kimagemapeditor - en to ka translation catalogue (160 entries)

en: Areas
ka: ადგილები

en: Preview
ka: მინიატურა

en: Choose Map & Image to Edit
ka: აირჩიეთ ჩასასწორებელი რუკა და გამოსახულება

en: Select an image and/or a map that you want to edit
ka: აირჩიეთ გამოსახულება ან/და რუკა, რომელიც გნებავთ, ჩაასწოროთ

en: &Maps
ka: &რუკები

en: Image Preview
ka: გამოსახულების მინიატურა

en: No maps found
ka: რუკების გარეშე

en: No images found
ka: გამოსახულებების გარეშე

en: &Images
ka: &გამოსახულებები

en: Path
ka: ბილიკი

en: Images
ka: გამოსახულებები

en: Usemap
ka: რუკა

en: Maps
ka: რუკები

en: unnamed
ka: უსახელო

en: <h3>Open File</h3>Click this to <em>open</em> a new picture or HTML file.
ka: <h3>ფაილის გახსნა</h3>HTML ფაილის ან ახალი სურათის გასახსნელად<em>დააწკაპუნეთ </em>.

en: Open new picture or HTML file
ka: ახალი სურათს ან HTML ფაილის გახსნა

en: <h3>Save File</h3>Click this to <em>save</em> the changes to the HTML file.
ka: <h3>ფაილის შენახვა</h3>HTML ფაილის <em>შესანახად</em> დააწკაპუნეთ.

en: Save HTML file
ka: HTML ფაილის შენახვა

en: <h3>Close File</h3>Click this to <em>close</em> the currently open HTML file.
ka: <h3>ფაილის დახურვა</h3> ამჟამად გახსნილი HTML ფაილის <em>დასახურად</em> დააწკაპუნეთ.

en: Close HTML file
ka: HTML ფაილის დახურვა

en: <h3>Copy</h3>Click this to <em>copy</em> the selected area.
ka: <h3>კოპირება</h3> მონიშნული ადგილის <em>დასაკოპირებლად</em> დააწკაპუნეთ.

en: <h3>Cut</h3>Click this to <em>cut</em> the selected area.
ka: <h3>ამოჭრა</h3>მონიშნული ადგილის <em>ამოსაჭრელად</em> დააწკაპუნეთ.

en: <h3>Paste</h3>Click this to <em>paste</em> the copied area.
ka: <h3>ჩასმა</h3>მონიშნული ადგილის <em>ჩასასმელად</em> დააწკაპუნეთ.

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: <h3>Delete</h3>Click this to <em>delete</em> the selected area.
ka: <h3>წაშლა</h3>დააწკაპუნეთ მონიშნული ადგილის <em>წასაშლელად</em>.

en: Pr&operties
ka: &თვისებები

en: Zoom
ka: გადიდება

en: <h3>Zoom</h3>Choose the desired zoom level.
ka: <h3>გადიდება</h3>აირჩიეთ გადიდების დონე.

en: Highlight Areas
ka: ადგილების გამოკვეთა

en: Show Alt Tag
ka: Alt ჭდის ჩვენება

en: Map &Name...
ka: რუკის &სახელი...

en: Ne&w Map...
ka: &ახალი რუკა...

en: Create a new map
ka: ახალი რუკის შექმნა

en: D&elete Map
ka: &რუკის წაშლა

en: Delete the current active map
ka: მიმდინარე აქტიური რუკის წაშლა

en: Edit &Default Area...
ka: &ნაგულისხმები ფართობის ჩასწორება...

en: Edit the default area of the current active map
ka: ამჟამად აქტიური რუკის ნაგულისხმები ადგილის ჩასწორება

en: &Preview
ka: &გადახედვა

en: Show a preview
ka: გადახედვის ჩვენება

note: i18n: ectx: Menu (images)
en: &Image
ka: &გამოსახულება

en: Add Image...
ka: გამოსახულების დამატება…

en: Add a new image
ka: ახალი გამოსახულების დამატება

en: Remove Image
ka: სურათის წაშლა

en: Remove the current visible image
ka: ამჟამად ხილული სურათის წაშლა

en: Edit Usemap...
ka: გამოყენებული რუკის ჩასწორება....

en: Edit the usemap tag of the current visible image
ka: ამჟამად ხილული გამოსახულების რუკის ჭდის ჩასწორება

en: Show &HTML
ka: &HTML-ის ჩვენება

en: &Selection
ka: მონიშნული

en: <h3>Selection</h3>Click this to select areas.
ka: <h3>მონიშვნა</h3>დააწკაპუნეთ ადგილების მოსანიშნად.

en: &Circle
ka: &წრე

en: <h3>Circle</h3>Click this to start drawing a circle.
ka: <h3>წრე</h3>დააწკაპუნეთ წრის ხატვის დასაწყებად.

en: &Rectangle
ka: &მართკუთხედი

en: <h3>Rectangle</h3>Click this to start drawing a rectangle.
ka: <h3>მართკუთხედი</h3> მართკუთხედის ხატვის დასაწყებად დააწკაპუნეთ.

en: &Polygon
ka: &მრავალკუთხედი

en: <h3>Polygon</h3>Click this to start drawing a polygon.
ka: <h3>მრავალკუთხედი</h3>მრავალკუთხედის ხატვის დასაწყებად დააწკაპუნეთ.

en: &Freehand Polygon
ka: &ხელით დახატული მრავალკუთხედი

en: <h3>Freehandpolygon</h3>Click this to start drawing a freehand polygon.
ka: <h3>ხელით დახატული მრავალკუთხედი</h3>ხელით დახატული მრავალკუთხედის ხატვის დასაწყებად დააწკაპუნეთ.

en: &Add Point
ka: &წერტილის დამატება

en: <h3>Add Point</h3>Click this to add points to a polygon.
ka: <h3>წერტილის დამატება</h3>მრავალკუთხედისთვის წერტილების დამატება.

en: &Remove Point
ka: &წერტილის წაშლა

en: <h3>Remove Point</h3>Click this to remove points from a polygon.
ka: <h3>წერტილის წაშლა</h3>დააწკაპუნეთ მრავალკუთხედიდან წერტილის წასაშლელად.

en: Cancel Drawing
ka: ხატვის გაუქმება

en: Move Left
ka: მარცხნივ გაწევა

en: Move Right
ka: მარჯვნივ გაწევა

en: Move Up
ka: აწევა

en: Move Down
ka: ჩამოწევა

en: Increase Width
ka: სიგანის გაზრდა

en: Decrease Width
ka: სიგანის შემცირება

en: Increase Height
ka: სიმაღლის გახსნა

en: Decrease Height
ka: სიმაღლის შემცირება

en: Bring to Front
ka: წინ გამოტანა

en: Send to Back
ka: უკან გადაგზავნა

en: Bring Forward One
ka: ერთის წინ გამოტანა

en: Send Back One
ka: ერთის უკან გატანა

en: Configure KImageMapEditor...
ka: KImageMapEditor-ის მორგება...

en: Show Area List
ka: ადგილების სიის ჩვენება

en: Show Map List
ka: რუკების სიის ჩვენება

en: Show Image List
ka: გამოსახულებებეის სიის ჩვენება

note: i18n(" Cursor")+" : x: 0 ,y: 0",STATUS_CURSOR); i18n(" Selection")+" : - ",STATUS_SELECTION);
en:  Selection: -  Cursor: x: 0, y: 0
ka:  მონიშვნა: -  კურსორი: x: 0, y: 0

en:  Cursor: x: %1, y: %2
ka:  კურსორი: x: %1, y: %2

en:  Selection: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4
ka:  მონიშნული: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4

en:  Selection: -
ka:  მონიშნული: -

en: Drop an image or HTML file
ka: დააგდეთ სურათი ან HTML ფაილი

en: Enter Map Name
ka: შეიყვანეთ რუკის სახელი

en: Enter the name of the map:
ka: რუკის სახელი:

en: The name <em>%1</em> already exists.
ka: სახელი <em>%1</em> უკვე არსებობს.

en: HTML Code of Map
ka: რუკის HTML კოდი

en: Choose File to Open
ka: გასახსნელი ფაილი

en: Web File (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html);;Images (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;HTML Files (*.htm *.html);;All Files (*)
ka: Web ფაილები (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html);;Images (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;HTML ფაილები (*.htm *.html);;ყველა ფაილი (*)

en: HTML File (*.htm *.html);;Text File (*.txt);;All Files (*)
ka: HTML ფაილი (*.htm *.html);;ტექსტური ფაილი (*.txt);;ყველა ფაილი (*)

en: <qt>The file <b>%1</b> does not exist.</qt>
ka: <qt>ფაილი <b>%1</b> არ არსებობს.</qt>

en: File Does Not Exist
ka: ფაილი არ არსებობს

en: <qt>The file <i>%1</i> could not be saved, because you do not have the required write permissions.</qt>
ka: <qt>ფაილის <i>%1</i> შენახვა შეუძლებელია. ჩაწერის უფლებები არ გაგაჩნიათ.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the map <i>%1</i>? <br /><b>There is no way to undo this.</b></qt>
ka: <qt>დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ რუკა <i>%1</i>? <br /><b>ქმედება შეუქცევადია.</b></qt>

en: Delete Map?
ka: წავშალო რუკა?

en: <qt>The file <i>%1</i> has been modified.<br />Do you want to save it?</qt>
ka: <qt>ფაილი <i>%1</i> შეიცვალა.<br />გნებავთ, შეინახოთ?</qt>

en: Select image
ka: აირჩიეთ გამოსახულება

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;All Files (*)
ka: გამოსახულებები (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;ყველა ფაილი (*)

en: Enter Usemap
ka: შეიყვანეთ გამოყენებული რუკა

en: Enter the usemap value:
ka: შეიყვანეთ გამოყენებული რუკის მნიშვნელობა:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ხედი

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: Menu (map)
en: &Map
ka: &რუკა

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &პარამეტრები

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KImageMapEditor Main Toolbar
ka: KImageMapEditor -ის მთავარი პანელი

note: i18n: ectx: ToolBar (kImageMapEditorPartDrawToolBar)
en: KImageMapEditor Draw Toolbar
ka: KImageMapEditor -ის ხატვის პანელი

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

en: noname
ka: უსახელო

en: Number of Areas
ka: ადგილების რიცხვი

en: Rectangle
ka: მართკუთხედი

en: Circle
ka: წრე

en: Polygon
ka: მრავალკუთხედი

en: Default
ka: ნაგულისხმები

en: Cut %1
ka: %1-ის ამოჭრა

en: Delete %1
ka: %1-ის წაშლა

en: Paste %1
ka: %1-ის ჩასმა

en: Move %1
ka: %1-ის გადატანა

en: Resize %1
ka: %1-ის ზომის შეცვლა

en: Add point to %1
ka: %1-ზე წერტილების დამატება

en: Remove point from %1
ka: %1-დან წერტილების წაშლა

en: Create %1
ka: %1-ის შექნა

en: Top &X:
ka: ზედა &X:

en: Top &Y:
ka: ზედა &Y:

en: &Width:
ka: &სიგანე:

en: Hei&ght:
ka: &სიმაღლე:

en: Center &X:
ka: ცენტრის &X:

en: Center &Y:
ka: ცენტრის &Y:

en: &Radius:
ka: &რადიუსი:

en: Add
ka: დამატება

en: Remove
ka: წაშლა

en: Top &X
ka: ზედა &X

en: Top &Y
ka: ზედა &Y

en: Alt. &Text:
ka: ალტ. &ტექსტი:

en: Tar&get:
ka: &სამიზნე:

en: Tit&le:
ka: &სათაური:

en: On
ka: ჩართული

en: Enable default map
ka: ნაგულისხმები რუკის ჩართვა

en: Area Tag Editor
ka: ადგილის ჭდის რედაქტორი

en: Selection
ka: მონიშნული

en: &General
ka: &ზოგადი

en: Coor&dinates
ka: &კოორდინატები

en: Choose File
ka: ფაილის არჩევა

en: All Files (*)
ka: ყველა ფაილი (*)

en: Preferences
ka: პარამეტრები

en: &Maximum image preview height:
ka: გამოსახულების მინიატურის მაქსიმალური &სიმაღლე:

en: &Undo limit:
ka: &დაბრუნების ლიმიტი:

en: &Redo limit:
ka: &გამეორების ლიმიტი:

en: &Start with last used document
ka: ბოლოს გახსნილი დოკუმენტით &დაწყება

en: Could not find kimagemapeditorpart part!
ka: ნაწილი kimagemapeditorpart ვერ ვიპოვე!

en: Could not create kimagemapeditorpart part!
ka: ნაწილის kimagemapeditorpart შექმნის შეცდომა!

en: Choose Picture to Open
ka: აირჩიეთ გასახსნელი სურათი

en: An HTML imagemap editor
ka: HTML imagemap-ის რედაქტორი

en: For helping me with the Makefiles, and creating the Debian package
ka: Makefile-სთან დახმარებისთვის და Debian-ის პაკეტის შექმნისთვის

en: For helping me fixing --enable-final mode
ka: --enable-final -ის გასწორებაში დახმარებისთვის

en: For the Spanish translation
ka: ესპანური თარგმანისთვის

en: For the Dutch translation
ka: დანიური თარგმანისთვის

en: For the French translation
ka: ფრანგული თარგმანისთვის

en: Write HTML-Code to stdout on exit
ka: გასვლისას HTML კოდის stdout-ზე ჩვენება

en: File to open
ka: გასახსნელი ფაილი
