kimagemapeditor - en to tg translation catalogue (146 entries)

en: Areas
tg: Ноҳияҳо

en: Preview
tg: Пешнамоиш

en: Select an image and/or a map that you want to edit
tg: Тасвирро /ё харитаро ,кадоме ,ки шумо мехоҳед вароиш кунед,интихоб кунед

en: &Maps
tg: &Харитаҳо

en: Image Preview
tg: Пешнамоиши тасвир

en: No maps found
tg: Ягон харита ёфт нашуд

en: No images found
tg: Ягон тасвир ёфт нашуд

en: &Images
tg: &Тасвирҳо

en: Path
tg: Роҳча

en: Images
tg: Тасвирҳо

en: Usemap
tg: Харитаи истифодакунанда

en: Maps
tg: Харитаҳо

en: unnamed
tg: беном

en: <h3>Open File</h3>Click this to <em>open</em> a new picture or HTML file.
tg: <h3>Кушодани Файл</h3>Инро пахш карда барои кушодани сурати нав ё файли HTML.

en: Open new picture or HTML file
tg: Кушодани сурати нав ё файли НТМL

en: <h3>Save File</h3>Click this to <em>save</em> the changes to the HTML file.
tg: <h3>Захира кардани  Файл</h3>Инро пахш намуда <em>захира</em> кардани дигаргуншудагонро ба файли HTML .

en: Save HTML file
tg: Нигоҳ доштани файли HTML

en: <h3>Close File</h3>Click this to <em>close</em> the currently open HTML file.
tg: <h3>Маҳкам кардани Файл</h3>Инро пахш намуда барои маҳкам <em>кардани</em> файли ҳозира кушодаи НТМL..

en: Close HTML file
tg: Пӯшидани файли HTML

en: <h3>Copy</h3>Click this to <em>copy</em> the selected area.
tg: <h3>Нусха</h3>Инро пахш намуда барои <em>нусха кардани</em> ноҳияи интихобшуда.

en: <h3>Cut</h3>Click this to <em>cut</em> the selected area.
tg: <h3>Буридан </h3>Инро пахш намуда барои <em>>буридани</em> ноҳияи интихоб кардашуда.

en: <h3>Paste</h3>Click this to <em>paste</em> the copied area.
tg: <h3>Часпондан</h3>Инро пахш карда барои <em>часпондани</em> дар ноҳияи нусха кардашуда.

en: <h3>Delete</h3>Click this to <em>delete</em> the selected area.
tg: <h3>Хориҷ</h3>Инро пахш намуда барои <em>хориҷ</em> кардани ноҳияи интихоб кардашуда.

en: Pr&operties
tg: Хосият&ҳо

en: <h3>Zoom</h3>Choose the desired zoom level.
tg: <h3>Тафсил</h3>Интихоби сатҳи тафсили матлуб.

en: Highlight Areas
tg: Ноҳияҳои Рӯшансозӣ

en: Show Alt Tag
tg: Намоиши теги Alt

en: Map &Name...
tg: Номи &харита...

en: Ne&w Map...
tg: Харитаи &нав...

en: Create a new map
tg: Сохтани харитаи нав

en: D&elete Map
tg: Нобуд кардани&харита

en: Delete the current active map
tg: Дур кардани  актив харитаи ҷори шуда

en: Edit &Default Area...
tg: Вироиш  &Ноияи Default...

en: Edit the default area of the current active map
tg: Вироиш кардани ноҳия default-и харитаи активӣ ҷоришуда.

en: &Preview
tg: &Пешнамоиш

en: Show a preview
tg: Намоиши пешнамоиш

note: i18n: ectx: Menu (images)
en: &Image
tg: &Тасвир

en: Add Image...
tg: Иловаи тасвир...

en: Add a new image
tg: Иловаи тасвири нав

en: Remove Image
tg: Нест кардани Тасвир

en: Remove the current visible image
tg: Дур кардани тасвири намоиши ҷоришуда

en: Edit Usemap...
tg: Вироиши Usemap...

en: Edit the usemap tag of the current visible image
tg:  Аломати usemap намоишӣ ҷоришударо намоиш  намудан

en: Show &HTML
tg: Намоиши &HTML

en: &Selection
tg: &Интихоботҳо

en: <h3>Selection</h3>Click this to select areas.
tg: <h3>Интихобот</h3>Инро пахш намуда барои интихоби ноҳияҳо.

en: &Circle
tg: &Доира давра

en: <h3>Circle</h3>Click this to start drawing a circle.
tg: <h3> Давра </h3>  Инро пахш намуда барои оғози кашидани давра.

en: &Rectangle
tg: &Росткунҷа

en: <h3>Rectangle</h3>Click this to start drawing a rectangle.
tg: <h3>Росткунҷа</h3>Инро пахш намуда барои оғози кашидани росткунҷа.

en: &Polygon
tg: &Бисёркунҷа

en: <h3>Polygon</h3>Click this to start drawing a polygon.
tg: <h3>Бисёркунҷа</h3>Инро пахш намуда барои оғози кашидани бисёркунҷа.

en: &Freehand Polygon
tg: &Дастхолии Бисёркунҷа

en: <h3>Freehandpolygon</h3>Click this to start drawing a freehand polygon.
tg: <h3>Дастхолии Бисёркунҷа</h3>Инро пахш намуда барои оғози кашидани дастхолии бисёркунҷа.

en: &Add Point
tg: &Иловаи нуқта

en: <h3>Add Point</h3>Click this to add points to a polygon.
tg: <h3> Нуқтаи Илова </h3> Инро пахш намуда барои илова намудани ба бисёркунҷҳо нуқтаҳоро.

en: &Remove Point
tg: &Нобуд кардани нуқта

en: <h3>Remove Point</h3>Click this to remove points from a polygon.
tg: <h3>Беҷо намудани Нуқта</h3> Инро пахш намуда барои беҷо намудани нуқтаҳо аз бисёркунҷҳо.

en: Cancel Drawing
tg: Рад кардани Cурат

en: Move Left
tg: Ҳаракат ба Чап

en: Move Right
tg: Ҳаракат ба Рост

en: Move Up
tg: Ҳаракат ба Боло

en: Move Down
tg: Ҳаракат ба Поён

en: Increase Width
tg: Калон кардани Паҳми

en: Decrease Width
tg: Паст кардани Паҳми

en: Increase Height
tg: Баланд бардоштани Баланди

en: Decrease Height
tg: Паст кардани Баланди

en: Bring to Front
tg: Ба пеш овардан

en: Send to Back
tg: Ба қафо овардан

en: Bring Forward One
tg: Як бор ба пеш овардан

en: Send Back One
tg: Як бор ба қафо рафтан

en: Configure KImageMapEditor...
tg: Ташкил кардани KImageMapEditor...

en: Show Area List
tg: Намоиши рӯйхати ноҳия

en: Show Map List
tg: Намоиши рӯйхати харита

en: Show Image List
tg: Намоиши рӯйхати тасвир

note: i18n(" Cursor")+" : x: 0 ,y: 0",STATUS_CURSOR); i18n(" Selection")+" : - ",STATUS_SELECTION);
en:  Selection: -  Cursor: x: 0, y: 0
tg: Интихоб:-  Курсор: 0, у: 0

en:  Cursor: x: %1, y: %2
tg: Курсор:х:%1,у:%2

en:  Selection: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4
tg: Интихобот:х:%1,у:%2,w:%3,h:%4

en:  Selection: -
tg:  Интихобот: -

en: Drop an image or HTML file
tg: Партофтани тасвир ё файли HTML

en: Enter Map Name
tg: Даромадан ба Номи Харита

en: Enter the name of the map:
tg: Даромадан ба номи харита:

en: The name <em>%1</em> already exists.
tg: Номи <em>%1</em>вуҷуд дорад.

en: HTML Code of Map
tg: Коди харита HTML

en: Choose File to Open
tg: Интихоби Файл барои Кушодан

en: <qt>The file <b>%1</b> does not exist.</qt>
tg: <qt>Файл <b>%1</b>вуҷуд надорад.</qt>

en: File Does Not Exist
tg: Файл мавҷуд нест

en: <qt>The file <i>%1</i> could not be saved, because you do not have the required write permissions.</qt>
tg: <qt>Файл <i>%1</i> барои сабткуни намешавад,барои он ,ки шумо иҷозати навиштанро надоред.</qt>

en: Delete Map?
tg: Дур кардани Харита?

en: Enter Usemap
tg: Ба Usemap даромадан

en: Enter the usemap value:
tg: Ба қиммати usemap даромадан:

note: i18n: ectx: Menu (map)
en: &Map
tg: &Харита

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KImageMapEditor Main Toolbar
tg: KImageMapEditor Асосӣ Тооlbar

note: i18n: ectx: ToolBar (kImageMapEditorPartDrawToolBar)
en: KImageMapEditor Draw Toolbar
tg: KImageMapEditor Расми Toolbar

en: noname
tg: бе ном

en: Number of Areas
tg: Миқдори ноҳияҳо

en: Rectangle
tg: Росткунҷа

en: Circle
tg: Доира давра

en: Polygon
tg: Бисёркунҷа

en: Cut %1
tg: Буридани %1

en: Delete %1
tg: Нобуд кардан %1

en: Paste %1
tg: Мондан %1

en: Move %1
tg: Ҳаракат кардан %1

en: Resize %1
tg: Андозаи нав барои %1

en: Add point to %1
tg: Иловаи нуқта ба %1

en: Remove point from %1
tg: Нобуд кардани нуқта аз %1

en: Create %1
tg: Сохтани %1

en: Top &X:
tg: Боло &Х:

en: Top &Y:
tg: Боло &Y:

en: &Width:
tg: &Васеъӣ:

en: Hei&ght:
tg: Бал&анди:

en: Center &X:
tg: Марказ &Х:

en: Center &Y:
tg: Марказ &Y:

en: Top &X
tg: Боло&Х

en: Top &Y
tg: Боло&Y

en: Alt. &Text:
tg: Итихоби &Текст

en: Tar&get:
tg: Ниш&он:

en: Tit&le:
tg: Сар&лавҳа:

en: Enable default map
tg: Харитаро пешварз кардан мумкин

en: OnClick:
tg: Пахш:

en: OnDblClick:
tg: ПахшиДубор:

en: OnMouseDown:
tg: OnMouse ба поён:

en: OnMouseUp:
tg: OnMouse ба боло:

en: OnMouseOver:
tg: Аз болои OnMouse:

en: OnMouseMove:
tg: Ҳаракат кардани OnMouse:

en: OnMouseOut:
tg: Хориҷ аз OnMouse:

en: Area Tag Editor
tg: Аломати вароишгарии ноҳия

en: Selection
tg: Интихоб

en: &General
tg: &Умумӣ

en: Coor&dinates
tg: Коор&динатҳо

en: Choose File
tg: Интихоби файл

en: Preferences
tg: Маълумотгирӣ

en: &Maximum image preview height:
tg: &Тасвири бешинаи баланди пешаки:

en: &Undo limit:
tg: Маҳдудияти &бекоркунӣ:

en: &Redo limit:
tg: Такрор кардани &худуд:

en: &Start with last used document
tg: &Сар кардани аз ҳуҷҷати истифодашудаи охирин

en: Choose Picture to Open
tg: Интихоб кардани сурат барои кушодан

en: KImageMapEditor
tg: KМуҳаррири тасвири ҳарита

en: An HTML imagemap editor
tg: Муҳаррири ҳаритаи тасвири HTML

en: For helping me with the Makefiles, and creating the Debian package
tg: Ба ман мадад расондан бо СохтаниФайлҳо ва сохтани барномаи коромодаи  Debian

en: For helping me fixing --enable-final mode
tg: Ба ман барои таъмир кардани -- тарзи -имкони финалиро  ёри расондан

en: For the Spanish translation
tg: Барои тарҷумаи испаниягӣ

en: For the Dutch translation
tg: Барои тарҷумаи даниягӣ

en: For the French translation
tg: Барои тарҷумаи франсиягӣ

en: Write HTML-Code to stdout on exit
tg: Коди HTML-ро

en: File to open
tg: Файл барои кушодан
