kcmsamba - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Samba Status
de: Samba-Status

en: (c) 2002-2020 KDE Information Control Module Samba Team
de: © 2002-2020 Team des KDE-Informations-/Kontrollmoduls für Samba

[ctx: @title heading above listview]
en: User-Created Shares
de: Benutzererstellte Freigaben

[ctx: @title heading above listview]
en: Mounted Remote Shares
de: Eingehängte fremde Freigaben

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: There are no directories shared by users
de: Es gibt keine Ordner, die von Benutzern freigegeben sind

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: There are no Samba shares mounted on this system
de: Es gibt keine Samba-Freigaben, die auf diesem System eingehängt sind

[ctx: @info:tooltip]
en: Open folder properties to change share settings
de: Ordner-Eigenschaften öffnen, um die Einstellungen der Freigabe zu ändern
