kile - en to sl translation catalogue (1010 entries)

en: Saving Problem
sl: Težava pri shranjevanju

en: Running in Kile
sl: Teče v Kile

en: Tool not found.
    Kile is not configured correctly. Go to Settings->Configure Kile->Tools and either fix the problem or change to the default settings.
sl: Orodje ni mogoče najti.
    Kile ni pravilno prilagojen. Izberite Nastavitve->Prilagodi Kile-> Orodja in bodisi odpravite težavo ali ponastavite na privzete nastavitve.

en: Passed
sl: Uspelo

en: Failed
sl: Neuspelo

en: Version
sl: Različica

en: Binary
sl: Dvojiško

en: Simple Test
sl: Enostaven preizkus

en: This essential tool does not work; please check your installation.
sl: To potrebno orodje ne deluje; preverite vašo inštalacijo.

en: SyncTeX Support
sl: Podpora za SyncTeX

en: Not supported
sl: Ni podprto

en: Add Abbreviation
sl: Dodaj okrajšavo

en: Edit Abbreviation
sl: Uredi okrajšavo

en: &Abbreviation:
sl: &Okrajšava:

en: &Expanded Text:
sl: &Razširjeno besedilo:

en: Delete Files
sl: Izbriši datoteke

en: Do you really want to delete these files?
sl: Ali resnično želite izbrisati te datoteke?

en: Files
sl: Datoteke

en: Critical failure, Kile will not function properly
sl: Kritična napaka, Kile ne bo deloval pravilno.

en: Failed, but not critical
sl: Spodletelo, a ni kritično

en: System Check
sl: Preverjanje sistema

en: System Check & Configuration Assistant
sl: Preverjanje sistema in pomočnik za prilagajanje

en: Checking whether the system is set up correctly...
sl: Preverjam, ali je sistem pravilno nastavljen …

en: Test Results
sl: Rezultati preizkusa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UserMenuDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ToolConfigWidget)
en: Configure
sl: Nastavi

note: i18n: ectx: ToolBar (toolsToolBar)
en: Tools
sl: Orodja

en: Editor
sl: Urejevalnik

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KileWidgetGeneralConfig) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General
sl: Splošno

en: General Settings
sl: Splošne nastavitve

en: Build
sl: Gradnja

en: Scripting
sl: Skriptanje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KileWidgetScriptingConfig)
en: Scripting Support
sl: Podpora skriptanju

note: i18n: ectx: Menu (menu_usermenu)
en: User Menu
sl: Uporabniški meni

en: Complete
sl: Zaključeno

en: Code Completion
sl: Dokončevanje kode

en: Preview
sl: Predogled

note: i18n: ectx: Menu (quickpreview)
en: Quick Preview
sl: Hitri predogled

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KileWidgetHelpConfig)
en: Help
sl: Pomoč

note: i18n: ectx: Menu (menu_livepreview)
en: Live Preview
sl: Živi predogled

en: Appearance
sl: Videz

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, pageEnvironments)
en: Environments
sl: Okolja

en: installed
sl: nameščeno

en: not installed
sl: ni nameščeno

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KileWidgetGraphicsConfig)
en: Graphics
sl: Grafika

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KileWidgetStructureViewConfig)
en: Structure View
sl: Strukturni pogled

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KileWidgetSymbolViewConfig)
en: Symbol View
sl: Simbolni pogled

en: Project
sl: Projekt

en: Name:
sl: Ime:

en: Directory:
sl: Mapa:

en: Search
sl: Iskanje

en: Pattern:
sl: Vzorec:

en: Template:
sl: Predloga:

en: Normal
sl: Navadno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, commands)
en: Command
sl: Ukaz

en: Command[]
sl: Ukaz[]

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, environments) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Environment
sl: Okolje

en: Image
sl: Slika

en: Label
sl: Oznaka

en: Reference
sl: Sklic

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: File
sl: Datoteka

en: Directory Options
sl: Možnosti mape

en: Scan directories recursively
sl: Preglej mape rekurzivno

en: &Search
sl: Po&išči

en: &Clear
sl: Po&čisti

en: Find in Files
sl: Najdi v datotekah

en: Find in Project
sl: Najdi v projektu

en: no project opened
sl: noben projekt ni odprt

en: <strong>Error:</strong><p>
sl: <strong>Napaka:</strong><p>

en: Grep Tool Error
sl: Napaka orodja grep

en: Invalid regular expression: %1
sl: Neveljaven logični izraz: %1

en: &Cancel
sl: Pre&kliči

en: Figure Environment
sl: Okolje slik

en: Table Environment
sl: Okolje tabel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbFigure)
en: Figure
sl: Slika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbTable)
en: Table
sl: Tabela

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Position
sl: Položaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbHere)
en: Here exact
sl: Natanko tukaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbBottom)
en: Bottom of page
sl: Dno strani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbTop)
en: Top of page
sl: Vrh strani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbPage)
en: Extra page
sl: Dodatna stran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbCenter)
en: Center
sl: Na sredino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Caption:
sl: Napis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Label:
sl: Oznaka:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_bgGraphics)
en: Include Graphics
sl: Vključi grafiko

en: *.png *.jpg *.pdf *.ps *.eps|Graphics
sl: *.png *.jpg *.pdf *.ps *.eps|Grafika

en: *.png *.jpg *.eps.gz *.eps|Graphics
sl: *.png *.jpg *.eps.gz *.eps|Grafika

en: Missing Package
sl: Manjkajoči paket

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Picture:
sl: Slika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Info:
sl: Podatki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Output:
sl: Izpis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_center)
en: Center picture
sl: Sliko na sredino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Path:
sl: Pot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_graphicspath)
en: Use \graphicspath command of LaTeX
sl: Uporabi ukaz LaTeX \graphicspath

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Image options
sl: Možnosti slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Width:
sl: Širina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Height:
sl: Višina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Angle:
sl: Kot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Scale:
sl: Merilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_keepAspect)
en: Keep aspect ratio
sl: Ohrani razmerje stranic

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_6)
en: Trim image
sl: Poreži sliko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, cb_clip)
en: Trim image by the specified lengths
sl: Poreži sliko za določene vrednosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cb_clip)
en: Trim Image
sl: Poreži sliko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Left:
sl: Levo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Top:
sl: Zgoraj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Right:
sl: Desno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Bottom:
sl: Spodaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, edit_trimLeft) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, edit_trimTop) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, edit_trimRight) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, edit_trimBottom)
en: 0pt
sl: 0 tč

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: figure
sl: slika

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cb_figure)
en: Use figure environment
sl: Uporabi okolje slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Position:
sl: Položaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_Bottom)
en: Bottom of page (b)
sl: Dno strani (b)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_Page)
en: Extra page (p)
sl: Dodatna stran (p)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_Here)
en: Here (h)
sl: Tukaj (h)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_Top)
en: Top of page (t)
sl: Vrh strani (t)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_Force)
en: Force Positioning (!)
sl: Vsili umeščanje (!)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_custom)
en: Custom:
sl: Po meri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Lines to break:
sl: Vrstic za prelom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Placement:
sl: Postavitev:

en: Attributes
sl: Atributi

en: Group:
sl: Skupina:

en: &Name:
sl: &Ime:

en: Name of the new environment or command.
sl: Ime novega okolja ali ukaza.

en: Does this command need an optional parameter?
sl: Ali ima ta ukaz neobvezen parameter?

en: Does this command need an argument?
sl: Ali ta ukaz potrebuje argument(e)?

en: Define a new LaTeX environment:
sl: Določite novo okolje LaTeX:

en: Define a new LaTeX command:
sl: Določite nov ukaz LaTeX:

en: Edit a LaTeX Environment
sl: Uredi okolje LaTeX

en: Edit a LaTeX Command
sl: Uredi ukaz LaTeX

en: An empty string is not allowed.
sl: Prazen niz ni dovoljen.

en: This environment already exists.
sl: To okolje že obstaja.

en: This command already exists.
sl: Ta ukaz že obstaja.

en: LaTeX Configuration
sl: Prilagoditev LaTeX

en: Lists
sl: Seznami

en: Labels
sl: Oznake

en: References
sl: Sklici

en: Bibliographies
sl: Bibliografije

en: Citations
sl: Citati

en: LaTeX Environments
sl: Okolja LaTeX

en: LaTeX Commands
sl: Ukazi LaTeX

en: Do you want to delete this environment?
sl: Ali želite izbrisati to okolje?

en: Do you want to delete this command?
sl: Ali želite izbrisati ta ukaz?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbDelete)
en: Delete
sl: Izbriši

en: LaTeX Environment
sl: Okolje LaTeX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, environments)
en: Tab
sl: Tabulator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, environments) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, commands)
en: Option
sl: Možnost

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, pageCommands) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_bgCommands)
en: Commands
sl: Ukazi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addButton)
en: Add a new environment.
sl: Dodaj novo okolje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add...
sl: &Dodaj …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete a user-defined environment.
sl: Izbriše uporabniško določeno okolje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: De&lete
sl: &Izbriši

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, editButton)
en: Edit a user-defined environment.
sl: Uredi uporabniško-določeno okolje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: &Edit...
sl: &Uredi …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showOnlyUserDefined)
en: Show only user-defined environments and commands
sl: Pokaži samo uporabniško-določena okolja in ukaze

en: File Name
sl: Ime datoteke

en: Local File
sl: Krajevna datoteka

en: Add File?
sl: Želite dodati datoteko?

en: Add selected files
sl: Dodaj izbrane datoteke

en: Add all the selected files
sl: Dodaj vse izbrane datoteke

en: Install custom files
sl: Namesti datoteke po meri

en: Install your own completion files
sl: Namesti lastno datoteko za dokončevanje

en: Manage custom files
sl: Upravljaj datoteke po meri

en: yes
sl: da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbEncryption)
en: no
sl: ne

en: Replace Local File?
sl: Želite zamenjati krajevno datoteko?

en: Remove Error
sl: Napaka odstranjevanja

en: Copy Error
sl: Napaka kopiranja

en: Installation Successful
sl: Namestitev je uspela

en: Type: %1
sl: Vrsta: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbIcon)
en: Icon:
sl: Ikona:

en: Existing Templates
sl: Obstoječe predloge

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Document Type
sl: Vrsta dokumenta

en: Show all the templates
sl: Pokaži vse predloge

en: Clear Selection
sl: Počisti izbor

en: Please choose an icon first.
sl: Najprej izberite ikono.

en: Failed to create the template.
sl: Predloge ni mogoče ustvariti.

en: Please select a template that should be removed.
sl: Izberite predlogo, ki jo želite odstraniti.

en: The template could not be removed.
sl: Predloge ni mogoče odstraniti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of &rows:
sl: Število v&rstic:

en: Number of c&ols:
sl: Število s&tolpcev:

en: Choose an environment.
sl: Izberite okolje.

en: Choose the number of table rows.
sl: Izberite število vrstic tabele.

en: Number of cols:
sl: Število stolpcev:

en: Number of groups:
sl: Število skupin:

en: New File
sl: Nova datoteka

en: LaTeX Document
sl: Dokument LaTeX

en: BibTeX Document
sl: Dokument BibTeX

en: Kile Script
sl: Skript Kile

en: Tool Name
sl: Ime orodja

en: Class
sl: Razred

en: <Custom>
sl: <po meri>

en: Error: A tool by this name exists already.
sl: Napaka: orodje s tem imenom že obstaja.

en: Error: The name may not contain a slash '/'.
sl: Napaka: ime ne sme vsebovati poševnice »/«.

en: Error: The name may not contain a (, ), [, or ].
sl: Napaka: ime ne sme vsebovati znakov (, ), [ in ].

en: PDF Wizard
sl: Čarovnik za PDF

en: *.pdf|PDF Files
sl: *.pdf|Datoteke PDF

en: Re&arrange
sl: Prera&zporedi

en: Select Even Pages
sl: Izberi sode strani

en: Select Odd Pages
sl: Izberi lihe strani

en: Decrypt
sl: Dešifriraj

en: Select Pages
sl: Izberi strani

en: Delete Pages
sl: Izbriši strani

en: Apply a background watermark
sl: Uporabi vodni žig v ozadju

en: Apply a background color
sl: Uporabi barvo ozadja

en: Apply a foreground stamp
sl: Uporabi vodni žig v ospredju

en: pdftk: Choose Parameter
sl: pdftk: izberite parameter

en: pdfpages: Choose Parameter
sl: pdfpages: izberite parameter

en: Error: unknown number of pages
sl: Napaka: neznano število strani

en: PDFTK-Password
sl: PDFTK-geslo

en: This input file is encrypted, so only <i>pdftk</i> works.
sl: Ta vhodna datoteka je šifrirana, tako da deluje le <i>pdftk</i>.

en: A password is necessary to rearrange pages.
sl: Za prerazporeditev strani je potrebno geslo.

en: &Update
sl: P&osodobi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pages:
sl: Strani:

en: All options for 'pdftk'
sl: Vse možnosti za »pdftk«

en: All options for 'pdfpages'
sl: Vse možnosti za »pdfpages«

en: &Apply
sl: &Uveljavi

en: PDF Tools
sl: Orodja PDF

en: LaTeX with 'pdfpages' package
sl: LaTeX s paketom »pdfpages«

en: Finished with an error (wrong password)
sl: Zaključeno z napako (napačno geslo)

en: Finished with an error
sl: Zaključeno z napako

en: The given file doesn't exist.
sl: Podana datoteka ne obstaja.

en: No input file is given.
sl: Vhodna datoteka ni podana.

en: This input file does not exist.
sl: Vhodna datoteka ne obstaja.

en: No password is given.
sl: Geslo ni podano.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Input file:
sl: Vhodna datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbPages)
en: pages
sl: strani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbPassword)
en: Password:
sl: Geslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbParameterIcon) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbIconChosen)
en: Icon
sl: Ikona

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tbRearrangements)
en: Rearrangements
sl: Prerazporeditve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbOutfile)
en: Output file:
sl: Izhodna datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbView)
en: Show the resulting PDF file
sl: Pokaži izhajajočo datoteko PDF

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbOverwrite)
en: Overwrite the original file
sl: Prepiši izvorno datoteko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbStamp)
en: PDF file:
sl: Datoteka PDF:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbBackgroundColor)
en: Background:
sl: Ozadje:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tbProperties)
en: Properties
sl: Lastnosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_gbProperties)
en: Properties of this PDF document
sl: Lastnosti tega dokumenta PDF

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Title:
sl: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Keywords:
sl: Ključne besede:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: Author:
sl: Avtor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Format:
sl: Oblika:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Encryption:
sl: Šifriranje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Creation date:
sl: Datum izdelave:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbCreationDate) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbModDate)
en: date
sl: datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Modification date:
sl: Datum spremembe:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_tbPermissions)
en: Permissions
sl: Dovoljenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Printing:
sl: Tiskanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Copy text or graphics:
sl: Kopiraj besedilo ali grafiko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Modify contents:
sl: Spremeni vsebino:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbPrinting) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbModify) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbCopy) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbFormFeeds) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbAnnot
en: allowed
sl: dovoljeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbPrinting)
en: Allow only Printing
sl: Dovoli le tiskanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbAll)
en: Allow all features
sl: Dovoli vse funkcionalnosti

en: Rearrange Postscript File
sl: Preuredi datoteko Postscript

en: 1 DIN A5 Page + Empty Page --> DIN A4
sl: 1 stran DIN A5 + prazna stran —> DIN A4

en: 1 DIN A5 Page + Duplicate --> DIN A4
sl: 1 stran DIN A5 + dvojnik —> DIN A4

en: 2 DIN A5 Pages --> DIN A4
sl: 2 strani DIN A5 —> DIN A4

en: 2 DIN A5L Pages --> DIN A4
sl: 2 strani DIN A5L —> DIN A4

en: 4 DIN A5 Pages --> DIN A4
sl: 4 strani DIN A5 —> DIN A4

en: 1 DIN A4 Page + Empty Page --> DIN A4
sl: 1 stran DIN A4 + prazna stran —> DIN A4

en: 1 DIN A4 Page + Duplicate --> DIN A4
sl: 1 stran DIN A4 + dvojnik —> DIN A4

en: 2 DIN A4 Pages --> DIN A4
sl: 2 strani DIN A4 —> DIN A4

en: 2 DIN A4L Pages --> DIN A4
sl: 2 strani DIN A4L —> DIN A4

en: Copy All Pages (sorted)
sl: Kopiraj vse strani (razvrščeno)

en: Copy All Pages (unsorted)
sl: Kopiraj vse strani (nerazvrščeno)

en: pstops: Choose Parameter
sl: pstops: izberite parameter

en: psselect: Choose Parameter
sl: psselect: izberite parameter

en: Done
sl: Končano

en: Could not create a temporary file.
sl: Začasne datoteke ni mogoče ustvariti.

en: Copies:
sl: Kopije:

en: Postscript Tools
sl: Orodja Postscript

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_edInfile)
en: Input file, which should be converted.
sl: Vhodna datoteka, ki naj bo pretvorjena.

en: Extensions
sl: Končnice

en: Insert a short descriptive name of your project here.
sl: Tukaj vnesite kratko opisno ime za svoj projekt.

en: Project &title:
sl: &Naslov projekta:

en: Project &folder:
sl: &Mapa projekta:

en: Insert the path to your project here.
sl: Tukaj vstavite pot do svojega projekta.

en: (use global settings)
sl: (uporabi splošne nastavitve)

en: Source Files
sl: Izvorne datoteke

en: Package Files
sl: Paketne datoteke

en: Image Files
sl: Slikovne datoteke

en: Default Graphics Extension:
sl: Privzeta končnica za grafiko:

en: Predefined:
sl: Vnaprej določeno:

en: Invalid extension
sl: Neveljavna končnica

en: Create New Project
sl: Ustvari nov projekt

en: Create a new file and add it to this project
sl: Ustvarite novo datoteko in jo dodajte temu projektu

en: No Project Name Given
sl: Projekt še nima imena

en: Untitled
sl: Neimenovano

en: Project File Already Exists
sl: Projektna datoteka že obstaja

en: File Already Exists
sl: Datoteka že obstaja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Project Options
sl: Možnosti projekta

en: &Master document:
sl: &Glavni dokument:

en: (auto-detect)
sl: (samodejno zaznaj)

en: &Packages
sl: &Paketi

en: &Document Properties
sl: &Lastnosti dokumenta

en: Paper si&ze:
sl: Ve&likost papirja:

en: E&ncoding:
sl: &Kodiranje:

en: Description
sl: Opis

en: Ed&it...
sl: &Uredi …

en: LaTe&X packages:
sl: Paketi LaTe&X:

en: Package
sl: Paket

en: Value
sl: Vrednost

en: &Add Package...
sl: &Dodaj paket …

en: Add a new package
sl: Dodaj nov paket

en: &Reset to Defaults
sl: &Ponastavi na privzeto

en: Reset to the default list of packages
sl: Ponastavi na privzeti seznam paketov

en: &Author:
sl: &Avtor:

en: &Title:
sl: &Naslov:

en: Dat&e:
sl: Dat&um:

en: &Theme:
sl: &Tema:

en: Puts formula numbers on the left side
sl: Postavi številke formule na levo stran

en: Aligns formulas on the left side
sl: Poravna formule na levo stran

en: Paragraph spacing of half a line
sl: Razmik odstavkov polovične vrstice

en: Normal great title font sizes
sl: Običajna velikost pisav za naslove

en: Small font sizes for titles
sl: Manjša velikost pisav za naslove

en: Even smaller font sizes for titles
sl: Še manjša velikost pisav za naslove

en: Number the bibliography in the TOC
sl: Oštevilči bibliografijo v kazalu vsebine

en: The file is compiled in draft mode
sl: Datoteka je prevedena v načinu osnutka

en: The file is compiled in final mode
sl: Datoteka je prevedena v končnem načinu

en: Slides will use many colors
sl: Prosojnice uporabljajo številne barve

en: Slides will use a restricted set of colors
sl: Prosojnice uporabljajo omejen nabor barv

en: Create a PDF handout
sl: Ustvari izroček PDF

en: For PDF transparency
sl: Za prosojnost PDF

en:  Notes are not shown
sl: Opombe niso prikazane

en:  Include notes in the output file
sl:  Vključi opombe v izhodno datoteko

en: %1 '%2' already exists.
sl: %1 »%2« že obstaja.

en: Hypertext marks in LaTeX
sl: Oznake hiperteksta v LaTeX-u

en: Make bookmarks
sl: Naredi zaznamke

en: Put section numbers in bookmarks
sl: V zaznamke postavi številke odsekov

en: Text for PDF Keywords field
sl: Besedilo v polju ključnih besed PDF

en: Text for PDF Producer field
sl: Besedilo v polju izdelovalca PDF

en: Starting view of PDF document
sl: Začetni pogled dokumenta PDF

en: Text for PDF Subject field
sl: Besedilo v polju zadeve PDF

en: Text for PDF Title field
sl: Besedilo v polju naslova PDF

en: Enable index generation
sl: Omogoči tvorbo kazala

en: Load all pstricks packages
sl: Naloži vse pakete pstricks

en: Support for including graphics
sl: Podpora za vključevanje grafike

en: <default>
sl: <privzeto>

en: <empty>
sl: <prazno>

en: Add Fontsize
sl: Dodaj velikost pisave

en: Remove Fontsize
sl: Odstrani velikost pisave

en: Add Papersize
sl: Dodaj velikost papirja

en: Remove Papersize
sl: Odstrani velikost papirja

en: Add Option
sl: Dodaj možnost

en: &Description:
sl: &Opis:

en: Edit Option
sl: Uredi možnost

en: Add Package
sl: Dodaj paket

en: &Package:
sl: &Paket:

en: &Select this package
sl: &Izberi ta paket

en: &Option:
sl: &Možnost:

en: package:
sl: paket:

en: De&fault value:
sl: Privze&ta vrednost:

en: &Value:
sl: &Vrednost:

en: Edit Package
sl: Uredi paket

en: Do you want to delete this package option?
sl: Ali želite izbrisati to možnost paketov?

en: Do you want to delete this package?
sl: Ali želite izbrisati ta paket?

en: Do you want to reset this package list?
sl: Ali želite izbrisati ta seznam paketov?

en: Reset Package List
sl: Ponastavi seznam paketov

en: This package already exists.
sl: Ta paket že obstaja.

en: Could not identify the package name.
sl: Imena paketa ni mogoče identificirati.

en: New Key Sequence
sl: Novo zaporedje tipk

en: Use a shortcut to execute a script.
sl: Uporabite tipke za bližnjico pri izvajanju skripta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbShortcut)
en: Shortcut
sl: Bližnjica

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy as LaTeX
sl: Kopiraj kot LaTeX

en: Summary
sl: Povzetek

en: Statistics for %1
sl: Statistika za %1

en: Statistics for the Project %1
sl: Statistika projekta %1

en: Statistics for project %1, file %2
sl: Statistika projekta %1, datoteke %2

en: Statistics for project %1
sl: Statistika projekta %1

en: Statistics for Untitled
sl: Statistika za Neimenovano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of &columns:
sl: Število &stolpcev:

en: Align Left
sl: Poravnaj levo

en: Align Right
sl: Poravnaj desno

en: Bold
sl: Krepko

en: Italic
sl: Ležeče

en: Underline
sl: Podčrtano

en: Join Cells
sl: Združi celice

en: Split Cells
sl: Razdeli celice

en: Edit Frame
sl: Uredi okvir

en: Background Color
sl: Barva ozadja

en: Text Color
sl: Barva besedila

en: Clear Text
sl: Počisti besedilo

en: Clear Attributes
sl: Počisti atribute

en: Clear All
sl: Počisti vse

en: Paste content from clipboard
sl: Prilepi vsebino iz odložišča

en: Number of rows:
sl: Število vrstic:

en: Table width:
sl: Širina tabele:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_setbullets)
en: Insert bullets
sl: Vstavi oznake

en: Choose the number of table columns.
sl: Izberite število stolpcev tabele.

en: Set the width of the table.
sl: Določite širino tabele.

en: The text will be aligned at the left border of the cell.
sl: Besedilo bo poravnano na levi rob celice.

en: The text will be centered.
sl: Besedilo bo postavljeno sredinsko.

en: The text will be aligned at the right border of the cell.
sl: Besedilo bo poravnano na desni rob celice.

en: Splits joined cells.
sl: Razdeli spojene celice.

en: Choose a background color (needs color package).
sl: Izberite barvo ozadja (potreben je paket color).

en: Choose a text color (needs color package).
sl: Izberite barvo besedila (potreben je paket color).

en: Apply
sl: Uporabi

en: p{w} Alignment
sl: Poravnava p{w}

en: b{w} Alignment
sl: Poravnava b{w}

en: m{w} Alignment
sl: Poravnava m{w}

en: X Alignment
sl: Poravnava X

en: Insert Before Declaration
sl: Vstavi pred deklaracijo

en: Insert After Declaration
sl: Vstavi po deklaraciji

en: Empty Clipboard
sl: Izprazni odložišče

en: Documentation Browser
sl: Brskalnik po dokumentaciji

en: Table of Contents
sl: Kazalo vsebine

en: Cancel &Search
sl: Prekliči i&skanje

en: Could not read 'texdoctk.dat'.
sl: Datoteke »texdoctk.dat« ni mogoče prebrati.

en: Could not read the style file.
sl: Slogovne datoteke ni mogoče prebrati.

en: No KDE service found for this file.
sl: Za to datoteko storitve KDE ni mogoče najti.

en: Could not find '%1'
sl: »%1« ni mogoče najti

en: Search results for keyword '%1'
sl: Rezultati iskanja za ključno besedo »%1«

en: &Menu item:
sl: &Menijski ukaz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbRemove)
en: &Remove
sl: &Odstrani

en: &Separator
sl: &Ločilo

en: Move &Up
sl: Premakni navz&gor

en: Move &Down
sl: Premakni navz&dol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbXmlFile) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbFile)
en: File:
sl: Datoteka:

en: &Menu entry:
sl: &Menijski vnos:

en: &Help file:
sl: Datoteka po&moči:

en: Select File
sl: Izberite datoteko

en: File '%1' does not exist.
sl: Datoteka »%1« ne obstaja.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_gbMenuEntry)
en: Menu Entry
sl: Menijski ukaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbMenuentryType)
en: Text
sl: Besedilo

en: Insert file contents
sl: Vstavi vsebino datoteke

en: Execute program
sl: Izvedi program

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbInsertSeparator)
en: Separator
sl: Ločilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbInsertSubmenu)
en: Submenu
sl: Podmeni

en: Select Menu File
sl: Izberi menijsko datoteko

en: Save Menu File
sl: Shrani menijsko datoteko

en: File '%1' does already exist.
    Overwrite this file?
sl: Datoteka »%1« že obstaja.
    Jo želite prepisati?

en: Menutype
sl: Vrsta menija

en: Please choose a menutype
sl: Izberite vrsto menija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbIcon)
en: Choose
sl: Izberite

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_gbUserMenu)
en: LaTeX Usermenu
sl: Uporabniški meni LaTeX

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbDelete)
en: Delete the selected item.
sl: Izbriši izbrani element.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbDown)
en: Move the selected item down.
sl: Premakni izbrani element navzdol.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbDown)
en: Down
sl: Navzdol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbInsertBelow)
en: Insert
sl: Vstavi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbUp)
en: Move the selected item up.
sl: Premakni izbrani element navzgor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbUp)
en: Up
sl: Navzgor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Menu File
sl: Datoteka menija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbInstall)
en: Install
sl: Namesti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbLoad)
en: Load
sl: Naloži

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbSave)
en: Save
sl: Shrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbSaveAs)
en: Save as
sl: Shrani kot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbXmlInstalled)
en: (installed)
sl: (nameščeno)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbNew)
en: New
sl: Nov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbText)
en: Text:
sl: Besedilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbShortcut)
en: Shortcut:
sl: Bližnjica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbType)
en: Type:
sl: Vrsta:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, m_urlRequester)
en: Filename of the corresponding file.
sl: Ime ustrezne datoteke.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbIcon)
en: Choose an icon for this action.
sl: Izberite ikono za to dejanje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbIconDelete)
en: Remove the icon for this action.
sl: Odstranite ikono za to dejanje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_pbMenuentryType)
en: Change the type of a menu item.
sl: Spremenite vrsto menijskega ukaza.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbMenuentryType)
en: Change
sl: Spremeni

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_leMenuEntry)
en: The label of the selected menu item.
sl: Oznaka izbranega menijskega ukaza.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbMenuEntry)
en: Entry:
sl: Vnos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbSelectInsertion)
en: Select inserted text
sl: Izberi vstavljeno besedilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbReplaceSelection)
en: Replace selected text
sl: Zamenjaj izbrano besedilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_cbNeedsSelection)
en: Needs selected text
sl: Potrebno je izbrati besedilo

en: Insert above
sl: Vstavi nad

en: Insert below
sl: Vstavi pod

en: Insert a separator above
sl: Vstavi črto nad

en: Insert a separator below
sl: Vstavi črto pod

en: Insert a submenu above
sl: Vstavi podmeni nad

en: Insert a submenu below
sl: Vstavi podmeni pod

en: Insert into this submenu
sl: Vstavi v ta podmeni

en: Insert a separator into this submenu
sl: Vstavi črto v ta podmeni

en: Insert a submenu into this submenu
sl: Vstavi podmeni v ta podmeni

en: Delete this item
sl: Izbriši ta element

en: Delete the complete tree
sl: Izbriši celo drevo

en: Collapse submenu
sl: Zloži podmeni

en: Expand submenu
sl: Razširi podmeni

en: Collapse complete tree
sl: Zloži celo drevo

en: Expand complete tree
sl: Razširi celo drevo

en: Info
sl: Podatki

en: <p><strong>Error:</strong>
sl: <p><strong>Napaka:</strong>

en: Name
sl: Ime

note: i18n: ectx: ToolBar (extraToolBar)
en: Extra
sl: Dodatno

en: Invalid Characters
sl: Neveljavni znaki

en: Missing Extension
sl: Manjka končnica

en: All documents saved to disk.
sl: Vsi dokumenti so shranjeni na disk.

en: Saving of all documents failed.
sl: Shranjevanje vseh dokumentov je spodletelo.

en: Document saved to disk.
sl: Dokument je shranjen na disk.

en: Saving document failed.
sl: Shranjevanje dokumenta je spodletelo.

en: English quotes:   ``   &apos;&apos;
sl: Angleški narekovaji:   ``   &apos;&apos;

en: French quotes:   &quot;&lt;   &quot;&gt;
sl: Francoski narekovaji:   &quot;&lt;   &quot;&gt;

en: German quotes:   &quot;`   &quot;&apos;
sl: Nemški narekovaji:   &quot;`   &quot;&apos;

en: French quotes (long):   \flqq   \frqq
sl: Francoski narekovaji (dolgi):   \flqq   \frqq

en: German quotes (long):   \glqq   \grqq
sl: Nemški narekovaji (dolgi):   \glqq   \grqq

en: Icelandic quotes (v1):   \ilqq   \irqq
sl: Islandski narekovaji (v1):   \ilqq   \irqq

en: Icelandic quotes (v2):   \iflqq   \ifrqq
sl: Islandski narekovaji (v2):   \iflqq   \ifrqq

en: Czech quotes:   \uv{}
sl: Češki narekovaji:   \uv{}

en: csquotes package:   \enquote{}
sl: Paket csquotes:   \enquote{}

en: You have to include the package %1 to use %2.
sl: Za uporabo %2 morate vključiti paket %1.

en: Messages
sl: Sporočila

en: Errors
sl: Napake

en: Warnings
sl: Opozorila

en: View Log File
sl: Pokaži datoteko zapisnika

en: Previous LaTeX Error
sl: Prejšnja napaka LaTeX

en: Next LaTeX Error
sl: Naslednja napaka LaTeX

en: Previous LaTeX Warning
sl: Prejšnje opozorilo LaTeX

en: Next LaTeX Warnings
sl: Naslednje opozorilo LaTeX

en: Errors: %1
sl: Napake: %1

en: Warnings: %1
sl: Opozorila: %1

en: Open File
sl: Odpri datoteko

en: Files and Projects
sl: Datoteke in projekti

en: Structure
sl: Struktura

en: Scripts
sl: Skripti

en: Symbols
sl: Simboli

en: Most Frequently Used
sl: Najpogosteje uporabljeni

en: Operators
sl: Operatorji

en: Arrows
sl: Puščice

en: Miscellaneous Text
sl: Razno besedilo

en: Delimiters
sl: Ločila

en: Greek
sl: Grški znaki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Special Characters
sl: Posebni znaki

en: Cyrillic Characters
sl: Cirilični znaki

en: User Defined
sl: Uporabniško določeno

en: Abbreviation
sl: Okrajšava

en: Log and Messages
sl: Zapisnik in sporočila

en: Output
sl: Izpis

en: Save All
sl: Shrani vse

en: Create Template From Document...
sl: Ustvari predlogo iz dokumenta …

en: &Remove Template...
sl: &Odstrani predlogo …

en: Close All
sl: Zapri vse

en: Close All Ot&hers
sl: Zapri vse &druge

en: S&tatistics
sl: S&tatistika

en: &Central European (cp-1250)
sl: &Vzhodno evropsko (cp-1250)

en: &Western European (cp-1252)
sl: &Zahodno evropsko (cp-1252)

en: Next section
sl: Naslednji odsek

en: Prev section
sl: Prejšnji odsek

en: Next paragraph
sl: Naslednji odstavek

en: Prev paragraph
sl: Prejšnji odstavek

en: Find &in Files...
sl: Najdi v datoteka&h …

en: Refresh Str&ucture
sl: Osveži stru&kturo

en: &New Project...
sl: &Nov projekt …

en: &Open Project...
sl: &Odpri projekt …

en: Open &Recent Project
sl: Odpri &nedavni projekt

en: A&dd Files to Project...
sl: &Dodaj datoteke projektu …

en: Refresh Project &Tree
sl: Osveži d&revo projekta

en: Project &Options
sl: &Možnosti projekta

en: &Close Project
sl: &Zapri projekt

en: &Show Projects...
sl: &Pokaži projekte …

en: Re&move Files From Project...
sl: Odst&rani datoteke iz projekta …

en: Show Project &Files...
sl: Pokaži projektne &datoteke …

en: Open All &Project Files
sl: Odpri vse &projektne datoteke

en: Find in &Project...
sl: Najdi v &projektu …

en: Clean
sl: Počisti

en: Next Document
sl: Naslednji dokument

en: Previous Document
sl: Prejšnji dokument

en: Next Bullet
sl: Naslednja oznaka

en: Prev Bullet
sl: Prejšnja oznaka

en: Paragraph
sl: Odstavek

en: Line
sl: Vrstica

en: To End of Line
sl: Konec vrstice

en: Go to Begin
sl: Pojdi na začetek

en: Go to End
sl: Pojdi na konec

en: Close
sl: Zapri

en: Selection
sl: Izbor

en: Subdocument
sl: Poddokument

en: &Bibliography
sl: &Bibliografija

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

en: Settings for BibTeX
sl: Nastavitve za BibTeX

en: Settings for Biblatex
sl: Nastavitve za Biblatex

en: Quick Start
sl: Hitri začetek

en: Show Document Viewer
sl: Pokaži pregledovalnik dokumentov

en: Show S&ide Bar
sl: Pokaži strans&ko vrstico

en: Show Mess&ages Bar
sl: Pokaži vrstico sporo&čil

en: LaTeX Command
sl: Ukaz LaTeX

en: Context Help
sl: Pojavna pomoč

en: Compile
sl: Prevedi

en: View
sl: Pokaži

en: Convert
sl: Pretvori

en: Project: %1
sl: Projekt: %1

en: Normal mode
sl: Navaden način

en: You have to include the package %1.
sl: Vključiti morate paket %1.

en: Insert text
sl: Vstavi besedilo

en: You have to include the packages %1.
sl: Vključiti morate pakete %1.

en: Refreshing structure...
sl: Osveževanje strukture …

note: i18n: ectx: label, entry (MainwindowWidth), group (Geometries)
en: The main window's width.
sl: Širina glavnega okna.

note: i18n: ectx: label, entry (MainwindowHeight), group (Geometries)
en: The main window's height.
sl: Višina glavnega okna.

note: i18n: ectx: label, entry (BottomBar), group (Show)
en: Whether to show the bottom bar.
sl: Ali naj bo spodnja vrstica prikazana.

note: i18n: ectx: label, entry (BottomBarSize), group (Show)
en: Height of the bottom bar.
sl: Višina spodnje vrstice.

note: i18n: ectx: label, entry (BottomBarIndex), group (Show)
en: Which tab of the bottom bar to show.
sl: Kateri zavihek spodnje vrstice naj bo prikazan.

note: i18n: ectx: label, entry (SideBarSize), group (Show)
en: Width of the sidebar.
sl: Širina stranske vrstice.

note: i18n: ectx: label, entry (SideBar), group (Show)
en: Whether to show the side bar.
sl: Ali naj bo stranska vrstica prikazana.

note: i18n: ectx: label, entry (ShowSplashScreen), group (Show)
en: Whether to show the splash screen on startup.
sl: Ali naj se ob zagonu izriše pojavni zaslon.

note: i18n: ectx: label, entry (SystemCheckLastVersionRunForAtStartUp), group (Show)
en: Last version of Kile for which the system check was run at start up
sl: Zadnja različica Kile, za katero je bilo ob zagonu izvedeno preverjanje sistema

note: i18n: ectx: label, entry (InsertDoubleQuotes), group (Editor Ext)
en: Automatic insertion of double quotes.
sl: Samodejno vstavljanje dvojnih narekovajev.

note: i18n: ectx: label, entry (DoubleQuotes), group (Editor Ext)
en: Language dependent type of double quotes.
sl: Od jezika odvisna vrsta dvojnih narekovajev.

note: i18n: ectx: label, entry (InsertSpecialCharacters), group (Editor Ext)
en: Automatic insertion of special characters.
sl: Samodejno vstavljanje posebnih znakov.

note: i18n: ectx: label, entry (imagemagick), group (IncludeGraphics)
en: Whether ImageMagick is installed.
sl: Ali je nameščen ImageMagick.

note: i18n: ectx: label, entry (resolution), group (IncludeGraphics)
en: The default image resolution.
sl: Privzeta ločljivost slik.

note: i18n: ectx: label, entry (location), group (Help)
en: Location of the TeX documentation.
sl: Mesto dokumentacije TeX.

note: i18n: ectx: label, entry (Restore), group (Files)
en: Reopen files and projects on startup.
sl: Ob zagonu ponovno odpri datoteke in projekte.

note: i18n: ectx: label, entry (dvipng), group (QuickPreview)
en: Whether Dvipng is installed.
sl: Ali je nameščen Dvipng.

note: i18n: ectx: label, entry (convert), group (QuickPreview)
en: Whether Convert is installed.
sl: Ali je nameščen Convert.

note: i18n: ectx: label, entry (envPreviewInWidget), group (QuickPreview)
en: Show preview of environments in bottom bar.
sl: Pokaži predogled okolij v spodnji vrstici.

note: i18n: ectx: label, entry (selPreviewInWidget), group (QuickPreview)
en: Show preview of selected text in bottom bar.
sl: Pokaži predogled izbranega besedila v spodnji vrstici.

note: i18n: ectx: label, entry (ScriptingEnabled), group (Scripting)
en: Enable the scripting support.
sl: Omogočite podporo za skripta.

note: i18n: ectx: label, entry (TimeLimitEnabled), group (Scripting)
en: Set a time limit for the execution of scripts.
sl: Določite časovno omejitev za izvajanje skripta.

note: i18n: ectx: label, entry (TimeLimit), group (Scripting)
en: Time limit for the execution of scripts.
sl: Časovna omejitev za izvedbo skripta.

note: i18n: ectx: label, entry (symbolViewUTF8), group (MostUsedSymbols)
en: Should UTF-8 characters instead of commands be inserted
sl: Ali naj bodo vstavljeni znaki UTF-8 namesto ukazov

note: i18n: ectx: label, entry (userMenuFile), group (UserMenu)
en: XML file for the user menu
sl: Datoteka XML za uporabniški meni

note: i18n: ectx: label, entry (previewEnabledForFreshlyOpenedDocuments), group (LivePreview)
en: Enable preview for freshly opened documents.
sl: Omogoči predogled za sveže odprte dokumente.

note: i18n: ectx: label, entry (livePreviewCompileOnlyAfterSaving), group (LivePreview)
en: Only compile documents after saving.
sl: Dokumente prevedi le po shranjevanju.

en: &Label:
sl: &Oznaka:

en: Could not find template: %1
sl: Predloge ni mogoče najti: %1

en: File Not Found
sl: Datoteka ni bila najdena

en: Please save the file first.
sl: Najprej shranite datoteko.

en: Open/create a document first.
sl: Najprej odprite/ustvarite dokument.

en: Create Template From Document
sl: Ustvari predlogo iz dokumenta

en: Remove Template
sl: Odstrani predlogo

en: Open Files
sl: Odpri datoteke

en: Saving
sl: Shranjevanje

en: Save File
sl: Shrani datoteko

en: Overwrite File?
sl: Želite prepisati datoteko?

en: Refresh Project Tree
sl: Osveži drevo projekta

en: Could Not Refresh Project Tree
sl: Drevesa projekta ni mogoče osvežiti

en: Select Project
sl: Izberite projekt

en: Add to Project
sl: Dodaj projektu

en: The file %1 is already member of the project %2
sl: Datoteka %1 je že del projekta %2

en: Cannot Remove File From Project
sl: Datoteke ni mogoče odstraniti iz projekta

en: Project Already Open
sl: Projekt je že odprt

en: Open Project
sl: Odpri projekt

en: Save Project
sl: Shrani projekt

en: Add Files to Project
sl: Dodaj datoteke projektu

en: Add Files
sl: Dodaj datoteke

en: Close Project
sl: Zapri projekt

en: Could Not Close Project
sl: Projekta ni mogoče zapreti

en: Cleaning %1: %2
sl: Čiščenje %1: %2

en: Switch Project
sl: Preklopi projekt

en: Select Files to Remove
sl: Izberite datoteke, ki jih želite odstraniti

en: Show Project Files
sl: Pokaži projektne datoteke

en: graphics file
sl: grafična datoteka

en: Open All Project Files
sl: Odpri vse datoteke projekta

en: not opened: %1 (%2)
sl: ni odprto: %1 (%2)

en: Project Files
sl: Projektne datoteke

en: Project Error
sl: Napaka projekta

en: Opening Project...
sl: Odpiranje projekta …

en: Scanning project files...
sl: Pregledovanje projektnih datotek …

en: (La)TeX Source Files
sl: Izvorne datoteke (La)TeX

en: (La)TeX Packages
sl: Paketi (La)TeX

en: BibTeX Files
sl: Datoteke BibTeX

en: Kile Script Files
sl: Datoteke skript za Kile

en: Kile Project Files
sl: Projektne datoteke Kile

en: Undefined
sl: Nedoločeno

en: Script
sl: Skript

en: You do not have permission to run %1.
sl: Nimate ustreznih pravic za zagon %1.

en: Diagnostics could not find any obvious problems.
sl: Z diagnostiko ni mogoče najti nobene očitne težave.

en: The document viewer is not available
sl: Pregledovalnik dokumentov ni na voljo

en: Cite
sl: Citiraj

en: Add BibTeX database
sl: Dodaj zbirko podatkov BibTeX

en: Paste
sl: Prilepi

en: Package Import - \usepackage{}
sl: Uvoz paketa - \usepackage{}

en: Package Import
sl: Uvoz paketa

en: AMS Packages
sl: Paketi AMS

en: Generate Title - \maketitle
sl: Tvori naslovnico - \maketitle

en: Generate Title
sl: Tvori naslovnico

en: Table of Contents - \tableofcontents
sl: Kazalo vsebine - \tableofcontents

en: Title Definition - \title{}
sl: Definicija naslova - \title{}

en: Title Definition
sl: Definicija naslova

en: \title{text}
    The \title command declares text to be the title.
    Use \\ to tell LaTeX where to start a new line in a long title.
sl: \title{besedilo}
    Ukaz \title določi besedilo, ki velja za naslov.
    Uporabite \\, da seznanite LaTeX, kje naj prelomi vrstico v daljšem naslovu.

en: Author Definition - \author{}
sl: Definicija avtorja - \author{}

en: Author Definition
sl: Definicija avtorja

en: Each line must be terminated with the string \\.
sl: Vsaka vrstica se mora zaključiti z nizom \\.

en: Align Left - \begin{flushleft}
sl: Poravnaj levo - \begin{flushleft}

en: Align Right - \begin{flushright}
sl: Poravnaj desno - \begin{flushright}

en: Quotation - \begin{quotation}
sl: Citat - \begin{citat}

en: Quotation
sl: Citat

en: Verse - \begin{verse}
sl: Verz - \begin{verse}

en: Verse
sl: Verz

en: Bulleted List - \begin{itemize}
sl: Označeni seznam - \begin{itemize}

en: Bulleted List
sl: Označeni seznam

en: Description - \begin{description}
sl: Opis - \begin{description}

en: Table - \begin{table}
sl: Tabela - \begin{table}

en: Figure - \begin{figure}
sl: Slika - \begin{figure}

en: Title Page - \begin{titlepage}
sl: Naslovnica - \begin{titlepage}

en: Title Page
sl: Naslovnica

en: Typewriter
sl: Pisalni stroj

en: Horizontal Line - \hline
sl: Vodoravna črta - \hline

en: Horizontal Line
sl: Vodoravna črta

en: Vertical Line - \vline
sl: Navpična črta - \vline

en: Vertical Line
sl: Navpična črta

en: New Page - \newpage
sl: Nova stran - \newpage

en: New Page
sl: Nova stran

en: Line Break - \linebreak
sl: Prelom vrstice - \linebreak

en: Line Break
sl: Prelom vrstice

en: Page Break - \pagebreak
sl: Prelom strani - \pagebreak

en: Page Break
sl: Prelom strani

en: Type or select a filename:
sl: Vnesite ali izberite ime datoteke:

en: File Inclusion - \input{file}
sl: Vključitev datoteke - \input{file}

en: File Inclusion
sl: Vključitev datoteke

en: C&hapter
sl: Po&glavje

en: &Paragraph
sl: &Odstavek

en: Size
sl: Velikost

en: small
sl: majhna

en: large
sl: velika

en: Large
sl: Velika

en: Huge
sl: Ogromna

en: Other
sl: Drugo

en: \label{key}
sl: \label{ključ}

en: \index{word}
sl: \index{beseda}

en: \footnote{text}
sl: \footnote{besedilo}

note: i18n("cite from ViewBib")); actionother_list->addAction(action);
en: Underline - \underline{}
sl: Podčrtano - \underline{}

en: Smart New Line
sl: Pametna nova vrstica

en: Abstract - \begin{abstract}
sl: Povzetek - \begin{abstract}

en: Abstract
sl: Povzetek

en: Table of Figures - \listoffigures
sl: Kazalo slik - \listoffigures

en: Table of Figures
sl: Kazalo slik

en: Table of Tables - \listoftables
sl: Kazalo preglednic - \listoftables

en: Table of Tables
sl: Kazalo preglednic

en: Generate Index - \makeindex
sl: Tvori kazalo - \makeindex

en: Generate Index
sl: Tvori kazalo

en: Print Index - \printindex
sl: Natisni kazalo - \printindex

en: Print Index
sl: Natisni kazalo

en: Glossary - \makeglossary
sl: Besednjak - \makeglossary

en: Glossary
sl: Besednjak

en: Bibliography
sl: Bibliografija

en: Bibliography - \begin{thebibliography}
sl: Bibliografija - \begin{thebibliography}

en: Embedded Code - \verb||
sl: Vdelana koda - \verb||

en: Embedded Code
sl: Vdelana koda

en: Strong
sl: Močna

en: Monospace
sl: Enoširinska

en: Medium
sl: Srednja

en: Bibliography Generation - \bibliography{}
sl: Izdelava bibliografije - \bibliography{}

en: Bibliography Generation
sl: Izdelava bibliografije

en: Load Biblatex Package - \usepackage{biblatex}
sl: Naloži paket Biblatex - \usepackage{biblatex}

en: Load Biblatex Package
sl: Naloži paket Biblatex

en: Print Bibliography
sl: Natisni bibliografijo

en: Prints the complete bibliography
sl: Natisne celotno bibliografijo

en: Print Bibliography by Section
sl: Natisni bibliografijo po odsekih

en: Print the bibliography for each section
sl: Natisne bibliografijo za vsak odsek posebej

en: Equation - \begin{equation}
sl: Enačba - \begin{equation}

en: Equation
sl: Enačba

en: Normal Fraction - \frac{}{}
sl: Navaden ulomek - \frac{}{}

en: Normal Fraction
sl: Navaden ulomek

en: Left Delimiter
sl: Levo ločilo

en: left (
sl: levi (

en: left [
sl: levi [

en: left {
sl: levi {

en: left &lt;
sl: levi &lt;

en: left )
sl: levi )

en: left ]
sl: levi ]

en: left }
sl: levi }

en: left &gt;
sl: levi &gt;

en: left .
sl: leva .

en: Right Delimiter
sl: Desno ločilo

en: right )
sl: desni )

en: right ]
sl: desni ]

en: right }
sl: desni }

en: right &gt;
sl: desni &gt;

en: right (
sl: desni (

en: right [
sl: deni [

en: right {
sl: desni {

en: right &lt;
sl: desni &lt;

en: right .
sl: desni .

en: Split
sl: Razdeli

en: Align
sl: Poravnaj

en: Aligned
sl: Poravnano

note: i18np call can cause some confusion when 0 is passed to it (#275700)
en: 0 errors
sl: 0 napak

en: 1 error | %1 errors
sl[0]: %1 napaka
sl[1]: %1 napaki
sl[2]: %1 napake
sl[3]: %1 napak

en: 0 warnings
sl: 0 opozoril

en: 1 warning | %1 warnings
sl[0]: %1 opozorilo
sl[1]: %1 opozorili
sl[2]: %1 opozorila
sl[3]: %1 opozoril

en: Select Bibliography
sl: Izberite bibliografijo

en: Select a bibliography
sl: Izberite bibliografijo

en: No bibliography selected.
sl: Nobena bibliografija ni izbrana.

en: No bibliographies found.
sl: Bibliografij ni mogoče najti.

en: Could not change to the folder %1.
sl: V mapo %1 se ni mogoče pomakniti.

en: Please save the untitled document first.
sl: Najprej shranite neimenovani dokument.

en: The file %1 does not exist.
sl: Datoteka %1 ne obstaja.

en: The file %1 is not readable.
sl: Datoteka %1 ni berljiva.

en: Continue?
sl: Ali želite nadaljevati?

en: Archive Project
sl: Arhiviraj projekt

en: Unknown tool %1.
sl: Neznano orodje %1

en: Aborted
sl: Prekinjeno

en: &Stop
sl: &Ustavi

en: Auto-Detect
sl: Samodejno zaznaj

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (convert)
en: Con&vert To
sl: Pret&vori v

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: &Uredi

note: i18n: ectx: Menu (goto_menu)
en: &Go to
sl: Poj&di na

note: i18n: ectx: Menu (bullet)
en: &Bullets
sl: &Oznake

note: i18n: ectx: Menu (select)
en: &Select
sl: &Izberi

note: i18n: ectx: Menu (delete)
en: D&elete
sl: &Izbriši …

note: i18n: ectx: Menu (environment)
en: Environmen&t
sl: O&kolje

note: i18n: ectx: Menu (texgroup)
en: Te&X Group
sl: Skupina Te&X

note: i18n: ectx: Menu (view) i18n: ectx: Menu (menu_viewer)
en: &View
sl: &Pogled

note: i18n: ectx: Menu (menu_document_viewer) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, documentViewerGroupBox)
en: Document Viewer
sl: Pregledovalnik dokumentov

note: i18n: ectx: Menu (menu_compile)
en: &Compile
sl: Pr&evedi

note: i18n: ectx: Menu (menu_convert)
en: C&onvert
sl: Pre&tvori

note: i18n: ectx: Menu (menu_other)
en: O&ther
sl: &Drugo

note: i18n: ectx: Menu (menu_project)
en: Pro&ject
sl: Pro&jekt

note: i18n: ectx: Menu (menu_lists)
en: Tables and Lists
sl: Tabele in seznami

note: i18n: ectx: Menu (references)
en: &References
sl: S&klici

note: i18n: ectx: Menu (menu_environment)
en: &Environment
sl: &Okolje

note: i18n: ectx: Menu (menu_math)
en: &Math Commands
sl: &Matematični ukazi

note: i18n: ectx: Menu (menu_mathbraces)
en: Braces
sl: Oklepaji

note: i18n: ectx: Menu (menu_mathfrac)
en: AMS Fraction
sl: Ulomek AMS

note: i18n: ectx: Menu (menu_mathbinom)
en: AMS Binomial Expression
sl: Binomski izraz AMS

note: i18n: ectx: Menu (menu_mathcommands)
en: AMS Arrows
sl: Puščice AMS

note: i18n: ectx: Menu (menu_fontstyles)
en: &Font Styles
sl: Slogi &pisav

note: i18n: ectx: Menu (menu_fontfamily)
en: Font Family
sl: Družina pisav

note: i18n: ectx: Menu (menu_fontshape)
en: Font Shape
sl: Oblika pisave

note: i18n: ectx: Menu (menu_breaks)
en: Page- and Linebreaks
sl: Prelomi strani in vrstic

note: i18n: ectx: Menu (menu_skips)
en: Space
sl: Preslednica

note: i18n: ectx: Menu (wizard)
en: &Wizard
sl: &Čarovnik

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sl: &Pomoč

note: i18n: ectx: Menu (help_tex)
en: TeX Documentation
sl: Dokumentacija TeX

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main
sl: Glavna

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit
sl: Urejevalna

en: Paste as LaTe&X
sl: Prilepi kot LaTe&X

en: Fatal Error
sl: Usodna napaka

en: Print Compiled Document...
sl: Natisni prevedeni dokument …

en: Print Preview For Compiled Document...
sl: Predogled tiskanja za prevedeni dokument …

en: LivePreview
sl: Živi predogled

en: KDE Integrated LaTeX Environment
sl: Integrirano okolje LaTeX za KDE

en: Project Management/Developer
sl: Vodja projekta/razvijalec

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Former Developer
sl: Nekdanji razvijalec

en: Former Maintainer/Developer
sl: Nekdanji vzdrževalec/razvijalec

en: Migration from Subversion to Git
sl: Migracija iz Subversion v Git

en: KatePart Integration
sl: Integracija KatePart

en: Documentation
sl: Dokumentacija

en: Jump to line
sl: Skoči v vrstico

en: Start a new Kile mainwindow
sl: Zaženi novo okno programa Kile

en: Frame
sl: Okvir

en: Untitled Block
sl: Neimenovani blok

en: LaTeX ---> DVI (Okular)
sl: LaTeX —> DVI (Okular)

en: LaTeX ---> DVI (Document Viewer)
sl: LaTeX —> DVI (pregledovalnik dokumentov)

en: LaTeX ---> PS (Document Viewer)
sl: LaTeX —> PS (pregledovalnik dokumentov)

en: PDFLaTeX ---> PDF (Okular)
sl: PDFLaTeX —> PDF (Okular)

en: PDFLaTeX ---> PDF (Document Viewer)
sl: PDFLaTeX —> PDF (pregledovalnik dokumentov)

en: XeLaTeX ---> PDF (Document Viewer)
sl: XeLaTeX —> PDF (pregledovalnik dokumentov)

en: LuaLaTeX ---> PDF (Okular)
sl: LuaLaTeX —> PDF (Okular)

en: LuaLaTeX ---> PDF (Document Viewer)
sl: LuaLaTeX —> PDF (pregledovalnik dokumentov)

en: QuickPreview
sl: Hitri predogled

en: Script: information
sl: Skript: informacije

en: Script: sorry
sl: Skript: opravičilo

en: Script: error
sl: Skript: napaka

en: Script: question
sl: Skript: vprašanje

en: Script: warning
sl: Skript: opozorilo

en: Enter Value
sl: Vnesite vrednost

en: Please enter a value
sl: Vnesite vrednost

en: Script '%1.js'
sl: Skript »%1.js«

en: Save As
sl: Shrani kot

en: This action was canceled by the user.
sl: To dejanje je preklical uporabnik.

en: Error
sl: Napaka

en: Version Error
sl: Napaka različice

en: Script Error
sl: Napaka skripta

en: Empty File
sl: Izprazni datoteko

en: Empty LaTeX File
sl: Izprazni datoteko LaTeX

en: Empty BibTeX File
sl: Izprazni datoteko BibTeX

en: The file '%1' does not exist.
sl: Datoteka »%1« ne obstaja.

en: Expanded Text
sl: Razširjeno besedilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbAdd)
en: &Add
sl: &Dodaj

en: &Delete
sl: &Izbriši

en: Delete Abbreviation
sl: Izbriši okrajšavo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KileWidgetAppearanceConfig)
en: Appearance Configuration
sl: Prilagoditev videza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowDocumentViewerInExternalWindow)
en: Show in external window
sl: Pokaži v zunanjem oknu

en: Dictionary
sl: Slovar

en: File not found
sl: Datoteke ni mogoče najti

en: Completion
sl: Dokončevanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Threshold:
sl: Prag:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addFileButton)
en: Add...
sl: Dodaj …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeFileButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbRemoveTool) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbRemoveConfig)
en: Remove
sl: Odstrani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_showcwlview)
en: Show LaTeX commands
sl: Pokaži ukaze LaTeX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_showabbrevview)
en: Show abbreviations
sl: Pokaži okrajšave

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Completion Properties
sl: Lastnosti dokončevanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cb_setcursor)
en: Place cursor
sl: Postavi kazalko

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigCheckerWidget)
en: Performing System Check
sl: Izvajanje preverjanja sistema

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpResults)
en: Results
sl: Rezultati

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_envIndentSpaces)
en: Use spaces instead of tabs to indent
sl: Za zamikanje uporabi namesto tabulatorjev presledke

en: Open selected
sl: Odpri izbrane

en: Show LaTeX Files Only
sl: Pokaži le datoteke LaTeX

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Template Variables
sl: Spremenljivke predloge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_tlResolutionHelp)
en: (used when the picture offers no resolution)
sl: (uporabljeno, ko slika ne ponuja ločljivosti)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_boundingbox)
en: Tr&y to determine from the picture
sl: Posk&usi določiti iz slike

en: Location of Documentation Files
sl: Mesto datotek dokumentacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbLocation)
en: &Location of TeX documentation:
sl: &Mesto dokumentacije TeX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbInformation)
en: Information
sl: Podrobnosti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_gbContextHelp)
en: Context Sensitive Help
sl: Kontekstno občutljiva pomoč

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_texrefs)
en: Use your system's &TeX documentation   (older version)
sl: Uporabi sistemsko dokumentacijo &TeX (starejša različica)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbConfigure)
en: Con&figure...
sl: Prila&godi …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_embedded)
en: Use &embedded viewer
sl: Uporabi &vdelani pregledovalnik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_external)
en: Show help file in a &separate window
sl: Pokaži datoteko pomoči v &ločenem oknu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbCommands)
en: Configure...
sl: Nastavi ...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_tlCommands)
en: Configure LaTeX environments and commands
sl: Prilagodi okolja in ukaze LaTeX

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_bgQuotes)
en: Double Quotes
sl: Dvojni narekovaji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_InsertDoubleQuotes)
en: Automatically insert opening and closing double &quotes for LaTeX
sl: Samodejno vstavi začetne in zaključne dvojne nare&kovaje za LaTeX

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_tlType) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbType)
en: &Type:
sl: &Vrsta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_InsertSpecialCharacters)
en: This option will insert the LaTeX equivalent of most special characters that can be typed on a keyboard.
sl: S to možnostjo vstavite enakovredne znake LaTeX za večino posebnih znakov, ki jih lahko vnesete prek tipkovnice.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_bgMathmode)
en: Math mode
sl: Matematični način

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoInsertDollar)
en: Auto insert $
sl: Samodejno vstavi $

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Environment Variables
sl: Okoljske spremenljivke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ckJump)
en: &Jump to first error
sl: &Skoči na prvo napako

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ckAutoRun)
en: Automatically run additional tools
sl: Samodejno zaženi dodatna orodja

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KileWidgetLivePreviewConfig)
en: Live Preview Configuration
sl: Prilagoditev živega predogleda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_previewEnabledForFreshlyOpenedDocuments)
en: Enable live preview for newly-opened documents
sl: Omogoči živi predogled za novo odprte dokumente

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_compileBehaviorGroupBox)
en: Compilation Behavior
sl: Vedenje ob prevajanju

en: Hide (La)TeX &Warnings
sl: Skrij opozori&la (La)TeX

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Select a tool
sl: Izberite orodje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbNewTool) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbNewConfig)
en: New...
sl: Nov …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_groupBox)
en: Choose a configuration for the current tool
sl: Izberite prilagoditev trenutnega orodja

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab1)
en: Advanced
sl: Napredno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbClass)
en: C&lass:
sl: &Razred:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Target &file:
sl: Ciljna &datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Relative dir:
sl: &Relativna mapa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ckClose)
en: Close Konsole when tool is finished
sl: Ko orodje zaključi z delom, zapri Konsole

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Menu
sl: Meni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbIcon)
en: &Icon:
sl: &Ikona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbDefault)
en: Restore Default Tools...
sl: Obnovi privzeta orodja …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Please select the type of document you want to create:
sl: Izberite vrsto dokumenta, kakršnega želite ustvariti:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Template
sl: Predloga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Please select the template that should be used:
sl: Izberite predlogo, ki jo želite uporabiti:

en: Quick Preview in a Separate Window
sl: Hitri predogled v ločenem oknu

en: Select a configuration:
sl: Izberite prilagoditev:

en: Quick Preview in Bottom Bar
sl: Hitri predogled v spodnji vrstici

en: &Resolution:
sl: &Ločljivost:

en: dpi
sl: pik/palec

en: (allowed values: 30-1000 dpi)
sl: (dovoljene vrednosti: 30-1000 pik/palec)

en: &Background Color:
sl: Barva &ozadja:

en: Kile supports three kinds of conversion to png images
sl: Kile podpira tri vrste pretvorbe v slike png

en: dvi --> png
sl: dvi —> png

en: (uses dvipng)
sl: (uporablja dvipng)

en: dvi --> ps --> png
sl: dvi —> ps —> png

en: (uses dvips/convert)
sl: (uporablja dvips/convert)

en: pdf --> png
sl: pdf —> png

en: (uses convert)
sl: (uporablja convert)

en: Show preview in bottom bar:
sl: Pokaži predogled v spodnji vrstici:

en: Conversion to image:
sl: Pretvorba v sliko:

en: Selection:
sl: Izbor:

en: Environment:
sl: Okolje:

en: Subdocument:
sl: Poddokument:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbCommand)
en: Co&mmand:
sl: &Ukaz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbOptions)
en: Options:
sl: Možnosti:

en: Files & Projects
sl: Datoteke in projekti

en: Include in Archive
sl: Vključi v arhiv

en: &Open With
sl: &Odpri z

en: Other...
sl: Drugo …

en: &Open
sl: &Odpri

en: &Save
sl: &Shrani

en: &Add to Project
sl: &Dodaj projektu

en: &Include in Archive
sl: &Vključi v arhiv

en: &Remove From Project
sl: &Odstrani iz projekta

en: A&dd Files...
sl: &Dodaj datoteke …

en: &Close
sl: &Zapri

en: Current Default (%1)
sl: Trenutno privzeto (%1)

en: Current Default
sl: Trenutno privzeto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbTool)
en: Tool:
sl: Orodje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lbConfig)
en: Configuration:
sl: Prilagoditev:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbUp)
en: &Up
sl: Navz&gor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pshbDown)
en: &Down
sl: Navz&dol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ScriptingEnabled)
en: Enable &scripting
sl: Omogoči &skriptanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, executionTimeLimitGroupBox)
en: Execution Time Limit
sl: Časovna omejitev izvajanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TimeLimitEnabled)
en: &Limit the execution time of scripts
sl: &Omeji čas izvajanja skriptov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Time limit (seconds):
sl: &Časovna omejitev (s):

en: Run Selected Script
sl: Zaženi izbrani skript

en: Create New Script
sl: Ustvari nov skript

en: Open Selected Script in Editor
sl: Odpri izbrani skript v urejevalniku

en: Refresh List
sl: Osveži seznam

en: Script Name
sl: Ime skripta

en: Sequence
sl: Zaporedje

en: Characters
sl: Znaki

en: Words and numbers:
sl: Besede in številke:

en: LaTeX commands and environments:
sl: Ukazi in okolja LaTeX:

en: Total characters:
sl: Skupaj znakov:

en: Strings
sl: Nizi

en: Words:
sl: Besede:

en: LaTeX commands:
sl: Ukazi LaTeX:

en: LaTeX environments:
sl: Okolja LaTeX:

en: Total strings:
sl: Skupaj nizov:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Expansion Level
sl: Raven razširjenosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SvShowLabels)
en: Show &labels
sl: Pokaži &oznake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SvShowReferences)
en: Show undefined references
sl: Pokaži nedoločene sklice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SvShowGraphics)
en: Show graphic files
sl: Pokaži grafične datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SvShowInputFiles)
en: Show input files
sl: Pokaži vhodne datoteke

en: BibTeX References
sl: Sklici BibTeX

en: Undefined References
sl: Nedoločeni sklici

en: TODO
sl: ZAPOSTORITI

en: FIXME
sl: POPRAVIME

en: File extension not specified
sl: Neznana končnica datoteke

en: Cannot Find File
sl: Datoteke ni mogoče najti

en: Cu&t
sl: I&zreži

en: &Copy
sl: &Kopiraj

en: &Paste below
sl: &Prilepi spodaj

en: C&omment
sl: K&omentar

en: As &reference
sl: Kot &sklic

en: As &page reference
sl: Kot sklic na st&ran

en: Copy Label to Clipboard
sl: Kopiraj oznako na odložišče

en: As reference
sl: Kot sklic

en: As page reference
sl: Kot sklic na stran

en: Command: %1
sl: Ukaz: %1

en: Comment: %1
sl: Komentar: %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Most Frequently Used Symbols
sl: Najpogosteje uporabljeni simboli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Number of symbols to show
sl: Število prikazanih simbolov

en: Run Outside of Kile
sl: Zaženi zunaj Kile

en: Run in Konsole
sl: Zaženi v Konsole

en: Run Sequence of Tools
sl: Zaženi zaporedje orodij

en: Choose a configuration for the tool %1
sl: Izberite prilagoditev za orodje %1

en: New Configuration
sl: Nova prilagoditev

en: Enter new configuration name:
sl: Vnesite ime nove prilagoditve:

en: Are you sure you want to remove the tool %1?
sl: Ste prepričani, da želite odstraniti orodje %1?

en: Are you sure that you want to remove this configuration?
sl: Ste prepričani, da želite odstraniti to prilagoditev?

en: Cannot Remove Configuration
sl: Prilagoditve ni mogoče odstraniti

en: no file installed
sl: nobena datoteka ni nameščena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Installed menu file:
sl: Nameščena menijska datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_usermenuFile)
en: File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location
sl: Mesto
