kimagemapeditor - en to lt translation catalogue (40 entries)

en: Areas
lt: Rajonai

en: Preview
lt: Peržiūra

en: &Maps
lt: &Žemėlapiai

en: Image Preview
lt: Paveikslėlio peržiūra

en: No maps found
lt: Žemėlapių nerasta

en: No images found
lt: Nerasta paveikslėlių

en: &Images
lt: &Paveikslai

en: Path
lt: Kelias

en: Images
lt: Paveikslai

en: Maps
lt: Žemėlapiai

en: unnamed
lt: bevardis

en: &Delete
lt: Pašalinti

en: Zoom
lt: Mastelis

en: &Preview
lt: Peržiūra

note: i18n: ectx: Menu (images)
en: &Image
lt: P&iešinys

en: Move Left
lt: Kairėn

en: Move Right
lt: Dešinėn

en: Move Up
lt: Aukštyn

en: Move Down
lt: Žemyn

en: Bring to Front
lt: Laikyti virš kitų

en: Send to Back
lt: Laikyti po kitais

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
lt: &Keisti

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
lt: &Rodymas

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
lt: Įrank&iai

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
lt: &Nuostatos

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
lt: &Failas

en: Rectangle
lt: Stačiakampis

en: Circle
lt: Apskritimas

en: Polygon
lt: Daugiakampis

en: Default
lt: Numatytas

en: Delete %1
lt: Pašalinti %1

en: Move %1
lt: Perkelti %1

en: &Width:
lt: &Plotis:

en: Add
lt: Pridėti

en: Remove
lt: Pašalinti

en: Selection
lt: Pažymėjimas

en: &General
lt: &Bendri

en: Coor&dinates
lt: &Koordinatės

en: Preferences
lt: Nuostatos

en: File to open
lt: Atidaryti failą
