killbots - en to sk translation catalogue (106 entries)

[ctx: @label]
en: Round:
sk: Kolo:

[ctx: @label]
en: Score:
sk: Skóre:

[ctx: @label]
en: Enemies:
sk: Nepriatelia:

[ctx: @label]
en: Energy:
sk: Energia:

[ctx: @info]
en: Round complete.
sk: Kolo dokončené.

[ctx: @info]
en: Board is full.
    Resetting enemy counts.
sk: Doska je plná.
    Reštartuje sa počet nepriateľov.

[ctx: @info]
en: New game.
sk: Nová hra.

[ctx: @info]
en: Game over.
sk: Koniec hry.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MiddleClickAction), group (General)
en: The action performed on a middle-click
sk: Akcia vykonaná po stlačení stredného tlačidla myši

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MiddleClickAction), group (General)
en: Selects the action performed when middle-clicking on the main game area. If a middle mouse button is not available, this action can be performed by left- and right-clicking simultaneously or by left-clicking while holding the control key.
sk: Vyberá akciu vykonanú po kliknutí stredným tlačidlom myši na hlavnú hernú plochu. Ak nie je k dispozícii stredné tlačidlo myši, môže byť táto akcia vykonaná súčasným stlačením ľavého a pravého tlačidla alebo stlačením ľavého tlačidla za súčastného držania klávesy Ctrl.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RightClickAction), group (General)
en: The action performed on a right-click
sk: Akcia vykonaná po stlačení pravého tlačidla myši

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RightClickAction), group (General)
en: Selects the action performed when right-clicking on the main game area.
sk: Vyberá akciu vykonanú po kliknutí pravým tlačidlom myši na hlavnú hernú plochu.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AnimationSpeed), group (General)
en: The speed used to display animations
sk: Rýchlosť použitá pri zobrazovaní animácií

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnimationSpeed), group (General)
en: Adjusts the speed at which the in game animations are displayed.
sk: Upraví rýchlo, s akou sú v hre zobrazované animácie.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (PreventUnsafeMoves), group (General)
en: Prevent the player from making fatal moves
sk: Zabrániť hráčovi vykonať osudné pohyby

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreventUnsafeMoves), group (General)
en: If checked, the game will ignore any move that would result in the immediate death of the hero (other than random teleports and waiting out the round).
sk: Ak je začiarknuté, hra bude ignorovať všetky pohyby vedúce k okamžitej smrti hrdinu (okrem náhodných teleportov a prečkanie kola).

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Ruleset), group (General)
en: The selected set of game rules
sk: Vybraná sada herných pravidiel

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Ruleset), group (General)
en: Selects the set of game rules to be used in the next game.
sk: Vyberá sadu herných pravidiel, ktorá sa použije pri nasledujúcej hre.

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (moveMenu)
en: Move
sk: Presunúť

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: A KDE game of killer robots and teleportation.
sk: Hra s robotmi-zabijakmi a teleportáciou pre KDE.

en: Developer
sk: Vývojár

en: Author of Gnome Robots. Invented safe teleports, pushing junkheaps and fast robots.
sk: Autor Gnome Robotov. Vymyslel bezpečné teleporty, tlačenie hromád a rýchlych robotov.

en: This is the main game area used to interact with Killbots. It shows the current state of the game grid and allows one to control the hero using the mouse. It also displays certain statistics about the game in progress.
sk: Toto je hlavná herná plocha určená na interakciu s Killbotami. Zobrazuje aktuálny stav herného poľa a umožňuje ovládanie hrdinu pomocou myši. Tiež zobrazuje určité štatistiky o prebiehajúcej hre.

[ctx: @title]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @info]
en: Configure general settings
sk: Nastaviť všeobecné nastavenia

[ctx: @title]
en: Game Type
sk: Typ hry

[ctx: @info]
en: Select a game type
sk: Výber typu hry

[ctx: @title]
en: Appearance
sk: Vzhľad

[ctx: @info]
en: Select a graphical theme
sk: Výber grafickej témy

en: A new game type has been selected, but there is already a game in progress.
sk: Bol vybraný nový typ hry, ale hra už beží.

[ctx: @title:window]
en: Game Type Changed
sk: Typ hry zmenený

[ctx: @action:button]
en: Continue Current Game
sk: Pokračovať v aktuálnej hre

[ctx: @action:button]
en: Start a New Game
sk: Spustiť novú hru

[ctx: @title:column round of the game]
en: Round
sk: Okrúhle

[ctx: @action]
en: Teleport Safely
sk: Bezpečný teleport

[ctx: @info:tooltip]
en: Teleport to a safe location
sk: Teleport na bezpečné miesto

[ctx: @info:tooltip]
en: Teleport to a random location
sk: Teleport na náhodné miesto

[ctx: @action]
en: Teleport (Safely if Possible)
sk: Teleport (bezpečný ak je to možné)

[ctx: Shortcut for teleport safely if possible. See https://quickgit.kde.org/?p=killbots.git&a=blob&f=README.translators&o=plain]
en: Space
sk: Medzerník

[ctx: @info:tooltip]
en: Teleport safely if that action is enabled, otherwise teleport randomly
sk: Bezpečný teleport, ak je povolená táto akcia, inak náhodný teleport

[ctx: @action]
en: Vaporizer
sk: Rozprašovač

[ctx: @info:tooltip]
en: Destroy all enemies in neighboring cells
sk: Zničiť všetkých nepriateľov v susedných bunkách

[ctx: @action]
en: Wait Out Round
sk: Prečkať kolo

[ctx: @info:tooltip]
en: Risk remaining in place until the end of the round for bonuses
sk: Riskovať zostaním na mieste do konca kola, za účelom získania bonusov

[ctx: @action]
en: Move Up and Left
sk: Posunúť hore a doľava

[ctx: @action]
en: Move Up
sk: Posunúť hore

[ctx: @action]
en: Move Up and Right
sk: Posunúť hore a doprava

[ctx: @action]
en: Move Left
sk: Posunúť doľava

[ctx: @action]
en: Stand Still
sk: Zostať stáť

[ctx: @action]
en: Move Right
sk: Posunúť doprava

[ctx: @action]
en: Move Down and Left
sk: Posunúť dole a doľava

[ctx: @action]
en: Move Down
sk: Posunúť dole

[ctx: @action]
en: Move Down and Right
sk: Posunúť dole a doprava

[ctx: @item:inlistbox No action on click]
en: Nothing
sk: Nič

[ctx: @action]
en: Step
sk: Krok

[ctx: @action]
en: Repeated Step
sk: Opakovanie kroku

[ctx: @item:inrange]
en: Slow
sk: Pomalá

[ctx: @item:inrange]
en: Fast
sk: Rýchlo

[ctx: @item:inrange]
en: Instant
sk: Okamžitá

[ctx: @label:slider]
en: Animation &speed:
sk: Rýchlosť animácie:

[ctx: @option:check]
en: Prevent &unsafe moves
sk: Zabrániť &nebezpečným pohybom

[ctx: @label:listbox]
en: &Middle-click action:
sk: Akcia stredným tlačidlom &myši:

[ctx: @label:listbox]
en: &Right-click action:
sk: Akcia p&ravým tlačidlom myši:

note: i18n: ectx: label, entry (Rows), group (KillbotsRuleset)
en: Number of rows in game grid
sk: Počet riadkov v hernom poli

note: i18n: ectx: label, entry (Columns), group (KillbotsRuleset)
en: Number of columns in game grid
sk: Počet stĺpcov v hernom poli

note: i18n: ectx: label, entry (EnemiesAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Number of regular enemies in first round
sk: Počet normálnych nepriateľov v prvom kole

note: i18n: ectx: label, entry (EnemiesAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Number of regular enemies added in each new round
sk: Počet normálnych nepriateľov pridaných v každom novom kole

note: i18n: ectx: label, entry (FastEnemiesAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Number of fast enemies in first round
sk: Počet rýchlych nepriateľov v prvom kole

note: i18n: ectx: label, entry (FastEnemiesAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Number of fast enemies added in each new round
sk: Počet rýchlych nepriateľov pridaných v každom novom kole

note: i18n: ectx: label, entry (FastEnemiesArePatient), group (KillbotsRuleset)
en: Fast enemies will skip their extra turn to avoid collisions with other robots
sk: Rýchli nepriatelia preskočia ich extra ťah, aby zabránili kolízii s inými robotmi

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can accumulate energy
sk: Hráč môže zhromaždiť energiu

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Energy at start of first round
sk: Počiatočná energia v prvom kole

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Energy awarded for completing a round
sk: Energia udelená pri dokončení kola

note: i18n: ectx: label, entry (MaxEnergyAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Maximum energy cap in first round
sk: Maximálny limit energie v prvom kole

note: i18n: ectx: label, entry (MaxEnergyAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Increase in maximum energy cap for each new round
sk: Zvýšiť maximálny limit pre každé nové kolo

note: i18n: ectx: label, entry (SafeTeleportEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can perform safe teleports
sk: Hráč môže použiť bezpečný teleport

note: i18n: ectx: label, entry (CostOfSafeTeleport), group (KillbotsRuleset)
en: The cost of performing a safe teleport
sk: Cena za vykonanie bezpečného teleportu

note: i18n: ectx: label, entry (VaporizerEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can use vaporizer
sk: Hráč môže použiť rozprašovač

note: i18n: ectx: label, entry (CostOfVaporizer), group (KillbotsRuleset)
en: Cost of using vaporizer
sk: Cena použitia rozprašovača

note: i18n: ectx: label, entry (PushableJunkheaps), group (KillbotsRuleset)
en: Number of junkheaps that can be pushed at once
sk: Počet hromád šrotu, ktoré je možné naraz potlačiť

note: i18n: ectx: label, entry (SquaskKillsEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can destroy enemies with a pushed junkheap
sk: Hráč môže zničiť nepriateľov potlačením hromady šrotu

note: i18n: ectx: label, entry (JunkheapsAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Junkheaps placed on grid at start of first round
sk: Hromady šrotu umiestnené do herného poľa pri štarte prvého kola

note: i18n: ectx: label, entry (JunkheapsAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Junkheaps added to the grid for each new round
sk: Hromady šrotu pridané do herného poľa pre každé nové kolo

note: i18n: ectx: label, entry (PointsPerEnemyKilled), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each regular enemy destroyed
sk: Body udelené za zničenie každého normálneho nepriateľa

note: i18n: ectx: label, entry (PointsPerFastEnemyKilled), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each fast enemy destroyed
sk: Body udelené za zničenie každého rýchleho nepriateľa

note: i18n: ectx: label, entry (WaitKillPointBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each enemy destroyed while waiting out the round
sk: Body udelené za zničenie každého nepriateľa pri prečkaní kola

note: i18n: ectx: label, entry (WaitKillEnergyBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Energy awarded for each enemy destroyed while waiting out the round
sk: Energia udelené za zničenie každého nepriateľa pri prečkaní kola

note: i18n: ectx: label, entry (SquashKillPointBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each enemy destroyed with a pushed junkheap
sk: Body udelené za zničenie každého nepriateľa potlačením hromady šrotu

note: i18n: ectx: label, entry (SquashKillEnergyBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Energy awarded for each enemy destroyed with a pushed junkheap
sk: Energia udelená za zničenie každého nepriateľa potlačením hromady šrotu

note: i18n: ectx: label, entry (PointsPerEnergyAboveMax), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each energy awarded above maximum energy cap
sk: Body udelené za energiu nad maximálny limit energie

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: One
sk: Jeden

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: Many
sk: Veľa

[ctx: @item]
en: Yes
sk: Áno

[ctx: @item]
en: No
sk: Nie

[ctx: @title:window]
en: Details of %1 Game Type
sk: Podrobnosti o type hry %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: A list of the Killbots rulesets installed on this computer.
sk: Zoznam pravidiel hry Killbots nainštalovaných v tomto počítači.

[ctx: title:group]
en: Game Type Details
sk: Podrobnosti o type hry

[ctx: @info:whatsthis]
en: Lists information on the currently selected game type.
sk: Zobrazí informácie o aktuálne vybranom type hry.

[ctx: @label]
en: Author:
sk: Autor:

[ctx: @label]
en: Contact:
sk: Kontakt:

[ctx: @label]
en: Description:
sk: Popis:

[ctx: @action:button]
en: Details…
sk: Podrobnosti...

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the detailed parameters of the selected game type
sk: Zobraziť podrobné parametre vybraného typu hry

[ctx: @info:whatsthisp]
en: Opens a dialog listing the values of all internal parameters for the selected game type.
sk: Otvorí dialóg so zoznamom hodnôt vnútorných parametrov pre vybraný typ hry.
