killbots - en to eu translation catalogue (107 entries)

[ctx: @label]
en: Round:
eu: Erronda:

[ctx: @label]
en: Score:
eu: Markagailua:

[ctx: @label]
en: Enemies:
eu: Etsaiak:

[ctx: @label]
en: Energy:
eu: Energia:

[ctx: @info]
en: Round complete.
eu: Erronda amaituta.

[ctx: @info]
en: Board is full.
    Resetting enemy counts.
eu: Taula beteta dago. Etsaien kontaketa berrabiarazten.

[ctx: @info]
en: New game.
eu: Joko berria

[ctx: @info]
en: Game over.
eu: Game over

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MiddleClickAction), group (General)
en: The action performed on a middle-click
eu: Erdiko botoia klikatzean egin beharreko ekintza:

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MiddleClickAction), group (General)
en: Selects the action performed when middle-clicking on the main game area. If a middle mouse button is not available, this action can be performed by left- and right-clicking simultaneously or by left-clicking while holding the control key.
eu: Joko nagusiaren eremuan erdiko botoiaz klik egitean egin beharreko ekintza hautatzen du. Erdiko botoirik ez badago erabilgarri, ekintza hau eskuin eta ezker botoiak batera sakatuta edo eta eskuin botoia eta control tekla batera sakatuta egin daiteke.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RightClickAction), group (General)
en: The action performed on a right-click
eu: Eskuin botoian klik egitean egin beharreko ekintza

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RightClickAction), group (General)
en: Selects the action performed when right-clicking on the main game area.
eu: Joko nagusiaren eremuan eskuin botoiean klik egitean egin beharreko ekintza hautatzen du.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AnimationSpeed), group (General)
en: The speed used to display animations
eu: Animazioak bistaratzeko erabiliko den abiadura.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnimationSpeed), group (General)
en: Adjusts the speed at which the in game animations are displayed.
eu: Jokoan bistaratzen diren animazioen abiadura zehazten du.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (PreventUnsafeMoves), group (General)
en: Prevent the player from making fatal moves
eu: Jokalaria mugimendu hilgarriak egitetik prebenitzen du

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreventUnsafeMoves), group (General)
en: If checked, the game will ignore any move that would result in the immediate death of the hero (other than random teleports and waiting out the round).
eu: Hautatuta badago, jokoak momentuan uneko heroiaren heriotza eragingo duten mugimenduak ez ditu kontuan izango.(ausazko telegarraioa eta txandaren zain daudenen egiten direnak izan ezik)

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Ruleset), group (General)
en: The selected set of game rules
eu: Hautatutako joko arau multzoa.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Ruleset), group (General)
en: Selects the set of game rules to be used in the next game.
eu: Hurrengo jokoan erabiliko den arau multzoa hautatzen du.

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (moveMenu)
en: Move
eu: Mugitu

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Erreminta kutxa nagusia

en: A KDE game of killer robots and teleportation.
eu: Telegarraio eta robot hiltzaileen inguruko KDE-rako jokoa.

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Author of Gnome Robots. Invented safe teleports, pushing junkheaps and fast robots.
eu: Gnome Robots-en egilea. Teleataka seguru, errobot azkar eta zabor-en asmatzailea.

en: This is the main game area used to interact with Killbots. It shows the current state of the game grid and allows one to control the hero using the mouse. It also displays certain statistics about the game in progress.
eu: Hau da Killbots-ekin elkarreraginean aritzeko erabiltzen den eremu nagusia . Jokoaren saretaren uneko egoera erakusten du eta sagua erabilita heroia kontrolatzea ahalbideratzen du. Horrez gain uneko jokoaren inguruko hainbat estatistika ere bistaratzen ditu.

[ctx: @title]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @info]
en: Configure general settings
eu: Ezarpen orokorrak konfiguratu

[ctx: @title]
en: Game Type
eu: Joko Mota

[ctx: @info]
en: Select a game type
eu: Hautatu joko mota

[ctx: @title]
en: Appearance
eu: Itxura

[ctx: @info]
en: Select a graphical theme
eu: Hautatu gai grafiko bat

en: A new game type has been selected, but there is already a game in progress.
eu: Joko mota berri bat hautatu da baina oraindik joko bat martxan dago.

[ctx: @title:window]
en: Game Type Changed
eu: Joko mota aldatu da.

[ctx: @action:button]
en: Continue Current Game
eu: Uneko Jokoarekin Jarraitu

[ctx: @action:button]
en: Start a New Game
eu: Joko berria  hasi

[ctx: @title:column round of the game]
en: Round
eu: Erronda

[ctx: @action]
en: Teleport Safely
eu: Modu seguruan telegarraiatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Teleport to a safe location
eu: Kokapen seguru batera telegarraiatu

[ctx: @action]
en: Teleport
eu: Telegarraioa

[ctx: @info:tooltip]
en: Teleport to a random location
eu: Telegarraiatu ausazko kokapen batera

[ctx: @action]
en: Teleport (Safely if Possible)
eu: Telegarraiatu (Arriskurik gabe aukera bada)

[ctx: Shortcut for teleport safely if possible. See https://quickgit.kde.org/?p=killbots.git&a=blob&f=README.translators&o=plain]
en: Space
eu: Zuriunea

[ctx: @info:tooltip]
en: Teleport safely if that action is enabled, otherwise teleport randomly
eu: Ekintza hori gaitua baldin badago, telegarraioa segurua da bestela, ausaz egingo da.

[ctx: @action]
en: Vaporizer
eu: Lainoztagailua

[ctx: @info:tooltip]
en: Destroy all enemies in neighboring cells
eu: Inguruko gelaxketan dauden etsai guztiak suntsitu

[ctx: @action]
en: Wait Out Round
eu: Errondari itxaron

[ctx: @info:tooltip]
en: Risk remaining in place until the end of the round for bonuses
eu: Bonus-en erronda amaitu arteko gainerako arriskua kokapenean.

[ctx: @action]
en: Move Up and Left
eu: Gora eta ezkerrera mugitu

[ctx: @action]
en: Move Up
eu: Gora mugitu

[ctx: @action]
en: Move Up and Right
eu: Gora eta eskuinera mugitu

[ctx: @action]
en: Move Left
eu: Ezkerrera mugitu

[ctx: @action]
en: Stand Still
eu: Geldi egon

[ctx: @action]
en: Move Right
eu: Eskuinera mugitu

[ctx: @action]
en: Move Down and Left
eu: Behera eta ezkerrera mugitu

[ctx: @action]
en: Move Down
eu: Behera mugitu

[ctx: @action]
en: Move Down and Right
eu: Behera eta eskuinera mugitu

[ctx: @item:inlistbox No action on click]
en: Nothing
eu: Ezer ez

[ctx: @action]
en: Step
eu: Urratsa

[ctx: @action]
en: Repeated Step
eu: Errepikatutako urratsa

[ctx: @item:inrange]
en: Slow
eu: Motel

[ctx: @item:inrange]
en: Fast
eu: Azkar

[ctx: @item:inrange]
en: Instant
eu: Bat-bateko

[ctx: @label:slider]
en: Animation &speed:
eu: Animazioen &abiadura:

[ctx: @option:check]
en: Prevent &unsafe moves
eu: Prebenitu mugimendu &ez-seguruak

[ctx: @label:listbox]
en: &Middle-click action:
eu: &Erdiko-botoiaren ekintza:

[ctx: @label:listbox]
en: &Right-click action:
eu: &Eskuin-botoiaren ekintza:

note: i18n: ectx: label, entry (Rows), group (KillbotsRuleset)
en: Number of rows in game grid
eu: Joko saretako gelaxka kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (Columns), group (KillbotsRuleset)
en: Number of columns in game grid
eu: Joko saretako zutabe kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (EnemiesAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Number of regular enemies in first round
eu: Lehen errondako etsai erregular kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (EnemiesAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Number of regular enemies added in each new round
eu: Erronda berri bakoitzean gehituko den etsai erregular kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (FastEnemiesAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Number of fast enemies in first round
eu: Lehen errondako etsai azkar kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (FastEnemiesAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Number of fast enemies added in each new round
eu: Erronda berri bakoitzean gehituko den etsai azkar kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (FastEnemiesArePatient), group (KillbotsRuleset)
en: Fast enemies will skip their extra turn to avoid collisions with other robots
eu: Etsai azkarrek duten aparteko txanda ez dute baliatuko honela beste errobotekin talka ekiditeko

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can accumulate energy
eu: Jokalariak energia metatu dezake

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Energy at start of first round
eu: Energia lehen errondaren hasieran

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Energy awarded for completing a round
eu: Erronda osatzeagatik irabazitako energia

note: i18n: ectx: label, entry (MaxEnergyAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Maximum energy cap in first round
eu: Lehen errondako gehienezko energia kapsula kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (MaxEnergyAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Increase in maximum energy cap for each new round
eu: Erronda berri bakoitzeko gehienezko energia kapsula kopurua handitu

note: i18n: ectx: label, entry (SafeTeleportEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can perform safe teleports
eu: Jokalariak telegarraio seguruak burutu ditzake

note: i18n: ectx: label, entry (CostOfSafeTeleport), group (KillbotsRuleset)
en: The cost of performing a safe teleport
eu: Telegarraio segurua burutzearen kostua

note: i18n: ectx: label, entry (VaporizerEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can use vaporizer
eu: Jokalariak lainoztagailua erabil dezake

note: i18n: ectx: label, entry (CostOfVaporizer), group (KillbotsRuleset)
en: Cost of using vaporizer
eu: Lainoztagailua erabiltzearen kostua

note: i18n: ectx: label, entry (PushableJunkheaps), group (KillbotsRuleset)
en: Number of junkheaps that can be pushed at once
eu: Batera bultzatu daitezkeen zabor kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (SquaskKillsEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can destroy enemies with a pushed junkheap
eu: Jokalariak etsaiak suntsitu ditzake bultzatutako zaborrekin.

note: i18n: ectx: label, entry (JunkheapsAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Junkheaps placed on grid at start of first round
eu: Lehen errondaren hasieran saretan kokatutako zaborrak.

note: i18n: ectx: label, entry (JunkheapsAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Junkheaps added to the grid for each new round
eu: Saretara gehitutako zabor kopurua erronda berri bakoitzeko

note: i18n: ectx: label, entry (PointsPerEnemyKilled), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each regular enemy destroyed
eu: Suntsitutako etsai erregular bakoitzagatik irabazitako puntuak

note: i18n: ectx: label, entry (PointsPerFastEnemyKilled), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each fast enemy destroyed
eu: Suntsitutako etsai azkar bakoitzagatik irabazitako puntuak

note: i18n: ectx: label, entry (WaitKillPointBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each enemy destroyed while waiting out the round
eu: Errondaren zain dagoen bitartean suntsitutako etsai bakoitzagatik irabazitako puntuak

note: i18n: ectx: label, entry (WaitKillEnergyBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Energy awarded for each enemy destroyed while waiting out the round
eu: Errondaren zain dagoen bitartean suntsitutako etsai bakoitzak emandako energia

note: i18n: ectx: label, entry (SquashKillPointBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each enemy destroyed with a pushed junkheap
eu: Bultzatutako zabor batekin suntsitutako etsai bakoitzak esleitutako puntuak

note: i18n: ectx: label, entry (SquashKillEnergyBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Energy awarded for each enemy destroyed with a pushed junkheap
eu:  Bultzatutako zabor  batekin suntsitutako etsai bakoitzak esleitutako energia

note: i18n: ectx: label, entry (PointsPerEnergyAboveMax), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each energy awarded above maximum energy cap
eu: Energia-kapsula maximoaren gainetik lortutako energia bakoitzagatik irabazitako puntuak

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: None
eu: bat ere ez

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: One
eu: Bat

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: Many
eu: Hainbat

[ctx: @item]
en: Yes
eu: Bai

[ctx: @item]
en: No
eu: Ez

[ctx: @title:window]
en: Details of %1 Game Type
eu: %1 Joko Motaren Xehetasunak

[ctx: @info:whatsthis]
en: A list of the Killbots rulesets installed on this computer.
eu: Ordenagailu honetan instalatutako Killbot-en arauen zerrenda.

[ctx: title:group]
en: Game Type Details
eu: Joko Motaren Xehetasunak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Lists information on the currently selected game type.
eu: Unean hautautako jokoaren informazioa zerrendatzen du.

[ctx: @label]
en: Author:
eu: Egilea:

[ctx: @label]
en: Contact:
eu: Kontaktua:

[ctx: @label]
en: Description:
eu: Deskribapena;

[ctx: @action:button]
en: Details...
eu: Xehetasunak...

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the detailed parameters of the selected game type
eu: Erakutsi aukeratutako joko-motaren parametro zehatzak

[ctx: @info:whatsthisp]
en: Opens a dialog listing the values of all internal parameters for the selected game type.
eu: Barne parametro guztien balioak zerrendatuz leiho bat irekitzen duaukeratutako joko motarentzat.
