libkimap - en to nds translation catalogue (44 entries)

en: AclJobBase
nds: TKL-Opgaven

en: Append
nds: Anhangen

en: Capabilities
nds: Könen

en: Close
nds: Tomaken

en: Copy
nds: Koperen

en: Create
nds: Opstellen

en: DeleteAclJob
nds: TKL-Opgaav Wegdoon

en: Delete
nds: Wegdoon

en: Expunge
nds: Wegdoon

en: Fetch
nds: Halen

en: GetAcl
nds: TKL halen

en: GetMetaData
nds: Metadaten halen

en: GetAnnotation
nds: Anmarken halen

en: GetQuota
nds: Bruukgrenz halen

en: GetQuotaRoot
nds: Wörtel för't Bruukgrenzhalen

[ctx: name of the idle job]
en: Idle
nds: Nixdoon

en: Job
nds: Opgaav

en: Connection to server lost.
nds: Verbinnen na Server afbraken.

en: %1 failed, malformed reply from the server.
nds: %1 fehlslaan. Leeg Serverantwoort kregen.

en: %1 failed, server replied: %2
nds: %1 fehlslaan. De Server anter: %2

en: ListRights
nds: Verlöven oplisten

en: Login
nds: Anmellen

en: IMAP session in the wrong state for authentication
nds: IMAP-Törn in leeg Status för Identiteetprööv

en: Capability
nds: Könen

en: StartTls
nds: TIs starten

en: Login failed, plain login is disabled by the server.
nds: Anmellen fehlslaan. Nich verslötelt Anmellen is op den Server utmaakt.

en: Login failed, authentication mode %1 is not supported by the server.
nds: Anmellen fehlslaan. De Server ünnerstütt de Metood  "%1" för de Identiteetprööv nich.

en: Login failed, client cannot initialize the SASL library.
nds: Anmellen fehlslaan. De SASL-Bibliotheek lett sik nich torechtmaken.

en: Login failed, TLS negotiation failed.
nds: Anmellen fehlslaan. Uthanneln vun TLS fehlslaan.

en: SSL handshake failed.
nds: SSL-Uthanneln is fehlslaan.

en: Logout
nds: Afmellen

en: MetaDataJobBase
nds: Metadaten-Opgaven

en: MyRights
nds: Dien Verlöven

en: Namespace
nds: Naamruum

en: QuotaJobBase
nds: Bruukgrenz-Opgaven

en: Rename
nds: Ümnömen

[ctx: Name of the search job]
en: Search
nds: Söök

[ctx: name of the select job]
en: Select
nds: Utsöken

en: SetAcl
nds: TKL setten

en: SetMetaData
nds: Metadaten setten

en: SetQuota
nds: Bruukgrenz setten

en: Store
nds: Sekern

en: Subscribe
nds: Bestellen

en: Unsubscribe
nds: Afbestellen
