killbots - en to eo translation catalogue (107 entries)

[ctx: @label]
en: Round:
eo: Rondo:

[ctx: @label]
en: Score:
eo: Poentoj:

[ctx: @label]
en: Enemies:
eo: Malamikoj:

[ctx: @label]
en: Energy:
eo: Energio:

[ctx: @info]
en: Round complete.
eo: Rondo kompleta.

[ctx: @info]
en: Board is full.
    Resetting enemy counts.
eo: Tabulo estas plena.
    Nuligante malamikkalkulojn.

[ctx: @info]
en: New game.
eo: Nova ludo.

[ctx: @info]
en: Game over.
eo: Ludfino.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MiddleClickAction), group (General)
en: The action performed on a middle-click
eo: La ago farita per mezklako

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MiddleClickAction), group (General)
en: Selects the action performed when middle-clicking on the main game area. If a middle mouse button is not available, this action can be performed by left- and right-clicking simultaneously or by left-clicking while holding the control key.
eo: Elektas la agon faritan dum mezklako sur la ĉefa ludareo. Se meza musbutono ne disponeblas, ĉi tiu ago povas esti farita per maldekstra kaj dekstra klako samtempe aŭ per maldekstra klako tenante la regoklavon (Ctrl).

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RightClickAction), group (General)
en: The action performed on a right-click
eo: La ago farita per dekstra klako

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RightClickAction), group (General)
en: Selects the action performed when right-clicking on the main game area.
eo: Elektas la agon faritan kiam dekstre alklako sur la ĉefa ludareo.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AnimationSpeed), group (General)
en: The speed used to display animations
eo: La rapideco uzata por montri animaciojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnimationSpeed), group (General)
en: Adjusts the speed at which the in game animations are displayed.
eo: Alĝustigas la rapidecon kun kiu la enludaj animacioj estas montrataj.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (PreventUnsafeMoves), group (General)
en: Prevent the player from making fatal moves
eo: Malhelpi la ludanton fari mortigajn movojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreventUnsafeMoves), group (General)
en: If checked, the game will ignore any move that would result in the immediate death of the hero (other than random teleports and waiting out the round).
eo: Se markite, la ludo ignoros ajnan movon kiu rezultigus la tujan morton de la heroo (krom hazardaj teletransportoj kaj atendado eksteren de la raŭndo).

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Ruleset), group (General)
en: The selected set of game rules
eo: La elektita aro de ludreguloj

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Ruleset), group (General)
en: Selects the set of game rules to be used in the next game.
eo: Elektas la aron de ludreguloj por esti uzata en la sekva ludo.

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (moveMenu)
en: Move
eo: Movi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: A KDE game of killer robots and teleportation.
eo: KDE-ludo de murdaj robotoj kaj teleportado.

en: Developer
eo: Kreinto

en: Author of Gnome Robots. Invented safe teleports, pushing junkheaps and fast robots.
eo: Aŭtoro de Gnome Robots. Inventis sekurajn teletransportojn, puŝadon de rubstakoj kaj rapidajn robotojn.

en: This is the main game area used to interact with Killbots. It shows the current state of the game grid and allows one to control the hero using the mouse. It also displays certain statistics about the game in progress.
eo: Ĉi tiu estas la ĉefa ludareo uzata por interagi kun Killbots. Ĝi montras la nunan staton de la ludkrado kaj permesas regi la heroon uzante la muson. Ĝi ankaŭ montras certajn statistikojn pri la ludo en progreso.

[ctx: @title]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: @info]
en: Configure general settings
eo: Agordi ĝeneralajn metojn

[ctx: @title]
en: Game Type
eo: Ludo-Tipo

[ctx: @info]
en: Select a game type
eo: Elekti ludspecon

[ctx: @title]
en: Appearance
eo: Aspekto

[ctx: @info]
en: Select a graphical theme
eo: Elekti grafikan etoson

en: A new game type has been selected, but there is already a game in progress.
eo: Nova ludotipo estis elektita, sed jam estas ludo en progreso.

[ctx: @title:window]
en: Game Type Changed
eo: Ludo Tipo Ŝanĝita

[ctx: @action:button]
en: Continue Current Game
eo: Daŭrigi Aktualan Ludon

[ctx: @action:button]
en: Start a New Game
eo: Komenci Novan Ludon

[ctx: @title:column round of the game]
en: Round
eo: Raŭndo

[ctx: @action]
en: Teleport Safely
eo: Teleporti Sekure

[ctx: @info:tooltip]
en: Teleport to a safe location
eo: Teleporti al sekura loko

[ctx: @action]
en: Teleport
eo: Teleporti

[ctx: @info:tooltip]
en: Teleport to a random location
eo: Teleporti al hazarda loko

[ctx: @action]
en: Teleport (Safely if Possible)
eo: Teletransporti (Sekure se Eblas)

[ctx: Shortcut for teleport safely if possible. See https://quickgit.kde.org/?p=killbots.git&a=blob&f=README.translators&o=plain]
en: Space
eo: Spaco

[ctx: @info:tooltip]
en: Teleport safely if that action is enabled, otherwise teleport randomly
eo: Teletransporti sekure se tiu ago estas ebligita, alie teletransporti hazarde

[ctx: @action]
en: Vaporizer
eo: Vaporigilo

[ctx: @info:tooltip]
en: Destroy all enemies in neighboring cells
eo: Detrui ĉiujn malamikojn en najbaraj ĉeloj

[ctx: @action]
en: Wait Out Round
eo: Preteratendi Raŭndon

[ctx: @info:tooltip]
en: Risk remaining in place until the end of the round for bonuses
eo: Riski resti surloke ĝis la fino de la raŭndo por gratifikoj

[ctx: @action]
en: Move Up and Left
eo: Movi Supren kaj Maldekstren

[ctx: @action]
en: Move Up
eo: Movi supren

[ctx: @action]
en: Move Up and Right
eo: Movi Supren kaj Dekstren

[ctx: @action]
en: Move Left
eo: Movi maldekstren

[ctx: @action]
en: Stand Still
eo: Stari Senmove

[ctx: @action]
en: Move Right
eo: Movi dekstren

[ctx: @action]
en: Move Down and Left
eo: Movi Malsupren kaj Maldekstren

[ctx: @action]
en: Move Down
eo: Movi malsupren

[ctx: @action]
en: Move Down and Right
eo: Movi Malsupren kaj Dekstren

[ctx: @item:inlistbox No action on click]
en: Nothing
eo: Nenio

[ctx: @action]
en: Step
eo: Paŝi

[ctx: @action]
en: Repeated Step
eo: Ripeta Paŝo

[ctx: @item:inrange]
en: Slow
eo: Malrapida

[ctx: @item:inrange]
en: Fast
eo: Rapida

[ctx: @item:inrange]
en: Instant
eo: Tuj

[ctx: @label:slider]
en: Animation &speed:
eo: Animacio &rapideco:

[ctx: @option:check]
en: Prevent &unsafe moves
eo: Malhelpi &nesekurajn movojn

[ctx: @label:listbox]
en: &Middle-click action:
eo: &Mezklaka ago:

[ctx: @label:listbox]
en: &Right-click action:
eo: Dekst&roklaka ago:

note: i18n: ectx: label, entry (Rows), group (KillbotsRuleset)
en: Number of rows in game grid
eo: Nombro da vicoj en ludkrado

note: i18n: ectx: label, entry (Columns), group (KillbotsRuleset)
en: Number of columns in game grid
eo: Nombro da kolumnoj en ludkrado

note: i18n: ectx: label, entry (EnemiesAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Number of regular enemies in first round
eo: Nombro de regulaj malamikoj en unua raŭndo

note: i18n: ectx: label, entry (EnemiesAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Number of regular enemies added in each new round
eo: Nombro da regulaj malamikoj aldonitaj en ĉiu nova raŭndo

note: i18n: ectx: label, entry (FastEnemiesAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Number of fast enemies in first round
eo: Nombro da rapidaj malamikoj en unua raŭndo

note: i18n: ectx: label, entry (FastEnemiesAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Number of fast enemies added in each new round
eo: Nombro da rapidaj malamikoj aldonitaj en ĉiu nova raŭndo

note: i18n: ectx: label, entry (FastEnemiesArePatient), group (KillbotsRuleset)
en: Fast enemies will skip their extra turn to avoid collisions with other robots
eo: Rapidaj malamikoj preterlasos sian ekstran turnon por eviti koliziojn kun aliaj robotoj

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can accumulate energy
eo: Ludanto povas amasigi energion

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Energy at start of first round
eo: Energio komence de unua raŭndo

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Energy awarded for completing a round
eo: Energio aljuĝita por kompletigado de raŭndo

note: i18n: ectx: label, entry (MaxEnergyAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Maximum energy cap in first round
eo: Maksimuma energia limo en unua raŭndo

note: i18n: ectx: label, entry (MaxEnergyAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Increase in maximum energy cap for each new round
eo: Pliiĝo de maksimuma energia limo por ĉiu nova raŭndo

note: i18n: ectx: label, entry (SafeTeleportEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can perform safe teleports
eo: Ludanto povas fari sekurajn teletransportojn

note: i18n: ectx: label, entry (CostOfSafeTeleport), group (KillbotsRuleset)
en: The cost of performing a safe teleport
eo: La kosto de elfarado de sekura teletransporto

note: i18n: ectx: label, entry (VaporizerEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can use vaporizer
eo: Ludanto povas uzi vaporigilon

note: i18n: ectx: label, entry (CostOfVaporizer), group (KillbotsRuleset)
en: Cost of using vaporizer
eo: Kosto de uzado de vaporigilo

note: i18n: ectx: label, entry (PushableJunkheaps), group (KillbotsRuleset)
en: Number of junkheaps that can be pushed at once
eo: Nombro de rubaĵoj kiuj povas esti puŝitaj samtempe

note: i18n: ectx: label, entry (SquaskKillsEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can destroy enemies with a pushed junkheap
eo: Ludanto povas detrui malamikojn per puŝita rubo

note: i18n: ectx: label, entry (JunkheapsAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Junkheaps placed on grid at start of first round
eo: Rubamasoj metitaj sur kradon komence de unua raŭndo

note: i18n: ectx: label, entry (JunkheapsAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Junkheaps added to the grid for each new round
eo: Rubaĵoj aldonitaj al la krado por ĉiu nova raŭndo

note: i18n: ectx: label, entry (PointsPerEnemyKilled), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each regular enemy destroyed
eo: Poentoj aljuĝitaj por ĉiu regula malamiko detruita

note: i18n: ectx: label, entry (PointsPerFastEnemyKilled), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each fast enemy destroyed
eo: Poentoj aljuĝitaj por ĉiu rapida malamiko detruita

note: i18n: ectx: label, entry (WaitKillPointBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each enemy destroyed while waiting out the round
eo: Poentoj aljuĝitaj por ĉiu malamiko detruita atendante la raŭndon

note: i18n: ectx: label, entry (WaitKillEnergyBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Energy awarded for each enemy destroyed while waiting out the round
eo: Energio aljuĝita por ĉiu malamiko detruita atendante la raŭndon

note: i18n: ectx: label, entry (SquashKillPointBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each enemy destroyed with a pushed junkheap
eo: Poentoj aljuĝitaj por ĉiu malamiko detruita per puŝita fatraso

note: i18n: ectx: label, entry (SquashKillEnergyBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Energy awarded for each enemy destroyed with a pushed junkheap
eo: Energio aljuĝita por ĉiu malamiko detruita kun puŝita fatraso

note: i18n: ectx: label, entry (PointsPerEnergyAboveMax), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each energy awarded above maximum energy cap
eo: Poentoj aljuĝitaj por ĉiu energio aljuĝita super maksimuma energia limo

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: None
eo: Neniu

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: One
eo: Unu

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: Many
eo: Multaj

[ctx: @item]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: @item]
en: No
eo: Ne

[ctx: @title:window]
en: Details of %1 Game Type
eo: Detaloj de %1 Ludo-Tipo

[ctx: @info:whatsthis]
en: A list of the Killbots rulesets installed on this computer.
eo: Listo de la Killbots reguloj instalitaj sur ĉi tiu komputilo.

[ctx: title:group]
en: Game Type Details
eo: Detaloj de Ludtipo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Lists information on the currently selected game type.
eo: Listigas informojn pri la nuntempe elektita ludspeco.

[ctx: @label]
en: Author:
eo: Aŭtoro:

[ctx: @label]
en: Contact:
eo: Kontakto:

[ctx: @label]
en: Description:
eo: Priskribo:

[ctx: @action:button]
en: Details…
eo: Detaloj…

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the detailed parameters of the selected game type
eo: Montri la detalajn parametrojn de la elektita ludspeco

[ctx: @info:whatsthisp]
en: Opens a dialog listing the values of all internal parameters for the selected game type.
eo: Malfermas dialogon listigante la valorojn de ĉiuj internaj parametroj por la elektita ludspeco.
