kcmusb - en to da translation catalogue (16 entries)

en: This module allows you to see the devices attached to your USB bus(es).
da: Dette modul tillader dig at se de enheder der er knyttet til din(e) USB-bus(ser).

en: Device
da: Enhed

en: USB Devices
da: USB-enheder

en: Live Monitoring of USB Bus
da: Løbende overvågning af USB-bus

en: Unknown
da: Ukendt

en: <b>Manufacturer:</b>
da: <b>Producent:</b>

en: <b>Serial #:</b>
da: <b>Serienr.:</b>

en: <tr><td><i>Class</i></td>%1</tr>
da: <tr><td><i>Klasse</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Subclass</i></td>%1</tr>
da: <tr><td><i>Underklasse</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Protocol</i></td>%1</tr>
da: <tr><td><i>Protokol</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>USB Version</i></td><td>%1.%2</td></tr>
da: <tr><td><i>USB-version</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Vendor ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
da: <tr><td><i>Forhandler-ID</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Product ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
da: <tr><td><i>Produkt-ID</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Speed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>
da: <tr><td><i>Hastighed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>

en: <tr><td><i>Channels</i></td><td>%1</td></tr>
da: <tr><td><i>Kanaler</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Max. Packet Size</i></td><td>%1</td></tr>
da: <tr><td><i>Maks. pakkestørrelse</i></td><td>%1</td></tr>
