kimagemapeditor - en to eu translation catalogue (169 entries)

en: Areas
eu: Areak

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Choose Map & Image to Edit
eu: Hautatu editatzeko mapa eta irudia

en: Select an image and/or a map that you want to edit
eu: Hautatu editatu nahi duzun irudi edo/eta mapa bat

en: &Maps
eu: &Mapak

en: Image Preview
eu: Irudiaren aurrebista

en: No maps found
eu: Ez da maparik aurkitu

en: No images found
eu: Ez da irudirik aurkitu

en: &Images
eu: &Irudiak

en: Path
eu: Bide-izena

en: Images
eu: Irudiak

en: Usemap
eu: "Usemap" atributua

en: Maps
eu: Mapak

en: unnamed
eu: izengabea

en: <h3>Open File</h3>Click this to <em>open</em> a new picture or HTML file.
eu: <h3>Ireki fitxategia</h3>Klikatu hau irudi berri bat edo HTML fitxategi bat <em>irekitzeko</em>.

en: Open new picture or HTML file
eu: Ireki irudi berria edo HTML fitxategia

en: <h3>Save File</h3>Click this to <em>save</em> the changes to the HTML file.
eu: <h3>Gorde fitxategia</h3>Klikatu hau aldaketak HTML fitxategi batean <em>gordetzeko</em>.

en: Save HTML file
eu: Gorde HTML fitxategia

en: <h3>Close File</h3>Click this to <em>close</em> the currently open HTML file.
eu: <h3>Itxi fitxategia</h3>Klikatu hau uneko irekitako HTML fitxategia <em>ixteko</em>.

en: Close HTML file
eu: Itxi HTML fitxategia

en: <h3>Copy</h3>Click this to <em>copy</em> the selected area.
eu: <h3>Kopiatu</h3>Klikatu hau hautatutako area <em>kopiatzeko</em>.

en: <h3>Cut</h3>Click this to <em>cut</em> the selected area.
eu: <h3>Moztu</h3>Klikatu hau hautatutako area <em>mozteko</em>.

en: <h3>Paste</h3>Click this to <em>paste</em> the copied area.
eu: <h3>Itsatsi</h3>Klikatu hau hautatutako area <em>itsasteko</em>.

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: <h3>Delete</h3>Click this to <em>delete</em> the selected area.
eu: <h3>Ezabatu</h3>Klikatu hau hautatutako area <em>ezabatzeko</em>.

en: Pr&operties
eu: Pr&opietateak

en: <h3>Zoom</h3>Choose the desired zoom level.
eu: <h3>Zooma</h3>Hautatu nahien duzun zoom maila.

en: 25%
eu: % 25

en: 50%
eu: % 50

en: 100%
eu: % 75

en: 150%
eu: % 150

en: 200%
eu: % 200

en: 250%
eu: % 250

en: 300%
eu: % 300

en: 500%
eu: % 500

en: 750%
eu: % 750

en: 1000%
eu: % 1000

en: Highlight Areas
eu: Nabarmendutako areak

en: Show Alt Tag
eu: Erakutsi "alt" etiketa

en: Map &Name...
eu: Maparen ize&na...

en: Ne&w Map...
eu: Mapa be&rria...

en: Create a new map
eu: Sortu mapa berri bat

en: D&elete Map
eu: &Ezabatu mapa

en: Delete the current active map
eu: Ezabatu uneko mapa aktiboa

en: Edit &Default Area...
eu: Editatu area &lehenetsia...

en: Edit the default area of the current active map
eu: Editatu uneko mapa aktiboko area lehenetsia

en: &Preview
eu: &Aurrebista

en: Show a preview
eu: Erakutsi aurrebista bat

note: i18n: ectx: Menu (images)
en: &Image
eu: &Irudia

en: Add Image...
eu: Gehitu irudia...

en: Add a new image
eu: Gehitu irudi berri bat

en: Remove Image
eu: Kendu irudia

en: Remove the current visible image
eu: Kendu uneko irudi ikusgaia

en: Edit Usemap...
eu: Editatu "usemap" atributua...

en: Edit the usemap tag of the current visible image
eu: Editatu uneko irudi ikusgaiaren "usemap" atributua

en: Show &HTML
eu: Erakutsi &HTML-a

en: &Selection
eu: &Hautapena

en: <h3>Selection</h3>Click this to select areas.
eu: <h3>Hautapena</h3>Klikatu hau areak hautatzeko.

en: &Circle
eu: &Zirkulua

en: <h3>Circle</h3>Click this to start drawing a circle.
eu: <h3>Zirkulua</h3>Klikatu hau zirkulu bat marrazten hasteko.

en: &Rectangle
eu: E&rrektangelua

en: <h3>Rectangle</h3>Click this to start drawing a rectangle.
eu: <h3>Errektangelua</h3>Klikatu hau errektangelu bat marrazten hasteko.

en: &Polygon
eu: &Poligonoa

en: <h3>Polygon</h3>Click this to start drawing a polygon.
eu: <h3>Poligonoa</h3>Klikatu hau poligono bat marrazten hasteko.

en: &Freehand Polygon
eu: &Eskuhutsezko Poligonoa

en: <h3>Freehandpolygon</h3>Click this to start drawing a freehand polygon.
eu: <h3>Eskuhutsezko Poligonoa</h3>Klikatu hau eskuhutsezko poligono bat marrazten hasteko.

en: &Add Point
eu: &Gehitu poligonoa

en: <h3>Add Point</h3>Click this to add points to a polygon.
eu: <h3>Gehitu puntua</h3>Klikatu hau poligono bati puntu bat gehitzeko.

en: &Remove Point
eu: &Kendu puntua

en: <h3>Remove Point</h3>Click this to remove points from a polygon.
eu: <h3>Kendu puntua</h3>Klikatu hau poligono bati puntu bat kentzeko.

en: Cancel Drawing
eu: Ezeztatu marrazketa

en: Move Left
eu: Mugitu ezkerrera

en: Move Right
eu: Mugitu eskuinera

en: Move Up
eu: Mugitu gorantz

en: Move Down
eu: Mugitu behera

en: Increase Width
eu: Handitu zabalera

en: Decrease Width
eu: Txikiagotu zabalera

en: Increase Height
eu: Handitu altuera

en: Decrease Height
eu: Txikiagotu altuera

en: Bring to Front
eu: Ekarri aurrera

en: Send to Back
eu: Bidali atzera

en: Bring Forward One
eu: Ekarri pauso bat aurrera

en: Send Back One
eu: Bidali pauso bat atzera

en: Configure KImageMapEditor...
eu: Konfiguratu KImageMapEditor...

en: Show Area List
eu: Erakutsi area-zerrenda

en: Show Map List
eu: Erakutsi mapen zerrenda

en: Show Image List
eu: Erakutsi irudien zerrenda

note: i18n(" Cursor")+" : x: 0 ,y: 0",STATUS_CURSOR); i18n(" Selection")+" : - ",STATUS_SELECTION);
en:  Selection: -  Cursor: x: 0, y: 0
eu:  Hautapena -  Kurtsorea x: 0, y: 0

en:  Cursor: x: %1, y: %2
eu: Kurtsorea: x: %1, y: %2

en:  Selection: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4
eu:  Hautapena: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4

en:  Selection: -
eu:  Hautapena: -

en: Drop an image or HTML file
eu: Jaregin irudi bat edo HTML fitxategi bat

en: Enter Map Name
eu: Sartu maparen izena

en: Enter the name of the map:
eu: Sartu maparen izena:

en: The name <em>%1</em> already exists.
eu: <em>%1</em> mapa dagoeneko existitzen da.

en: HTML Code of Map
eu: Maparen HTML kodea

en: Choose File to Open
eu: Hautatu irekitzeko fitxategia

en: Web File (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html);;Images (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;HTML Files (*.htm *.html);;All Files (*)
eu: Web fitxategia (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html);;Irudiak (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;HTML fitxategiak (*.htm *.html);;fitxategi guztiak (*)

en: HTML File (*.htm *.html);;Text File (*.txt);;All Files (*)
eu: HTML fitxategia (*.htm *.html);;Testu fitxategia (*.txt);;Fitxategi guztiak (*)

en: <qt>The file <b>%1</b> does not exist.</qt>
eu: <qt><b>%1</b> fitxategia ez da existitzen.</qt>

en: File Does Not Exist
eu: Fitxategia ez da existitzen

en: <qt>The file <i>%1</i> could not be saved, because you do not have the required write permissions.</qt>
eu: <qt>Ezin da <i>%1</i> fitxategia gorde, ez duzulako behar duzun baimenik.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the map <i>%1</i>? <br /><b>There is no way to undo this.</b></qt>
eu: <qt>Ziur zaude <i>%1</i> mapa ezabatu nahi duzula? <br /><b>Ez dago hau desegiteko modurik.</b></qt>

en: Delete Map?
eu: Ezabatu mapa?

en: <qt>The file <i>%1</i> has been modified.<br />Do you want to save it?</qt>
eu: <qt><i>%1</i> fitxategia aldatu da.<br />Gorde nahi duzu?</qt>

en: Select image
eu: Hautatu irudia

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;All Files (*)
eu: Irudiak (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;Fitxategi guztiak (*)

en: Enter Usemap
eu: Sartu "usemap" atributua

en: Enter the usemap value:
eu: Sartu "usemap" atributuaren balioa:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikuspegia

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak

note: i18n: ectx: Menu (map)
en: &Map
eu: &Mapa

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KImageMapEditor Main Toolbar
eu: KImageMapEditor-en tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: ToolBar (kImageMapEditorPartDrawToolBar)
en: KImageMapEditor Draw Toolbar
eu: KImageMapEditor-en marrazteko tresna-barra

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

en: noname
eu: izenik_ez

en: Number of Areas
eu: Area kopurua

en: Rectangle
eu: Errektangelua

en: Circle
eu: Zirkulua

en: Polygon
eu: Poligonoa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Cut %1
eu: Moztu %1

en: Delete %1
eu: Ezabatu %1

en: Paste %1
eu: Itsatsi %1

en: Move %1
eu: Mugitu %1

en: Resize %1
eu: Birdimentsionatu %1

en: Add point to %1
eu: Gehitu puntua %1-(r)i

en: Remove point from %1
eu: Kendu puntua %1-(e)tik

en: Create %1
eu: Sortu %1

en: Top &X:
eu: Goiko &X-a (abzisa):

en: Top &Y:
eu: Goiko &Y-a (ordenatua):

en: &Width:
eu: &Zabalera:

en: Hei&ght:
eu: &Altuera:

en: Center &X:
eu: Zentruaren &X-a (abzisa):

en: Center &Y:
eu: Zentruaren &Y-a (ordenatua):

en: &Radius:
eu: E&rradioa:

en: Add
eu: Gehitu

en: Remove
eu: Kendu

en: Top &X
eu: Goiko &X-a (abzisa)

en: Top &Y
eu: Goiko &Y-a (ordenatua)

en: Alt. &Text:
eu: Alt. &testua:

en: Tar&get:
eu: Hel&burua:

en: Tit&le:
eu: Izen&burua:

en: On
eu: Piztua

en: Enable default map
eu: Gaitu mapa lehenetsia

en: Area Tag Editor
eu: Area etiketaren editorea

en: Selection
eu: Hautapena

en: &General
eu: &Orokorra

en: Coor&dinates
eu: Koor&denatuak

en: Choose File
eu: Hautatu fitxategia

en: All Files (*)
eu: Fitxategi guztiak (*)

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: &Maximum image preview height:
eu: Irudiaren aurrebistaren altuera &maximoa:

en: &Undo limit:
eu: &Desegitearen muga:

en: &Redo limit:
eu: &Berregitearen muga:

en: &Start with last used document
eu: &Hasi azken erabilitako dokumentuarekin

en: Could not find kimagemapeditorpart part!
eu: Ezin izan du «kimagemapeditorpart» atala aurkitu!

en: Could not create kimagemapeditorpart part!
eu: Ezin izan du «kimagemapeditorpart» atala sortu!

en: Choose Picture to Open
eu: Hautatu irekitzeko irudia

en: An HTML imagemap editor
eu: HTML irudi-mapen editorea

en: For helping me with the Makefiles, and creating the Debian package
eu: Niri Mekafile fitxategiekin laguntzeagatik eta Debian paketea sortzeagatik

en: For helping me fixing --enable-final mode
eu: --enable-final modua konpontzen laguntzeagatik

en: For the Spanish translation
eu: Gaztelerako itzulpenagatik

en: For the Dutch translation
eu: Holandar itzulpenagatik

en: For the French translation
eu: Frantses itzulpenagatik

en: Write HTML-Code to stdout on exit
eu: Idatzi HTML kodea stdout-era irtetzean

en: File to open
eu: Irekitzeko fitxategia
