kinfocenter - en to ast translation catalogue (22 entries)

en: Processor: | Processors:
ast[0]: Procesador:
ast[1]: Procesadores:

en: Graphics Processor:
ast: Procesador gráficu:

en: Graphics Platform:
ast: Plataforma gráfica:

en: Kernel Version:
ast: Versión del kernel:

[ctx: @label %1 is the kernel version, %2 CPU bit width (e.g. 32 or 64)]
en: %1 (%2-bit)
ast: %1 (%2 bits)

[ctx: @label]
en: Manufacturer:
ast: Fabricante:

[ctx: @label]
en: Product Name:
ast: Nome del productu:

[ctx: @label]
en: System Version:
ast: Versión del sistema:

[ctx: @label]
en: Serial Number:
ast: Númberu de serie:

[ctx: @label uboot is the name of a bootloader for embedded devices]
en: U-Boot Version:
ast: Versión d'U-Boot:

en: KDE Frameworks Version:
ast: Versión de KDE Frameworks:

en: Qt Version:
ast: Versión de Qt:

en: Memory:
ast: Memoria:

en: Operating System:
ast: Sistema operativu:

[ctx: @label %1 is the distro name, %2 is the version, %3 is the 'build' which should be a number, or 'rolling']
en: %1 %2 Build: %3
ast: %1 %2 Compilación: %3

en: KDE Plasma Version:
ast: Versión de KDE Plasma:

[ctx: @title]
en: Serial Number
ast: Númberu de serie

[ctx: @action:button]
en: Copy
ast: Copiar

[ctx: @action:button show a hidden entry in an overlay]
en: Show
ast: Amosar

[ctx: @action:button]
en: Copy Details
ast: Copiar los detalles

[ctx: @action:button Copy Details...]
en: In current language
ast: Na llingua actual

[ctx: @action:button Copy Details...]
en: In English
ast: N'inglés
