kimagemapeditor - en to gl translation catalogue (161 entries)

en: Areas
gl: Áreas

en: Preview
gl: Previsualizar

en: Choose Map & Image to Edit
gl: Escolla o mapa e a imaxe para editar

en: Select an image and/or a map that you want to edit
gl: Escolla a imaxe ou o mapa que queira editar

en: &Maps
gl: &Mapas

en: Image Preview
gl: Vista previa da imaxe

en: No maps found
gl: Non se atopou ningún mapa

en: No images found
gl: Non se atopou ningunha imaxe

en: &Images
gl: &Imaxes

en: Path
gl: Ruta

en: Images
gl: Imaxes

en: Usemap
gl: Mapa de uso

en: Maps
gl: Mapas

en: unnamed
gl: sen nome

en: <h3>Open File</h3>Click this to <em>open</em> a new picture or HTML file.
gl: <h3>Abrir ficheiro</h3>Escolla isto para <em>abrir</em> unha nova imaxe ou ficheiro HTML.

en: Open new picture or HTML file
gl: Abre unha nova imaxe ou ficheiro HTML

en: <h3>Save File</h3>Click this to <em>save</em> the changes to the HTML file.
gl: <h3>Gardar o ficheiro</h3>Seleccione isto para <em>gardar</em> os cambios no ficheiro HTML.

en: Save HTML file
gl: Gardar nun ficheiro HTML

en: <h3>Close File</h3>Click this to <em>close</em> the currently open HTML file.
gl: <h3>Pechar o ficheiro</h3>Escolla isto para <em>pechar</em> o ficheiro HTML que está aberto.

en: Close HTML file
gl: Pechar o ficheiro HTML

en: <h3>Copy</h3>Click this to <em>copy</em> the selected area.
gl: <h3>Copiar</h3>Escolla isto para <em>copiar</em> a área escollida.

en: <h3>Cut</h3>Click this to <em>cut</em> the selected area.
gl: <h3>Cortar</h3>Escolla isto para <em>cortar</em> a área escollida.

en: <h3>Paste</h3>Click this to <em>paste</em> the copied area.
gl: <h3>Pegar</h3>Escolla isto para <em>pegar</em> a área copiada.

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: <h3>Delete</h3>Click this to <em>delete</em> the selected area.
gl: <h3>Eliminar</h3>Escolla isto para <em>eliminar</em> a área escollida.

en: Pr&operties
gl: Pr&opiedades

en: Zoom
gl: Ampliación

en: <h3>Zoom</h3>Choose the desired zoom level.
gl: <h3>Ampliación</h3>Escolla o nivel de ampliación que desexe.

en: Highlight Areas
gl: Realzar áreas

en: Show Alt Tag
gl: Amosar a etiqueta Alt

en: Map &Name...
gl: &Nome do mapa…

en: Ne&w Map...
gl: No&vo mapa…

en: Create a new map
gl: Crea un mapa novo

en: D&elete Map
gl: &Eliminar o mapa

en: Delete the current active map
gl: Elimina o mapa activo

en: Edit &Default Area...
gl: Editar a área &predeterminada…

en: Edit the default area of the current active map
gl: Edita a área predeterminada do mapa activo

en: &Preview
gl: Pre&visualizar

en: Show a preview
gl: Mostra unha vista previa

note: i18n: ectx: Menu (images)
en: &Image
gl: &Imaxe

en: Add Image...
gl: Engadir unha imaxe…

en: Add a new image
gl: Engade unha nova imaxe

en: Remove Image
gl: Retirar a imaxe

en: Remove the current visible image
gl: Retira a imaxe que está visíbel

en: Edit Usemap...
gl: Editar o Usemap…

en: Edit the usemap tag of the current visible image
gl: Editar a etiqueta usemap da imaxe que está visíbel

en: Show &HTML
gl: Amosar o &HTML

en: &Selection
gl: E&scolla

en: <h3>Selection</h3>Click this to select areas.
gl: <h3>Escolla</h3>Prema isto para escoller áreas.

en: &Circle
gl: &Círculo

en: <h3>Circle</h3>Click this to start drawing a circle.
gl: <h3>Círculo</h3>Escolla isto para debuxar un círculo.

en: &Rectangle
gl: &Rectángulo

en: <h3>Rectangle</h3>Click this to start drawing a rectangle.
gl: <h3>Rectángulo</h3>Escolla isto para debuxar un rectángulo.

en: &Polygon
gl: &Polígono

en: <h3>Polygon</h3>Click this to start drawing a polygon.
gl: <h3>Polígono</h3>Escolla isto para debuxar un polígono.

en: &Freehand Polygon
gl: Polígono &irregular

en: <h3>Freehandpolygon</h3>Click this to start drawing a freehand polygon.
gl: <h3>Polígono irregular</h3>Escolla isto para debuxar un polígono irregular.

en: &Add Point
gl: &Engadir un punto

en: <h3>Add Point</h3>Click this to add points to a polygon.
gl: <h3>Engadir un punto</h3>Escolla isto para engadir puntos nun polígono.

en: &Remove Point
gl: &Retirar un punto

en: <h3>Remove Point</h3>Click this to remove points from a polygon.
gl: <h3>Retirar un punto</h3>Escolla isto para retirar puntos dun polígono.

en: Cancel Drawing
gl: Cancelar o debuxo

en: Move Left
gl: Mover á esquerda

en: Move Right
gl: Mover á dereita

en: Move Up
gl: Subir

en: Move Down
gl: Baixar

en: Increase Width
gl: Aumentar a anchura

en: Decrease Width
gl: Diminuír a anchura

en: Increase Height
gl: Aumentar a altura

en: Decrease Height
gl: Diminuír a altura

en: Bring to Front
gl: Traer ao primeiro plano

en: Send to Back
gl: Enviar para o fondo

en: Bring Forward One
gl: Traer un a primeiro plano

en: Send Back One
gl: Enviar un cara atrás

en: Configure KImageMapEditor...
gl: Configurar KImageMapEditor…

en: Show Area List
gl: Amosar a lista de áreas

en: Show Map List
gl: Amosar a lista de mapas

en: Show Image List
gl: Amosar a lista de imaxes

note: i18n(" Cursor")+" : x: 0 ,y: 0",STATUS_CURSOR); i18n(" Selection")+" : - ",STATUS_SELECTION);
en:  Selection: -  Cursor: x: 0, y: 0
gl:  Selección: -  Cursor: x: 0, y: 0

en:  Selection: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4
gl:  Selección: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4

en:  Selection: -
gl:  Selección: -

en: Drop an image or HTML file
gl: Deita unha imaxe ou ficheiro HTML

en: Enter Map Name
gl: Inserir o nome do mapa

en: Enter the name of the map:
gl: Insira o nome do mapa:

en: The name <em>%1</em> already exists.
gl: Xa existe un mapa chamado <em>%1</em>.

en: HTML Code of Map
gl: Código HTML do mapa

en: Choose File to Open
gl: Escolla o ficheiro para abrir

en: Web File (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html);;Images (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;HTML Files (*.htm *.html);;All Files (*)
gl: Ficheiro web (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html);;Imaxes (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;Ficheiros HTML (*.htm *.html);;Todos os ficheiros (*)

en: HTML File (*.htm *.html);;Text File (*.txt);;All Files (*)
gl: Ficheiro HTML (*.htm *.html);;Ficheiro de texto (*.txt);;Todos os ficheiros (*)

en: <qt>The file <b>%1</b> does not exist.</qt>
gl: <qt>O ficheiro <b>%1</b> non existe.</qt>

en: File Does Not Exist
gl: O ficheiro non existe

en: <qt>The file <i>%1</i> could not be saved, because you do not have the required write permissions.</qt>
gl: <qt>Non se puido gardar o ficheiro <i>%1</i>, porque non ten os permisos de escritura requiridos.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the map <i>%1</i>? <br /><b>There is no way to undo this.</b></qt>
gl: <qt>Seguro que quere eliminar o mapa <i>%1</i>? <br/><b>Non hai forma de desfacelo.</b></qt>

en: Delete Map?
gl: Desexa eliminar o mapa?

en: <qt>The file <i>%1</i> has been modified.<br />Do you want to save it?</qt>
gl: <qt>Modificouse o ficheiro <i>%1</i>.<br/>Quere gardalo?</qt>

en: Select image
gl: Seleccionar a imaxe

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;All Files (*)
gl: Imaxes (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;Todos os ficheiros (*)

en: Enter Usemap
gl: Inserir o Usemap

en: Enter the usemap value:
gl: Insira o valor do usemap:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
gl: &Utilidades

note: i18n: ectx: Menu (map)
en: &Map
gl: &Mapa

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KImageMapEditor Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal de KImageMapEditor

note: i18n: ectx: ToolBar (kImageMapEditorPartDrawToolBar)
en: KImageMapEditor Draw Toolbar
gl: Barra de ferramentas de Debuxo de KImageMapEditor

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

en: noname
gl: sen nome

en: Number of Areas
gl: Número de áreas

en: Rectangle
gl: Rectángulo

en: Circle
gl: Círculo

en: Polygon
gl: Polígono

en: Default
gl: Predeterminado

en: Cut %1
gl: Cortar %1

en: Delete %1
gl: Eliminar %1

en: Paste %1
gl: Pegar %1

en: Move %1
gl: Mover %1

en: Resize %1
gl: Cambiar o tamaño de %1

en: Add point to %1
gl: Engadir un punto a %1

en: Remove point from %1
gl: Retirar o punto de %1

en: Create %1
gl: Crear %1

en: Top &X:
gl: &X do cume:

en: Top &Y:
gl: &Y do cume:

en: &Width:
gl: &Anchura:

en: Hei&ght:
gl: &Altura:

en: Center &X:
gl: &X central:

en: Center &Y:
gl: &Y central:

en: &Radius:
gl: &Raio:

en: Add
gl: Engadir

en: Remove
gl: Retirar

en: Top &X
gl: &X do cume:

en: Top &Y
gl: &Y do cume:

en: Alt. &Text:
gl: &Texto alternativo:

en: Tar&get:
gl: &Obxectivo:

en: Tit&le:
gl: Títu&lo:

en: On
gl: Activado

en: Enable default map
gl: Activar o mapa predeterminado

en: Area Tag Editor
gl: Editor da etiqueta área

en: Selection
gl: Selección

en: &General
gl: &Xeral

en: Coor&dinates
gl: Coor&denadas

en: Choose File
gl: Escoller un ficheiro

en: All Files (*)
gl: Todos os ficheiros (*)

en: Preferences
gl: Preferencias

en: &Maximum image preview height:
gl: Altura &máxima da vista previa da imaxe:

en: &Undo limit:
gl: Límite de &desfacer:

en: &Redo limit:
gl: Límite de &refacer:

en: &Start with last used document
gl: &Iniciar co último documento usado

en: Could not find kimagemapeditorpart part!
gl: Non foi posíbel atopar a parte kimagemapeditorpart!

en: Could not create kimagemapeditorpart part!
gl: Non foi posíbel crear a parte kimagemapeditorpart!

en: Choose Picture to Open
gl: Escolla a imaxe para abrir

en: An HTML imagemap editor
gl: Un editor de mapas HTML de imaxes

en: (c) 2001-2007 Jan Schaefer
gl: © 2001-2007 Jan Schaefer

en: For helping me with the Makefiles, and creating the Debian package
gl: Por axudarme cos Makefiles, e crear o paquete Debian

en: Aaron Seigo and Michael
gl: Aaron Seigo e Michael

en: For helping me fixing --enable-final mode
gl: Por axudarme a corrixir o modo --enable-final

en: For the Spanish translation
gl: Pola tradución ao castelán

en: For the Dutch translation
gl: Pola tradución ao holandés

en: For the French translation
gl: Pola tradución ao francés

en: Write HTML-Code to stdout on exit
gl: Escribir o código HTML en stdout ao saír

en: File to open
gl: Ficheiro para abrir
