kcmusb - en to el translation catalogue (64 entries)

[ctx: USB device class]
en: (Defined at Interface level)
el: (Ορίζεται στο επίπεδο διεπαφής)

[ctx: USB device class]
en: Application Specific Interface
el: Διεπαφή για συγκεκριμένη εφαρμογή

[ctx: USB device class]
en: Audio
el: Ήχος

[ctx: USB device class]
en: CDC Data
el: CDC Δεδομένα

[ctx: USB device class]
en: Chip/SmartCard
el: Τσιπ/έξυπνη κάρτα

[ctx: USB device class]
en: Communications
el: Επικοινωνίες

[ctx: USB device class]
en: Content Security
el: Ασφάλεια περιεχομένου

[ctx: USB device class]
en: Diagnostic
el: Διαγνωστικά

[ctx: USB device class]
en: Human Interface Device
el: Συσκευή ανθρώπινης διεπαφής

[ctx: USB device class]
en: Imaging
el: εικόνα

[ctx: USB device class]
en: Mass Storage
el: Μέσο μαζικής αποθήκευσης

[ctx: USB device class]
en: Miscellaneous Device
el: Διάφορες συσκευές

[ctx: USB device class]
en: Physical Interface Device
el: Συσκευή φυσικής διεπαφής

[ctx: USB device class]
en: Printer
el: Εκτυπωτής

[ctx: USB device class]
en: Vendor Specific Class
el: Κλάση λεπτομερειών κατασκευαστή

[ctx: USB device class]
en: Video
el: Βίντεο

[ctx: USB device class]
en: Wireless
el: Ασύρματο

[ctx: USB device subclass]
en: ATM Networking
el: Δικτύωση ΑΤΜ

[ctx: USB device subclass]
en: Abstract (modem)
el: Διαχωρισμένο (μόντεμ)

[ctx: USB device subclass]
en: Boot Interface Subclass
el: Υποκλάση διεπαφής εκκίνησης

[ctx: USB device subclass]
en: CAPI Control
el: Έλεγχος CAPI

[ctx: USB device subclass]
en: Control Device
el: Συσκευή ελέγχου

[ctx: USB device subclass]
en: Controller
el: Ελεγκτής

[ctx: USB device subclass]
en: Device Firmware Update
el: Ενημέρωση υλικολογισμικού συσκευής

[ctx: USB device subclass]
en: Device Management
el: Διαχείριση συσκευής

[ctx: USB device subclass]
en: Direct Line
el: Απευθείας γραμμή

[ctx: USB device subclass]
en: Ethernet Emulation
el: Εξομοίωση Ethernet

[ctx: USB device subclass]
en: Ethernet Networking
el: Δικτύωση Ethernet

[ctx: USB device subclass]
en: Floppy (UFI)
el: Δισκέτα (UFI)

[ctx: USB device subclass]
en: IRDA Bridge
el: Γέφυρα IRDA

[ctx: USB device subclass]
en: MIDI Streaming
el: Ροή MIDI

[ctx: USB device subclass]
en: Mobile Direct Line
el: Απευθείας γραμμή κινητού

[ctx: USB device subclass]
en: Multi-Channel
el: Πολλαπλών καναλιών

[ctx: USB device subclass]
en: No Subclass
el: Καμία υποκλάση

[ctx: USB device subclass]
en: Printer
el: Εκτυπωτής

[ctx: USB device subclass]
en: RBC (typically Flash)
el: RBC (κατά κανόνα Flash)

[ctx: USB device subclass]
en: Radio Frequency
el: Ραδιοσυχνότητα

[ctx: USB device subclass]
en: Reprogrammable Diagnostics
el: Διαγνωστικά με επαναπρογραμματισμό

[ctx: USB device subclass]
en: Still Image Capture
el: Σύλληψη ακίνητης εικόνας

[ctx: USB device subclass]
en: Streaming
el: Ροή

[ctx: USB device subclass]
en: Telephone
el: Τηλέφωνο

[ctx: USB device subclass]
en: Test and Measurement
el: Δοκιμή και μετρήσεις

[ctx: USB device subclass]
en: Undefined
el: Αόριστο

[ctx: USB device subclass]
en: Unused
el: Αχρησιμοποίητο

[ctx: USB device subclass]
en: Vendor Specific Subclass
el: Υποκλάση λεπτομερειών κατασκευαστή

[ctx: USB device subclass]
en: Video Control
el: Έλεγχος βίντεο

[ctx: USB device subclass]
en: Video Interface Collection
el: Συλλογή διεπαφών βίντεο

[ctx: USB device subclass]
en: Video Streaming
el: Ροή βίντεο

[ctx: USB device subclass]
en: Wireless Handset Control
el: Έλεγχος ασύρματης συσκευής

[ctx: USB device subclass]
en: Wireless USB Wire Adapter
el: Προσαρμογέας ασύρματου USB ενσύρματου

en: Device
el: Συσκευή

[ctx: USB device class]
en: Personal Healthcare
el: Προσωπική ιατρική φροντίδα

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: <b>Manufacturer:</b>
el: <b>Κατασκευαστής:</b>

en: <b>Serial #:</b>
el: <b>Αριθμός σειράς #:</b>

en: <tr><td><i>Vendor ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
el: <tr><td><i>ID κατασκευαστή</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Product ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
el: <tr><td><i>ID προϊόντος</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Class</i></td>%1</tr>
el: <tr><td><i>Κλάση</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Subclass</i></td>%1</tr>
el: <tr><td><i>Υποκλάση</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Protocol</i></td>%1</tr>
el: <tr><td><i>Πρωτόκολλο</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>USB Version</i></td><td>%1.%2</td></tr>
el: <tr><td><i>Έκδοση USB</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Speed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>
el: <tr><td><i>Ταχύτητα</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>

en: <tr><td><i>Channels</i></td><td>%1</td></tr>
el: <tr><td><i>Κανάλια</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Max. Packet Size</i></td><td>%1</td></tr>
el: <tr><td><i>Μέγ. μέγεθος πακέτου</i></td><td>%1</td></tr>
