libkimap - en to sv translation catalogue (49 entries)

en: AclJobBase
sv: ACL-jobbas

en: Append
sv: Lägg till

en: Capabilities
sv: Egenskaper

en: Close
sv: Stäng

en: Copy
sv: Kopiera

en: Create
sv: Skapa

en: DeleteAclJob
sv: Ta bort ACL-jobb

en: Delete
sv: Ta bort

en: Enable
sv: Aktivera

en: Expunge
sv: Förstör

en: Fetch
sv: Hämta

en: GetAcl
sv: Hämta ACL

en: GetMetaData
sv: Hämta metadata

en: GetAnnotation
sv: Hämta kommentar

en: GetQuota
sv: Hämta kvot

en: GetQuotaRoot
sv: Hämta kvotrot

[ctx: name of the idle job]
en: Idle
sv: Overksam

en: Job
sv: Jobb

en: Connection to server lost.
sv: Anslutningen till servern gick förlorad.

en: %1 failed, malformed reply from the server.
sv: %1 misslyckades. Felformaterat svar från servern.

en: %1 failed, server replied: %2
sv: %1 misslyckades. Servern svarade: %2

en: List
sv: Lista

en: ListRights
sv: Listrättigheter

en: Login
sv: Logga in

en: IMAP session in the wrong state for authentication
sv: IMAP-session har felaktigt tillstånd för behörighetskontroll

en: Capability
sv: Kapabilitet

en: StartTls
sv: Starta TLS

en: STARTTLS is not supported by the server, try using SSL/TLS instead.
sv: STARTTLS stöds inte av servern. Försök använda SSL/TLS istället.

en: Internal error, tried to login before encryption
sv: Internt fel, försökte logga in innan kryptering

en: Login failed, plain login is disabled by the server.
sv: Inloggning misslyckades. Enkel inloggning är inaktiverad av servern.

en: Login failed, authentication mode %1 is not supported by the server.
sv: Inloggning misslyckades. Behörighetskontroll med läget %1 stöds inte av servern.

en: Login failed, client cannot initialize the SASL library.
sv: Inloggning misslyckades. Klienten kan inte initiera SASL-biblioteket.

en: Login failed, TLS negotiation failed.
sv: Inloggning misslyckades. TLS-förhandling misslyckades.

en: SSL handshake failed.
sv: SSL-handskakning misslyckades.

en: Logout
sv: Logga ut

en: MetaDataJobBase
sv: Metadata-jobbas

en: Move
sv: Flytta

en: MyRights
sv: Mina rättigheter

en: Namespace
sv: Namnrymd

en: QuotaJobBase
sv: Kvotjobbas

en: Rename
sv: Byt namn

[ctx: Name of the search job]
en: Search
sv: Sök

[ctx: name of the select job]
en: Select
sv: Markera

en: SetAcl
sv: Ställ in ACL

en: SetMetaData
sv: Ange metadata

en: SetQuota
sv: Ställ in kvot

en: Store
sv: Lagra

en: Subscribe
sv: Prenumerera

en: Unsubscribe
sv: Säg upp prenumeration
