kimagemapeditor - en to nb translation catalogue (154 entries)

en: Areas
nb: Områder

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Choose Map & Image to Edit
nb: Velg kart og bilde som skal redigeres

en: Select an image and/or a map that you want to edit
nb: Velg et bilde og/eller et kart som skal redigeres

en: &Maps
nb: &Kart

en: Image Preview
nb: Bildeforhåndsvisning

en: No maps found
nb: Fant ingen kart

en: No images found
nb: Fant ingen bilder

en: &Images
nb: B&ilder

en: Path
nb: Sti

en: Images
nb: Bilder

en: Usemap
nb: Brukskart

en: Maps
nb: Kart

en: unnamed
nb: uten navn

en: <h3>Open File</h3>Click this to <em>open</em> a new picture or HTML file.
nb: <h3>Åpne fil</h3>Trykk dette for å <em>åpne</em> et nytt bilde eller HTML-fil.

en: Open new picture or HTML file
nb: Åpne nytt bilde eller HTML-fil

en: <h3>Save File</h3>Click this to <em>save</em> the changes to the HTML file.
nb: <h3>Lagre fil</h3> Trykk dette for å <em>lagre</em> endringene til HTML-fila.

en: Save HTML file
nb: Lagre HTML-fil

en: <h3>Close File</h3>Click this to <em>close</em> the currently open HTML file.
nb: <h3>Lukk fil</h3> Trykk dette for å <em>lukke</em> den åpne HTML-fila.

en: Close HTML file
nb: Lukk HTML-fil

en: <h3>Copy</h3>Click this to <em>copy</em> the selected area.
nb: <h3>Kopier</h3> Trykk dette for å <em>kopiere</em> det markerte området.

en: <h3>Cut</h3>Click this to <em>cut</em> the selected area.
nb: <h3>Klipp ut</h3> Trykk dette for å <em>klippe ut</em> det markerte området.

en: <h3>Paste</h3>Click this to <em>paste</em> the copied area.
nb: <h3>Lim inn</h3> Trykk dette for å <em>lime inn</em> det koperte området.

en: &Delete
nb: &Slett

en: <h3>Delete</h3>Click this to <em>delete</em> the selected area.
nb: <h3>Slett</h3> Trykk dette for å <em>slette</em> det markerte området.

en: Pr&operties
nb: &Egenskaper

en: <h3>Zoom</h3>Choose the desired zoom level.
nb: <h3>Zoom</h3> Velg ønsket forstørring.

en: Highlight Areas
nb: Framhev områder

en: Show Alt Tag
nb: Vis ALT-tagg

en: Map &Name...
nb: Kart&navn …

en: Ne&w Map...
nb: N&ytt kart …

en: Create a new map
nb: Opprett et nytt kart

en: D&elete Map
nb: Sl&ett kart

en: Delete the current active map
nb: Slett det aktive kartet

en: Edit &Default Area...
nb: Re&diger standardområde …

en: Edit the default area of the current active map
nb: Rediger standardområde i det gjeldende aktive kartet

en: &Preview
nb: &Forhåndsvis

en: Show a preview
nb: Vis en forhåndsvisning

note: i18n: ectx: Menu (images)
en: &Image
nb: B&ilde

en: Add Image...
nb: Legg til bilde …

en: Add a new image
nb: Legg til et nytt bilde

en: Remove Image
nb: Fjern bilde

en: Remove the current visible image
nb: Fjern det bildet som er synlig nå

en: Edit Usemap...
nb: Rediger «usemap» …

en: Edit the usemap tag of the current visible image
nb: Rediger «usemap»-taggen til det bildet som nå er synlig

en: Show &HTML
nb: Vis &HTML

en: &Selection
nb: &Markering

en: <h3>Selection</h3>Click this to select areas.
nb: <h3>Markering</h3>Trykk dette for å markere områder.

en: &Circle
nb: &Sirkel

en: <h3>Circle</h3>Click this to start drawing a circle.
nb: <h3>Sirkel</h3>Trykk dette for å begynne å tegne en sirkel.

en: &Rectangle
nb: &Rektangel

en: <h3>Rectangle</h3>Click this to start drawing a rectangle.
nb: <h3>Rektangel</h3>Trykk her for å begynne å tegne et rektangel.

en: &Polygon
nb: &Mangekant

en: <h3>Polygon</h3>Click this to start drawing a polygon.
nb: <h3>Mangekant</h3>Trykk dette for å begynne å tegne en mangekant.

en: &Freehand Polygon
nb: &Frihånds-mangekant

en: <h3>Freehandpolygon</h3>Click this to start drawing a freehand polygon.
nb: <h3>Frihåndsmangekant</h3>Trykk dette for å begynne å tegne en frihånds-mangekant.

en: &Add Point
nb: &Legg til punkt

en: <h3>Add Point</h3>Click this to add points to a polygon.
nb: <h3>Legg til punkt</h3>Trykk dette for å legge til punkter i en mangekant.

en: &Remove Point
nb: Fje&rn punkt

en: <h3>Remove Point</h3>Click this to remove points from a polygon.
nb: <h3>Fjern punkt</h3>Trykk dette for å ta vekk punkter fra en mangekant.

en: Cancel Drawing
nb: Avbryt tegning

en: Move Left
nb: Flytt til venstre

en: Move Right
nb: Flytt til høyre

en: Move Up
nb: Flytt opp

en: Move Down
nb: Flytt ned

en: Increase Width
nb: Øk bredde

en: Decrease Width
nb: Minsk bredde

en: Increase Height
nb: Øk høyde

en: Decrease Height
nb: Minsk høyde

en: Bring to Front
nb: Flytt fremst

en: Send to Back
nb: Flytt bakerst

en: Bring Forward One
nb: Flytt én forover

en: Send Back One
nb: Flytt én bakover

en: Configure KImageMapEditor...
nb: Sett opp  KImageMapEditor …

en: Show Area List
nb: Vis områdeliste

en: Show Map List
nb: Vis kartliste

en: Show Image List
nb: Vis bildeliste

note: i18n(" Cursor")+" : x: 0 ,y: 0",STATUS_CURSOR); i18n(" Selection")+" : - ",STATUS_SELECTION);
en:  Selection: -  Cursor: x: 0, y: 0
nb:  Utvalg: –  Markør: x: 0, y: 0

en:  Cursor: x: %1, y: %2
nb:  Markør: x: %1, y: %2

en:  Selection: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4
nb:  Utvalg: x: %1, y: %2, b: %3, h: %4

en:  Selection: -
nb:  Utvalg: –

en: Drop an image or HTML file
nb: Slipp et bilde eller HTML-fil

en: Enter Map Name
nb: Oppgi kartnavn

en: Enter the name of the map:
nb: Oppgi navnet på kartet:

en: The name <em>%1</em> already exists.
nb: Navnet <em>%1</em> finnes fra før.

en: HTML Code of Map
nb: HTML-kode for kartet

en: Choose File to Open
nb: Velg fil som skal åpnes

en: <qt>The file <b>%1</b> does not exist.</qt>
nb: <qt>Fila <b>%1</b> finnes ikke,</qt>

en: File Does Not Exist
nb: Fila finnes ikke

en: <qt>The file <i>%1</i> could not be saved, because you do not have the required write permissions.</qt>
nb: <qt>Klarte ikke ikke lagre fila <i>%1</i>, fordi du ikke har den skrivetilgangen som kreves.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the map <i>%1</i>? <br /><b>There is no way to undo this.</b></qt>
nb: <qt>Er du sikker på at du vil slette kartet <i>%1</i>?<br /><b>Det er ikke mulig å angre dette.</b></qt>

en: Delete Map?
nb: Slette kart?

en: <qt>The file <i>%1</i> has been modified.<br />Do you want to save it?</qt>
nb: <qt>Fila <i>%1</i> er endret. <br />Vil du lagre den?</qt>

en: Select image
nb: Velg bilde

en: Enter Usemap
nb: Skriv inn Usemap

en: Enter the usemap value:
nb: Oppgi Usemap-verdien:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nb: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nb: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nb: Verk&tøy

note: i18n: ectx: Menu (map)
en: &Map
nb: &Kart

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nb: Inn&stillinger

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KImageMapEditor Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje for KImageMapEditor

note: i18n: ectx: ToolBar (kImageMapEditorPartDrawToolBar)
en: KImageMapEditor Draw Toolbar
nb: Tegneverktøylinje for KImageMapEditor

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

en: noname
nb: navnløs

en: Number of Areas
nb: Antall områder

en: Rectangle
nb: Rektangel

en: Circle
nb: Sirkel

en: Default
nb: Standard

en: Cut %1
nb: Klipp %1

en: Delete %1
nb: Fjern %1

en: Paste %1
nb: Lim inn %1

en: Move %1
nb: Flytt %1

en: Resize %1
nb: Endre størrelse på %1

en: Add point to %1
nb: Legg til punkt til %1

en: Remove point from %1
nb: Fjern punkt fra %1

en: Create %1
nb: Opprett %1

en: Top &X:
nb: Øvre &X:

en: Top &Y:
nb: Øvre &Y:

en: &Width:
nb: &Bredde:

en: Hei&ght:
nb: Hø&yde:

en: Center &X:
nb: Senter-&X:

en: Center &Y:
nb: Senter-&Y:

en: Add
nb: Legg til

en: Remove
nb: Fjern

en: Top &X
nb: Øvre &X

en: Top &Y
nb: Øvre &Y

en: Alt. &Text:
nb: Alt. &tekst:

en: Tar&get:
nb: &Mål:

en: Tit&le:
nb: Titte&l:

en: On
nb: På

en: Enable default map
nb: Slå på standardkart

en: Area Tag Editor
nb: Redigering av områdetagger

en: Selection
nb: Utvalg

en: &General
nb: &Generelt

en: Coor&dinates
nb: Koor&dinater

en: Choose File
nb: Velg fil

en: All Files (*)
nb: Alle filer (*)

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: &Maximum image preview height:
nb: Største &høyde for bildeforhåndsvisning:

en: &Undo limit:
nb: &Angrebegrensning:

en: &Redo limit:
nb: &Omgjør-berensning:

en: &Start with last used document
nb: &Start med siste brukte dokument

en: Choose Picture to Open
nb: Velg bilde som skal åpnes

en: An HTML imagemap editor
nb: En redigerer for HTML bildekart

en: (c) 2001-2007 Jan Schaefer
nb: © 2001–2007 Jan Schaefer

en: For helping me with the Makefiles, and creating the Debian package
nb: For å ha hjulpet meg med Makefilene, og laget Debian-pakka

en: Aaron Seigo and Michael
nb: Aaron Seigo og Michael

en: For helping me fixing --enable-final mode
nb: For å ha hjulpet meg å rette --enable-final kjøring

en: For the Spanish translation
nb: for den spanske oversettelsen

en: For the Dutch translation
nb: For den nederlandske oversettelsen

en: For the French translation
nb: For den franske oversettelsen

en: Write HTML-Code to stdout on exit
nb: Skriv HTML-kode til standard-ut ved avslutning

en: File to open
nb: Fil som skal åpnes
