kimagemapeditor - en to bg translation catalogue (159 entries)

en: Areas
bg: Области

en: Preview
bg: Преглед

en: Choose Map & Image to Edit
bg: Избор на маркиране и изображение за редактиране

en: Select an image and/or a map that you want to edit
bg: Изберете изображение и/или маркиране за редактиране

en: &Maps
bg: &Маркирания

en: Image Preview
bg: Преглед на изображение

en: No maps found
bg: Не са открити маркирания

en: No images found
bg: Не са открити изображения

en: &Images
bg: &Изображения

en: Path
bg: Път

en: Images
bg: Изображения

en: Maps
bg: Маркирания

en: unnamed
bg: неименуван

en: <h3>Open File</h3>Click this to <em>open</em> a new picture or HTML file.
bg: <h3>Отваряне на файл</h3>Натиснете за <em>отваряне</em> на ново изображение или HTML-файл.

en: Open new picture or HTML file
bg: Отваряне на ново изображение или HTML-файл

en: <h3>Save File</h3>Click this to <em>save</em> the changes to the HTML file.
bg: <h3>Записване на файл</h3>Натиснете за <em>записване</em> на промените в HTML-файла.

en: Save HTML file
bg: Записване на HTML-файл

en: <h3>Close File</h3>Click this to <em>close</em> the currently open HTML file.
bg: <h3>Затваряне на файл</h3>Натиснете за <em>затваряне</em> на отворения в момента HTML-файл.

en: Close HTML file
bg: Затваряне на HTML-файл

en: <h3>Copy</h3>Click this to <em>copy</em> the selected area.
bg: <h3>Копиране</h3>Натиснете за <em>копиране</em> на маркираната област.

en: <h3>Cut</h3>Click this to <em>cut</em> the selected area.
bg: <h3>Изрязване</h3>Натиснете за <em>изрязване</em> на маркираната област.

en: <h3>Paste</h3>Click this to <em>paste</em> the copied area.
bg: <h3>Поставяне</h3>Натиснете за да <em>поставите</em> копираната област.

en: &Delete
bg: &Изтриване

en: <h3>Delete</h3>Click this to <em>delete</em> the selected area.
bg: <h3>Изтриване</h3>Натиснете за <em>изтриване</em> на маркираната област.

en: Pr&operties
bg: &Настройки на областта

en: Zoom
bg: Мащаб

en: <h3>Zoom</h3>Choose the desired zoom level.
bg: <h3>Увеличение</h3>изберете желаната степен на увеличение.

en: Highlight Areas
bg: Открояване на области

en: Show Alt Tag
bg: Показване на алтернативния етикет

en: Map &Name...
bg: Име на &маркирането...

en: Ne&w Map...
bg: Но&во маркиране...

en: Create a new map
bg: Създаване на ново маркиране

en: D&elete Map
bg: И&зтриване на маркирането

en: Delete the current active map
bg: Изтриване на текущото маркиране

en: Edit &Default Area...
bg: Редактиране на &подразбиращата се област...

en: Edit the default area of the current active map
bg: Редактиране на подразбиращата се област на текущото маркиране

en: &Preview
bg: &Преглед

en: Show a preview
bg: Показване на предварителен преглед

note: i18n: ectx: Menu (images)
en: &Image
bg: &Изображение

en: Add Image...
bg: Добавяне на изображение...

en: Add a new image
bg: Добавяне на ново изображение

en: Remove Image
bg: Премахване на изображение

en: Remove the current visible image
bg: Премахване на видимото в момента изображение

en: Edit Usemap...
bg: Редактиране на usemap...

en: Edit the usemap tag of the current visible image
bg: Въведете стойност на тага usemap за текущото изображение

en: Show &HTML
bg: Показване на &HTML

en: &Selection
bg: &Избиране

en: <h3>Selection</h3>Click this to select areas.
bg: <h3>Избиране</h3>Натиснете за избиране на области.

en: &Circle
bg: &Кръг

en: <h3>Circle</h3>Click this to start drawing a circle.
bg: <h3>Кръг</h3>Натиснете за изчертаване на окръжност.

en: &Rectangle
bg: &Правоъгълник

en: <h3>Rectangle</h3>Click this to start drawing a rectangle.
bg: <h3>Правоъгълник</h3>Натиснете за изчертаване на правоъгълник.

en: &Polygon
bg: &Многоъгълник

en: <h3>Polygon</h3>Click this to start drawing a polygon.
bg: <h3>Многоъгълник</h3>Натиснете за изчертаване на многоъгълник.

en: &Freehand Polygon
bg: &Сложен многоъгълник

en: <h3>Freehandpolygon</h3>Click this to start drawing a freehand polygon.
bg: <h3>Сложен многоъгълник</h3>Натиснете за изчертаване на ръка на сложен многоъгълник.

en: &Add Point
bg: &Добавяне на ъгъл

en: <h3>Add Point</h3>Click this to add points to a polygon.
bg: <h3>Добавяне на ъгъл</h3>Натиснете за добавяне на ъгъл към многоъгълника.

en: &Remove Point
bg: &Премахване на ъгъл

en: <h3>Remove Point</h3>Click this to remove points from a polygon.
bg: <h3>Премахване на ъгъл</h3>Натиснете за премахване на ъгъл от многоъгълника.

en: Cancel Drawing
bg: Отказване на изчертаването

en: Move Left
bg: Преместване наляво

en: Move Right
bg: Преместване надясно

en: Move Up
bg: Преместване нагоре

en: Move Down
bg: Преместване надолу

en: Increase Width
bg: Увеличаване на широчината

en: Decrease Width
bg: Намаляване на широчината

en: Increase Height
bg: Увеличаване на височината

en: Decrease Height
bg: Намаляване на височината

en: Bring to Front
bg: На преден план

en: Send to Back
bg: На заден план

en: Bring Forward One
bg: Едно ниво към предния план

en: Send Back One
bg: Едно ниво към задния план

en: Configure KImageMapEditor...
bg: Конфигуриране на KImageMapEditor...

en: Show Area List
bg: Показване на списъка с области

en: Show Map List
bg: Показване на списъка с маркирания

en: Show Image List
bg: Показване на списъка с изображения

note: i18n(" Cursor")+" : x: 0 ,y: 0",STATUS_CURSOR); i18n(" Selection")+" : - ",STATUS_SELECTION);
en:  Selection: -  Cursor: x: 0, y: 0
bg:  Избрано: -  Курсор: x: 0, y: 0

en:  Cursor: x: %1, y: %2
bg:  Курсор: x: %1, y: %2

en:  Selection: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4
bg:  Избрано: x: %1, y: %2, шир.: %3, вис.: %4

en:  Selection: -
bg:  Избрано: -

en: Drop an image or HTML file
bg: Пуснете тук изображение или HTML-файл

en: Enter Map Name
bg: Въведете име за маркирането

en: Enter the name of the map:
bg: Въведете име за маркирането:

en: The name <em>%1</em> already exists.
bg: Вече има име <em>%1</em>.

en: HTML Code of Map
bg: HTML-код на маркирането

en: Choose File to Open
bg: Изберете файл за отваряне

en: Web File (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html);;Images (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;HTML Files (*.htm *.html);;All Files (*)
bg: Уеб файлове (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html);;Изображения (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;HTML файлове (*.htm *.html);;Всички файлове (*)

en: HTML File (*.htm *.html);;Text File (*.txt);;All Files (*)
bg: HTML файл (*.htm *.html);;Текстов файл (*.txt);;Всички файлове (*)

en: <qt>The file <b>%1</b> does not exist.</qt>
bg: <qt>Файлът <b>%1</b> не съществува.</qt>

en: File Does Not Exist
bg: Файлът не съществува

en: <qt>The file <i>%1</i> could not be saved, because you do not have the required write permissions.</qt>
bg: <qt>Файлът <i>%1</i> не може да бъде записан, защото нямате нужните права за запис.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the map <i>%1</i>? <br /><b>There is no way to undo this.</b></qt>
bg: <qt>Наистина ли искате да изтриете маркирането <i>%1</i>? <br /><b>Това действие не може да бъде отменено.</b></qt>

en: Delete Map?
bg: Изтриване на маркирането?

en: <qt>The file <i>%1</i> has been modified.<br />Do you want to save it?</qt>
bg: <qt>Файлът <i>%1</i> е променен.<br />Искате ли да бъде записан?</qt>

en: Select image
bg: Избиране на изображение

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;All Files (*)
bg: Файлове с изображения (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)

en: Enter Usemap
bg: Въведете стойност за usemap

en: Enter the usemap value:
bg: Въведете стойност за usemap:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bg: &Инструменти

note: i18n: ectx: Menu (map)
en: &Map
bg: &Маркиране

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KImageMapEditor Main Toolbar
bg: Основна лента с инструменти на KImageMapEditor

note: i18n: ectx: ToolBar (kImageMapEditorPartDrawToolBar)
en: KImageMapEditor Draw Toolbar
bg: Лента с инструменти за чертане на KImageMapEditor

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

en: Number of Areas
bg: Брой области

en: Rectangle
bg: Правоъгълник

en: Circle
bg: Кръг

en: Polygon
bg: Многоъгълник

en: Default
bg: По подразбиране

en: Cut %1
bg: Изрязване на %1

en: Delete %1
bg: Изтриване на %1

en: Paste %1
bg: Поставяне на %1

en: Move %1
bg: Преместване на %1

en: Resize %1
bg: Преоразмеряване на %1

en: Add point to %1
bg: Добавяне на ъгъл към %1

en: Remove point from %1
bg: Премахване на ъгъл от %1

en: Create %1
bg: Създаване на %1

en: Top &X:
bg: На началната точка по &X:

en: Top &Y:
bg: На началната точка по &Y:

en: &Width:
bg: &Широчина:

en: Hei&ght:
bg: Ви&сочина:

en: Center &X:
bg: На центъра по &X:

en: Center &Y:
bg: На центъра по &Y:

en: &Radius:
bg: &Радиус:

en: Add
bg: Добавяне

en: Remove
bg: Премахване

en: Top &X
bg: На началната точка по &X

en: Top &Y
bg: На началната точка по &Y

en: Alt. &Text:
bg: Алтернативен &текст:

en: Tar&get:
bg: &Адрес на препращане:

en: Tit&le:
bg: &Заглавие:

en: On
bg: Включено

en: Enable default map
bg: Включване на подразбиращото се маркиране

en: Area Tag Editor
bg: Редактор на области

en: Selection
bg: Селекция

en: &General
bg: &Общи

en: Coor&dinates
bg: Коор&динати

en: Choose File
bg: Избор на файл

en: All Files (*)
bg: Всички файлове (*)

en: Preferences
bg: Настройки

en: &Maximum image preview height:
bg: &Максимална височина на изображението при преглед:

en: &Undo limit:
bg: Брой на &отменяемите действия:

en: &Redo limit:
bg: Брой на &възвръщаемите действия:

en: &Start with last used document
bg: &Зареждане на последно използвания документ

en: Could not find kimagemapeditorpart part!
bg: Не можа да се намери дял kimagemapeditorpart

en: Could not create kimagemapeditorpart part!
bg: Не можа да се създаде дял kimagemapeditorpart

en: Choose Picture to Open
bg: Изберете изображение за отваряне

en: An HTML imagemap editor
bg: Редактор на маркирания на изображения за HTML

en: For helping me with the Makefiles, and creating the Debian package
bg: За помощта за Makefile-овете и за създаване на пакет за Дебиан

en: Aaron Seigo and Michael
bg: Aaron Seigo и Michael

en: For helping me fixing --enable-final mode
bg: За помощта по поправяне на режима --enable-final

en: For the Spanish translation
bg: За испанския превод

en: For the Dutch translation
bg: За холандския превод

en: For the French translation
bg: За френския превод

en: Write HTML-Code to stdout on exit
bg: Изписване на HTML-кода в стандартния изход при излизане от програмата

en: File to open
bg: Файл за отваряне
