kinfocenter - en to ar translation catalogue (13 entries)

[ctx: @info]
en: Could not load page content
ar: تعذر تحميل محتوى الصفحة

[ctx: @info]
en: Technical details: The <command>%1</command> tool is required to display this page, but could not be found. You may be able to install it using your package manager; either way, please report this packaging issue to %2.
ar: التفاصيل الفنية: أداة <command>%1</command> مطلوبة لعرض هذه الصفحة، ولكن لم يعثر عليها. قد تتمكن من تثبيتها باستخدام مدير الحزم؛ على أي حال، يُرجى الإبلاغ عن مشكلة الحزم هذه إلى %2.

[ctx: @Info]
en: Technical details: the <command>%1</command> tool crashed while generating page content.
ar: التفاصيل الفنية: انهارت الأداة <command>%1</command> عند توليد محتويات الصفحة

[ctx: @info]
en: No text matching the filter
ar: لا توجد نص مطابق للمرشح

[ctx: @info the KCM has no data to display]
en: No data available
ar: لا تتوفر بيانات

en: Report to %1
ar: أبلغ إلى %1

[ctx: @label placeholder text to filter for something]
en: Filter…
ar: رشّح…

[ctx: accessible name for filter input]
en: Filter
ar: المرشّح

[ctx: @action:button close filter header]
en: Close
ar: أغلق

[ctx: @action:button pauses automatic refreshing]
en: Pause Refreshing
ar: ألبث التحديثات

[ctx: @action:button resumes automatic refreshing]
en: Resume Refreshing
ar: استأنف التحديثات

[ctx: @action:button copies all displayed text]
en: Copy to Clipboard
ar: انسخ إلى الحافظة

[ctx: @action:button opens filter bar]
en: Filter
ar: المرشّح
