libkimap - en to et translation catalogue (34 entries)

en: Append
et: Lisa

en: Capabilities
et: Omadused

en: Close
et: Sulge

en: Copy
et: Kopeeri

en: Create
et: Loo

en: Delete
et: Kustuta

en: Expunge
et: Eemalda

en: Fetch
et: Tõmba

en: Id
et: ID

[ctx: name of the idle job]
en: Idle
et: Jõude

en: Job
et: Töö

en: Connection to server lost.
et: Ühendus serveriga kadus.

en: %1 failed, malformed reply from the server.
et: %1 nurjus, serverist saadi vigane vastus.

en: %1 failed, server replied: %2
et: %1 nurjus, server vastas: %2

en: List
et: Nimekiri

en: Login
et: Sisselogimine

en: IMAP session in the wrong state for authentication
et: IMAP seanss on autentimiseks vales olekus

en: Capability
et: Omadus

en: STARTTLS is not supported by the server, try using SSL/TLS instead.
et: STARTTLS ei ole serveris toetatud, selle asemel kasutatakse SSL/TLS.

en: Login failed, plain login is disabled by the server.
et: Sisselogimine nurjus, server keelab lihttekstiga sisselogimise.

en: Login failed, authentication mode %1 is not supported by the server.
et: Sisselogimine nurjus, server ei toeta autentimisrežiim %1.

en: Login failed, client cannot initialize the SASL library.
et: Sisselogimine nurjus, klient ei suutnud initsialiseerida SASL teeki.

en: Login failed, TLS negotiation failed.
et: Sisselogimine nurjus, TLS läbirääkimised nurjusid.

en: SSL handshake failed.
et: SSL-käepigistus nurjus.

en: Logout
et: Väljalogimine

en: Move
et: Liiguta

en: Namespace
et: Nimeruum

en: Rename
et: Nimeta ümber

[ctx: Name of the search job]
en: Search
et: Otsing

[ctx: name of the select job]
en: Select
et: Valimine

[ctx: name of the status job]
en: Status
et: Olek

en: Store
et: Salvesta

en: Subscribe
et: Telli

en: Unsubscribe
et: Tühista tellimus
