kinfocenter - en to eu translation catalogue (17 entries)

[ctx: @item:intable Network type]
en: Point to Point
eu: Puntutik puntura

[ctx: @item:intable Network type]
en: Broadcast
eu: Difusioa

[ctx: @item:intable Network type]
en: Multicast
eu: Multidifusioa

[ctx: @item:intable Network type]
en: Loopback
eu: Atzera-begizta

[ctx: @title:window]
en: Network Interfaces
eu: Sareko interfazeak

[ctx: @info:credit]
en: creator
eu: sortzailea

[ctx: @info:credit]
en: developer
eu: garatzailea

en: Network Interfaces
eu: Sareko interfazeak

[ctx: @label]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: @label]
en: Address:
eu: Helbidea:

[ctx: @label]
en: Network Mask:
eu: Sareko maskara:

[ctx: @label]
en: Type:
eu: Mota:

[ctx: @label]
en: Hardware Address:
eu: Hardware-helbidea:

[ctx: @label]
en: State:
eu: Egoera:

[ctx: State of network card is connected]
en: Up
eu: Gora

[ctx: State of network card is disconnected]
en: Down
eu: Behera

[ctx: @action:button]
en: Refresh
eu: Freskatu
