libkimap - en to gl translation catalogue (34 entries)

en: Append
gl: Amecer

en: Capabilities
gl: Capacidades

en: Close
gl: Pechar

en: Copy
gl: Copiar

en: Create
gl: Crear

en: Delete
gl: Eliminar

en: Expunge
gl: Suprimir

en: Fetch
gl: Obter

en: Id
gl: Identificador

[ctx: name of the idle job]
en: Idle
gl: Inactivo

en: Job
gl: Tarefa

en: Connection to server lost.
gl: Perdeuse a conexión co servidor.

en: %1 failed, malformed reply from the server.
gl: Fallou %1; recibiuse unha resposta incorrecta do servidor.

en: %1 failed, server replied: %2
gl: Fallou %1; o servidor respondeu: %2

en: List
gl: Lista

en: Login
gl: Identificación

en: IMAP session in the wrong state for authentication
gl: A sesión de IMAP está no estado equivocado para a autenticación

en: Capability
gl: Capacidade

en: STARTTLS is not supported by the server, try using SSL/TLS instead.
gl: O servidor non é compatíbel con STARTTLS, probe a usar SSL/TLS.

en: Login failed, plain login is disabled by the server.
gl: Fallou o acceso; o acceso simple está desactivado no servidor.

en: Login failed, authentication mode %1 is not supported by the server.
gl: Fallou o acceso; o servidor non admite o modo de autenticación %1.

en: Login failed, client cannot initialize the SASL library.
gl: Fallou o acceso; o cliente non pode inicializar a biblioteca SASL.

en: Login failed, TLS negotiation failed.
gl: Fallou o acceso; fallou a negociación TLS.

en: SSL handshake failed.
gl: Fallou a negociación de SSL.

en: Logout
gl: Saída

en: Move
gl: Mover

en: Namespace
gl: Espazo de nomes

en: Rename
gl: Renomear

[ctx: Name of the search job]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: name of the select job]
en: Select
gl: Seleccionar

[ctx: name of the status job]
en: Status
gl: Estado

en: Store
gl: Gardar

en: Subscribe
gl: Subscribirse

en: Unsubscribe
gl: Anular a subscrición
