libkimap - en to ug translation catalogue (19 entries)

en: Append
ug: قوش

en: Capabilities
ug: ئىقتىدارى

en: Close
ug: ياپ

en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Create
ug: ياسا

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Fetch
ug: تۇت

[ctx: name of the idle job]
en: Idle
ug: بىكار

en: Job
ug: ۋەزىپە

en: List
ug: تىزىم

en: Login
ug: كىرىش

en: Logout
ug: تىزىمدىن چىقىش

en: Namespace
ug: ئات بوشلۇقى

en: Rename
ug: ئات ئۆزگەرت

[ctx: Name of the search job]
en: Search
ug: ئىزدە

[ctx: name of the select job]
en: Select
ug: تاللا

en: Store
ug: ساقلا

en: Subscribe
ug: مۇشتەرى

en: Unsubscribe
ug: مۇشتەرىلىكتىن ئايرىلىش
