killbots - en to sl translation catalogue (108 entries)

[ctx: @label]
en: Round:
sl: Krog:

[ctx: @label]
en: Score:
sl: Točke:

[ctx: @label]
en: Enemies:
sl: Sovražniki:

[ctx: @label]
en: Energy:
sl: Energija:

[ctx: @info]
en: Round complete.
sl: Krog zaključen.

[ctx: @info]
en: Board is full.
    Resetting enemy counts.
sl: Polje je polno.
    Ponastavljam število sovražnikov.

[ctx: @info]
en: New game.
sl: Nova igra.

[ctx: @info]
en: Game over.
sl: Konec igre.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (MiddleClickAction), group (General)
en: The action performed on a middle-click
sl: Dejanje ob kliku s srednjim gumbom miške

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MiddleClickAction), group (General)
en: Selects the action performed when middle-clicking on the main game area. If a middle mouse button is not available, this action can be performed by left- and right-clicking simultaneously or by left-clicking while holding the control key.
sl: Izbere dejanje, ki se izvede ob kliku s srednjim gumbom miške na igralno polje. Če srednji gumb ni na voljo, lahko to dejanje izvedete s hkratnim pritiskom levega in desnega gumba, ali pa s klikom na levi gumb ob pritisnjeni tipki Ctrl.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (RightClickAction), group (General)
en: The action performed on a right-click
sl: Dejanje ob kliku z desnim gumbom miške

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RightClickAction), group (General)
en: Selects the action performed when right-clicking on the main game area.
sl: Izbere dejanje, ki se izvede ob kliku z desnim gumbom miške na igralno polje.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AnimationSpeed), group (General)
en: The speed used to display animations
sl: Hitrost prikaza animacij

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AnimationSpeed), group (General)
en: Adjusts the speed at which the in game animations are displayed.
sl: Prilagodi hitrost, s katero se prikazujejo animacije v igri.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (PreventUnsafeMoves), group (General)
en: Prevent the player from making fatal moves
sl: Igralcu prepreči izvajanje usodnih potez

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PreventUnsafeMoves), group (General)
en: If checked, the game will ignore any move that would result in the immediate death of the hero (other than random teleports and waiting out the round).
sl: Če je omogočeno, bo igra spregledala poteze, ki bi junaka nemudoma pahnile v smrt. Sem ne spadajo naključne teleportacije in čakanje na konec kroga.

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Ruleset), group (General)
en: The selected set of game rules
sl: Izbrana pravila igre

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Ruleset), group (General)
en: Selects the set of game rules to be used in the next game.
sl: Izbere pravila igre, ki bodo uporabljena v naslednji igri.

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (moveMenu)
en: Move
sl: Poteza

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

en: A KDE game of killer robots and teleportation.
sl: Igra ubijalskih robotov in teleportacije.

en: Developer
sl: Razvijalec

en: Author of Gnome Robots. Invented safe teleports, pushing junkheaps and fast robots.
sl: Avtor Gnome Robots. Izumil je varno teleportacijo, potiskanje uničenih robotov in hitre robote.

en: This is the main game area used to interact with Killbots. It shows the current state of the game grid and allows one to control the hero using the mouse. It also displays certain statistics about the game in progress.
sl: To je glavno igralno polje, kjer igrate igro Killbots. Prikazuje trenutno stanje igralnega polja in vam omogoča z miško nadzorovati junaka. Vidite lahko tudi razno statistiko o igrani igri.

[ctx: @title]
en: General
sl: Splošno

[ctx: @info]
en: Configure general settings
sl: Nastavi splošne možnosti

[ctx: @title]
en: Game Type
sl: Vrsta igre

[ctx: @info]
en: Select a game type
sl: Izberite vrsto igre

[ctx: @title]
en: Appearance
sl: Videz

[ctx: @info]
en: Select a graphical theme
sl: Izberite grafično temo

en: A new game type has been selected, but there is already a game in progress.
sl: Izbrana je bila nova vrsta igre, vendar je igra še v teku.

[ctx: @title:window]
en: Game Type Changed
sl: Vrsta igre se je spremenila

[ctx: @action:button]
en: Continue Current Game
sl: Nadaljuj trenutno igro

[ctx: @action:button]
en: Start a New Game
sl: Začni novo igro

[ctx: @title:column round of the game]
en: Round
sl: Krog

[ctx: @action]
en: Teleport Safely
sl: Varno se teleportiraj

[ctx: @info:tooltip]
en: Teleport to a safe location
sl: Teleportiraj se na varno lokacijo

[ctx: @action]
en: Teleport
sl: Teleportiraj se

[ctx: @info:tooltip]
en: Teleport to a random location
sl: Teleportiraj se na naključno lokacijo

[ctx: @action]
en: Teleport (Safely if Possible)
sl: Teleportiraj se (varno, če je možno)

[ctx: Shortcut for teleport safely if possible. See https://quickgit.kde.org/?p=killbots.git&a=blob&f=README.translators&o=plain]
en: Space
sl: Preslednica

[ctx: @info:tooltip]
en: Teleport safely if that action is enabled, otherwise teleport randomly
sl: Teleportiraj se na varno mesto, če je ta možnost vklopljena, če ni, se teleportiraj na naključno mesto

[ctx: @action]
en: Vaporizer
sl: Uparilnik

[ctx: @info:tooltip]
en: Destroy all enemies in neighboring cells
sl: Uniči vse sovražnike v sosednjih celicah

[ctx: @action]
en: Wait Out Round
sl: Čakaj na konec kroga

[ctx: @info:tooltip]
en: Risk remaining in place until the end of the round for bonuses
sl: Tvegaj in ostani na mestu do konca kroga, v zameno za bonuse

[ctx: @action]
en: Move Up and Left
sl: Premakni se gor in levo

[ctx: @action]
en: Move Up
sl: Premakni se gor

[ctx: @action]
en: Move Up and Right
sl: Premakni se gor in desno

[ctx: @action]
en: Move Left
sl: Premakni se levo

[ctx: @action]
en: Stand Still
sl: Stoj pri miru

[ctx: @action]
en: Move Right
sl: Premakni se desno

[ctx: @action]
en: Move Down and Left
sl: Premakni se dol in levo

[ctx: Shortcut for move down and left. See https://quickgit.kde.org/?p=killbots.git&a=blob&f=README.translators&o=plain]
en: Z
sl: Y

[ctx: @action]
en: Move Down
sl: Premakni se dol

[ctx: @action]
en: Move Down and Right
sl: Premakni se dol in desno

[ctx: @item:inlistbox No action on click]
en: Nothing
sl: Nič

[ctx: @action]
en: Step
sl: Korak

[ctx: @action]
en: Repeated Step
sl: Ponavljajoč korak

[ctx: @item:inrange]
en: Slow
sl: Počasno

[ctx: @item:inrange]
en: Fast
sl: Hitro

[ctx: @item:inrange]
en: Instant
sl: Takojšnje

[ctx: @label:slider]
en: Animation &speed:
sl: Hitrost animacije:

[ctx: @option:check]
en: Prevent &unsafe moves
sl: Prepreči nevarne poteze

[ctx: @label:listbox]
en: &Middle-click action:
sl: Dejanje srednjega klika:

[ctx: @label:listbox]
en: &Right-click action:
sl: Dejanje desnega klika:

note: i18n: ectx: label, entry (Rows), group (KillbotsRuleset)
en: Number of rows in game grid
sl: Število vrstic v igralni mreži

note: i18n: ectx: label, entry (Columns), group (KillbotsRuleset)
en: Number of columns in game grid
sl: Število stolpcev v igralni mreži

note: i18n: ectx: label, entry (EnemiesAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Number of regular enemies in first round
sl: Število navadnih sovražnikov v prvem krogu

note: i18n: ectx: label, entry (EnemiesAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Number of regular enemies added in each new round
sl: Število navadnih sovražnikov, ki se dodajo v vsakem novem krogu

note: i18n: ectx: label, entry (FastEnemiesAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Number of fast enemies in first round
sl: Število hitrih sovražnikov v prvem krogu

note: i18n: ectx: label, entry (FastEnemiesAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Number of fast enemies added in each new round
sl: Število hitrih sovražnikov, ki se dodajo v vsakem novem krogu

note: i18n: ectx: label, entry (FastEnemiesArePatient), group (KillbotsRuleset)
en: Fast enemies will skip their extra turn to avoid collisions with other robots
sl: Hitri sovražniki bodo prepustili svoj dodatni premik, če bi ta pomenil trk z drugimi roboti

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can accumulate energy
sl: Igralec lahko kopiči energijo

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Energy at start of first round
sl: Energija na začetku prvega kroga

note: i18n: ectx: label, entry (EnergyAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Energy awarded for completing a round
sl: Energija, ki jo igralec dobi kot nagrado za zaključen krog

note: i18n: ectx: label, entry (MaxEnergyAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Maximum energy cap in first round
sl: Največ energije, ki jo ima igralec lahko v prvem krogu

note: i18n: ectx: label, entry (MaxEnergyAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Increase in maximum energy cap for each new round
sl: Povečanje največje mogoče energije za vsak naslednji krog

note: i18n: ectx: label, entry (SafeTeleportEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can perform safe teleports
sl: Igralec lahko uporablja varno teleportacijo

note: i18n: ectx: label, entry (CostOfSafeTeleport), group (KillbotsRuleset)
en: The cost of performing a safe teleport
sl: Strošek varne teleportacije

note: i18n: ectx: label, entry (VaporizerEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can use vaporizer
sl: Igralec lahko uporablja uparilnik

note: i18n: ectx: label, entry (CostOfVaporizer), group (KillbotsRuleset)
en: Cost of using vaporizer
sl: Strošek uporabe uparilnika

note: i18n: ectx: label, entry (PushableJunkheaps), group (KillbotsRuleset)
en: Number of junkheaps that can be pushed at once
sl: Število kupov smeti, ki jih lahko igralec potisne naenkrat

note: i18n: ectx: label, entry (SquaskKillsEnabled), group (KillbotsRuleset)
en: Player can destroy enemies with a pushed junkheap
sl: Igralec lahko uniči sovražnika s potiskom kupa smeti

note: i18n: ectx: label, entry (JunkheapsAtGameStart), group (KillbotsRuleset)
en: Junkheaps placed on grid at start of first round
sl: Kupi smeti so postavljeni na mrežo na začetku prvega kroga

note: i18n: ectx: label, entry (JunkheapsAddedEachRound), group (KillbotsRuleset)
en: Junkheaps added to the grid for each new round
sl: Kupi smeti so dodani na mrežo vsak nov krog

note: i18n: ectx: label, entry (PointsPerEnemyKilled), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each regular enemy destroyed
sl: Točke za vsakega uničenega navadnega sovražnika

note: i18n: ectx: label, entry (PointsPerFastEnemyKilled), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each fast enemy destroyed
sl: Točke za vsakega uničenega hitrega sovražnika

note: i18n: ectx: label, entry (WaitKillPointBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each enemy destroyed while waiting out the round
sl: Točke za vsakega uničenega sovražnika med čakanjem

note: i18n: ectx: label, entry (WaitKillEnergyBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Energy awarded for each enemy destroyed while waiting out the round
sl: Energija pridobljena za vsakega uničenega sovražnika med čakanjem

note: i18n: ectx: label, entry (SquashKillPointBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each enemy destroyed with a pushed junkheap
sl: Točke za vsakega uničenega sovražnika s potiskanjem kupa smeti

note: i18n: ectx: label, entry (SquashKillEnergyBonus), group (KillbotsRuleset)
en: Energy awarded for each enemy destroyed with a pushed junkheap
sl: Energija pridobljena za vsakega uničenega sovražnika s potiskanjem kupa smeti

note: i18n: ectx: label, entry (PointsPerEnergyAboveMax), group (KillbotsRuleset)
en: Points awarded for each energy awarded above maximum energy cap
sl: Točke za vsako pridobljeno energijo nad največjo mogoče energijo

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: None
sl: Nič

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: One
sl: En

[ctx: @item Quantity of junkheaps that can be pushed]
en: Many
sl: Več

[ctx: @item]
en: Yes
sl: Da

[ctx: @item]
en: No
sl: Ne

[ctx: @title:window]
en: Details of %1 Game Type
sl: Podrobnosti vrste igre %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: A list of the Killbots rulesets installed on this computer.
sl: Seznam pravilnikov za igro Killbots, ki so nameščeni na tem računalniku.

[ctx: title:group]
en: Game Type Details
sl: Podrobnosti vrste igre

[ctx: @info:whatsthis]
en: Lists information on the currently selected game type.
sl: Prikaže podatke o trenutno izbrani vrsti igre.

[ctx: @label]
en: Author:
sl: Avtor:

[ctx: @label]
en: Contact:
sl: Stik:

[ctx: @label]
en: Description:
sl: Opis:

[ctx: @action:button]
en: Details...
sl: Podrobnosti...

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the detailed parameters of the selected game type
sl: Prikaži podrobne parametre o izbrani vrsti igre

[ctx: @info:whatsthisp]
en: Opens a dialog listing the values of all internal parameters for the selected game type.
sl: Odpre okno, ki prikazuje vrednosti vseh notranjih parametrov izbrane vrste igre.
