kimagemapeditor - en to nds translation catalogue (158 entries)

en: Areas
nds: Rebeden

en: Preview
nds: Vöransicht

en: Choose Map & Image to Edit
nds: Koort un Bild för't Bewerken utsöken

en: Select an image and/or a map that you want to edit
nds: En Bild un/oder en Koort utsöken, de Du bewerken wullt

en: &Maps
nds: &Koorten

en: Image Preview
nds: Bild-Vöransicht

en: No maps found
nds: Keen Koort funnen

en: No images found
nds: Keen Biller funnen

en: &Images
nds: &Biller

en: Path
nds: Padd

en: Images
nds: Biller

en: Maps
nds: Koorten

en: unnamed
nds: ahn Naam

en: <h3>Open File</h3>Click this to <em>open</em> a new picture or HTML file.
nds: <h3>Datei opmaken</h3>Klick hier, wenn Du en nieg Bild oder HTML-Datei <em>opmaken</em> wullt.

en: Open new picture or HTML file
nds: Nieg Bild oder HTML-Datei opmaken

en: <h3>Save File</h3>Click this to <em>save</em> the changes to the HTML file.
nds: <h3>Datei sekern</h3>Klick hier, wenn Du de Ännern binnen de HTML-Datei <em>sekern</em> wullt.

en: Save HTML file
nds: HTML-Datei sekern

en: <h3>Close File</h3>Click this to <em>close</em> the currently open HTML file.
nds: <h3>Datei tomaken</h3>Klick hier, wenn Du de opstunns apen HTML-Datei <em>tomaken</em> wullt.

en: Close HTML file
nds: HTML-Datei tomaken

en: <h3>Copy</h3>Click this to <em>copy</em> the selected area.
nds: <h3>Koperen</h3>Klick hier, wenn Du dat utsöchte Rebeet <em>koperen</em> wullt.

en: <h3>Cut</h3>Click this to <em>cut</em> the selected area.
nds: <h3>Knippen</h3>Klick hier, wenn Du dat utsöchte Rebeet <em>knippen</em> wullt.

en: <h3>Paste</h3>Click this to <em>paste</em> the copied area.
nds: <h3>Infögen</h3>Klick hier, wenn Du dat utsöchte Rebeet <em>infögen</em> wullt.

en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: <h3>Delete</h3>Click this to <em>delete</em> the selected area.
nds: <h3>Wegdoon</h3>Klick hier, wenn Du dat utsöchte Rebeet <em>wegdoon</em> wullt.

en: Pr&operties
nds: &Egenschappen

en: Zoom
nds: Ansichtgrött

en: <h3>Zoom</h3>Choose the desired zoom level.
nds: <h3>Ansichtgrött</h3>Söök Dien Ansichtgrött-Stoop ut.

en: Highlight Areas
nds: Rebeden markeren

en: Show Alt Tag
nds: Alt-Beteker wiesen

en: Map &Name...
nds: &Naam vun de Koort...

en: Ne&w Map...
nds: Nie&g Koort...

en: Create a new map
nds: Nieg Koort opstellen

en: D&elete Map
nds: Koort &wegdoon

en: Delete the current active map
nds: De opstunns aktive Koort wegdoon

en: Edit &Default Area...
nds: &Standard-Rebeet bewerken...

en: Edit the default area of the current active map
nds: Standardrebeet vun de opstunns aktive Koort bewerken

en: &Preview
nds: &Vöransicht

en: Show a preview
nds: Vöransicht wiesen

note: i18n: ectx: Menu (images)
en: &Image
nds: &Bild

en: Add Image...
nds: Bild tofögen...

en: Add a new image
nds: Nieg Bild tofögen

en: Remove Image
nds: Bild wegdoon

en: Remove the current visible image
nds: Dat opstunns sichtbor Bild wegdoon

en: Edit Usemap...
nds: Usemap bewerken...

en: Edit the usemap tag of the current visible image
nds: Usemap-Beteker vun't opstunns sichtbor Bild bewerken

en: Show &HTML
nds: &HTML wiesen

en: &Selection
nds: &Köör

en: <h3>Selection</h3>Click this to select areas.
nds: <h3>Utwahl</h3>Klick hier, wenn Du Rebeden utsöken wullt.

en: &Circle
nds: &Krink

en: <h3>Circle</h3>Click this to start drawing a circle.
nds: <h3>Krink</h3>Klick hier, wenn Du en Krink teken wullt.

en: &Rectangle
nds: &Rechteck

en: <h3>Rectangle</h3>Click this to start drawing a rectangle.
nds: <h3>Rechteck</h3>Klick hier, wenn Du en Rechteck teken wullt.

en: &Polygon
nds: &Veeleck

en: <h3>Polygon</h3>Click this to start drawing a polygon.
nds: <h3>Veeleck</h3>Klick hier, wenn Du en Veeleck teken wullt.

en: &Freehand Polygon
nds: &Freehand-Veeleck

en: <h3>Freehandpolygon</h3>Click this to start drawing a freehand polygon.
nds: <h3>Freehand-Veeleck</h3>Klick hier, wenn Du en Freehand-Veeleck teken wullt.

en: &Add Point
nds: Punkt &tofögen

en: <h3>Add Point</h3>Click this to add points to a polygon.
nds: <h3>Punkt tofögen</h3>Klick hier, wenn Du Pünkt na en Veeleck tofögen wullt.

en: &Remove Point
nds: Punkt &wegmaken

en: <h3>Remove Point</h3>Click this to remove points from a polygon.
nds: <h3>Punkt wegmaken</h3>Klick hier, wenn Du Pünkt vun en Rechteck wegmaken wullt.

en: Cancel Drawing
nds: Teken wegsmieten

en: Move Left
nds: Na links

en: Move Right
nds: Na rechts

en: Move Up
nds: Na baven

en: Move Down
nds: Na nerrn

en: Increase Width
nds: Breder

en: Decrease Width
nds: Smaller

en: Increase Height
nds: Höger

en: Decrease Height
nds: Flacher

en: Bring to Front
nds: Na vörn halen

en: Send to Back
nds: Na achtern stellen

en: Bring Forward One
nds: Een na vörn

en: Send Back One
nds: Een na achtern

en: Configure KImageMapEditor...
nds: KImageMapEditor instellen...

en: Show Area List
nds: Rebeetlist wiesen

en: Show Map List
nds: Koortlist wiesen

en: Show Image List
nds: Bildlist wiesen

note: i18n(" Cursor")+" : x: 0 ,y: 0",STATUS_CURSOR); i18n(" Selection")+" : - ",STATUS_SELECTION);
en:  Selection: -  Cursor: x: 0, y: 0
nds:  Utwahl: - Wieser: x: 0, y: 0

en:  Cursor: x: %1, y: %2
nds:  Wieser: x: %1, y: %2

en:  Selection: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4
nds:  Utwahl: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4

en:  Selection: -
nds:  Utwahl: -

en: Drop an image or HTML file
nds: Bild oder HTML-Datei droppen

en: Enter Map Name
nds: Naam vun de Koort ingeven

en: Enter the name of the map:
nds: Giff den Naam vun de Koort in:

en: The name <em>%1</em> already exists.
nds: Den Naam <em>%1</em> gifft dat al.

en: HTML Code of Map
nds: HTML-Kode vun de Koort

en: Choose File to Open
nds: Datei för't Opmaken utsöken

en: <qt>The file <b>%1</b> does not exist.</qt>
nds: <qt>De Datei <b>%1</b>gifft dat nich.</qt>

en: File Does Not Exist
nds: Datei gifft dat nich

en: <qt>The file <i>%1</i> could not be saved, because you do not have the required write permissions.</qt>
nds: <qt>De Datei <i>%1</i> lett sik nich sekern, wiel Du nich de nödigen Verlöven hest.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the map <i>%1</i>? <br /><b>There is no way to undo this.</b></qt>
nds: <qt>Wullt Du de Koort <i>%1</i> redig wegdoon?<br /><b>Dit lett sik nich torüchnehmen.</b></qt>

en: Delete Map?
nds: Koort wegdoon?

en: <qt>The file <i>%1</i> has been modified.<br />Do you want to save it?</qt>
nds: <qt>De Datei <i>%1</i> wöör ännert.<br />Wullt Du ehr sekern?</qt>

en: Enter Usemap
nds: Usemap ingeven

en: Enter the usemap value:
nds: Giff den Usemap-Weert in:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nds: &Bewerken

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nds: &Ansicht

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nds: &Warktüüch

note: i18n: ectx: Menu (map)
en: &Map
nds: &Koort

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nds: &Instellen

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KImageMapEditor Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken vun KImageMapEditor

note: i18n: ectx: ToolBar (kImageMapEditorPartDrawToolBar)
en: KImageMapEditor Draw Toolbar
nds: Teken-Warktüüchbalken vun KImageMapEditor

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nds: &Datei

en: noname
nds: keen Naam

en: Number of Areas
nds: Tall vun Rebeden

en: Rectangle
nds: Rechteck

en: Circle
nds: Krink

en: Polygon
nds: Veeleck

en: Default
nds: Standard

en: Cut %1
nds: "%1" knippen

en: Delete %1
nds: "%1" wegdoon

en: Paste %1
nds: "%1" infögen

en: Move %1
nds: "%1" verschuven

en: Resize %1
nds: Grött vun "%1" ännern

en: Add point to %1
nds: Punkt na "%1" tofögen

en: Remove point from %1
nds: Punkt vun "%1" wegmaken

en: Create %1
nds: %1 opstellen

en: Top &X:
nds: Baven &X:

en: Top &Y:
nds: Baven &Y:

en: &Width:
nds: &Breed:

en: Hei&ght:
nds: &Hööchde:

en: Center &X:
nds: Merrn &X:

en: Center &Y:
nds: Merrn &Y:

en: Add
nds: Tofögen

en: Remove
nds: Wegmaken

en: Top &X
nds: Baven &X

en: Top &Y
nds: Baven &Y

en: Alt. &Text:
nds: Alt.-&Text:

en: Tar&get:
nds: &Teel:

en: Tit&le:
nds: &Titel:

en: Enable default map
nds: Standardkoort aktiveren

en: OnClick:
nds: Bi't Anklicken:

en: OnDblClick:
nds: Bi't Dubbelklicken:

en: OnMouseDown:
nds: Bi drückt Muusknoop:

en: OnMouseUp:
nds: Bi looslaten Muusknoop:

en: OnMouseOver:
nds: Wenn ünner den Muuswieser:

en: OnMouseMove:
nds: Bi Muusverschuven:

en: OnMouseOut:
nds: Bi't Verlaten mit den Muuswieser:

en: Area Tag Editor
nds: Editor för Rebeet-Beteker

en: Selection
nds: Utwahl

en: &General
nds: &Allgemeen

en: Coor&dinates
nds: Koor&dinaten

en: Choose File
nds: Datei utsöken

en: Preferences
nds: Instellen

en: &Maximum image preview height:
nds: &Gröttst Bildhööchde vun de Vöransicht:

en: &Undo limit:
nds: &Torüchnehm-Grenz:

en: &Redo limit:
nds: &Wedderhaal-Grenz:

en: &Start with last used document
nds: Mit tolest bruukt Dokment &starten

en: Choose Picture to Open
nds: Bild för't Opmaken utsöken

en: An HTML imagemap editor
nds: En Editor för HTML-Bildkoorten

en: For helping me with the Makefiles, and creating the Debian package
nds: För de Hülp bi de Make-Dateien un för't Opstellen vun dat Debian-Paket

en: Aaron Seigo and Michael
nds: Aaron Seigo un Michael

en: For helping me fixing --enable-final mode
nds: För de Hülp bi't Richten vun den "--enable-final"-Bedrief

en: For the Spanish translation
nds: För de spaansch Översetten

en: For the Dutch translation
nds: För de nedderlannsch Översetten

en: For the French translation
nds: För de franzöösch Översetten

en: Write HTML-Code to stdout on exit
nds: HTML-Kode bi't Beennen na de Standardutgaav schrieven

en: File to open
nds: Datei, de opmaakt warrn schall
