kinfocenter - en to az translation catalogue (29 entries)

en: Processor: | Processors:
az[0]: Prosessor:
az[1]: Prosessorlar:

[ctx: unknown CPU type/product name; presented as `Processors: 4 × Unknown Type']
en: Unknown Type
az: Naməlum növ

en: Graphics Processor:
az: Qrafik Prosessor:

en: Graphics Platform:
az: Qrafik Platforması:

en: Kernel Version:
az: Nüvə versiyası:

[ctx: @title]
en: About this System
az: Bu sistem haqqında

[ctx: @info:credit]
en: Copyright 2012-2020 Harald Sitter
az: Müəllif Hüquqları 2012-2020 Harald Sitter

[ctx: @info:credit]
en: Author
az: Müəllif

[ctx: @label]
en: Manufacturer:
az: İstehsalçı:

[ctx: @label]
en: Product Name:
az: Məhsulun adı:

[ctx: @label]
en: System Version:
az: Sistem versiyası:

[ctx: @label]
en: Serial Number:
az: Seriya nömrəsi:

[ctx: @label unknown entry in table]
en: Unknown:
az: Naməlum:

[ctx: @label uboot is the name of a bootloader for embedded devices]
en: U-Boot Version:
az: U-Boot versiyası:

en: KDE Frameworks Version:
az: KDE Frameworks Versiyası:

en: Qt Version:
az: Qt Versiyası:

en: Memory:
az: Yaddaş:

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
az: RAM %1

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
az: Naməlum

en: Operating System:
az: Əməliyyat Sistemi:

[ctx: @label %1 is the distro name, %2 is the version, %3 is the 'build' which should be a number, or 'rolling']
en: %1 %2 Build: %3
az: %1 %2, yığım: %3

[ctx: @title]
en: Serial Number
az: Seriya nömrəsi

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard
az: Mübadilə yaddaşına kopyalayın

[ctx: @action:button show a hidden entry in an overlay]
en: Show
az: Göstərmək

[ctx: @title:group]
en: Software
az: Proqram Təminatı

[ctx: @title:group]
en: Hardware
az: Avadanlıq

[ctx: @action:button launches kinfocenter from systemsettings]
en: Show More Information
az: Daha çox məlumat göstərmək

[ctx: @action:button]
en: Copy to Clipboard in English
az: Mübadilə yaddaşına İngilis dilində kopyalayın

en: KDE Plasma Version:
az: KDE Plasma Versiyası:
