kimagemapeditor - en to sk translation catalogue (159 entries)

en: Areas
sk: Oblasti

en: Preview
sk: Náhľad

en: Choose Map & Image to Edit
sk: Vyberte mapu a oblasť ktorú chcete editovať

en: Select an image and/or a map that you want to edit
sk: Vyberte súbor a/alebo mapu ktorú chcete editova

en: &Maps
sk: &Mapy

en: Image Preview
sk: Náhľad obrázka

en: No maps found
sk: Žiadne mapy nenájdené

en: No images found
sk: Žiadne obrázky nenájdené

en: &Images
sk: Obrázk&y

en: Path
sk: Cesta

en: Images
sk: Obrázky

en: Maps
sk: Mapy

en: unnamed
sk: nepomenované

en: <h3>Open File</h3>Click this to <em>open</em> a new picture or HTML file.
sk: <h3>Otvoriť súbor</h3>Kliknite sem ak chcete <em>otvoriť</em> nový obrázok alebo HTML súbor.

en: Open new picture or HTML file
sk: Otvoriť nový obrázok alebo HTML súbor

en: <h3>Save File</h3>Click this to <em>save</em> the changes to the HTML file.
sk: <h3>Uložiť súbor</h3>Kliknite sem ak chcete <em>uložiť</em> zmeny do HTML súboru.

en: Save HTML file
sk: Uložiť HTML súbor

en: <h3>Close File</h3>Click this to <em>close</em> the currently open HTML file.
sk: <h3>Zatvoriť súbor</h3>Kliknite sem ak chcete <em>zatvoriť</em> HTML súbor s ktorým práve pracujete.

en: Close HTML file
sk: Zatvoriť HTML súbor

en: <h3>Copy</h3>Click this to <em>copy</em> the selected area.
sk: <h3>Kopírovať</h3>Kliknite sem ak chcete <em>kopírovať</em> označenú oblasť.

en: <h3>Cut</h3>Click this to <em>cut</em> the selected area.
sk: <h3>Vyrezať</h3>Kliknite sem ak chcete <em>vyrezať</em> označenú oblasť.

en: <h3>Paste</h3>Click this to <em>paste</em> the copied area.
sk: <h3>Vlepiť</h3>Kliknite sem ak chcete <em>vlepiť</em> okopírovanú oblasť.

en: &Delete
sk: O&dstrániť

en: <h3>Delete</h3>Click this to <em>delete</em> the selected area.
sk: <h3>Odstrániť</h3>Kliknite sem ak chcete <em>odstrániť</em> označenú oblasť.

en: Pr&operties
sk: Vlastn&osti

en: Zoom
sk: Priblíženie

en: <h3>Zoom</h3>Choose the desired zoom level.
sk: <h3>Lupa</h3>Vyberte úroveň lupy.

en: Highlight Areas
sk: Zvýrazniť oblasti

en: Show Alt Tag
sk: Ukázať značku Alt

en: Map &Name...
sk: Me&no mapy...

en: Ne&w Map...
sk: No&vá mapa...

en: Create a new map
sk: Vytvoriť novú mapu

en: D&elete Map
sk: O&dstrániť mapu

en: Delete the current active map
sk: Odstrániť aktívnu mapu

en: Edit &Default Area...
sk: Editovať pre&dvolenú oblasť...

en: Edit the default area of the current active map
sk: Editovať predvolenú oblasť aktívnej mapy

en: &Preview
sk: &Náhľad

en: Show a preview
sk: Ukázať náhľad

note: i18n: ectx: Menu (images)
en: &Image
sk: &Obrázok

en: Add Image...
sk: Pridať obrázak...

en: Add a new image
sk: Pridať nový obrázok

en: Remove Image
sk: Odstrániť obrázok

en: Remove the current visible image
sk: Odstrániť aktuálny obrázok

en: Edit Usemap...
sk: Editovať usemap-u...

en: Edit the usemap tag of the current visible image
sk: Editovať usemap značku pre aktuálny obrázok

en: Show &HTML
sk: Ukázať &HTML

en: &Selection
sk: Vý&ber

en: <h3>Selection</h3>Click this to select areas.
sk: <h3>Výber</h3>Kliknite sem ak chcete vybrať oblasti.

en: &Circle
sk: &Kruh

en: <h3>Circle</h3>Click this to start drawing a circle.
sk: <h3>Kruh</h3>Kliknite sem ak chcete kresliť kruh.

en: &Rectangle
sk: &Obdĺžnik

en: <h3>Rectangle</h3>Click this to start drawing a rectangle.
sk: <h3>Obdĺžnik</h3>Kliknite sem ak chcete kresliť obdĺžnik.

en: &Polygon
sk: &Mnohouholník

en: <h3>Polygon</h3>Click this to start drawing a polygon.
sk: <h3>Mnohouholník</h3>Kliknite sem ak chcete kresliť mnohouholník.

en: &Freehand Polygon
sk: Mn&ohouholník voľnou rukou

en: <h3>Freehandpolygon</h3>Click this to start drawing a freehand polygon.
sk: <h3>Mnohouholník voľnou rukou</h3>Kliknite sem ak chcete kresliť mnohouholník voľnou rukou.

en: &Add Point
sk: Prid&ať bod

en: <h3>Add Point</h3>Click this to add points to a polygon.
sk: <h3>Pridať bod</h3>Kliknite sem ak chcete pridať bod do mnohouholníka.

en: &Remove Point
sk: Odobr&ať bod

en: <h3>Remove Point</h3>Click this to remove points from a polygon.
sk: <h3>Odobrať bod</h3>Kliknite sem ak chcete odobrať bod z mnohouholníka.

en: Cancel Drawing
sk: Zrušiť kreslenie

en: Move Left
sk: Presunúť vľavo

en: Move Right
sk: Presunúť vpravo

en: Move Up
sk: Presunúť nahor

en: Move Down
sk: Presunúť nadol

en: Increase Width
sk: Rozšíriť

en: Decrease Width
sk: Stenčiť

en: Increase Height
sk: Zvýšiť

en: Decrease Height
sk: Znížiť

en: Bring to Front
sk: Presunúť úplne dopredu

en: Send to Back
sk: Presunúť úplne dozadu

en: Bring Forward One
sk: Presunúť o 1 pozíciu dopredu

en: Send Back One
sk: Presunúť o 1 pozíciu dozadu

en: Configure KImageMapEditor...
sk: Nastaviť KImageMapEditor...

en: Show Area List
sk: Zobraziť zoznam oblastí

en: Show Map List
sk: Zobraziť zoznam máp

en: Show Image List
sk: Zobraziť zoznam obrázkov

note: i18n(" Cursor")+" : x: 0 ,y: 0",STATUS_CURSOR); i18n(" Selection")+" : - ",STATUS_SELECTION);
en:  Selection: -  Cursor: x: 0, y: 0
sk: Výber: -  Kurzor: x: 0, y: 0

en:  Cursor: x: %1, y: %2
sk:  Kurzor: x: %1, y: %2

en:  Selection: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4
sk:  Výber: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4

en:  Selection: -
sk:  Výber: -

en: Drop an image or HTML file
sk: Pretiahnite sem obrázok alebo HTML súbor

en: Enter Map Name
sk: Zadajte meno mapy

en: Enter the name of the map:
sk: Zadajte meno mapy

en: The name <em>%1</em> already exists.
sk: Meno <em>%1</em> je už použité.

en: HTML Code of Map
sk: HTML kód mapy

en: Choose File to Open
sk: Vyberte súbor ktorý chcete otvoriť

en: Web File (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html);;Images (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;HTML Files (*.htm *.html);;All Files (*)
sk: Webový súbor (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html);;Images (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;HTML súbory (*.htm *.html);;Všetky súbory (*)

en: HTML File (*.htm *.html);;Text File (*.txt);;All Files (*)
sk: HTML súbor (*.htm *.html);;Textový súbor (*.txt);;All Files (*)

en: <qt>The file <b>%1</b> does not exist.</qt>
sk: <qt>Súbor <b>%1</b> nenájdený.</qt>

en: File Does Not Exist
sk: Súbor nenájdený

en: <qt>The file <i>%1</i> could not be saved, because you do not have the required write permissions.</qt>
sk: <qt>Súbor <i>%1</i> nemôže byť uložený pretože nemáte dostatočné práva na zápis.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the map <i>%1</i>? <br /><b>There is no way to undo this.</b></qt>
sk: <qt>Určite chcete zmazať mapu <i>%1</i>? <br /><b>Táto operácia je nevratná.</b></qt>

en: Delete Map?
sk: Zmazať mapu?

en: <qt>The file <i>%1</i> has been modified.<br />Do you want to save it?</qt>
sk: <qt>Súbor <i>%1</i> bol zmenený.<br />Chcete ho uložiť?</qt>

en: Select image
sk: Vybrať obrázok

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;All Files (*)
sk: Obrázky (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;Všetky súbory (*)

en: Enter Usemap
sk: Vložiť usermap

en: Enter the usemap value:
sk: Vložte hodnoto pre usermap:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sk: &Nástroje

note: i18n: ectx: Menu (map)
en: &Map
sk: &Mapa

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KImageMapEditor Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov KImageMapEditor

note: i18n: ectx: ToolBar (kImageMapEditorPartDrawToolBar)
en: KImageMapEditor Draw Toolbar
sk: Panel Kreslenie pre KImageMapEditor

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

en: noname
sk: bez mena

en: Number of Areas
sk: Počet oblastí

en: Rectangle
sk: Obdĺžnik

en: Circle
sk: Kruh

en: Polygon
sk: Mnohouholník

en: Default
sk: Predvolené

en: Cut %1
sk: Vyrezať %1

en: Delete %1
sk: Odstrániť %1

en: Paste %1
sk: Vlepiť %1

en: Move %1
sk: Presunúť %1

en: Resize %1
sk: Zmeniť veľkosť %1

en: Add point to %1
sk: Pridať bod do %1

en: Remove point from %1
sk: Odstrániť bod z %1

en: Create %1
sk: Vytvoriť %1

en: Top &X:
sk: Vrchol &X:

en: Top &Y:
sk: Vrchol &Y:

en: &Width:
sk: Ší&rka:

en: Hei&ght:
sk: &Výška:

en: Center &X:
sk: Stred &X:

en: Center &Y:
sk: Stred &Y:

en: &Radius:
sk: &Polomer:

en: Add
sk: Pridať

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Top &X
sk: Vrchol &X:

en: Top &Y
sk: Vrchol &Y:

en: Tar&get:
sk: Ci&eľ:

en: Tit&le:
sk: Titu&lok:

en: On
sk: Zapnuté

en: Enable default map
sk: Povoliť štandardnú mapu

en: Area Tag Editor
sk: Editor značiek oblastí

en: Selection
sk: Výber

en: &General
sk: Všeo&becné

en: Coor&dinates
sk: Súra&dnice

en: Choose File
sk: Vyberte súbor

en: All Files (*)
sk: Všetky súbory (*)

en: Preferences
sk: Vlastnosti

en: &Maximum image preview height:
sk: &Maximálna výška náhľadu:

en: &Undo limit:
sk: Počet &krokov späť:

en: &Redo limit:
sk: Počet k&rokov napred (redo):

en: &Start with last used document
sk: Otvoriť pos&ledný použitý dokument pri štarte

en: Could not find kimagemapeditorpart part!
sk: Nemôžem nájsť súčasť kimagemapeditorpart!

en: Could not create kimagemapeditorpart part!
sk: Nemôžem vytvoriť súčasť kimagemapeditorpart!

en: Choose Picture to Open
sk: Vyberte obrázok ktorý chcete otvoriť

en: An HTML imagemap editor
sk: Editor obrazových máp HTML

en: For helping me with the Makefiles, and creating the Debian package
sk: Pre pomoc s Makefiles a vytváranie balíčkov pre Debian

en: Aaron Seigo and Michael
sk: Aaron Seigo a Michael

en: For helping me fixing --enable-final mode
sk: Pre pomoc s opravou --enable-final režimu

en: For the Spanish translation
sk: Pre španielsky preklad

en: For the Dutch translation
sk: Pre preklad do holandčiny

en: For the French translation
sk: Pre francúzsky preklad

en: Write HTML-Code to stdout on exit
sk: Zapísať HTML kód na stdout pri ukončení programu

en: File to open
sk: Súbor ktorý sa má otvoriť
