1.

en: No factory installed, contact the author of Kile.
cs: Není nainstalován žádný generátor, zkuste se ozvat autorům Kile.

en: Aborted
cs: Přerušeno

en: Cannot find the tool "%1" in the configuration database.
cs: Nelze najít nástroj "%1" v databázi nastavení.

en: &Stop
cs: Za&stavit

en: Auto-Detect
cs: Automatická detekce

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
cs: S&oubor

note: i18n: ectx: Menu (convert)
en: Con&vert To
cs: Pře&vést na kódování

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
cs: Ú&pravy

note: i18n: ectx: Menu (goto_menu)
en: &Go to
cs: &Přejít na

note: i18n: ectx: Menu (complete)
en: Co&mplete
cs: Dopl&nit

note: i18n: ectx: Menu (bullet)
en: &Bullets
cs: Pomocné &odrážky

note: i18n: ectx: Menu (select)
en: &Select
cs: &Vybrat

note: i18n: ectx: Menu (delete)
en: D&elete
cs: S&mazat

note: i18n: ectx: Menu (environment)
en: Environmen&t
cs: Pros&tředí

note: i18n: ectx: Menu (texgroup)
en: Te&X Group
cs: Skupina Te&Xu

note: i18n: ectx: Menu (view) i18n: ectx: Menu (menu_viewer)
en: &View
cs: Po&hled

note: i18n: ectx: Menu (menu_document_viewer) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, documentViewerGroupBox)
en: Document Viewer
cs: Prohlížeč dokumentů

note: i18n: ectx: Menu (menu_build)
en: B&uild
cs: &Sestavení

note: i18n: ectx: Menu (menu_compile)
en: &Compile
cs: &Přeložit

note: i18n: ectx: Menu (menu_convert)
en: C&onvert
cs: Převé&st

note: i18n: ectx: Menu (menu_other)
en: O&ther
cs: &Jiné

note: i18n: ectx: Menu (menu_project)
en: Pro&ject
cs: Pro&jekt

note: i18n: ectx: Menu (menu_preamble)
en: &Preamble
cs: &Předmluva

note: i18n: ectx: Menu (menu_lists)
en: Tables and Lists
cs: Obsah a rejstříky

note: i18n: ectx: Menu (menu_sectioning)
en: &Sectioning
cs: Členění &dokumentu

note: i18n: ectx: Menu (references)
en: &References
cs: &Odkazy

note: i18n: ectx: Menu (menu_environment)
en: &Environment
cs: &Zarovnání a odsazení

note: i18n: ectx: Menu (menu_listenv)
en: &List Environment
cs: &Seznamy a výčty

note: i18n: ectx: Menu (menu_tabularenv)
en: &Tabular Environment
cs: &Tabulky

note: i18n: ectx: Menu (menu_floatenv)
en: &Floating Environment
cs: Plovou&cí obrázky a tabulky

note: i18n: ectx: Menu (menu_code)
en: &Code Environment
cs: Doslovný &kód

note: i18n: ectx: Menu (menu_math)
en: &Math Commands
cs: &Matematické příkazy

note: i18n: ectx: Menu (menu_mathbraces)
en: Braces
cs: Závorky

note: i18n: ectx: Menu (menu_mathtext)
en: AMS Text and Boxes
cs: AMS text a zarámování

note: i18n: ectx: Menu (menu_mathfrac)
en: AMS Fraction
cs: AMS zlomky

note: i18n: ectx: Menu (menu_mathbinom)
en: AMS Binomial Expression
cs: AMS kombinační čísla

note: i18n: ectx: Menu (menu_mathcommands)
en: AMS Arrows
cs: AMS šipky

note: i18n: ectx: Menu (menu_mathfontstyles)
en: Math &Font Styles
cs: Matematické styly &písma

note: i18n: ectx: Menu (menu_mathaccents)
en: Math &Accents
cs: M&atematická diakritika

note: i18n: ectx: Menu (menu_mathspaces)
en: Math &Spaces
cs: Matematické meze&ry

note: i18n: ectx: Menu (menu_mathenv)
en: Standard Math &Environments
cs: Mat&ematická prostředí (standardní)

note: i18n: ectx: Menu (menu_mathamsenv)
en: &AMS Math Environments
cs: M&atematická prostředí (AMS)

note: i18n: ectx: Menu (menu_amsenv_align)
en: &Align Environments
cs: &Zarovnaná (align)

note: i18n: ectx: Menu (menu_amsenv_center)
en: &Center Environments
cs: &Seskupená (gather)

note: i18n: ectx: Menu (menu_amsenv_multiline)
en: Multi &Line Environments
cs: &Víceřádková

note: i18n: ectx: Menu (menu_amsenv_matrix)
en: &Matrix Environments
cs: &Maticová

note: i18n: ectx: Menu (menu_fontstyles)
en: &Font Styles
cs: Styly &písma

note: i18n: ectx: Menu (menu_fontfamily)
en: Font Family
cs: Rodina písma

note: i18n: ectx: Menu (menu_fontseries)
en: Font Series
cs: Sada písma

note: i18n: ectx: Menu (menu_fontshape)
en: Font Shape
cs: Tvar písma

note: i18n: ectx: Menu (menu_spacing)
en: Spa&cing
cs: Meze&ry

note: i18n: ectx: Menu (menu_breaks)
en: Page- and Linebreaks
cs: Zalomení stran a řádků

note: i18n: ectx: Menu (menu_skips)
en: Space
cs: Mezery

note: i18n: ectx: Menu (menu_rubberlength)
en: Rubber Lengths
cs: Rozpínavé prvky

note: i18n: ectx: Menu (wizard)
en: &Wizard
cs: P&růvodce

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
cs: Nápo&věda

note: i18n: ectx: Menu (help_tex)
en: TeX Documentation
cs: Dokumentace TeXu

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
cs: Hlavní

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit
cs: Úpravy

en: Show Cursor Position in Viewer
cs: Zobrazit polohu kurzoru v prohlížeči

en: Synchronize Cursor Position with Viewer
cs: Seřídit polohu kurzoru s prohlížečem

en: Paste as LaTe&X
cs: Vložit jako LaTe&X

en: Convert Selection to &LaTeX
cs: Převést výběr na &LaTeX

en: Show sorted list of opened documents
cs: Zavřít setříděný seznam otevřených dokumentů

en: Could not create an editor view.
cs: Nemohu spustit náhled pro úpravy.

en: Fatal Error
cs: Závažná chyba

en: &QuickPreview Selection
cs: &Rychlý náhled pro vybrané

en: &QuickPreview Environment
cs: &Rychlý náhled pro prostředí

en: &QuickPreview Math
cs: &Rychlý náhled pro matematiku

en: Print Compiled Document...
cs: Vytisknout přeložený dokument...

en: Print Preview For Compiled Document...
cs: Tiskový náhled pro přeložený dokument...

en: Live Preview for Current Document or Project
cs: Živý náhled pro nynější dokument či projekt

en: Recompile Live Preview
cs: Znovu přeložit pro živý náhled

en: Save Compiled Document...
cs: Uložit přeložený dokument...

en: Some documents could not be saved correctly
cs: Některé dokumenty nelze správně uložit

en: The document must have been saved before the live preview can be started
cs: Dokument musí být nejdříve uložen, teprve pak je živý náhled možný

en: The location of one project item is not relative to the project's base directory
    Live preview for this project has been disabled
cs: Umístění jedné součásti projektu není relativně k základnímu adresáři projektu
    Živý náhled pro tento projekt je proto vypnut

en: Failed to create the subdirectory structure
cs: Nelze vytvořit podadresář

en: LivePreview
cs: Živý náhled

en: KDE Integrated LaTeX Environment
cs: Integrované prostředí pro LaTeX v KDE

[ctx: the parameter is the last copyright year]
en: by the Kile Team (2003 - %1)
cs: od Týmu Kile (2003 - %1)

en: Project Management/Developer
cs: Správce/vývojář projektu

en: Developer
cs: Vývojář

en: Former Developer
cs: Bývalý vývojář

en: Former Maintainer/Developer
cs: Bývalý správce/vývojář

en: Migration from Subversion to Git
cs: Přechod ze Subversion na Git

en: KConfig XT, Various Improvements and Bug-Fixing
cs: KConfig XT, různá vylepšení a opravy chyb

en: KatePart Integration
cs: Začlenění KatePart

en: Log Parsing
cs: Rozbor výstupních záznamů

en: Find-in-Files Dialog
cs: Okno pro hledání v souborech

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Jump to line
cs: Přechod na řádek

en: Start a new Kile mainwindow
cs: Začít s novým hlavním oknem Kile

en: Okular library not found
cs: Knihovnu Okular nelze nalézt

en: Frame
cs: Rámec

en: Untitled Block
cs: Nepojmenovaný blok

en: LaTeX ---> DVI (Document Viewer)
cs: LaTeX ---> DVI (Prohlížeč dokumentů)

en: LaTeX ---> PS (Document Viewer)
cs: LaTeX ---> PS ( (Prohlížeč dokumentů)

en: PDFLaTeX ---> PDF (Document Viewer)
cs: PDFLaTeX ---> PDF (Prohlížeč dokumentů)

en: XeLaTeX ---> PDF (Document Viewer)
cs: XeLaTeX ---> PDF (Prohlížeč dokumentů)

en: LuaLaTeX ---> PDF (Document Viewer)
cs: LuaLaTeX ---> PDF (Prohlížeč dokumentů)

en: There is no selection to compile.
cs: Není vybráno nic pro překlad.

en: There is no surrounding environment.
cs: Není součástí žádného prostředí.

en: This job is only useful with a master document.
cs: Tento úkon má smysl pouze pro hlavní dokument.

en: This is not a subdocument, but the master document.
cs: Toto není dílčí dokument, nýbrž hlavní dokument.

en: There is no surrounding mathgroup.
cs: Není součástí žádné matematické skupiny.

en: Could not run QuickPreview:
    unknown task '%1'
cs: Nelze spustit Rychlý náhled:
    neznámý úkon '%1'

en: There is already a preview running that has to be finished to run this one.
cs: Nějaký náhled už byl spuštěn a před jeho ukončením nelze spustit tento.

en: There is nothing to compile and preview.
cs: Není nic k překladu či náhledu.

en: Could not run '%1' for QuickPreview.
cs: Nešlo spustit '%1' pro rychlý náhled.

en: Could not determine the main document.
cs: Nelze určit hlavní dokument.

en: Could not read the preamble.
cs: Nelze přečíst předmluvu (preamble).

en: Could not find a '\begin{document}' command.
cs: Nelze nalézt příkaz '\begin{document}'.

en: QuickPreview
cs: Rychlý náhled

en: Script: information
cs: Skript: informace

en: Script: sorry
cs: Skript: lituji

en: Script: error
cs: Skript: chyba

en: Script: question
cs: Skript: otázka

en: Script: warning
cs: Skript: varování

en: Enter Value
cs: Zadat hodnotu

en: Please enter a value
cs: Prosím, zadejte hodnotu

en: Script '%1.js'
cs: Skript '%1.js'

en: File Handling Error: Unable to find the file '%1'
cs: Chyba obsluhy souboru: nelze nalézt soubor '%1'

en: Select File to Read
cs: Vyberte soubor k načtení

en: File Handling Error: Unable to create the output file '%1'
cs: Chyba obsluhy souboru: nelze vytvořit výstupní soubor '%1'

en: File Handling Error: Unable to write to the output file '%1'
cs: Chyba obsluhy souboru: nelze psát na výstupní soubor '%1'

en: Save As
cs: Uložit jako

en: This action was canceled by the user.
cs: Úkon byl zrušen uživatelem.

en: Unable to find '%1'
cs: Nelze najít '%1'

en: Cursor/Range plugin
cs: Zásuvný modul Cursor/Range

en: An error has occurred at line %1 during the execution of the script "%2":
    %3
cs: Nastala chyba při výkonu skriptu "%2", na řádku %1:
    %3

en: Error
cs: chyba

en: Version %1 of Kile is at least required to execute the script "%2". The execution has been aborted.
cs: Je třeba mít Kile ve verzi %1 nebo vyšší aby šlo spustit skript "%2". Spuštění bylo zrušeno.

en: Version Error
cs: Chyba verze

en: Cannot start the script: no view available
cs: Nelze spustit skript: náhled není k dispozici

en: Script Error
cs: Chyba skriptu

en: Execution of %1
cs: Spuštění %1

en: Could not find a folder to save %1 to.
    Check whether you have a .kde folder with write permissions in your home folder.
cs: Složka pro uložení souboru %1 nebyla nalezena.
    Zkontrolujte, máte-li v domovské složce také složku .kde s oprávněním k zápisu.

en: Empty File
cs: Prázdný soubor

en: Empty LaTeX File
cs: Prázdný soubor LaTeXu

en: Empty BibTeX File
cs: Prázdný soubory BibTeXu

en: The file '%1' does not exist.
cs: Soubor '%1' neexistuje.

en: Input Dialog
cs: Okno vstupu

en: Short
cs: Krátce

en: Expanded Text
cs: Plný text

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbAdd)
en: &Add
cs: Přid&at

en: &Delete
cs: &Smazat

en: Delete the abbreviation '%1'?
cs: Smazat zkratku '%1'?

en: Delete Abbreviation
cs: Smazat zkratku

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KileWidgetAppearanceConfig)
en: Appearance Configuration
cs: Nastavení vzhledu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSplashScreen)
en: Show splash screen on startup
cs: Zobrazit úvodní obrazovku při spuštění

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDocumentViewerInExternalWindow)
en: Show in external window
cs: Ukázat ve vnějším okně

en: Dictionary
cs: Slovník

en: Try to place the cursor.
cs: Pokusit se umístit kurzor.

en: Insert bullets where the user must input data.
cs: Vložit pomocné odrážky na místa, která uživatel musí vyplnit.

en: Also close an environment when an opening command is inserted.
cs: Hned také uzavřít prostředí jakmile je otevírací příkaz vložen.

en: Directional or popup-based completion of the TeX/LaTeX commands that are contained in the selected completion files.
cs: Směrové nebo vyskakovací doplňování příkazů TeXu či LaTeXu, obsažených ve vybraných souborech doplňování.

en: Automatically show a completion list of TeX/LaTeX commands when the word has this length.
cs: Automaticky ukázat doplňovací seznam příkazů TeXu či LaTeXu, má-li slovo tuto délku.

en: Show abbreviations of the selected completion files in the sidebar
cs: Ukázat v postranním panelu zkratky z vybraných doplňovacích souborů

en: Directional or popup-based completion of abbreviations that are contained in the selected completion files.
cs: Směrové nebo vyskakovací doplňování zkratek obsažených ve vybraných souborech doplňování.

en: Show LaTeX commands of the selected completion files in the sidebar
cs: Ukázat v postranním panelu příkazy LaTeXu z vybraných doplňovacích souborů

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Completion Files
cs: Doplňovací soubory

en: File not found
cs: Soubor nenalezen

en: Wordlist '%1' contains duplicate entries.
cs: Slovní seznam '%1' obsahuje duplikáty.

en: Completion
cs: Doplňování

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cb_autocomplete)
en: Auto completion for &LaTeX markup
cs: Automatické doplňování značek &LaTeXu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Threshold:
cs: Práh:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: letters
cs: znaků

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cb_autocompleteabbrev)
en: A&uto completion for abbreviations
cs: A&utomatické doplňování pro zkratky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addFileButton)
en: Add...
cs: Přidat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeFileButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbRemoveTool) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbRemoveConfig)
en: Remove
cs: Odstranit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_showcwlview)
en: Show LaTeX commands
cs: Zobrazit příkazy LaTeXu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_showabbrevview)
en: Show abbreviations
cs: Zobrazit zkratky

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Completion Properties
cs: Vlastnosti doplňování

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_setcursor)
en: Place cursor
cs: Umístit kurzor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_closeenv)
en: Close environments
cs: Uzavřít prostředí

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigCheckerWidget)
en: Performing System Check
cs: Provádí se kontrola systému

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbChecking)
en: Checking if your TeX system is installed correctly...
cs: Provádí se kontrola správnosti instalace TeXu...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpResults)
en: Results
cs: Výsledky

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_bgEnv)
en: Complete Environments
cs: Doplňování prostředí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CompleteEnvironment)
en: Automatically complete \begin{env} with \end{env}
cs: Automaticky doplňovat \begin{env} s \end{env}

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_bgGraphics)
en: Automatic Indentation Inside Environments
cs: Automatické odsazování uvnitř prostředí

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_envIndentation)
en: Enable auto indentation of environments.
cs: Povolit automatické odsazování pro prostředí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_envIndentation)
en: Activated
cs: Zapnuto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_envIndentSpaces)
en: Use spaces instead of a tabulator to autoindent environments.
cs: Použít mezery namísto tabulátorů pro automatické odsazování.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_envIndentSpaces)
en: Use spaces instead of tabs to indent
cs: Použít mezery namísto tabulátorů pro odsazování

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbNumSpaces)
en: &Number of spaces:
cs: &Počet mezer:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_envIndentNumSpaces)
en: Use this number of spaces to autoindent environments.
cs: Použít tento počet mezer pro automatické odsazování prostředí.

en: Open selected
cs: Otevřít vybrané

en: Show LaTeX Files Only
cs: Zobrazit pouze soubory LaTeX

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
cs: Volby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Default project location:
cs: Výchozí umístění &projektu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Restore)
en: &Reopen files and projects on startup
cs: Znovu otevřít soubory a p&rojekty při startu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Template Variables
cs: Proměnné šablon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: A&uthor:
cs: A&utor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Document c&lass options:
cs: Vo&lby třídy dokumentu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: I&nput encoding:
cs: Kódová&ní vstupu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: File Clean-Up Details
cs: Promazávání souborů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CleanUpAfterClose)
en: Automatically clean-up files after closing Kile
cs: Automaticky promazat soubory po zavření Kile

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_WatchFileForDocumentViewer)
en: Reload document automatically after changes
cs: Automaticky znovu načíst dokument pokud byl změněn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SyncConsoleDirWithTabs)
en: Synchronize the directory shown in the console with the document tabs
cs: Seřídit adresář v konzoli s kartou dokumentu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RunLyxServer)
en: Let Kile process LyX commands sent by bibliography editors/viewers
cs: Nechat Kile zpracovat příkazy LyXu odeslané programy pro správu literatury

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_tlResolution)
en: &Default resolution:
cs: &Výchozí rozlišení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_tlResolutionHelp)
en: (used when the picture offers no resolution)
cs: (použito pokud obrázek neposkytuje rozlišení)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_tlBbox)
en: Bo&unding box:
cs: O&hraničení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_boundingbox)
en: Tr&y to determine from the picture
cs: Po&kusit se odhadnout z obrázku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_tlBBoxHelp)
en: (you have to install the ImageMagick package to use this option)
cs: (pro použití této volby musíte mít nainstalován ImageMagick)

en: <p>(La)TeX distributions use various locations for the base directory of the documentation files that they provide.<br/>Here are some suggestions:</p><ul><li><i>Debian: </i> /usr/share/doc/texlive-doc</li><li><i>Ubuntu: </i> /usr/share/doc/texlive-doc</li><li><i>OpenSuse: </i> /usr/share/texmf/doc</li><li><i>TexLive 2009: </i> /usr/share/doc/texlive-doc</li><li><i>TexLive 2010 (TUG): </i> /usr/local/texlive/2010/texmf-dist/doc</li><li><i>TexLive 2011 (TUG): </i> /usr/local/texlive/2011/texmf-dist/doc</li></ul><p>Additionally, if you use TeXLive 2010 or above, the comprehensive collection of links to documentation topics<br/>that can be found in the top-level file <code>doc.html</code> may be helpful (<code>/usr/local/texlive/2011/doc.html</code> or similar).<br/>You may want to consider placing it in the <i>User Help</i> section of the help menu.</p>
cs: <p>Různé verze (La)TeXu také užívají rozdílných umístění pro základní adresář dokumentace. <br/>Zde je několik návrhů:</p><ul><li><i>Debian: </i> /usr/share/doc/texlive-doc</li><li><i>Ubuntu: </i>/usr/share/doc/texlive-doc</li><li><i>OpenSuse: </i> /usr/share/texmf/doc</li><li><i>TexLive 2009: </i> /usr/share/doc/texlive-doc</li><li><i>TexLive 2010 (TUG): </i> /usr/local/texlive/2010/texmf-dist/doc</li><li><i>TexLive 2011 (TUG): </i> /usr/local/texlive/2011/texmf-dist/doc</li></ul><p>Dále, v případě že užíváte TeXLive 2010 či novější, velmi užitečný je obsáhlý seznam odkazů k tématům dokumentace<br/> ze souboru <code>doc.html</code> (v <code>/usr/local/texlive/2011/doc.html</code> či podobně).<br/>Stojí za úvahu zahrnout tento soubor do nabídky, v Nápovědě do oddílu <i>Uživatelská nápověda</i>.</p>

en: Location of Documentation Files
cs: Umístění dokumentačních souborů

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_lbLocation)
en: Insert the path to the TeX documentation directory here. For example /usr/share/texmf/doc.
cs: Zde vložte cestu k adresáři s dokumentací TeXu, např. /usr/share/texmf/doc.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbLocation)
en: &Location of TeX documentation:
cs: &Umístění dokumentace TeXu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbInformation)
en: Information
cs: Informace

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_gbContextHelp)
en: Context Sensitive Help
cs: Kontextová nápověda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_kilerefs)
en: Use the &Kile LaTeX reference
cs: Použít Referenční příručku LaTeXu z &Kile

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_latex2erefs)
en: &Use your system's TeXLive documentation
cs: Po&užít dokumentaci TeXLive ze systému

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_texrefs)
en: Use your system's &TeX documentation   (older version)
cs: Použít dokumentaci &TeXu ze systému   (starší verze)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbConfigure)
en: Con&figure...
cs: &Nastavit...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_embedded)
en: Use &embedded viewer
cs: Použít v&estavěný prohlížeč

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_external)
en: Show help file in a &separate window
cs: Ukazovat nápovědu v &samostatném okně

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbCommands)
en: Configure...
cs: Nastavit...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_tlCommands)
en: Configure LaTeX environments and commands
cs: Nastavení prostředí a příkazů LaTeXu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_bgQuotes)
en: Double Quotes
cs: Uvozovky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InsertDoubleQuotes)
en: Automatically insert opening and closing double &quotes for LaTeX
cs: Automaticky vkládat otevírací a uzavírací &uvozovky pro LaTeX (klávesa ")

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_tlType) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbType)
en: &Type:
cs: &Druh:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InsertSpecialCharacters)
en: This option will insert the LaTeX equivalent of most special characters that can be typed on a keyboard.
cs: S touto volbou se bude vkládat odpovídající LaTeX při vstupu většiny zvláštních znaků, které lze zadat na klávesnici.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InsertSpecialCharacters)
en: Automatically insert the LaTeX equivalent of special characters when typing (accents, etc)
cs: Automaticky vkládat odpovídající LaTeX při vstupu (diakritika atd.)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_bgMathmode)
en: Math mode
cs: Matematický režim

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoInsertDollar)
en: Auto insert $
cs: Automaticky vkládat $

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Environment Variables
cs: Proměnné prostředí

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_ckRootDoc)
en: Check if root document is a LaTeX root before running LaTeX on it
cs: Prověřit je-li kořenový dokument také kořenem LaTeXu ještě před spuštěním LaTeXu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ckRootDoc)
en: Check if &root document
cs: P&rověřit je-li kořenovým dokumentem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_ckJump)
en: Jump to first error in case running LaTeX failed
cs: Přejít na první chybu v případě že LaTeX při překladu selhal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ckJump)
en: &Jump to first error
cs: &Přechod na první chybu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_ckAutoRun)
en: Automatically run Asymptote, BibTeX, MakeIndex and rerun LaTeX when necessary
cs: Automaticky spouštět Asymptote, BibTeX, MakeIndex, a znovu spustit LaTeX jen když je to nutné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ckAutoRun)
en: Automatically run additional tools
cs: Automaticky spouštět dodatečné nástroje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KileWidgetLivePreviewConfig)
en: Live Preview Configuration
cs: Nastavení pro živý náhled

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_livePreviewEnabled)
en: Enable &live preview
cs: Povolit živý náh&led

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_previewEnabledForFreshlyOpenedDocuments)
en: Enable live preview for newly-opened documents
cs: Povolit živý náhled pro nově otevřené dokumenty

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_compileBehaviorGroupBox)
en: Compilation Behavior
cs: Chování při překladu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_compileDocumentOnSaveRadioButton)
en: Compile doc&uments after saving
cs: Přeložit do&kumenty po jejich uložení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_compileDocumentOnChangesRadioButton)
en: Compile documents whenever &there are changes after
cs: Přeloži&t dokumenty kdykoliv jsou následné změny

en: Hide &Bad Boxes
cs: Skrýt &přesahy

en: Hide (La)TeX &Warnings
cs: Skrýt &varování (La)TeXu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Select a tool
cs: Vybrat nástroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbNewTool) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbNewConfig)
en: New...
cs: Nový...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_groupBox)
en: Choose a configuration for the current tool
cs: Vyberte nastavení pro aktuální nástroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbConfig)
en: Se&lect:
cs: Vyb&rat:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Advanced
cs: Pokročilé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbClass)
en: C&lass:
cs: &Třída:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbSource)
en: Source e&xtension:
cs: Přípona z&droje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbTarget)
en: Tar&get extension:
cs: Přípona &cíle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Target &file:
cs: Cílový &soubor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Relative dir:
cs: &Relativní cesta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ckClose)
en: Close Konsole when tool is finished
cs: Zavřít Konsole jakmile je nástroj hotov

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Menu
cs: Nabídka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbMenu)
en: Add &tool to Build menu:
cs: Přidat nás&troj do nabídky Sestavení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbIcon)
en: &Icon:
cs: &Ikona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbDefault)
en: Restore Default Tools...
cs: Obnovit výchozí nástroje...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Please select the type of document you want to create:
cs: Prosím, zvolte druh dokumentu, který si přejete vytvořit:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Template
cs: Šablona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Please select the template that should be used:
cs: Prosím, zvolte šablonu, která by měla být použita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, quickStartWizardCheckBox)
en: Start the Quick Start wizard when creating an empty LaTeX file
cs: Zahájit průvodce pro rychlý start pro tvorbu prázdného souboru LaTeXu

en: Quick Preview in a Separate Window
cs: Rychlý náhled v odděleném okně

en: Select a configuration:
cs: Vyberte nastavení:

en: Quick Preview in Bottom Bar
cs: Rychlý náhled ve spodním pruhu

en: &Resolution:
cs: &Rozlišení:

en: (allowed values: 30-1000 dpi)
cs: (povolené hodnoty: 30-1000 dpi)

en: &Background Color:
cs: &Barva pozadí:

en: Kile supports three kinds of conversion to png images
cs: Kile podporuje tři druhy převodu do obrázků png

en: (uses dvipng)
cs: (používá dvipng)

en: (uses dvips/convert)
cs: (používá dvips/convert)

en: (uses convert)
cs: (používá convert)

en: Show preview in bottom bar:
cs: Zobrazit náhled ve spodním pruhu:

en: Conversion to image:
cs: Převod na obrázek:

en: Selection:
cs: Výběr:

en: Environment:
cs: Prostředí:

en: Mathgroup:
cs: Matematická skupina:

en: Subdocument:
cs: Dílčí dokument:

en: Not available, opens always in a separate window.
cs: Není k dispozici, vždy se otevře v samostatném okně.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbCommand)
en: Co&mmand:
cs: Pří&kaz:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_lbOptions)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Consider the file <span style=" font-style:italic;">myBestBook.tex</span> with full path <span style=" font-style:italic;">/home/archimedes/latex/</span><span style=" font-style:italic;">myBestBook.tex</span>, compiled with pdflatex to <span style=" font-style:italic;">myBestBook.pdf</span>.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The variables have the following meanings:</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">%source</span>: filename with suffix but without path &lt;-&gt; <span style=" font-style:italic;">myBestBook.tex</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">%S:</span> filename without suffix and without path &lt;-&gt; <span style=" font-style:italic;">myBestBook</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">%dir_base</span>: path of the source file without filename  &lt;-&gt;<span style=" font-style:italic;"> /home/archimedes/latex</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;">%dir_target<span style=" font-weight:400;">: path of the target file without filename, same as %dir_base if no relative path has been set &lt;-&gt; </span><span style=" font-weight:400; font-style:italic;">/home/archimedes/latex</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">%target:</span> target filename without path &lt;-&gt; <span style=" font-style:italic;">myBestBook.pdf</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600; font-style:italic;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">%res:</span> resolution of the quickpreview action set in configure kile-&gt;tools-&gt;preview</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">%AFL</span>: List of all files in a project marked for archiving. Set the archive flag in the "Files and projects" sidebar using the context menu.</p></body></html>
cs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Uvažujme např. soubor <span style=" font-style:italic;">myBestBook.tex</span> jehož plná cesta je <span style=" font-style:italic;">/home/archimedes/latex/</span><span style=" font-style:italic;">myBestBook.tex</span>, přeložený s pdflatex na <span style=" font-style:italic;">myBestBook.pdf</span>.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Proměnné mají následující význam:</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">%source</span>: název souboru včetně přípony ale bez cesty &lt;-&gt; <span style=" font-style:italic;">myBestBook.tex</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">%S</span>: název souboru bez přípony a bez cesty &lt;-&gt; <span style=" font-style:italic;">myBestBook</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">%dir_base</span>: cesta k souboru ale bez názvu souboru &lt;-&gt;<span style=" font-style:italic;"> /home/archimedes/latex</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;">%dir_target<span style=" font-weight:400;">: cesta k souboru ale bez názvu souboru, jako %dir_base pokud nebyla relativní cesta nastavena &lt;-&gt; </span><span style=" font-weight:400; font-style:italic;">/home/archimedes/latex</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">%target:</span> cílové jméno souboru bez cesty &lt;-&gt; <span style=" font-style:italic;">myBestBook.pdf</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600; font-style:italic;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">%res:</span> určení úkonu rychlého náhledu nastavené v Nastavit Kile-&gt;Nástroje-&gt;Náhled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">%AFL</span>: Seznam všech souborů projektu označených pro archivaci. Příznak archivace se nastaví v postranním pruhu "Soubory a projekty" pomocí kontextové nabídky.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbOptions)
en: Options:
cs: Volby:

en: Files & Projects
cs: Soubory & Projekty

en: Include in Archive
cs: Zahrnout do archivu

en: Project File
cs: Soubor projektu

en: Packages
cs: Balíčky

en: Images
cs: Obrázky

en: &Open With
cs: &Otevřít pomocí

en: Other...
cs: Jiný...

en: &Open
cs: &Otevřít

en: &Save
cs: &Uložit

en: &Add to Project
cs: Přid&at do projektu

en: &Include in Archive
cs: Zahrnout do arch&ivu

en: &Remove From Project
cs: Odst&ranit z projektu

en: A&dd Files...
cs: Při&dat soubory...

en: &Close
cs: &Zavřít

en: Current Default (%1)
cs: Současný výchozí (%1)

en: Current Default
cs: Současný výchozí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbTool)
en: Tool:
cs: Nástroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbConfig)
en: Configuration:
cs: Nastavení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbUp)
en: &Up
cs: Nahor&u

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbDown)
en: &Down
cs: &Dolů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScriptingEnabled)
en: Enable &scripting
cs: Povolit &skripty

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, executionTimeLimitGroupBox)
en: Execution Time Limit
cs: Omezení doby běhu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TimeLimitEnabled)
en: &Limit the execution time of scripts
cs: &Omezit dobu běhu skriptů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Time limit (seconds):
cs: Časo&vé omezení (sekundy):

en: Run Selected Script
cs: Spustit vybraný skript

en: Create New Script
cs: Vytvořit nový skript

en: Open Selected Script in Editor
cs: Otevřít vybraný skript v editoru

en: Configure Key Sequence
cs: Nastavení klávesové posloupnosti

en: Remove Key Sequence
cs: Odstranit klávesovou posloupnost

en: Refresh List
cs: Obnovit seznam

en: Script Name
cs: Název skriptu

en: Sequence
cs: Posloupnost

en: The sequence "%1" is already assigned to the action "%2"
cs: Posloupnost "%1" je již přiřazena činnosti "%2"

en: Sequence Already Assigned
cs: Posloupnost je už přiřazena

en: The sequence "%1" is a subsequence of "%2", which is already assigned to the action "%3"
cs: Posloupnost "%1" je částí "%2", která je již přiřazena činnosti "%3"

en: The shorter sequence "%1" is already assigned to the action "%2"
cs: Kratší posloupnost "%1" je již přiřazena činnosti "%2"

en: Characters
cs: Znaky

en: Words and numbers:
cs: Slova a čísla:

en: LaTeX commands and environments:
cs: Příkazy a prostředí LaTeXu:

en: Punctuation, delimiter and whitespaces:
cs: Interpunkce, oddělovače a mezery:

en: Total characters:
cs: Celkem znaků:

en: Strings
cs: Řetězce

en: Words:
cs: Slov:

en: LaTeX commands:
cs: Příkazů LaTeXu:

en: LaTeX environments:
cs: Prostředí LaTeXu:

en: Total strings:
cs: Řetězců celkem:

en: Line: %1 Col: %2
cs: Řádek: %1 Sloupec: %2

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Expansion Level
cs: Úroveň rozbalení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Default value
cs: Výchozí ho&dnota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: (&1=part, 2=chapter, 3=section, 4=subsection, 5=subsubsection, ...)
cs: (&1=díl, 2=kapitola, 3=oddíl, 4=pododdíl, 5=podpododdíl, ...)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SvShowLabels)
en: Show &labels
cs: Ukazovat š&títky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SvOpenLabels)
en: &Open labels item
cs: &Otevřít položku štítků

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SvShowReferences)
en: Show undefined references
cs: Ukazovat nedefinované odkazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SvOpenReferences)
en: Open references item
cs: Otevřít položku odkazů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SvShowBibitems)
en: Show bibitems
cs: Ukazovat bibitems

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SvOpenBibitems)
en: Open bibitems item
cs: Otevřít položku bibitems

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SvShowTodo)
en: Show TODO/FIXME
cs: Ukazovat TODO/FIXME

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SvOpenTodo)
en: Open TODO/FIXME
cs: Otevřít položku TODO/FIXME

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SvShowFloats)
en: Show figure and table en&vironments
cs: Ukazovat plo&voucí obrázky a tabulky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SvShowGraphics)
en: Show graphic files
cs: Ukazovat soubory obrázků

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SvShowInputFiles)
en: Show input files
cs: Ukazovat vstupní soubory

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SvShowSectioningLabels)
en: No extra section for labels
cs: Žádný dodatečný oddíl pro štítky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default Graphic Extension:
cs: Výchozí přípona grafiky:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_SvDefaultGraphicExt)
en: Extension to use for graphic files without extensions
cs: Přípona, která se použije pro soubory grafiky jež žádnou nemají

en: Click left to jump to the line. A double click will open
     a text file or a graphics file. When a label is assigned
    to this item, it will be shown when the mouse is over
    this item. Items for a graphics file or an assigned label
    also offer a context menu (right mouse button).
cs: Kliknutím vlevo skočíte na řádek. Dvojité kliknutí otevře soubor
    s textem nebo grafikou. Má-li tento položka přiřazena štítek,
    bude zobrazen při přejezdu myši. Položky se štítkem anebo souborem
    s grafikou také mají kontextovou nabídku (klikněte pravým tlačítkem).

[ctx: structure view entry: title (line)]
en: %1 (line %2)
cs: %1 (řádek %2)

en: Label: %1
cs: Štítek: %1

en: No "structure data" to display.
cs: Nejsou žádné údaje o členění.

en: BibTeX References
cs: Odkazy v BibTeXu

en: Undefined References
cs: Nedefinované odkazy

en: Cannot create a list view item: no parent found.
cs: Nelze vytvořit položku pohledu na seznam: chybí nadřazený prvek.

en: No extension specified for graphic file.  Using .%1 from Project settings.
cs: Přípona souboru s grafikou není neurčena. Použije se .%1 z nastavení projektu.

en: No extension specified for graphic file.  Using .%1 from global Structure View settings.
cs: Přípona souboru s grafikou není neurčena. Použije se .%1 z globálního nastavení v pohledu na strukturu.

en: File extension not specified
cs: Přípona souboru neurčena

en: Cannot find the included file. The file does not exist, is not readable or Kile is unable to determine the correct path to it. The filename causing this error was: %1.
    Do you want to create this file?
cs: Nelze nalézt vkládaný soubor. Soubor buďto neexistuje, není čitelný anebo Kile neumí určit správnou cestu k souboru. Název souboru: %1.
    Přejete si vytvořit tento soubor?

en: Cannot Find File
cs: Soubor nelze najít

en: Cu&t
cs: Vyjmou&t

en: &Copy
cs: &Kopírovat

en: &Paste below
cs: &Vložit níže

en: C&omment
cs: K&omentář

en: Run QuickPreview
cs: Spustit rychlý náhled

en: Insert Label
cs: Vložit štítek

en: As &reference
cs: Jako &odkaz

en: As &page reference
cs: Jako odkaz na &stranu

en: Only the &label
cs: Pouze š&títek

en: Copy Label to Clipboard
cs: Zkopírovat štítek do schránky

en: As reference
cs: Jako odkaz

en: As page reference
cs: Jako odkaz na stranu

en: Only the label
cs: Pouze štítek

en: Command: %1
cs: Příkaz: %1

en: Required Package: %2 | Required Packages: %2
cs[0]: Požadovaný balíček: %2
cs[1]: Požadované balíčky: %2
cs[2]: Požadované balíčky: %2

en: Comment: %1
cs: Komentář: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Most Frequently Used Symbols
cs: Nejčastěji použité symboly

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayMFUS)
en: Display the vie&w
cs: Ukázat &náhled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Number of symbols to show
cs: Počet zobrazených symbolů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_clearMFUS)
en: &Clear the list of symbols when closing Kile
cs: &Smazat seznam symbolů při zavření Kile

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_symbolViewUTF8)
en: Insert Unicode representation of the selected symbol (when available)
cs: Vložit zástupce Unicode zvoleného symbolu (pokud je dostupný)

en: Run Outside of Kile
cs: Spustit mimo Kile

en: Run in Konsole
cs: Spustit v Konsoli

en: Use Document Viewer
cs: Použít prohlížeč dokumentů

en: Run Sequence of Tools
cs: Spustit posloupnost nástrojů

en: Use the "Advanced" tab to configure this tool.
cs: Použijte kartu "Pokročilé" k nastavení tohoto nástroje.

en: Unknown tool type; your configuration data is malformed.
    Perhaps it is a good idea to restore the default settings.
cs: Neznámý typ nástroje; údaje vašich nastavení jsou nesprávné.
    Možná by bylo vhodné vrátit se k výchozím nastavením.

en: All your tool settings will be overwritten with the default settings.
    Are you sure you want to continue?
cs: Všechna nastavení nástrojů budou přepsána na výchozí.
    Opravdu si přejete pokračovat?

en: Choose a configuration for the tool %1
cs: Vyberte nastavení pro nástroj %1

en: New Configuration
cs: Nové nastavení

en: Enter new configuration name:
cs: Zadejte jméno nového nastavení:

en: Are you sure you want to remove the tool %1?
cs: Přejete si skutečně odstranit nástroj %1?

en: Are you sure that you want to remove this configuration?
cs: Přejete si skutečně smazat toto nastavení?

en: You need at least one configuration for each tool.
cs: Je třeba mít alespoň jedno nastavení pro každý nástroj.

en: Cannot Remove Configuration
cs: Nelze odstranit nastavení

en: no file installed
cs: žádný soubor není nainstalován

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Installed menu file:
cs: Nainstalovaný soubor s nabídkou:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usermenuFile)
en: File
cs: Soubor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location
cs: Umístění

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbLaTeXMenuLocation)
en: Show &the user menu in the LaTeX menu
cs: Ukazovat uživa&telskou nabídku v nabídce LaTeXu
