kimagemapeditor - en to nn translation catalogue (181 entries)

en: Areas
nn: Område

en: Preview
nn: Førehandsvising

en: Choose Map & Image to Edit
nn: Vel kartbiletet du vil redigera

en: Select an image and/or a map that you want to edit
nn: Vel eit bilete/biletkart som du vil redigera

en: &Maps
nn: &Kart

en: Image Preview
nn: Førehandsvising av bilete

en: No maps found
nn: Fann ingen kart

en: No images found
nn: Fann ingen bilete

en: &Images
nn: &Bilete

en: Path
nn: Adresse

en: Images
nn: Bilete

en: Usemap
nn: Usemap-verdi

en: Maps
nn: Kart

en: unnamed
nn: namnlaus

en: <h3>Open File</h3>Click this to <em>open</em> a new picture or HTML file.
nn: <h3>Opna fil</h3>Trykk her for å <em>opna</em> eit nytt bilete eller ei HTML-fil.

en: Open new picture or HTML file
nn: Opna nytt bilete eller HTML-fil

en: <h3>Save File</h3>Click this to <em>save</em> the changes to the HTML file.
nn: <h3>Lagra fil</h3>Trykk her for å <em>lagra</em> endringane til HTML-fila.

en: Save HTML file
nn: Lagra HTML-fil

en: <h3>Close File</h3>Click this to <em>close</em> the currently open HTML file.
nn: <h3>Lukk fil</h3>Trykk her for å <em>lukka</em> den opna HTML-fila.

en: Close HTML file
nn: Lukk HTML-fil

en: <h3>Copy</h3>Click this to <em>copy</em> the selected area.
nn: <h3>Kopier</h3>Trykk her for å <em>kopiera</em> det markerte området.

en: <h3>Cut</h3>Click this to <em>cut</em> the selected area.
nn: <h3>Klipp ut</h3>Trykk her for å <em>klippa ut</em> det markerte området.

en: <h3>Paste</h3>Click this to <em>paste</em> the copied area.
nn: <h3>Lim inn</h3>Trykk her for å <em>lima inn</em> det kopierte området.

en: &Delete
nn: &Slett

en: <h3>Delete</h3>Click this to <em>delete</em> the selected area.
nn: <h3>Slett</h3>Trykk her for å <em>sletta</em> det markerte området.

en: Pr&operties
nn: &Eigenskapar

en: Zoom
nn: Forstørring

en: <h3>Zoom</h3>Choose the desired zoom level.
nn: <h3>Forstørring</h3>Vel ønskt forstørringsnivå.

en: 25%
nn: 25 %

en: 50%
nn: 50 %

en: 100%
nn: 100 %

en: 150%
nn: 150 %

en: 200%
nn: 200 %

en: 250%
nn: 250 %

en: 300%
nn: 300 %

en: 500%
nn: 500 %

en: 750%
nn: 750 %

en: 1000%
nn: 1000 %

en: Highlight Areas
nn: Skuggelegg område

en: Show Alt Tag
nn: Vis alternativ tekst

en: Map &Name...
nn: &Kartnamn …

en: Ne&w Map...
nn: &Nytt kart …

en: Create a new map
nn: Lag eit nytt kart

en: D&elete Map
nn: Sle&tt kart

en: Delete the current active map
nn: Lukk det gjeldande kartet

en: Edit &Default Area...
nn: &Rediger standardområde …

en: Edit the default area of the current active map
nn: Rediger standardområdet til det gjeldande kartet

en: &Preview
nn: &Førehandsvising

en: Show a preview
nn: Vis førehandsvising

note: i18n: ectx: Menu (images)
en: &Image
nn: &Bilete

en: Add Image...
nn: Legg til bilete …

en: Add a new image
nn: Legg til eit nytt bilete

en: Remove Image
nn: Fjern bilete

en: Remove the current visible image
nn: Fjern det gjeldande biletet

en: Edit Usemap...
nn: Rediger usemap-verdi …

en: Edit the usemap tag of the current visible image
nn: Rediger usemap-verdien til det gjeldande biletet

en: Show &HTML
nn: Vis &HTML

en: &Selection
nn: &Områdeveljar

en: <h3>Selection</h3>Click this to select areas.
nn: <h3>Områdeveljar</h3>Trykk her for å velja område.

en: &Circle
nn: &Sirkel

en: <h3>Circle</h3>Click this to start drawing a circle.
nn: <h3>Sirkel</h3>Trykk her for å teikna ein sirkel.

en: &Rectangle
nn: &Rektangel

en: <h3>Rectangle</h3>Click this to start drawing a rectangle.
nn: <h3>Rektangel</h3>Trykk her for å teikna eit rektangel.

en: &Polygon
nn: &Mangekant

en: <h3>Polygon</h3>Click this to start drawing a polygon.
nn: <h3>Mangekant</h3>Trykk her for å teikna ein mangekant.

en: &Freehand Polygon
nn: &Frihandsmangekant

en: <h3>Freehandpolygon</h3>Click this to start drawing a freehand polygon.
nn: <h3>Frihandsmangekant</h3>Trykk her for å teikna ein frihandsmangekant.

en: &Add Point
nn: &Legg til punkt

en: <h3>Add Point</h3>Click this to add points to a polygon.
nn: <h3>Legg til punkt</h3>Trykk her for å leggja punkt til ein mangekant.

en: &Remove Point
nn: &Fjern punkt

en: <h3>Remove Point</h3>Click this to remove points from a polygon.
nn: <h3>Fjern punkt</h3>Trykk her for å fjerna punkt frå ein mangekant.

en: Cancel Drawing
nn: Avbryt teikning

en: Move Left
nn: Flytt til venstre

en: Move Right
nn: Flytt til høgre

en: Move Up
nn: Flytt opp

en: Move Down
nn: Flytt ned

en: Increase Width
nn: Auk breidd

en: Decrease Width
nn: Minsk breidd

en: Increase Height
nn: Auk høgd

en: Decrease Height
nn: Minsk høgd

en: Bring to Front
nn: Flytt heilt fram

en: Send to Back
nn: Flytt heilt bak

en: Bring Forward One
nn: Flytt eitt nivå fram

en: Send Back One
nn: Flytt eitt nivå bak

en: Configure KImageMapEditor...
nn: Set opp KImageMapEditor …

en: Show Area List
nn: Vis områdeliste

en: Show Map List
nn: Vis kartliste

en: Show Image List
nn: Vis biletliste

note: i18n(" Cursor")+" : x: 0 ,y: 0",STATUS_CURSOR); i18n(" Selection")+" : - ",STATUS_SELECTION);
en:  Selection: -  Cursor: x: 0, y: 0
nn:  Markering: – Peikar: x: 0, y: 0

en:  Cursor: x: %1, y: %2
nn:  Peikar: x: %1, y: %2

en:  Selection: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4
nn:  Markering: x: %1, y: %2, b: %3, h: %4

en:  Selection: -
nn:  Markering: –

en: Drop an image or HTML file
nn: Slepp eit bilete eller ei HTML-fil her

en: Enter Map Name
nn: Skriv inn namn på kart

en: Enter the name of the map:
nn: Skriv eit namn på kartet:

en: The name <em>%1</em> already exists.
nn: Namnet <em>%1</em> finst frå før.

en: HTML Code of Map
nn: HTML-kode til kart

en: Choose File to Open
nn: Vel fila som skal opnast

en: Web File (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html);;Images (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;HTML Files (*.htm *.html);;All Files (*)
nn: Vevfil (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html);;Bilete (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;HTML Files (*.htm *.html);;Alle filer (*)

en: HTML File (*.htm *.html);;Text File (*.txt);;All Files (*)
nn: HTML-fil (*.htm *.html);;Tekstfil (*.txt);;Alle filer (*)

en: <qt>The file <b>%1</b> does not exist.</qt>
nn: <qt>Fila <em>%1</em> finst ikkje.</qt>

en: File Does Not Exist
nn: Fila finst ikkje

en: <qt>The file <i>%1</i> could not be saved, because you do not have the required write permissions.</qt>
nn: <qt>Klarte ikkje lagra fila <i>%1</i>, då du ikkje har skriveløyve til ho.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the map <i>%1</i>? <br /><b>There is no way to undo this.</b></qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil sletta kartet <i>%1</i>? <br /><b>Du kan ikkje angra dette.</b></qt>

en: Delete Map?
nn: Vil du sletta kartet?

en: <qt>The file <i>%1</i> has been modified.<br />Do you want to save it?</qt>
nn: <qt>Fila <i>%1</i> er endra.<br />Vil du lagra ho?</qt>

en: Select image
nn: Vel bilete

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;All Files (*)
nn: Bilete (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;Alle filer (*)

en: Enter Usemap
nn: Skriv inn usemap-verdi

en: Enter the usemap value:
nn: Skriv inn usemap-verdi:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nn: &Rediger

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
nn: &Vis

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
nn: V&erktøy

note: i18n: ectx: Menu (map)
en: &Map
nn: &Kart

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
nn: &Innstillingar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KImageMapEditor Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (kImageMapEditorPartDrawToolBar)
en: KImageMapEditor Draw Toolbar
nn: Teikneverktøylinje

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nn: &Fil

en: noname
nn: namnlaus

en: Number of Areas
nn: Talet på område

en: Rectangle
nn: Rektangel

en: Circle
nn: Sirkel

en: Polygon
nn: Mangekant

en: Default
nn: Standard

en: Cut %1
nn: Klipp ut %1

en: Delete %1
nn: Slett %1

en: Paste %1
nn: Lim inn %1

en: Move %1
nn: Flytt %1

en: Resize %1
nn: Endra storleik på %1

en: Add point to %1
nn: Legg punkt til %1

en: Remove point from %1
nn: Fjern punkt frå %1

en: Create %1
nn: Legg til %1

en: Top &X:
nn: Øvre &X:

en: Top &Y:
nn: Øvre &Y:

en: &Width:
nn: &Breidd:

en: Hei&ght:
nn: &Høgd:

en: Center &X:
nn: &X-posisjon sentrum:

en: Center &Y:
nn: &Y-posisjon sentrum:

en: Add
nn: Legg til

en: Remove
nn: Fjern

en: Top &X
nn: Øvre &X

en: Top &Y
nn: Øvre &Y

en: &HREF:
nn: &Nettadresse:

en: Alt. &Text:
nn: Alternativ tekst:

en: Tar&get:
nn: &Målramme:

en: Tit&le:
nn: &Tittel:

en: On
nn: På

en: Enable default map
nn: Bruk standardkart

en: OnClick:
nn: Ved klikk:

en: OnDblClick:
nn: Ved dobbeltklikk:

en: OnMouseDown:
nn: Ved museknapp ned:

en: OnMouseUp:
nn: Ved museknapp opp:

en: OnMouseOver:
nn: Ved peikar over:

en: OnMouseMove:
nn: Ved peikarflytt:

en: OnMouseOut:
nn: Ved peikar ut:

en: Area Tag Editor
nn: Redigering av område

en: Selection
nn: Markering

en: &General
nn: &Generelt

en: Coor&dinates
nn: &Koordinatar

en: Choose File
nn: Vel fil

en: All Files (*)
nn: Alle filer (*)

en: Preferences
nn: Innstillingar

en: &Maximum image preview height:
nn: Største bilet&høgd for førehandsvising:

en: &Undo limit:
nn: &Angregrense:

en: &Redo limit:
nn: &Omgjeringsgrense:

en: &Start with last used document
nn: Start med &sist brukte dokument

en: Could not find kimagemapeditorpart part!
nn: Fann ikkje programdelen kimagemapeditorpart

en: Could not create kimagemapeditorpart part!
nn: Klarte ikkje oppretta programdelen kimagemapeditorpart

en: Choose Picture to Open
nn: Vel bilete som skal opnast

en: An HTML imagemap editor
nn: Redigeringsprogram for HTML-biletkart

en: (c) 2001-2007 Jan Schaefer
nn: © 2001–2007 Jan Schäfer

en: Jan Schaefer
nn: Jan Schäfer

en: Joerg Jaspert
nn: Jörg Jaspert

en: For helping me with the Makefiles, and creating the Debian package
nn: Hjelp til å laga Makefile-filer, og laga Debian-pakken

en: Aaron Seigo and Michael
nn: Aaron Seigo og Michael

en: For helping me fixing --enable-final mode
nn: Hjelp til å fiksa «--enable-final»-modusen

en: For the Spanish translation
nn: Omsetjing til spansk

en: For the Dutch translation
nn: Omsetjing til nederlandsk

en: For the French translation
nn: Omsetjing til fransk

en: Write HTML-Code to stdout on exit
nn: Skriv HTML-kode til standard ut ved avslutting

en: File to open
nn: Fil som skal opnast
