libkimap - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Close
ja: 閉じる

en: Copy
ja: コピー

en: Create
ja: 作成

en: Delete
ja: 削除

en: Fetch
ja: フェッチ

en: Job
ja: ジョブ

en: Connection to server lost.
ja: サーバへの接続が失われました。

en: %1 failed, malformed reply from the server.
ja: %1 に失敗、サーバから不正な応答がありました。

en: %1 failed, server replied: %2
ja: %1 に失敗、サーバの返信: %2

en: List
ja: リスト

en: Login
ja: ログイン

en: Capability
ja: 能力

en: Logout
ja: ログアウト

en: Namespace
ja: ネームスペース

en: Rename
ja: 名前を変更

[ctx: Name of the search job]
en: Search
ja: 検索

[ctx: name of the select job]
en: Select
ja: 選択

en: Store
ja: 保存

en: Subscribe
ja: 購読

en: Unsubscribe
ja: 購読中止
