killbots - en to ka translation catalogue (83 entries)

[ctx: @label]
en: Round:
ka: რაუნდი:

[ctx: @label]
en: Score:
ka: ქულები:

[ctx: @label]
en: Enemies:
ka: მტერი:

[ctx: @label]
en: Energy:
ka: ენერგია:

[ctx: @info]
en: Round complete.
ka: რაუნდი დასრულდა.

[ctx: @info]
en: Board is full.
    Resetting enemy counts.
ka: დაფა სავსეა.
    მტრების რიცხვის განულება.

[ctx: @info]
en: New game.
ka: ახალი თამაში.

[ctx: @info]
en: Game over.
ka: თამაში დასრულდა.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MiddleClickAction), group (General)
en: The action performed on a middle-click
ka: შუა-წკაპზე შესრულებული ქმედება

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RightClickAction), group (General)
en: The action performed on a right-click
ka: მარჯვენა-წკაპზე შესრულებული ქმედება

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AnimationSpeed), group (General)
en: The speed used to display animations
ka: ანიმაციების ჩვენების სიჩქარე

note: i18n: ectx: tooltip, entry (PreventUnsafeMoves), group (General)
en: Prevent the player from making fatal moves
ka: მოთამაშისთვის გაფრთხილება სასიკვდილო სვლების შესახებ

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Ruleset), group (General)
en: The selected set of game rules
ka: თამაშის წესების არჩეული ნაკრები

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (moveMenu)
en: Move
ka: გადატანა

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: A KDE game of killer robots and teleportation.
ka: KDE-ის თამაში მკვლელ რობოტებზე და ტელეპორტაციაზე.

en: Developer
ka: პროგრამისტი

[ctx: @title]
en: General
ka: ზოგადი

[ctx: @info]
en: Configure general settings
ka: ზოგადი პარამეტრების ორგება

[ctx: @title]
en: Game Type
ka: თამაშის ტიპი

[ctx: @info]
en: Select a game type
ka: აირჩიეთ თამაშის ტპი

[ctx: @title]
en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

[ctx: @info]
en: Select a graphical theme
ka: აირჩიეთ გრაფიკული თემა

[ctx: @title:window]
en: Game Type Changed
ka: თამაშის ტიპი შეიცვალა

[ctx: @action:button]
en: Continue Current Game
ka: მიმდინარე თამაშის გაგრძელება

[ctx: @action:button]
en: Start a New Game
ka: ახალი თამაშის დაწყება

[ctx: @title:column round of the game]
en: Round
ka: მრგვალი

[ctx: @action]
en: Teleport Safely
ka: უსაფრთხო ტელეპორტი

[ctx: Shortcut for teleport safely. See https://quickgit.kde.org/?p=killbots.git&a=blob&f=README.translators&o=plain]
en: T
ka: ტერა

[ctx: @info:tooltip]
en: Teleport to a safe location
ka: ტელეპორტი უასფრთხო ადგილას

[ctx: @action]
en: Teleport
ka: ტელეპორტი

[ctx: @info:tooltip]
en: Teleport to a random location
ka: ტელეპორტი შემთხვევის ადგილას

[ctx: @action]
en: Teleport (Safely if Possible)
ka: ტელეპორტი (უსაფრთხოთ, თუ ეს შესაძლებელია)

[ctx: Shortcut for teleport safely if possible. See https://quickgit.kde.org/?p=killbots.git&a=blob&f=README.translators&o=plain]
en: Space
ka: გამოტოვება

[ctx: @action]
en: Vaporizer
ka: ამაორთქლებელი

[ctx: Shortcut for vaporizer. See https://quickgit.kde.org/?p=killbots.git&a=blob&f=README.translators&o=plain]
en: F
ka: პ

[ctx: @info:tooltip]
en: Destroy all enemies in neighboring cells
ka: მეზობელ უჯრედებში მყოფი მტრების განადგურება

[ctx: @action]
en: Move Up and Left
ka: მაღლა და მარცხნივ გადატანა

[ctx: @action]
en: Move Up
ka: აწევა

[ctx: Shortcut for move up. See https://quickgit.kde.org/?p=killbots.git&a=blob&f=README.translators&o=plain]
en: W
ka: სიგ

[ctx: @action]
en: Move Up and Right
ka: მაღლა და მარჯვნივ გადატანა

[ctx: Shortcut for move up and right. https://quickgit.kde.org/?p=killbots.git&a=blob&f=README.translators&o=plain]
en: E
ka: ეგზა

[ctx: @action]
en: Move Left
ka: მარცხნივ გაწევა

[ctx: @action]
en: Stand Still
ka: გაუნძრევლად დგომა

[ctx: @action]
en: Move Right
ka: მარჯვნივ გაწევა

[ctx: @action]
en: Move Down and Left
ka: დაბლა და მარცხნივ გადატანა

[ctx: @action]
en: Move Down
ka: ჩამოწევა

[ctx: @action]
en: Move Down and Right
ka: დაბლა და მარჯვნივ გადატანა

[ctx: @item:inlistbox No action on click]
en: Nothing
ka: არაფერი

[ctx: @action]
en: Step
ka: ნაბიჯი

[ctx: @action]
en: Repeated Step
ka: გამეორებული ნაბიჯი

[ctx: @item:inrange]
en: Slow
ka: ნელი

[ctx: @item:inrange]
en: Fast
ka: სწრაფი

[ctx: @item:inrange]
en: Instant
ka: მყისი

[ctx: @label:slider]
en: Animation &speed:
ka: &ანიმაციის სიჩქარე:

[ctx: @option:check]
en: Prevent &unsafe moves
ka: &სახიფათო სვლების თავიდან აცილება

[ctx: @label:listbox]
en: &Middle-click action:
ka: &შუა-წკაპის ქმედება:

[ctx: @label:listbox]
en: &Right-click action:
ka: &მარჯვენა-წკაპის ქმედება:

note: i18n: ectx: label, entry (Rows), group (KillbotsRuleset)
en: Number of rows in game grid
ka: თამაშის ბადეში მწკრივების რაოდენობა

note: i18n: ectx: label, entry (Columns), group (KillbotsRuleset)
en: Number of columns in game grid
ka: თამაშის ბადეში სვეტების რაოდენობა

note: i18n: ectx: label, entry (EnemiesAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Number of regular enemies in first round
ka: პირველ ტურში ჩვეულებრივი მტრების რაოდენობა

note: i18n: ectx: label, entry (EnemiesAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Number of regular enemies added in each new round
ka: ახალ ტურებში დამატებულ ჩვეულებრივი მტრების რაოდენობა

note: i18n: ectx: label, entry (FastEnemiesAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Number of fast enemies in first round
ka: პირველ ტურში სწრაფი მტრების რაოდენობა

note: i18n: ectx: label, entry (FastEnemiesAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Number of fast enemies added in each new round
ka: ახალ ტურებში დამატებული სწრაფი მტრების რაოდენობა

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can accumulate energy
ka: მოთამაშეს შეუძლია, დააგროვოს ენერგია

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Energy at start of first round
ka: ენერგია პირველი ტურის დაწყებისას

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Energy awarded for completing a round
ka: ტურის დასრულებისას მინიჭებულ ენერგია

note: i18n: ectx: label, entry (MaxEnergyAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Maximum energy cap in first round
ka: მაქსიმალური ენერგია პირველ ტურში

note: i18n: ectx: label, entry (SafeTeleportEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can perform safe teleports
ka: მოთამაშეს უსაფრთხო ტელეპორტის გაკეთება შეუძლია

note: i18n: ectx: label, entry (CostOfSafeTeleport), group (KillbotsRuleset)
en: The cost of performing a safe teleport
ka: უსაფრთხო ტელეპორტის ფასი

note: i18n: ectx: label, entry (VaporizerEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can use vaporizer
ka: მოთამაშეს შეუძლია, ამაორთქლებელი გამოიყენოს

note: i18n: ectx: label, entry (CostOfVaporizer), group (KillbotsRuleset)
en: Cost of using vaporizer
ka: ამაორთქლებლის გამოყენების ფასი

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: One
ka: ერთი

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: Many
ka: ბევრი

[ctx: @item]
en: Yes
ka: კი

[ctx: @item]
en: No
ka: არა

[ctx: @title:window]
en: Details of %1 Game Type
ka: %1 თამაშის ტიპის დეტალები

[ctx: title:group]
en: Game Type Details
ka: თამაშის ტიპის დეტალები

[ctx: @label]
en: Author:
ka: ავტორი:

[ctx: @label]
en: Contact:
ka: კონტაქტი:

[ctx: @label]
en: Description:
ka: აღწერა:

[ctx: @action:button]
en: Details...
ka: დეტალები...
