kimagemapeditor - en to sl translation catalogue (177 entries)

en: Areas
sl: Območja

en: Preview
sl: Predogled

en: Choose Map & Image to Edit
sl: Izberite zemljevid in sliko za urejanje

en: Select an image and/or a map that you want to edit
sl: Izberite sliko in/ali zemljevid, ki ga želite urediti

en: &Maps
sl: &Zemljevidi

en: Image Preview
sl: Predogled slike

en: No maps found
sl: Ni najdenih map

en: No images found
sl: Ni najdenih slik

en: &Images
sl: Sl&ike

en: Path
sl: Pot

en: Images
sl: Slike

en: Maps
sl: Zemljevidi

en: unnamed
sl: neimenovano

en: <h3>Open File</h3>Click this to <em>open</em> a new picture or HTML file.
sl: <h3>Odpri datoteko</h3>Kliknite to, da <em>odprete</em> novo sliko ali datoteko HTML.

en: Open new picture or HTML file
sl: Odpri novo sliko ali datoteko HTML

en: <h3>Save File</h3>Click this to <em>save</em> the changes to the HTML file.
sl: <h3>Shrani datoteko</h3>Kliknite to, da <em>shranite</em> spremembe v datoteko HTML.

en: Save HTML file
sl: Shrani datoteko HTML

en: <h3>Close File</h3>Click this to <em>close</em> the currently open HTML file.
sl: <h3>Zapri datoteko</h3>Kliknite to, da <em>zaprete</em> trenutno odprto datoteko HTML.

en: Close HTML file
sl: Zapri datoteko HTML

en: <h3>Copy</h3>Click this to <em>copy</em> the selected area.
sl: <h3>Kopiraj</h3>Kliknite to, da <em>kopirate</em> izbrano območje.

en: <h3>Cut</h3>Click this to <em>cut</em> the selected area.
sl: <h3>Izreži</h3>Kliknite to, da <em>izrežete</em> izbrano območje.

en: <h3>Paste</h3>Click this to <em>paste</em> the copied area.
sl: <h3>Prilepi</h3>Kliknite to, da <em>prilepite</em> kopirano območje.

en: &Delete
sl: &Zbriši

en: <h3>Delete</h3>Click this to <em>delete</em> the selected area.
sl: <h3>Izbriši</h3>Kliknite to, da <em>izbrišete</em> izbrano območje.

en: Pr&operties
sl: Lastn&osti

en: Zoom
sl: Približanje

en: <h3>Zoom</h3>Choose the desired zoom level.
sl: <h3>Približanje</h3>Izperite želeno stopnjo približanja.

en: 25%
sl: 25 %

en: 50%
sl: 50 %

en: 100%
sl: 100 %

en: 150%
sl: 150 %

en: 200%
sl: 200 %

en: 250%
sl: 250 %

en: 300%
sl: 300 %

en: 500%
sl: 500 %

en: 750%
sl: 750 %

en: 1000%
sl: 1000 %

en: Highlight Areas
sl: Poudari območja

en: Show Alt Tag
sl: Prikaži oznako Alt

en: Map &Name...
sl: &Ime zemljevida ...

en: Ne&w Map...
sl: No&v zemljevid ...

en: Create a new map
sl: Ustvari nov zemljevid

en: D&elete Map
sl: Zbriši z&emljevid

en: Delete the current active map
sl: Zbriše trenutno dejaven zemljevid

en: Edit &Default Area...
sl: Ure&di privzeto območje ...

en: Edit the default area of the current active map
sl: Uredi privzeto območje trenutno dejavnega zemljevida

en: &Preview
sl: &Predogled

en: Show a preview
sl: Prikaži predogled

note: i18n: ectx: Menu (images)
en: &Image
sl: Sl&ika

en: Add Image...
sl: Dodaj sliko ...

en: Add a new image
sl: Dodaj novo sliko

en: Remove Image
sl: Odstrani sliko

en: Remove the current visible image
sl: Odstrani trenutno vidno sliko

en: Edit Usemap...
sl: Uredi Usemap ...

en: Edit the usemap tag of the current visible image
sl: Uredi oznako usemap trenutno vidne slike

en: Show &HTML
sl: Prikaži &HTML

en: &Selection
sl: &Izbira

en: <h3>Selection</h3>Click this to select areas.
sl: <h3>Izbira</h3>Kliknite to, da izberete območja.

en: &Circle
sl: &Krog

en: <h3>Circle</h3>Click this to start drawing a circle.
sl: <h3>Krog</h3>Kliknite to, da začnete risati krog.

en: &Rectangle
sl: P&ravokotnik

en: <h3>Rectangle</h3>Click this to start drawing a rectangle.
sl: <h3>Pravokotnik</h3>Kliknite to, da začnete risati pravokotnik.

en: &Polygon
sl: Mn&ogokotnik

en: <h3>Polygon</h3>Click this to start drawing a polygon.
sl: <h3>Mnogokotnik</h3>Kliknite to, da začnete risati mnogokotnik.

en: &Freehand Polygon
sl: Prostoročni m&nogokotnik

en: <h3>Freehandpolygon</h3>Click this to start drawing a freehand polygon.
sl: <h3>Prostoročni mnogokotnik</h3>Kliknite to, da začnete risati prostoročni mnogokotnik.

en: &Add Point
sl: Dod&aj točko

en: <h3>Add Point</h3>Click this to add points to a polygon.
sl: <h3>Dodaj točko</h3>Kliknite to, da dodate točko mnogokotniku.

en: &Remove Point
sl: Odst&rani točko

en: <h3>Remove Point</h3>Click this to remove points from a polygon.
sl: <h3>Odstrani točko</h3>Kliknite to, da odstranite točko z mnogokotnika.

en: Cancel Drawing
sl: Prekliči risanje

en: Move Left
sl: Premakni levo

en: Move Right
sl: Premakni desno

en: Move Up
sl: Premakni gor

en: Move Down
sl: Premakni dol

en: Increase Width
sl: Povečaj širino

en: Decrease Width
sl: Zmanjšaj širino

en: Increase Height
sl: Povečaj višino

en: Decrease Height
sl: Zmanjšaj višino

en: Bring to Front
sl: Prinesi v ospredje

en: Send to Back
sl: Pošlji v ozadje

en: Bring Forward One
sl: Prinesi enega v ospredje

en: Send Back One
sl: Pošlji enega v ozadje

en: Configure KImageMapEditor...
sl: Nastavi KImageMapEditor ...

en: Show Area List
sl: Prikaži seznam območij

en: Show Map List
sl: Prikaži seznam zemljevidov

en: Show Image List
sl: Prikaži seznam slik

note: i18n(" Cursor")+" : x: 0 ,y: 0",STATUS_CURSOR); i18n(" Selection")+" : - ",STATUS_SELECTION);
en:  Selection: -  Cursor: x: 0, y: 0
sl:  Izbira: - Kazalka: x: 0, y: 0

en:  Cursor: x: %1, y: %2
sl:  Kazalka: x: %1, y: %2

en:  Selection: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4
sl:  Izbira: x: %1, y: %2, š: %3, v: %4

en:  Selection: -
sl:  Izbira: -

en: Drop an image or HTML file
sl: Spustite sliko ali datoteko HTML

en: Enter Map Name
sl: Vnesite ime zemljevida

en: Enter the name of the map:
sl: Vnesite ime zemljevida:

en: The name <em>%1</em> already exists.
sl: Ime <em>%1</em> že obstaja.

en: HTML Code of Map
sl: Koda HTML zemljevida

en: Choose File to Open
sl: Izberite datoteko za odprtje

en: Web File (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html);;Images (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;HTML Files (*.htm *.html);;All Files (*)
sl: Spletne datoteke (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html);;Slike (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;Datoteke HTML (*.htm *.html);;All Files (*)

en: HTML File (*.htm *.html);;Text File (*.txt);;All Files (*)
sl: Datoteke HTML (*.htm *.html);;Besedilne datoteke (*.txt);;Vse datoteke (*)

en: <qt>The file <b>%1</b> does not exist.</qt>
sl: <qt>Datoteka <b>%1</b> ne obstaja.</qt>

en: File Does Not Exist
sl: Datoteka ne obstaja

en: <qt>The file <i>%1</i> could not be saved, because you do not have the required write permissions.</qt>
sl: <qt>Datoteka <i>%1</i> ni bila shranjena, ker nimate potrebnih dovoljenj za pisanje.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the map <i>%1</i>? <br /><b>There is no way to undo this.</b></qt>
sl: <qt>Ali resnično želite zbrisati ta zemljevid <i>%1</i>? <br /><b>Tega ne boste mogli razveljaviti.</b></qt>

en: Delete Map?
sl: Zbrišem zemljevid?

en: <qt>The file <i>%1</i> has been modified.<br />Do you want to save it?</qt>
sl: <qt>Datoteka <i>%1</i> je bila spremenjena.<br />Ali jo želite shraniti?</qt>

en: Select image
sl: Izberi sliko

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;All Files (*)
sl: Slike (*.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng);;Vse datoteke (*)

en: Enter Usemap
sl: Vnesite Usemap

en: Enter the usemap value:
sl: Vnesite vrednost za usemap:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: Ur&edi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sl: Orodja

note: i18n: ectx: Menu (map)
en: &Map
sl: Ze&mljevid

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KImageMapEditor Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica za KImageMapEditor

note: i18n: ectx: ToolBar (kImageMapEditorPartDrawToolBar)
en: KImageMapEditor Draw Toolbar
sl: Orodna vrstica risanja za KImageMapEditor

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: Datoteka

en: noname
sl: neimenovano

en: Number of Areas
sl: Število območij

en: Rectangle
sl: Pravokotnik

en: Circle
sl: Krog

en: Polygon
sl: Mnogokotnik

en: Default
sl: Privzeto

en: Cut %1
sl: Izreži %1

en: Delete %1
sl: Zbriši %1

en: Paste %1
sl: Prilepi %1

en: Move %1
sl: Premakni %1

en: Resize %1
sl: Spremeni velikost %1

en: Add point to %1
sl: Dodaj točko k %1

en: Remove point from %1
sl: Odstrani točko iz %1

en: Create %1
sl: Ustvari %1

en: Top &X:
sl: Gornji &X:

en: Top &Y:
sl: Gornji &Y:

en: &Width:
sl: Širina:

en: Hei&ght:
sl: Višina:

en: Center &X:
sl: Srednji &X:

en: Center &Y:
sl: Srednji &Y:

en: &Radius:
sl: Polme&r:

en: Add
sl: Dodaj

en: Remove
sl: Odstrani

en: Top &X
sl: Gornji &X

en: Top &Y
sl: Gornji &Y

en: Alt. &Text:
sl: Nadomes&tno besedilo:

en: Tar&get:
sl: Cilj:

en: Tit&le:
sl: Nas&lov:

en: On
sl: Vključeno

en: Enable default map
sl: Omogoči privzeti zemljevid

en: OnClick:
sl: Ob kliku (OnClick):

en: OnDblClick:
sl: Ob dvojnem kliku (OnDblClick):

en: OnMouseDown:
sl: Ob miški dol (OnMouseDown):

en: OnMouseUp:
sl: Ob miški gor (OnMouseUp):

en: OnMouseOver:
sl: Ob miški preko (OnMouseOver):

en: OnMouseMove:
sl: Ob premiku miške (OnMouseMove):

en: OnMouseOut:
sl: Ob odhodu miške (OnMouseOut):

en: Area Tag Editor
sl: Urejevalnik oznake območja

en: Selection
sl: Izbor

en: &General
sl: Splošno

en: Coor&dinates
sl: Koor&dinate

en: Choose File
sl: Izberite datoteko

en: All Files (*)
sl: Vse datoteke (*)

en: Preferences
sl: Možnosti

en: &Maximum image preview height:
sl: Največja višina slike za predogled:

en: &Undo limit:
sl: Omejitev razveljavitev:

en: &Redo limit:
sl: Omejitev uveljavitve:

en: &Start with last used document
sl: Začni z zadnjim uporabljenim dokumentom

en: Could not find kimagemapeditorpart part!
sl: Ni bilo mogoče najti dela kimagemapeditorpart!

en: Could not create kimagemapeditorpart part!
sl: Ni bilo mogoče ustvariti dela kimagemapeditorpart!

en: Choose Picture to Open
sl: Izberite sliko za odprtje

en: An HTML imagemap editor
sl: Urejevalnik zemljevidov slik v HTML

en: For helping me with the Makefiles, and creating the Debian package
sl: Za pomoč pri ustvarjanju datotek Makefile in ustvarjanju paketov Debian

en: Aaron Seigo and Michael
sl: Aaron Seigo in Michael

en: For helping me fixing --enable-final mode
sl: Za pomoč pri popravljanju načina --enable-final

en: For the Spanish translation
sl: Za španski prevod

en: For the Dutch translation
sl: Za nizozemski prevod

en: For the French translation
sl: Za francoski prevod

en: Write HTML-Code to stdout on exit
sl: Zapiši kodo HTML v stdout ob izhodu

en: File to open
sl: Datoteka za odprtje
