libkimap - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Append
da: Tilføj

en: Capabilities
da: Kapabiliteter

en: Close
da: Luk

en: Copy
da: Kopiér

en: Create
da: Opret

en: Delete
da: Slet

en: Enable
da: Aktivér

en: Expunge
da: Udslet

en: Fetch
da: Hent

[ctx: name of the idle job]
en: Idle
da: Inaktiv

en: Connection to server lost.
da: Mistede forbindelse til serveren.

en: %1 failed, malformed reply from the server.
da: %1 mislykkedes, ukorrekt svar fra serveren.

en: %1 failed, server replied: %2
da: %1 mislykkedes, serveren svarede: %2

en: List
da: Liste

en: IMAP session in the wrong state for authentication
da: IMAP-session i forkert tilstand til autentificering

en: Capability
da: Kapabilitet

en: STARTTLS is not supported by the server, try using SSL/TLS instead.
da: STARTTLS understøttes ikke af serveren, prøv at bruge SSL/TLS i stedet.

en: Internal error, tried to login before encryption
da: Intern fejl, prøvede at logge ind før kryptering

en: Login failed, plain login is disabled by the server.
da: Login mislykkedes, almindeligt login er deaktiveret af serveren.

en: Login failed, authentication mode %1 is not supported by the server.
da: Login mislykkedes, godkendelsestilstanden %1 er ikke understøttet af serveren.

en: Login failed, client cannot initialize the SASL library.
da: Login mislykkedes, klienten kan ikke initialisers SASL-biblioteket.

en: Login failed, TLS negotiation failed.
da: Login mislykkedes, TLS-forhandling mislykkedes.

en: SSL handshake failed.
da: SSL-håndtryk mislykkedes.

en: Logout
da: Log af

en: Move
da: Flyt

en: Namespace
da: Navnerum

en: Rename
da: Omdøb

[ctx: Name of the search job]
en: Search
da: Søg

[ctx: name of the select job]
en: Select
da: Vælg

en: Store
da: Opbevar

en: Subscribe
da: Abonnér

en: Unsubscribe
da: Afmeld
