libkimap5 - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (45 entries)

en: Append
sr@ijekavianlatin: Prikačivanje

en: Capabilities
sr@ijekavianlatin: Određivanje mogućnosti

en: Close
sr@ijekavianlatin: Zatvaranje

en: Copy
sr@ijekavianlatin: Kopiranje

en: Create
sr@ijekavianlatin: Stvaranje

en: DeleteAclJob
sr@ijekavianlatin: Brisanje ACL‑a

en: Delete
sr@ijekavianlatin: Brisanje

en: Expunge
sr@ijekavianlatin: Pročišćavanje

en: Fetch
sr@ijekavianlatin: Dobavljanje

en: GetAcl
sr@ijekavianlatin: Dobavljanje ACL‑a

en: GetMetaData
sr@ijekavianlatin: Dobavljanje metapodataka

en: GetAnnotation
sr@ijekavianlatin: Dobavljanje tumačenja

en: GetQuota
sr@ijekavianlatin: Dobavljanje kvote

en: GetQuotaRoot
sr@ijekavianlatin: Dobavljanje kvote korijena

en: Id
sr@ijekavianlatin: ID

[ctx: name of the idle job]
en: Idle
sr@ijekavianlatin: Mirovanje

en: Job
sr@ijekavianlatin: Posao

en: Connection to server lost.
sr@ijekavianlatin: Veza sa serverom je izgubljena.

en: %1 failed, malformed reply from the server.
sr@ijekavianlatin: %1 neuspjelo, loše formiran odgovor sa servera.

en: %1 failed, server replied: %2
sr@ijekavianlatin: %1 neuspjelo, server odgovara: %2

en: List
sr@ijekavianlatin: Listanje

en: ListRights
sr@ijekavianlatin: Listanje prava

en: Login
sr@ijekavianlatin: Prijavljivanje

en: IMAP session in the wrong state for authentication
sr@ijekavianlatin: IMAP sesija je u pogrešnom stanju za autentifikaciju.

en: Capability
sr@ijekavianlatin: Određivanje mogućnosti

en: StartTls
sr@ijekavianlatin: Pokretanje TLS‑a

en: Login failed, plain login is disabled by the server.
sr@ijekavianlatin: Prijavljivanje neuspjelo, server ne dozvoljava prosto prijavljivanje.

en: Login failed, authentication mode %1 is not supported by the server.
sr@ijekavianlatin: Prijavljivanje neuspjelo, server ne podržava režim autentifikacije %1.

en: Login failed, client cannot initialize the SASL library.
sr@ijekavianlatin: Prijavljivanje neuspjelo, klijent ne može da pripremi SASL biblioteku.

en: Login failed, TLS negotiation failed.
sr@ijekavianlatin: Prijavljivanje neuspjelo, TLS pregovori neuspešni.

en: SSL handshake failed.
sr@ijekavianlatin: SSL rukovanje propalo.

en: Logout
sr@ijekavianlatin: Odjavljivanje

en: Move
sr@ijekavianlatin: Premeštanje

en: MyRights
sr@ijekavianlatin: Dobavljanje mojih prava

en: Namespace
sr@ijekavianlatin: Imenski prostor

en: Rename
sr@ijekavianlatin: Preimenovanje

[ctx: Name of the search job]
en: Search
sr@ijekavianlatin: Pretraživanje

[ctx: name of the select job]
en: Select
sr@ijekavianlatin: Biranje

en: SetAcl
sr@ijekavianlatin: Postavljanje ACL‑a

en: SetMetaData
sr@ijekavianlatin: Postavljanje metapodataka

en: SetQuota
sr@ijekavianlatin: Postavljanje kvote

[ctx: name of the status job]
en: Status
sr@ijekavianlatin: Stanje

en: Store
sr@ijekavianlatin: Skladištenje

en: Subscribe
sr@ijekavianlatin: Pretplaćivanje

en: Unsubscribe
sr@ijekavianlatin: Ukidanje pretplate
