kimagemapeditor - en to hne translation catalogue (168 entries)

en: Areas
hne: छेत्र

en: Preview
hne: प्रिव्यू

en: Choose Map & Image to Edit
hne: संपादन बर मैप अउ फोटू चुनव

en: Select an image and/or a map that you want to edit
hne: जो मैप या फोटू आप मन संपादित करना चाहथो ओला चुनव.

en: &Maps
hne: नक्से (&M)

en: Image Preview
hne: फोटू प्रिव्यू

en: No maps found
hne: कोई नक्सा नइ मिलिस

en: No images found
hne: कोई फोटू नइ मिलिस

en: &Images
hne: फोटू (&I)

en: Path
hne: पथ

en: Images
hne: फोटू

en: Usemap
hne: यूज-मैप

en: Maps
hne: नक्से

en: unnamed
hne: बेनाम

en: <h3>Open File</h3>Click this to <em>open</em> a new picture or HTML file.
hne: <h3>फाइल खोलव</h3>एक नवा फोटू या एचटीएमएल फाइल ल <em>खोले</em> बर इहां किलिक करव.

en: Open new picture or HTML file
hne: नवा फोटू या एचटीएमएल फाइल खोलव

en: <h3>Save File</h3>Click this to <em>save</em> the changes to the HTML file.
hne: <h3>फाइल सहेजव</h3> एचटीएमएल फाइल मन करे बदलाव मन ल  <em>सहेजे</em> बर एला किलिक करव.

en: Save HTML file
hne: एचटीएमएल फाइल सहेजव

en: <h3>Close File</h3>Click this to <em>close</em> the currently open HTML file.
hne: <h3>फाइल बन्द करव</h3> अभी हाल के मं खुले एचटीएमएल फाइल मन ल  <em>बन्द करे </em> बर एला किलिक करव.

en: Close HTML file
hne: एचटीएमएल फाइल बन्द करव

en: <h3>Copy</h3>Click this to <em>copy</em> the selected area.
hne: <h3>नकल</h3> चुने गे छेत्र ल <em>नकल</em> करे बर एला किलिक करव.

en: <h3>Cut</h3>Click this to <em>cut</em> the selected area.
hne: <h3>काटव</h3> चुने गे छेत्र ल <em>काटने</em> बर एला किलिक करव.

en: <h3>Paste</h3>Click this to <em>paste</em> the copied area.
hne: <h3>चिपकाव</h3> चुने गे छेत्र ल <em>चिपकाने</em> बर एला किलिक करव.

en: &Delete
hne: मेटाव (&D)

en: <h3>Delete</h3>Click this to <em>delete</em> the selected area.
hne: <h3>मेटाव</h3> चुने गे छेत्र ल <em>मेटाय</em> बर एला किलिक करव.

en: Pr&operties
hne: गुन (&o)

en: Zoom
hne: जूम

en: <h3>Zoom</h3>Choose the desired zoom level.
hne: <h3>जूम</h3> वांछित जूम स्तर चुनव.

en: 500%
hne: 0.500

en: Highlight Areas
hne: छेत्रों ल चमकाव

en: Show Alt Tag
hne: आल्ट टैग देखाव

en: Map &Name...
hne: मैप नाम... (&N)

en: Ne&w Map...
hne: नवा मैप... (&n)

en: Create a new map
hne: नवा मैप बनाव

en: D&elete Map
hne: मैप मेटाव (&e)

en: Delete the current active map
hne: अभी हाल के सक्रिय मैप ल मेटाव

en: Edit &Default Area...
hne: डिफाल्ट छेत्र के संपादन करव... (&D)

en: Edit the default area of the current active map
hne: अभी हाल के सक्रिय मैप के डिफाल्ट छेत्र ल संपादित करव

en: &Preview
hne: प्रिव्यू (&P)

en: Show a preview
hne: प्रिव्यू देखाव

note: i18n: ectx: Menu (images)
en: &Image
hne: फोटू (&I)

en: Add Image...
hne: फोटू जोड़व...

en: Add a new image
hne: नवा फोटू जोड़व

en: Remove Image
hne: फोटू मेटाव

en: Remove the current visible image
hne: अभी हाल के मं दिखाई दे रही फोटू ल मेटाव

en: Edit Usemap...
hne: यूजमैप संपादित करव...

en: Edit the usemap tag of the current visible image
hne: अभी हाल के मं दिखाई दे रही फोटू के यूजमैप टैग ल संपादित करव

en: Show &HTML
hne: एचटीएमएल देखाव (&H)

en: &Selection
hne: चयन (&S)

en: <h3>Selection</h3>Click this to select areas.
hne: <h3>चुनव</h3> छेत्रों ल चुने बर एला किलिक करव.

en: &Circle
hne: वृत्त (&C)

en: <h3>Circle</h3>Click this to start drawing a circle.
hne: <h3>वृत्त</h3> वृत्त बनाना चालू करे बर एला किलिक करव.

en: &Rectangle
hne: चतुर्भुज (&R)

en: <h3>Rectangle</h3>Click this to start drawing a rectangle.
hne: <h3>चतुर्भुज</h3> चतुर्भुज बनाना चालू करे बर एला किलिक करव.

en: &Polygon
hne: बहुभुज (&P)

en: <h3>Polygon</h3>Click this to start drawing a polygon.
hne: <h3>बहुभुज</h3> बहुभुज बनाना चालू करे बर एला किलिक करव.

en: &Freehand Polygon
hne: मुक्तहस्त बहुभुज (&F)

en: <h3>Freehandpolygon</h3>Click this to start drawing a freehand polygon.
hne: <h3>मुक्तहस्तबहुभुज</h3> मुक्तहस्तबहुभुज बनाना चालू करे बर एला किलिक करव.

en: &Add Point
hne: बिन्दु जोड़व (&A)

en: <h3>Add Point</h3>Click this to add points to a polygon.
hne: <h3>बिन्दु जोड़े</h3> बहुभुज मं बिन्दु जोड़े बर एला किलिक करव.

en: &Remove Point
hne: बिन्दु मेटाव (&R)

en: <h3>Remove Point</h3>Click this to remove points from a polygon.
hne: <h3>बिन्दु मेटाव</h3> बहुभुज मं से बिन्दु मेटाय बर एला किलिक करव.

en: Cancel Drawing
hne: ड्राइंग खारिज करव

en: Move Left
hne: डेरी जाव

en: Move Right
hne: जेवनी जाव

en: Move Up
hne: ऊपर जाव

en: Move Down
hne: नीचे जाव

en: Increase Width
hne: चौड़ाई बढ़ाव

en: Decrease Width
hne: चौड़ाई घटाव

en: Increase Height
hne: ऊँचाई बढ़ाव

en: Decrease Height
hne: ऊँचाई घटाव

en: Bring to Front
hne: सामने लाव

en: Send to Back
hne: पीछू ले जाव

en: Bring Forward One
hne: एक ल आगू लाव

en: Send Back One
hne: एक ल पीछू ले जाव

en: Configure KImageMapEditor...
hne: के-इमेज-मैप-एडिटर ल कान्फिगर करव...

en: Show Area List
hne: छेत्र सूची देखाव

en: Show Map List
hne: मैप सूची देखाव

en: Show Image List
hne: फोटू सूची देखाव

note: i18n(" Cursor")+" : x: 0 ,y: 0",STATUS_CURSOR); i18n(" Selection")+" : - ",STATUS_SELECTION);
en:  Selection: -  Cursor: x: 0, y: 0
hne:  चयन: -  संकेतक: x: 0, y: 0

en:  Cursor: x: %1, y: %2
hne: संकेतक: x: %1, y: %2

en:  Selection: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4
hne: चयन: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4

en:  Selection: -
hne: चयन: -

en: Drop an image or HTML file
hne: कोई फोटू या एचटीएमएल फाइल इहां छोड़व

en: Enter Map Name
hne: मैप नाम भरव

en: Enter the name of the map:
hne: मैप के नाम भरव:

en: The name <em>%1</em> already exists.
hne: नाम <em>%1</em> पहिली से ही मौजूद हे.

en: HTML Code of Map
hne:  मैप के एचटीएमएल कोड

en: Choose File to Open
hne: खोले बर एक फाइल चुनव

en: <qt>The file <b>%1</b> does not exist.</qt>
hne: <qt>फाइल  <b>%1</b> मौजूद नइ हे.</qt>

en: File Does Not Exist
hne: फाइल मौजूद नइ हे.

en: <qt>The file <i>%1</i> could not be saved, because you do not have the required write permissions.</qt>
hne: <qt>फाइल <i>%1</i> ल सहेज नइ सकिस, काबर कि आप मन तिर लिखे के जरूरी अनुमति नइ  हे.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the map <i>%1</i>? <br /><b>There is no way to undo this.</b></qt>
hne: <qt>का आप मन सही मं मैप <i>%1</i> ल मिटाना चाहथो ? <br /><b>एला पूर्ववत् करे बर कोनो रद्दा नइ हे.</b></qt>

en: Delete Map?
hne: मैप मेटाव?

en: <qt>The file <i>%1</i> has been modified.<br />Do you want to save it?</qt>
hne: <qt>फाइल <i>%1</i> सुधार दे गे हे.<br />का आप मन एला सहेजना चाहथो ?</qt>

en: Enter Usemap
hne: यूजमैप भरव

en: Enter the usemap value:
hne: यूजमैप मूल्य भरव:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hne: संपादन (&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hne: देखव (&V)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hne: औजार (&T)

note: i18n: ectx: Menu (map)
en: &Map
hne: मैप (&M)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hne: सेटिंग (&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KImageMapEditor Main Toolbar
hne: के-इमेज-मैप-एडीटर मुख्य औजार-पट्टी

note: i18n: ectx: ToolBar (kImageMapEditorPartDrawToolBar)
en: KImageMapEditor Draw Toolbar
hne: के-इमेज-मैप-एडीटर ड्रा औजार-पट्टी

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

en: noname
hne: कोई नाम नइ

en: Number of Areas
hne: छेत्रों के संख्या

en: Rectangle
hne: चतुर्भुज

en: Circle
hne: वृत्त

en: Polygon
hne: बहुभुज

en: Default
hne: डिफाल्ट

en: Cut %1
hne: काटव %1

en: Delete %1
hne: मेटाव %1

en: Paste %1
hne: चिपकाव %1

en: Move %1
hne: खिसकाव %1

en: Resize %1
hne: नवा-आकार %1

en: Add point to %1
hne: बिन्दु इहां जोड़व %1

en: Remove point from %1
hne: बिन्दु इहां से मेटाव %1

en: Create %1
hne: बनाव %1

en: Top &X:
hne: सीर्स &X:

en: Top &Y:
hne: सीर्स &Y:

en: &Width:
hne: चौड़ाईः (&W)

en: Hei&ght:
hne: ऊंचाई: (&g)

en: Center &X:
hne: केंद्र &X:

en: Center &Y:
hne: केंद्र &Y:

en: Add
hne: जोड़व

en: Remove
hne: हटाव

en: Top &X
hne: सीर्स &X

en: Top &Y
hne: सीर्स &Y

en: Alt. &Text:
hne: वैकल्पिक पाठ: (&T)

en: Tar&get:
hne: लक्छ्य: (&g)

en: Tit&le:
hne: सीर्सक: (&l)

en: Enable default map
hne: डिफाल्ट मैप सक्छम करव

en: OnClick:
hne: किलिक-पर:

en: OnDblClick:
hne: दोहरा-किलिक-पर:

en: OnMouseDown:
hne: मुसुवा-नीचे-पर:

en: OnMouseUp:
hne: मुसुवा-ऊपर-पर:

en: OnMouseOver:
hne: मुसुवा-मंडराने-पर:

en: OnMouseMove:
hne: मुसुवा-चलने-पर

en: OnMouseOut:
hne: मुसुवा-बाहिर-पर:

en: Area Tag Editor
hne: छेत्र टैग संपादक

en: Selection
hne: चयन

en: &General
hne: सामान्य (&G)

en: Coor&dinates
hne: निर्देसांक (&d)

en: &JavaScript
hne: जावा-स्क्रिप्ट (&J)

en: Choose File
hne: फाइल चुनव

en: Preferences
hne: प्राथमिकता

en: &Maximum image preview height:
hne: फोटू प्रिव्यू के सबसे अधिक ऊँचाई: (&M)

en: &Undo limit:
hne: वापस करे के सीमाः (&U)

en: &Redo limit:
hne: फिर से करे के सीमा: (&R)

en: &Start with last used document
hne: पिछला दफा उपयोग करे कागद एखर साथ खोलव (&S)

en: Choose Picture to Open
hne: खोले बर फोटू चुनव

en: KImageMapEditor
hne: के-इमेज-मैप-एडिटर

en: An HTML imagemap editor
hne: एचटीएमएल इमेज मैप संपादक

en: (c) 2001-2007 Jan Schaefer
hne: (c) 2001-2007 जेन सेफर

en: Jan Schaefer
hne: जेन सेफर

en: Joerg Jaspert
hne: जार्ज जेस्पर्ट

en: For helping me with the Makefiles, and creating the Debian package
hne: मेकफाइल के साथ मोर मदद बर अउ डेबियन पैकेज बनाए बर

en: Aaron Seigo and Michael
hne: एरान सीगो अउ माइकल

en: For helping me fixing --enable-final mode
hne:  --enable-final mode  ल ठीक करे मं मोर मदद बर

en: Antonio Crevillen
hne: अंतोनियो क्रेविलेन

en: For the Spanish translation
hne: स्पैनी अनुवाद बर

en: Fabrice Mous
hne: फैब्रिस मोस

en: For the Dutch translation
hne: डच अनुवाद बर

en: Germain Chazot
hne: जरमैन साजोत

en: For the French translation
hne: फ्रांसीसी अनुवाद बर

en: Write HTML-Code to stdout on exit
hne: बाहिर होए मं एचटीएमएल-कोड ल स्टडआउट मं लिखव

en: File to open
hne: फाइल जऊन ल खोलना हे
