kcmusb - en to csb translation catalogue (16 entries)

en: This module allows you to see the devices attached to your USB bus(es).
csb: Mòduł nen pòzwôlô na òbzéranié ùrzãdzeniów przëłączonëch do szinë/szinów USB.

en: Device
csb: Ùrzãdzenie

en: Matthias Hoelzer-Kluepfel
csb: (c) 2001 Matthias Hoelzer-Kluepfel

en: Live Monitoring of USB Bus
csb: Mònitorowanié USB

en: Unknown
csb: Nieznóny

en: <b>Manufacturer:</b>
csb: <b>Producent:</b>

en: <b>Serial #:</b>
csb: <b>Seria #:</b>

en: <tr><td><i>Class</i></td>%1</tr>
csb: <tr><td><i>Klasa</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Subclass</i></td>%1</tr>
csb: <tr><td><i>Pòdklasa</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Protocol</i></td>%1</tr>
csb: <tr><td><i>Protokół</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>USB Version</i></td><td>%1.%2</td></tr>
csb: <tr><td><i>Wersëjô USB</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Vendor ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
csb: <tr><td><i>ID dotëżnika</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Product ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
csb: <tr><td><i>ID produkta</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Speed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>
csb: <tr><td><i>Chùtkòsc</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>

en: <tr><td><i>Channels</i></td><td>%1</td></tr>
csb: <tr><td><i>Kanalë</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Max. Packet Size</i></td><td>%1</td></tr>
csb: <tr><td><i>Maks. wielgòsc pacziétu</i></td><td>%1</td></tr>
