libkimap - en to fi translation catalogue (18 entries)

en: AclJobBase
fi: Tuntematon ACL-työ

en: DeleteAclJob
fi: DeleteAcl

en: Enable
fi: Käytä

en: Job
fi: Työ

en: Connection to server lost.
fi: Yhteys palvelimeen menetetty.

en: %1 failed, malformed reply from the server.
fi: %1 epäonnistui, virheellinen vastaus palvelimelta.

en: %1 failed, server replied: %2
fi: %1 epäonnistui, palvelimen vastaus: %2

en: IMAP session in the wrong state for authentication
fi: IMAP-istunto väärässä tilassa tunnistautumista varten

en: STARTTLS is not supported by the server, try using SSL/TLS instead.
fi: Palvelin ei tue STARTTLS:ää, yritä käyttää sen sijaan SSL/TLS:ää.

en: Internal error, tried to login before encryption
fi: Sisäinen virhe: yritettiin kirjautua ennen salausta

en: Login failed, plain login is disabled by the server.
fi: Kirjautuminen epäonnistui: palvelin on poistanut käytöstä raakatekstikirjautumisen.

en: Login failed, authentication mode %1 is not supported by the server.
fi: Kirjautuminen epäonnistui: palvelin ei tue tunnistautumistapaa %1.

en: Login failed, client cannot initialize the SASL library.
fi: Kirjautuminen epäonnistui: ohjelma ei saa SASL-kirjastoa alustetuksi.

en: Login failed, TLS negotiation failed.
fi: Kirjautuminen epäonnistui: TLS-neuvottelu epäonnistui.

en: SSL handshake failed.
fi: SSL-kättely epäonnistui.

en: MetaDataJobBase
fi: Tuntematon MetaData-työ

en: Move
fi: Siirrä

en: QuotaJobBase
fi: Tuntematon Quota-työ
