kcmusb - en to bs translation catalogue (13 entries)

en: Device
bs: Uređaj

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: <b>Manufacturer:</b>
bs: <b>Proizvođač:</b>

en: <b>Serial #:</b>
bs: <b>Serijski broj:</b>

en: <tr><td><i>Class</i></td>%1</tr>
bs: <tr><td><i>Klasa</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Subclass</i></td>%1</tr>
bs: <tr><td><i>Podklasa</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Protocol</i></td>%1</tr>
bs: <tr><td><i>Protokol</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>USB Version</i></td><td>%1.%2</td></tr>
bs: <tr><td><i>USB verzija</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Vendor ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
bs: <tr><td><i>Prodavačev ID</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Product ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
bs: <tr><td><i>Proizvod ID</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Speed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>
bs: <tr><td><i>Brzina</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>

en: <tr><td><i>Channels</i></td><td>%1</td></tr>
bs: <tr><td><i>Kanali</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Max. Packet Size</i></td><td>%1</td></tr>
bs: <tr><td><i>Maks. veličina paketa</i></td><td>%1</td></tr>
