killbots - en to ca translation catalogue (105 entries)

[ctx: @label]
en: Round:
ca: Tanda:

[ctx: @label]
en: Score:
ca: Puntuació:

[ctx: @label]
en: Enemies:
ca: Enemics:

[ctx: @label]
en: Energy:
ca: Energia:

[ctx: @info]
en: Round complete.
ca: Tanda completada.

[ctx: @info]
en: Board is full.
    Resetting enemy counts.
ca: El tauler està ple.
    S'està reiniciant el comptador d'enemics.

[ctx: @info]
en: New game.
ca: Partida nova.

[ctx: @info]
en: Game over.
ca: S'ha acabat la partida.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MiddleClickAction), group (General)
en: The action performed on a middle-click
ca: L'acció que es realitza en fer un clic del mig

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MiddleClickAction), group (General)
en: Selects the action performed when middle-clicking on the main game area. If a middle mouse button is not available, this action can be performed by left- and right-clicking simultaneously or by left-clicking while holding the control key.
ca: Selecciona l'acció que es durà a terme quan es cliqui amb el botó del mig a l'àrea principal del joc. Si el ratolí no té botó del mig, aquesta acció es pot fer clicant simultàniament el botó esquerre i el dret mentre es prem la tecla de control.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RightClickAction), group (General)
en: The action performed on a right-click
ca: L'acció que es realitza en clicar amb el botó dret

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RightClickAction), group (General)
en: Selects the action performed when right-clicking on the main game area.
ca: Selecciona l'acció que es durà a terme quan es cliqui amb el botó dret a l'àrea principal del joc.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AnimationSpeed), group (General)
en: The speed used to display animations
ca: La velocitat usada per a mostrar les animacions

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnimationSpeed), group (General)
en: Adjusts the speed at which the in game animations are displayed.
ca: Ajusta la velocitat a la qual es mostren les animacions del joc.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (PreventUnsafeMoves), group (General)
en: Prevent the player from making fatal moves
ca: Evita que el jugador faci moviments fatals

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreventUnsafeMoves), group (General)
en: If checked, the game will ignore any move that would result in the immediate death of the hero (other than random teleports and waiting out the round).
ca: Si està seleccionat, el joc ignorarà els moviments que comportin la mort immediata de l'heroi (a part del teletransport aleatori i passar la tanda).

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Ruleset), group (General)
en: The selected set of game rules
ca: El reglament del joc seleccionat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Ruleset), group (General)
en: Selects the set of game rules to be used in the next game.
ca: Selecciona el reglament del joc que s'utilitzarà a la pròxima partida.

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (moveMenu)
en: Move
ca: Mou

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: A KDE game of killer robots and teleportation.
ca: Un joc del KDE amb robots assassins i teletransport.

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Author of Gnome Robots. Invented safe teleports, pushing junkheaps and fast robots.
ca: Autor del Gnome Robots. Ha inventat el teletransport segur, promovent els munts de ferralla i els robots ràpids.

en: This is the main game area used to interact with Killbots. It shows the current state of the game grid and allows one to control the hero using the mouse. It also displays certain statistics about the game in progress.
ca: Aquesta és l'àrea principal per a interactuar amb el Killbots. Mostra l'estat actual de la quadrícula del joc i permet controlar l'heroi utilitzant el ratolí. També mostra algunes estadístiques sobre la partida en actual.

[ctx: @info]
en: Configure general settings
ca: Configura l'arranjament general

[ctx: @title]
en: Game Type
ca: Tipus de joc

[ctx: @info]
en: Select a game type
ca: Selecciona el tipus de joc

[ctx: @title]
en: Appearance
ca: Aparença

[ctx: @info]
en: Select a graphical theme
ca: Selecciona el tema gràfic

en: A new game type has been selected, but there is already a game in progress.
ca: S'ha seleccionat un nou tipus de joc, però ja hi ha una partida en curs.

[ctx: @title:window]
en: Game Type Changed
ca: S'ha canviat el tipus de joc

[ctx: @action:button]
en: Continue Current Game
ca: Continua la partida actual

[ctx: @action:button]
en: Start a New Game
ca: Inicia una partida nova

[ctx: @title:column round of the game]
en: Round
ca: Tanda

[ctx: @action]
en: Teleport Safely
ca: Teletransporta de forma segura

[ctx: @info:tooltip]
en: Teleport to a safe location
ca: Teletransport a una posició segura

[ctx: @action]
en: Teleport
ca: Teletransport

[ctx: @info:tooltip]
en: Teleport to a random location
ca: Teletransport a una posició aleatòria

[ctx: @action]
en: Teleport (Safely if Possible)
ca: Teletransport (segur si és possible)

[ctx: Shortcut for teleport safely if possible. See https://quickgit.kde.org/?p=killbots.git&a=blob&f=README.translators&o=plain]
en: Space
ca: Espai

[ctx: @info:tooltip]
en: Teleport safely if that action is enabled, otherwise teleport randomly
ca: Si està activada, teletransporta de forma segura, altrament, fa un teletransport aleatori

[ctx: @action]
en: Vaporizer
ca: Vaporitzador

[ctx: @info:tooltip]
en: Destroy all enemies in neighboring cells
ca: Destrueix tots els enemics de les cel·les veïnes

[ctx: @action]
en: Wait Out Round
ca: Espera fins que acabi la tanda

[ctx: @info:tooltip]
en: Risk remaining in place until the end of the round for bonuses
ca: Corre el risc de romandre en el lloc fins al final de la tanda de bonificació

[ctx: @action]
en: Move Up and Left
ca: Mou amunt i a l'esquerra

[ctx: @action]
en: Move Up
ca: Mou amunt

[ctx: @action]
en: Move Up and Right
ca: Mou amunt i a la dreta

[ctx: @action]
en: Move Left
ca: Mou a l'esquerra

[ctx: @action]
en: Stand Still
ca: Quedar-se quiet

[ctx: @action]
en: Move Right
ca: Mou a la dreta

[ctx: @action]
en: Move Down and Left
ca: Mou avall i a l'esquerra

[ctx: @action]
en: Move Down
ca: Mou avall

[ctx: @action]
en: Move Down and Right
ca: Mou avall i a la dreta

[ctx: @item:inlistbox No action on click]
en: Nothing
ca: Res

[ctx: @action]
en: Step
ca: Pas

[ctx: @action]
en: Repeated Step
ca: Repeteix el pas

[ctx: @item:inrange]
en: Slow
ca: Lenta

[ctx: @item:inrange]
en: Fast
ca: Ràpida

[ctx: @item:inrange]
en: Instant
ca: Instantània

[ctx: @label:slider]
en: Animation &speed:
ca: &Velocitat de l'animació:

[ctx: @option:check]
en: Prevent &unsafe moves
ca: Evita els moviments no &segurs

[ctx: @label:listbox]
en: &Middle-click action:
ca: Acció del clic del &mig:

[ctx: @label:listbox]
en: &Right-click action:
ca: Acció del clic &dret:

note: i18n: ectx: label, entry (Rows), group (KillbotsRuleset)
en: Number of rows in game grid
ca: Nombre de files a la quadrícula del joc

note: i18n: ectx: label, entry (Columns), group (KillbotsRuleset)
en: Number of columns in game grid
ca: Nombre de columnes a la quadrícula del joc

note: i18n: ectx: label, entry (EnemiesAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Number of regular enemies in first round
ca: Nombre d'enemics normals a la primera tanda

note: i18n: ectx: label, entry (EnemiesAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Number of regular enemies added in each new round
ca: Nombre d'enemics normals afegits a cada tanda nova

note: i18n: ectx: label, entry (FastEnemiesAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Number of fast enemies in first round
ca: Nombre d'enemics ràpids a la primera tanda

note: i18n: ectx: label, entry (FastEnemiesAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Number of fast enemies added in each new round
ca: Nombre d'enemics ràpids afegits a cada tanda nova

note: i18n: ectx: label, entry (FastEnemiesArePatient), group (KillbotsRuleset)
en: Fast enemies will skip their extra turn to avoid collisions with other robots
ca: Els enemics ràpids ometran el seu torn extra per a evitar col·lisions amb els altres robots

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can accumulate energy
ca: El jugador pot acumular energia

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Energy at start of first round
ca: Energia a l'inici de la primera tanda

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Energy awarded for completing a round
ca: Energia guanyada per a completar una tanda

note: i18n: ectx: label, entry (MaxEnergyAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Maximum energy cap in first round
ca: Nombre màxim de càpsules d'energia a la primera tanda

note: i18n: ectx: label, entry (MaxEnergyAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Increase in maximum energy cap for each new round
ca: Nombre màxim d'increment de càpsules d'energia en cada nova tanda

note: i18n: ectx: label, entry (SafeTeleportEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can perform safe teleports
ca: El jugador pot efectuar teletransports segurs

note: i18n: ectx: label, entry (CostOfSafeTeleport), group (KillbotsRuleset)
en: The cost of performing a safe teleport
ca: El cost d'efectuar un teletransport segur

note: i18n: ectx: label, entry (VaporizerEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can use vaporizer
ca: El jugador pot usar el vaporitzador

note: i18n: ectx: label, entry (CostOfVaporizer), group (KillbotsRuleset)
en: Cost of using vaporizer
ca: Cost d'usar el vaporitzador

note: i18n: ectx: label, entry (PushableJunkheaps), group (KillbotsRuleset)
en: Number of junkheaps that can be pushed at once
ca: Nombre de munts de ferralla que es poden empènyer a l'hora

note: i18n: ectx: label, entry (SquaskKillsEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can destroy enemies with a pushed junkheap
ca: El jugador pot destruir els enemics empenyent un munt de ferralla

note: i18n: ectx: label, entry (JunkheapsAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Junkheaps placed on grid at start of first round
ca: Munts de ferralla emplaçats a la quadrícula a l'inici de la primera tanda

note: i18n: ectx: label, entry (JunkheapsAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Junkheaps added to the grid for each new round
ca: Nombre de munts de ferralla afegits a cada tanda nova

note: i18n: ectx: label, entry (PointsPerEnemyKilled), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each regular enemy destroyed
ca: Punts guanyats per cada enemic normal destruït

note: i18n: ectx: label, entry (PointsPerFastEnemyKilled), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each fast enemy destroyed
ca: Punts guanyats per cada enemic ràpid destruït

note: i18n: ectx: label, entry (WaitKillPointBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each enemy destroyed while waiting out the round
ca: Punts guanyats per cada enemic destruït mentre esperes la tanda següent

note: i18n: ectx: label, entry (WaitKillEnergyBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Energy awarded for each enemy destroyed while waiting out the round
ca: Energia guanyada per cada enemic destruït mentre esperes la tanda següent

note: i18n: ectx: label, entry (SquashKillPointBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each enemy destroyed with a pushed junkheap
ca: Punts guanyats per cada enemic destruït empenyent un munt de ferralla

note: i18n: ectx: label, entry (SquashKillEnergyBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Energy awarded for each enemy destroyed with a pushed junkheap
ca: Energia guanyada per cada enemic destruït empenyent un munt de ferralla

note: i18n: ectx: label, entry (PointsPerEnergyAboveMax), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each energy awarded above maximum energy cap
ca: Punts guanyats per cada energia guanyada per sobre del nombre màxim de càpsules d'energia

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: None
ca: Cap

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: One
ca: Un

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: Many
ca: Molts

[ctx: @item]
en: Yes
ca: Sí

[ctx: @title:window]
en: Details of %1 Game Type
ca: Detalls del tipus de joc %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: A list of the Killbots rulesets installed on this computer.
ca: Una llista de les regles del Killbots instal·lades a l'ordinador.

[ctx: title:group]
en: Game Type Details
ca: Detalls del tipus de joc

[ctx: @info:whatsthis]
en: Lists information on the currently selected game type.
ca: Llista Informació quant al tipus de joc seleccionat.

[ctx: @label]
en: Author:
ca: Autor:

[ctx: @label]
en: Contact:
ca: Contacte:

[ctx: @label]
en: Description:
ca: Descripció:

[ctx: @action:button]
en: Details...
ca: Detalls...

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the detailed parameters of the selected game type
ca: Mostra els paràmetres detallats del tipus de joc seleccionat

[ctx: @info:whatsthisp]
en: Opens a dialog listing the values of all internal parameters for the selected game type.
ca: Obre un diàleg amb un llistat dels valors de tots els paràmetres interns per al tipus de joc seleccionat.
