kinfocenter - en to az translation catalogue (16 entries)

[ctx: @item:intable Network type]
en: Point to Point
az: Nöqtədən nöqtəyə

[ctx: @item:intable Network type]
en: Broadcast
az: Yayım

[ctx: @item:intable Network type]
en: Multicast
az: Çoxünvanlı yayım

[ctx: @title:window]
en: Network Interfaces
az: Şəbəkə interfeysi

[ctx: @info:credit]
en: creator
az: müəllif

[ctx: @info:credit]
en: developer
az: tərtibatçı

en: Network Interfaces
az: Şəbəkə interfeysi

[ctx: @label]
en: Name:
az: Adı:

[ctx: @label]
en: Address:
az: Ünvan:

[ctx: @label]
en: Network Mask:
az: Şəbəkə maskası:

[ctx: @label]
en: Type:
az: Növü:

[ctx: @label]
en: Hardware Address:
az: Avadanlığın ünvanı:

[ctx: @label]
en: State:
az: Vəziyyət:

[ctx: State of network card is connected]
en: Up
az: İşlək

[ctx: State of network card is disconnected]
en: Down
az: Söndürülmüş

[ctx: @action:button]
en: Refresh
az: Təzələmək
