kimagemapeditor - en to pa translation catalogue (41 entries)

en: Areas
pa: ਖੇਤਰ

en: Preview
pa: ਝਲਕ

en: Image Preview
pa: ਚਿੱਤਰ ਝਲਕ

en: No images found
pa: ਕੋਈ ਚਿੱਤਰ ਨਹੀ ਲੱਭਿਆ ਹੈ

en: &Images
pa: ਚਿੱਤਰ(&I)

en: Path
pa: ਮਾਰਗ

en: Images
pa: ਚਿੱਤਰ

en: Maps
pa: ਨਕਸ਼ੇ

en: unnamed
pa: ਬੇਨਾਮ

en: &Delete
pa: ਹਟਾਓ(&D)

en: &Preview
pa: ਨਮੂਨਾ(&P)

note: i18n: ectx: Menu (images)
en: &Image
pa: ਚਿੱਤਰ(&I)

en: &Rectangle
pa: &ਚਤੁਰਭੁਜ

en: Move Up
pa: ਉੱਪਰ ਜਾਓ

en: Move Down
pa: ਹੇਠਾਂ ਭੇਜੋ

en: Bring to Front
pa: ਅੱਗੇ ਲਿਆਓ

en: Send to Back
pa: ਪਿੱਛੇ ਭੇਜੋ

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pa: ਸੋਧ(&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pa: ਵੇਖੋ(&V)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pa: ਟੂਲ(&T)

note: i18n: ectx: Menu (map)
en: &Map
pa: ਨਕਸ਼ਾ(&M)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗ(&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KImageMapEditor Main Toolbar
pa: KImageMapEditor ਮੁੱਖ ਟੂਲਬਾਰ

note: i18n: ectx: ToolBar (kImageMapEditorPartDrawToolBar)
en: KImageMapEditor Draw Toolbar
pa: KImageMapEditor ਡਰਾਅ ਟੂਲਬਾਰ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pa: ਫਾਇਲ(&F)

en: Number of Areas
pa: ਖੇਤਰਾਂਦ ਦੀ ਗਿਣਤੀ

en: Rectangle
pa: ਚਤੁਰਭੁਜ

en: Circle
pa: ਚੱਕਰ

en: Polygon
pa: ਬਹੁਭੁਜ

en: Default
pa: ਮੂਲ

en: Cut %1
pa: %1 ਕੱਟੋ

en: Delete %1
pa: %1 ਹਟਾਓ

en: Paste %1
pa: %1 ਚੇਪੋ

en: Move %1
pa: %1 ਭੇਜੋ

en: Resize %1
pa: %1 ਮੁੜ-ਆਕਾਰ

en: Create %1
pa: %1 ਬਣਾਓ

en: &Width:
pa: ਚੌੜਾਈ(&W):

en: Selection
pa: ਚੋਣ

en: &General
pa: ਸਧਾਰਨ(&G)

en: Preferences
pa: ਮੇਰੀ ਪਸੰਦ

en: File to open
pa: ਖੋਲਣ ਲਈ ਫਾਇਲ
